Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Doolio » 04 Jul 2012, 05:00

То јесте, пробрана екипа се лако модерише јер су сви фор д коз и граде једно велико клупко готиве. Е сад, на српском форуму о музици та пробрана екипа би имала шест чланова и то јесте један веома зајебан аспект целе приче. Кад је форум на енглеском и ''интерконтиненталан'', онда та пробрана екипа може имати хиљаде и хиљаде чланова, а опет да сви буду у фазону у ком треба. Једно је цедити честиту комуну од потенцијалних триста милиона људи, сасвим друго од потенцијалних пет хиљада.

Што се разоноде тиче, капирам, не кажем да не треба имати поштовања према нечијем цимању, ја само указујем на фактичко стање и тенденцију на форумима лежернијег и општијег типа. Па онда, ко то узме у обзир, мање ће га болети глава.

Ја сам модерисао на пар форума, од тога на једном прилично великом од пар десетина иљада људи и оно, само модерисање ми није било зајебано. Е сад, фора је што сам ја постао модератор путем ''часног старинства'', а не путем ''завршеног ФОН-а'':) па сам некако само упловио у модерисање и људи су некако само пребацили неформални риспект у формални. Тако да нисам имао проблема. Оно где сам се суочио са проблемима је много труда, а мало ''пара''. Не мислим на дисциплину и уређивање, то је ишло само по себи. Мислим на контент. Да би твој одељак цветао и био успешан и пријаЗан, треба да: пратиш вести, читаш књиге, пишеш чланке, отвараш дискусије, учествујеш у дискусијама, постављаш линкове, објашњаваш ствари, будеш на располагању итд итд итд. и то све не рачунајући конкретно модерисање (дисциплина, паметно решавање ексцеса, ко судија на текми, не смеш да делиш гомилу црвених јер ће бити пресија и текма ће да буде срање, исто тако не смеш да пустиш фудбалере да се поубијају итд). И све то је прилично, како бих рекао, невидљиво. Корисник дође, види шта има, погледа шта га занима и буде задовољан. Али, како да кажем, не оно активно задовољан типа ''јеботе који форум, царски'' него онако више акнолиџује како је све у реду. А позадина тога је да си ти липсао ко магаре да би твој подфорум био up to par. И онда то смори човека, треба баш да волиш то што модеришеш, у смислу да би све то радио и да нема чланова (писао би блог, пратио би вести, правио FAQ итд). Ја сам неко време то радио, онда нисам могао више, јер ме фидбек није задовољавао. Онда сам сконтао временом да је тај фидбек заправо био океј и да је то то што се тиче форума. Дакле, фидбек није океј ако ћемо по правди и тим стварима, али неки просечни фидбек на форумима је генерално такав. И генерално модератор треба да се ОТЕЛИ да би његов подфорум био ПРИСТОЈАН И ЛИЈЕП. А да би подфорум био фантастичан, требало би да цео дан виси на форуму и вероватно да прима плату за то.

Што се тиче приче о нолиџ бејсу и факсевима, то јесте чињеница. Али то је глобална чињеница. Мени добро позната јер је моја струка једна од подложнијих провлачењу ликова сумњивог знања и продаји магле, далеко више од техничких професија. Тако да знам о чему причаш. Али не можеш кашиком на тенк. Ето, Кристијан може да посведочи које креатуре блеје на оним сајтовима за хонорарне послове. То не би био проблем да ти ликови не добијају више посла од неког лика који зна шта ради. Разлог је прост - људи нису едуковани нимало, а оно што је лоше је често допадљивије од онога што је добро. Па ти после објасни неком иск ипсилон лику како га је лик зајебо за илустрацију јер је трејсово фотку и провукао кроз филтер и да је та илустрација срање, кад ће тај лик да каже ''а што, баш је лепо''. И то ОПЕТ не би био проблем да се то не дешава на нивоима на којима не би смело да се дешава. Једно је кад бразилска домаћица хоће лого за своје колаче за педес евра, друго је пројекат за солидну софтверску фирму од пар десетина хиљада евра (а видео сам грозне ствари у неким ААА насловима).
И ту се опет враћамо на ону причу о елитној екипи. Заједница која окупља елитну екипу ће на крају постати суверена, доминантна, квалитетна и наметаће тај квалитет и неуким ликовима и сопственим члановима и необразованој раји, као и елитним колегама, али ће дотле да пропиша крв, а можда неће ни стићи дотле.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Rocket Roll » 04 Jul 2012, 08:30

Kako reče Marks u onoj čuvenoj tezi o Fojerbahu, filozofi dijagnostikuju, a suština je u tome da se svet izmeni.

Bez dijagnoze nema ni lečenja, ali ako sve stane na dijagnozi, pacijent će na kraju umreti.

Uradite ponešto, kad sve već tako lepo i tačno razumete.

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Usred Zala » 04 Jul 2012, 09:27

I šta je bilo na kraju, hoćemo li saznati zašto Mirko Tasić ne sudJeluje na forumu?

Ja mislim da se on baškari negde na moru i da ga zabole dupe i za forum i za sve nas zajedno!

Ja bih još pitao zašto Goran ne sudeluje na forumu kada je imao i baner ovde?

Takođe bih pitao zašto Vidoja ne sudeluje na forumu kada ima baner ovde?

Još bih pitao zašto J&J ne sudeluju na forumu? A da, popljuvan mu je rad, sada sam se setio!

Na kraju bih pitao zašto ovde nema Šanike i Šojke pa i Ilijanija?

Toliko sam se setio za sada!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by doyle777 » 04 Jul 2012, 17:40

Usred Zala wrote:A da, popljuvan mu je rad, sada sam se setio!
Нема особе чији рад није попљуван на овом форуму.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by sl0e » 04 Jul 2012, 18:04

Cika Mirkov nije. Bilo je govora o losem setup-u koji je uradio nekom liku; takodje, pominjao ga je cesto dezurni anti-luthier retard Trzalica, ali to vec treba uzeti ozbiljno kao prstohvat soli. Njegov rad moze da komentarise samo cika Sava, koji npr. svira Mirkov LP, ali on nazalost nije vise na forumu.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Rocket Roll » 04 Jul 2012, 22:21

sl0e wrote:Njegov rad moze da komentarise samo cika Sava, koji npr. svira Mirkov LP...
To je neka zabuna, čini mi se. Sava se jeste puno družio sa Mirkom, ali nikad nije imao njegov Les Paul, koliko ja znam.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by dweezil » 04 Jul 2012, 22:35

a jel se on druzio sa njim zato sto je imao njegov Les Paul ili su se druzili i ranije pa mu je tek posle napravio Les paul? :bambi: Ovo bi mogla da bude i nova tema na shtovanom forumu

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by ssmc » 05 Jul 2012, 00:07

Ja koliko sam skapirao Mirka, Savi (ne meni!) je pravio LP-a (kada sam menjao pragove pre par meseci),a o tome ima i na glazbenom (jer Mirko je tamo).

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dushan S » 05 Jul 2012, 03:04

Doolio wrote:Кристијан и Дуле:

У начелу се слажем са вама, мислим, ја сам жешће проредио постове због тих ствари, можда се примећује, можда не, није ни битно... Међутим, не слажем се са свим изнетим. Ако је неко стандардни члан, онда је он стандардни члан, шта и колико зна, то је друга прича и не односи се на сам третман. Ако је неко готивна особа која зна много, има добар однос конструктивних постова према тролским итд. онда ће се то одразити спонтано и неформално на третман њега од стране форума као заједнице. Дакле, као заједнице, не државно-правног система. Као лик који често има енергије да направи велики пост и да гледа да буде објективан и конструктиван, на срећу имам такав третман на пар форума и то је готивније него да сам пет администратора. Почев од тога да људи заправо читају оно што напишем, па до тога да цела атмосфера око мојих писанија изгледа нормалније, јер и кад се појави неко са ''хохо види колки пост лол рофл'', доћи ће десет људи да га понабада, што дође прилично згодно за непроклизавање са теме, као и за чињеницу да чак и они које мрзи да причају нормално по форумима, направе екстра ефорт да конструишу пост јер је такав вајб тог неког топика.

Међутим, ту постоји неколико чинилаца, а не један који је Дуле изнео (знање и инфо). Дуле, ти покушаваш да кажеш да је могућа атмосфера да неко скаче по теби, али пошто он доста зна, онда је то кул и ти седиш и слушаш. Није баш тако, нити треба да буде, нити су људи такви да то трпе. Ја бих црко од среће да ми дође Леонардо да ми показује како се мешају боје, ал ако то изгледа овако - ''говно мало, узмеш плаво светло, е онда ти је рефлексија наранџаста због комплементарности, кева ти је курва'', набошћу га у главу после три реченице. Не зато што зна, него зато што је безобразан. Можда бих неког набо после једне реченице, али то је небитан аспект приче. И ако ме неко пита ''што си набо Леонарда, он је тако готиван сликар'', ја ћу му лепо рећи како те две ствари немају везе једна с другом. И бићу у праву и требало је да га набодем, јелте.
Ja ne mislim da znanje opravdava eventualan arogantan stav. Ali jesam primetio da nekada ljudi ako im je ukazano određeno poštovanje nisu arogantni, i pruže znanje na izvolte, a takođe nekada je nečije arogantno ponašanje određena vrsta reakcije koja se pojavi kroz par post-ova nabeđivanja sa nekim. Na primer, nije da se ja baš slažem sa načinom ophođenja koji ima Dersu, ali često mi je apsolutno zašto se tako ophodi. Takođe svestan sam da i ja sam nekad mogu da ispadnem arogantan zato što mi je teško da se objašnjavam sa nekim, a ***** se i uđem u objašnjavanje i prepirku. Elem razumem šta hoćeš da kažeš i na neki način si u pravu ali rekoh, da dodam i ovo.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dushan S » 05 Jul 2012, 03:11

Da dodam još nešto: Nadam se da je jasno da ne postoji neki teret odgovornosti koji pokušavam prebaciti na moderatore i one koji su iza foruma - niti ja znam koliko imaju vremena i koliko obaveza - ali onda možda treba da uvale posao nekom drugom da to radi da se oni ne smaraju.

A što se tiče Dersua, naravno da nisam mislio samo na njega, ali konkretno u njegovom slučaju - on je zapravo promenio način ophođenja gradulano - kako su i neki ljudi menjali ophođenje prema njemu - čista observacija. Možda me i pamćenje vara, ko zna. Ali kako je on dobijao utisak da se on loži da deli informacije koje ima a neko ga zajebava tako je i on počeo biti u lošem fazonu. Naravno nisam siguran da baš i on treba da bude u takvom fazonu, ali to je na njemu, ne mogu niti njemu niti nekom trećem ja govoriti kako treba da se ponaša, mogu samo pričati o forumu u globalu.

Jbg, odoh ja na more, see ya :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Rocket Roll » 05 Jul 2012, 06:25

ssmc wrote:Ja koliko sam skapirao Mirka, Savi (ne meni!) je pravio LP-a (kada sam menjao pragove pre par meseci),a o tome ima i na glazbenom (jer Mirko je tamo).
Aha, to su nove informacije... ima više od godine kako sam se video sa Savom...

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by faks » 06 Jul 2012, 06:09

Rocket Roll wrote:

Uradite ponešto, kad sve već tako lepo i tačno razumete.
ja sam prosli put fasovao varn zbog shady-ja....

ja sam jedan od retkih koji istrci pa nayebe.. al takav sam celog zivata :?
moj nacin da "branim" sebe i prijatelje

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 06 Jul 2012, 09:08

Ne, ovo je za mene imalo taj profaund efekt. Covek je lepo seo i rekao. Prozvao.

Medjutim, sad se tu postavlja pitanje, koliko tu ima zivotne energije.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 06 Jul 2012, 09:15

Otisao sam sad da popusim cigaretu, popijem pivce, i kapiram kakva sam ja stoka. Umesto da kurazim sve, to ja serem do neba a la negativac.

Nije mi to bas jasno. Nije mi jasno zasto tako.

Uopste mi nije jasno zasto sam gadan starac postao.

Izvini matori, u pravu si. :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 06 Jul 2012, 09:43

Hvala ti sto si mi predocio kakav sam skot. :ziveli:

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest