Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Locked
Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Usred Zala » 02 Jul 2012, 17:28

Da li se posle šest uludo utrošenih strana foruma još uvek pitate "Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu"?
Usred Zala wrote:Možda će biti dovoljno samo pročitati ponovo ovu temu od početka!

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Bluesko » 02 Jul 2012, 17:32

joj Dersu, jes ružan

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Milanares » 02 Jul 2012, 18:32

Samo skloniti znak pitanja iz naslova i sve ok.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 03 Jul 2012, 10:14

doyle777 wrote:
Dersu Uzala wrote:Samo skandinavci su plavokosi povijesno, Sloveni su crni.
лол
Evo ga jos jedan akadenski obrazovan dinarac. :grummel_2:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 03 Jul 2012, 10:15

Bluesko wrote:joj Dersu, jes ružan
Pa sad, ne znam bas, ali Cortex je definitivno ljubavan. :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 03 Jul 2012, 11:02

Milanares wrote:Samo skloniti znak pitanja iz naslova i sve ok.
Macko?

Ajde da se mazimo, samo da se pazimo, molim te.

Ajde macak. Pusice.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by doyle777 » 03 Jul 2012, 12:40

Dersu Uzala wrote:Evo ga jos jedan akadenski obrazovan dinarac. :grummel_2:
Ево га, по ко зна који пут, магистар свих факултета - Дерсу.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dushan S » 03 Jul 2012, 15:12

Verovatno je uzaludno napisati ikakav ozbiljan post ovde, ali zapravo, tamo na početku je načeta jedna bitna tema. Nekoliko različitih domaćih foruma su imali slične probleme i funkcionišu kako funkcionišu samo zato što nemaju alternativu - tako i ovaj. Problem je u više stvari i ja se unapred izvinjavam ako ispada da učim ljude koji se bave ovim forumom kako treba da rade posao.

Prvi problem je što ovde nema dovoljno ljudi koji znaju o čemu pričaju. Onda dolazi do demokratije u kojoj su 3 na 1 oni koji su čuli od nekog nešto u odnosu na one koji znaju nešto iz ličnog iskustva. To automatski vodi ka tome da oni koji bi imali šta da kažu ne žele da se mešaju i da se učlane ili pišu po forumu. Dovođenje ljudi koji nešto znaju o nečemu mora biti organizovano od strane onih koji vode forum, a nakon toga bi isti morali biti zaštićeni kao beli medvedi na samom forumu.

Tu onda ide sledeći problem - a to je ta zaštićenost. Postoje forumi koji lepo funkcionišu iako je opušteno i zajebancija - na primer, Prosoundweb recording forum je imao veoma oštru zajebantsku ekipu i svašta se pisalo. To je funkcionisalo zato što je "ekipu" činila grupa znalaca od kojih se puno njih zna i lično. Tako je svaka budaletina bila odmah najsurovije maltretirana verbalno i to je tako funkcionisalo. Postoje forumi kao Gearslutz koji su napadno uljudni i gde se strožije moderiše. Na srpskom forumu ova prva varijanta ne može da funkcioniše, kako iz razloga koje sam već gore naveo, tako i zbog našeg domaćeg temperamenta, kao i sklonosti da svako ko zna malo misli da ima jednako pravo glasa kao i neko ko zna puno. Tako da je jasno da se ne slažem sa time kako se ovaj forum moderiše - to jest, mislim da bi trebalo da se postupa mnogo više "heavy handed" i da APSOLUTNO svaki post koji predstavlja neki lični napad ili neprijatno adresiranje treba da znači dve nedelje ban-a i trenutno brisanja kako tog post-a tako i odgovora na njega. Ostavljanje da neke stvari budu "opuštenije" samo vodi do toga da naravno, niko ne želi da se bavi raspravama sa budalama. A ovaj forum zapravo ima i budale i dežurne budale koje se tolerišu jer je pobogu - to tako zabavno a i šta fali. Kao družimo se. Eto Mirko Tasić možda ne ćeli da se tako druži.

Konačno, ne mislim da bi svi članovi trebalo da budu jednaki, demokratija ne funkcioniše jer nisu svi članovi jednako vredni za forumaše. Na primer, na stranu što se znamo pa ga gotivim, ali Dersu koliko god nekog nervirao je jedan od retkih ljudi ovde koji vam može reći TAČNU informaciju o nečemu iz PRVE RUKE. To je u ovoj maloj zemlji od jako velike vrednosti. Umesto da ga ljudi smaraju sa milion pitanja u vezi stvari koje ovde ne mogu ni da vide a kamoli probaju, stalno se pojavi neko da ulazi u verbalno nadmetanje sa njim. Naravno da je u redu da neko izrazi svoje argumentovano neslaganje, ali Dersu je izvor informacija i forum bi trebalo da ga gaji i eksploatiše. Isto tako važi za svakog drugog člana koji nešto zna o nečemu. Uzeo sam Dersua za primer jer izazvia negodovanje kod nekih ljudi ovde, ali princip je isti. Bavljenje time da li je Dersu karakter kakav jeste je za nekog ko ga ne zna jednostavno neproduktivno.

Konačno forum bi morao imati neke akcije i događanja koja bi angažovala članove. To je opet nešto što je do onih koji ga vode. Zatim, krenulo se davno sa gostima foruma pa se stalo. Takođe, "front end" foruma je na pola pokušaja da ima vesti... Zašto ne bi postojao "sajt" deo sa određenim sadržajima? Naravno da je to sa jedne strane dodatno opterećenje za one koji vode forum, ali bi više ljudi dolazilo.

U svakom slučaju ključni problem je to tolerisanje diletantizma i "šaljivog" bezobrazluka. Neće niko da bude budaletina kao ja na primer, pa da se na celoj strani raspravlja sa nekim, većinu ljudi koji znaju nešto o nečemu to jednostavno ne zanima, pa nisam siguran da bih nekome preporučio da dođe ovde od drugih muzičara, ako je ovakva atmosfera.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Baba Slim » 03 Jul 2012, 15:38

:bravo: :bravo: :bravo: :ziveli:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by faks » 03 Jul 2012, 15:53

komsija dusane imas pivo od mene za ovaj post :bravo:
a i moderatori ako bar malo bude uticalo na njih ovo sto si napisao (al ce sad da me zamrzeeee :XD: )

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Kristijan » 03 Jul 2012, 15:54

Тачно је то Душане, али си џабе писао. Сад ће да наиђе нека екипа да напише пар доскочица, и оде опет расправа дођавола. Сасвим си прецизно описао зашто овде већ неко време уопште нико неће озбиљније да се упушта у разговоре. Због оваквих и онаквих разлога, овај форум је ушао у своју најдекадентнију фазу, још неко време ће нека екипа која је одавно ту по инерцији да се појављује, па ће и то да престане, и то је то. После ће вероватно да буде више као нека музичка секција Вукајлије.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by mislim_stvarno » 03 Jul 2012, 16:44

Kristijan wrote: Сад ће да наиђе нека екипа да напише пар доскочица, и оде опет расправа дођавола.
procitao sam malo pre dushanov post, i sada dodjem vidim ima jos postova na ovoj temi, i bas sam pomislio da ce biti ova situacija


Kako mi se cini, veliki deo foruma kuka na ono sto se desava, kako se ljudi ponasaju, sto svi vidimo, ali se ipak nista ne menja... Mislim, ne kapiram uopste neke stvari koje se ovde desavaju... Od konstantnog prozivanja Dersu-a, i njegovog pljuvanja po nama, pa na dalje... (mislim, nije da ne kapiram, nego... ne znam ni sam...)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Rocket Roll » 03 Jul 2012, 17:34

Morate malo vi da se angažujete. Baš vi koje trenutna situacija najviše boli.

Nije u raspravi stvar - bilo je tema koje su se prelivale zajedljivošću, ali u kojima je moglo da se pročita brdo korisnih informacija: prave-pravcate polemike na visokom nivou.

Čemu, na kraju krajeva, da od foruma pravimo ašramsku školu, u kojoj jedan Guru, koji je sve shvatio, sedi i propoveda, a svi drugi klimaju glavama i aminuju?

Umesto toga, shvatite - to što vas boli znači da jedan deo vas hoće nešto da preduzme i popravi stvar. Pa, počnite da delate odatle. Napišite dobar tekst. To je sve. Odatle sve dolazi.

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Usred Zala » 03 Jul 2012, 17:56

Rocket Roll wrote:Nije u raspravi stvar - bilo je tema koje su se prelivale zajedljivošću, ali u kojima je moglo da se pročita brdo korisnih informacija: prave-pravcate polemike na visokom nivou.
Dobro si rekao BILO JE dobrih tema, sada samo poneka tu i tamo!

Ja već nekoliko meseci pogledam teme koje se samo ponavljaju i gotovo isključivo su tipa "oprema koju imate ili nemate, najbola gitara ova ili ona i slično", a najposećenija tema je ona gde se pljuju prodavci na Kupujem prodajem sajtu, veoma često neopravdano i sa pokazivanjem velikog neznanja!
Od stvaralaštva u bilo kojoj oblasti samo tragovi.

Ne, nisam prevideo radove Nikole iz Niša, bancikin projekat pojačala i još par stvari kao i još par ljudi, ali to se sve utopi, raspline u gomili govnarija. Šteta što ti ljudi to ne postuju isključivo na ozbiljnim forumima, to bi imalo veću težinu. Bancika je to i objavio na jednom stranom forumu pa je i sam svedok koliko je ozbiljnije dočekan.

Po meni MODERATORI (VLASNICI?) ne žele bolji forum, ne verujem da ne umeju da rade. Da li su se umorili, samozadovoljni su ili je nešto treće u pitanju nemam pojma, ali nije dobro, to je očigledno. Konkretno u ovoj temi trebalo je da ostane samo pitanje i posredni odgovor koji je Cortex preneo, sve ostalo je trebalo obrisati i sankcionisati jer nema nikakve veze sa temom. Da se tako radi u svim temama ljudi bi valjda brzo shvatili da ne mogu samo da pišu nebulozna detinjasta seruckanja koja su isključivo plod neznanja, odnosno nemanja ničeg pametnog za reći.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Doolio » 03 Jul 2012, 18:06

Кристијан и Дуле:

У начелу се слажем са вама, мислим, ја сам жешће проредио постове због тих ствари, можда се примећује, можда не, није ни битно... Међутим, не слажем се са свим изнетим. Ако је неко стандардни члан, онда је он стандардни члан, шта и колико зна, то је друга прича и не односи се на сам третман. Ако је неко готивна особа која зна много, има добар однос конструктивних постова према тролским итд. онда ће се то одразити спонтано и неформално на третман њега од стране форума као заједнице. Дакле, као заједнице, не државно-правног система. Као лик који често има енергије да направи велики пост и да гледа да буде објективан и конструктиван, на срећу имам такав третман на пар форума и то је готивније него да сам пет администратора. Почев од тога да људи заправо читају оно што напишем, па до тога да цела атмосфера око мојих писанија изгледа нормалније, јер и кад се појави неко са ''хохо види колки пост лол рофл'', доћи ће десет људи да га понабада, што дође прилично згодно за непроклизавање са теме, као и за чињеницу да чак и они које мрзи да причају нормално по форумима, направе екстра ефорт да конструишу пост јер је такав вајб тог неког топика.

Међутим, ту постоји неколико чинилаца, а не један који је Дуле изнео (знање и инфо). Дуле, ти покушаваш да кажеш да је могућа атмосфера да неко скаче по теби, али пошто он доста зна, онда је то кул и ти седиш и слушаш. Није баш тако, нити треба да буде, нити су људи такви да то трпе. Ја бих црко од среће да ми дође Леонардо да ми показује како се мешају боје, ал ако то изгледа овако - ''говно мало, узмеш плаво светло, е онда ти је рефлексија наранџаста због комплементарности, кева ти је курва'', набошћу га у главу после три реченице. Не зато што зна, него зато што је безобразан. Можда бих неког набо после једне реченице, али то је небитан аспект приче. И ако ме неко пита ''што си набо Леонарда, он је тако готиван сликар'', ја ћу му лепо рећи како те две ствари немају везе једна с другом. И бићу у праву и требало је да га набодем, јелте.

Тако да је то двосмерна улица, што би рекли Амери. Ако топ фудбалер силује рибу, нек иде у затвор пар година, па нек ''фудбал пати'' тих пар година. Тако да се оштро не слажем са системом ''лудих научника белих медведа'', ако неко оће да буде бели медвед, нек поседује цео асортиман готивне личности. И онда ће сама форумска пракса да га ''направи'' у белог медведа, неће морати никакве интервенције да се врше.


Друга ствар, невезана за ову, а тиче се ''даљњег'':)
Овај форум је у фази дечијих болести, а одавно није дете и то је оно што га јебе. И доста озбиљнијих људи (озбиљнијих више као ''одраслијих'', не као неко ко зна много, него чисто оних који би чинили конструктивно тело форума - дакле, и они који рецимо појма немају, али праве конструктивне топике, распитују се и захваљују на одговорима) неће да се бакће са таквим стварима.
Замислите готивну пичку, оно, баш је слатка и духовита и паметна, али има пет психолошких проблема, вуче их из породице и до јаја смарају. Е сад, можда бисте и могли да их испеглате за неке три године цимања, али онда лепо израчунате и кажете ''нека секо, наћи ћу другу ђевојку, а тебе су родитељи зајебали, немам живаца ја да те ''одјебавам'' ''. Осим наравно ако то није љубав вашег живота, али то је друга прича, не верујем да је Музички форум љубав нечијег живота, поготову неког ко се тек регистровао:)
И тако људи размишљају и у праву су. Дакле, овај форум има доста да понуди, али има тих дечјих болести са којима људи неће да се зајебавају, него ће да скокну негде другде, поготово у овом времену инстант комуникација и глобалних контаката. А те дечје болести су предуго ту (овај форум има фазон 6-7 година) и нису више дечје болести већ карактер форума, хроничне су. Тако да и тај неки лик који се региструје и крене да трпи дечје болести, полако креће и да их поприма и док си реко кекс креће да пише лолпостове (који су кул предах у озбиљном топику, али у једној малој мери). Поготово ако је млађи па је ''ментално ровит''.
Како то решити? Не знам, да је ово масовни форум, знао бих. Али је ствар у томе што је ово мала заједница. Тако да је већ ствар тога да је форум заправо такав, а да га ти потенцијални готивни конструктивни људи ''кваре'', него обрнуто. Не кажем да ли је то позитивно или негативно, али знам да ја не бих ушао у црначки гето и драо се ''који ће вам те курве и крек и хамери и узији, срећа је унутра'' јер бих ја био уљез, а не они и тај гето је нешто друго, а не оно што сам ја замислио. И јесте, тужно је што је овај форум постао такав, али шта сад...

Трећа ствар, ослања се на другу. Величина заједнице. Кад је форум мали, он добије много субкултурних карактеристика. Почев од сленга, начина дискусије, врсте хумора, па све до генералног тона опхођења форумаша једних према другима. Таква заједница је затворена и јако, јако подозрива према ''туђинима''. И ту се дешава један рекурзивни перпетуум мобиле - таква заједница се посере на дошљака, он оде, онај који остане постане исти такав, онда је заједница још чвршћа и још конкретније дефинисана и онда још јаче одбија дошљаке и јаче мелтује (или отера) чланове који нису скроз углибљени и тако у круг. И на крају остане молекулска кохезија истих ликова:) При томе не мислим само на лолпостере, већ и на много шири вајб - таква врста вајба не може да постоји на великом форуму из простог разлога јер има милион људи и сви су различити и све секције су препуне (лупам, рок подфорум ће да има педесет хиљада топика, па ће џез да има хиљаду, али хиљаду је много и то значи да у тој секцији редовно постује сто ликова рецимо). И ту онда нема ''заједничког става заједнице'' него је то као неки велики континент и то је добро.
То сам причао још пре неколико година, ако се прави МУЗИЧКИ форум, онда је то МУЗИЧКИ форум или га не треба тако звати - ШТО ЈЕ САСВИМ ОКЕЈ - дакле, ја на ''џез форуму'' не очекујем дискусију о кантрију, нити мислим да је страшно лоше ако дође кантри лик, поотвара топике о кантрију и онда га сви изнапушавају - заједница је дефинисана и таква треба да буде, очигледно је творац желео своју оазу ЏЕЗА.
Међутим, ако је у питању МУЗИЧКИ форум, онда не видим зашто на ''које фарбе користи Аца Лукас у песми курац палац'' одговарати са ''а јел суад свира сатобом'' или шта већ. Понављам, тај став је океј да се ово зове ''музички форум - без народњака'' или нешто у том фазону. Али као форум који има претензије да буде већи, конструктивнији и професионалнији, не може да допушта својој комуни такве гафове. Шта да мисли тај лик? Човек гуглао ''музички форум'' јер је хтео нешто да пита, изашао му овај форум, он се регистровао и неко га тера, а зашто? Зато што је наша заједница мала и профилисана на нешто што је много, много уже од појма ''музички форум''. И он ће лепо ни крив ни дужан да се логаутује и да не упали овај форум више никад. И биће збуњен и љут са правом јер је ушао на ''музички форум'' у секцију ''народњаци'' или у секцију ''огласи'' и поставио најнормалнији топик.
Дакле, треба знати циљну групу/обим форума и администрирати са тим циљем. Све је легитимно, од ''Металика форум'' до ''Космос форум'', али онда дајте да се понашамо у складу са називом ''институције''. Па онда знам шта ми је чинити, на ''народњаци'' форуму се нећу регистровати јер не видим шта ту могу да допринесем/добијем и то је то (осим ако имају неки инсајд инфо о Мии јелте:) ). На ''Металика'' форуму, ако се региструјем, опет ћу знати зашто сам се регистровао.

Ето, на пример, ја бих остао нијем на овом топику да није Душан постовао (који, јелте, ретко постује, верујем из истих разлога) јер ме заболе да после гомиле лолпостова напишем нормалан пост за којим ће опет уследити гомила лолпостова. Овако бар контам, имам једну сигурицу да одговори (Дуле) и једну полу-сигурицу (Кристијан), па ми то довољно да не буде џабе сам кречио. Што се тиче ''пишите ви којима смета'', јесам раније, сад ме мрзи јебига, не свиђа ми се однос улог-добитак:) Дуле је на овом топику играо на ризик:) Овде бих се опет вратио на ону причу о готивној риби која има проблема. Све зависи колики је трешхолд тих проблема, могу ја да волим овај форум до неба ако су његови проблеми виши од неба, нећу се ангажовати. Ако су нижи, онда може.

Има ту још доста ствари, али пресушио сам с мозгом:)

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest