Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Doolio » 03 Jul 2012, 18:33

Додао бих нешто везано за пост о улогу и добитку, али не да ми више да едитујем:

Свако ко хоће да буде ''градитељ форума'' ће да погледа у исплативост, грубо технички речено. Ето, Кристијан човек дословно ''мануфактурише'' сток илустрације по цео дан, има жену децу итд. Не може се очекивати од њега да буде неки Че Гевара форума, он човек оће да дође, види јел има нешто готивно на форуму и то је то. Све више од тога је нека екстремна добра воља ''фор д коз'', а то је све науштрб неких других ствари и онда опет цела ствар ''дал да се цимам или не'' долази у једначину, а контам да ће човек лепо да израчуна да је резултат ''не'':)
Исто тако мислим да промене захтевају глобалну и конзистентну и координисану акцију, а не ''ви што се буните, пишите'' јер ће то да буде ситно и кратког даха и неорганизовано. Неки готиван педала лик (хм, ко би то могао бити:) ) ће да напише нешто готивно, онда ће други готивни педала лик да му да конструктиван одговор и лепо ће њих двојица да се испричају и онда ајмо опет испочетка.

Е да, испада ко да сад ја нешто кењам, а заправо немам неког техничког знања, баталио сам свирку пре пар година и постујем углавном на генералнијим деловима форума, али опет контам да видим шта се дешава јер је ово ипак форум ко и сваки други и подлеже истим нет законитостима:)
А и то се види и на нетехничким секцијама, рецимо ''шта сте читали'' може да буде један генијалан просер од топика (у позитивном смислу), наравно, он то није. А није да људи не читају (видим, с времена на време неко постује шта чита) него су израчунали да нема леба од било чега ширег од ''тренутно читам рат и мир''.
Last edited by Doolio on 03 Jul 2012, 18:36, edited 1 time in total.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Cortex » 03 Jul 2012, 18:34

Jedan od 100 tvojih postova Doolio ima veze sa muzikom, tako da matematichki posmatrano, a imajuci u vidu duzhinu spisanija, ti si ovde ubedljivo najveci spammer :mrgreen:

sad znam da cesh se nadrndati na mene zbog ovoga ali nisam mogao da odolim, shala mala

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Doolio » 03 Jul 2012, 18:39

Ах, као што видиш, предухитрио сам те за малкице, тако да ХА! (додуше, ти си постовао пре мог едита, али кад сам почео, није било ничег испод мог поста:) )
Јесте, ја сам последњи пост са музиком натакарио пре типа четири године:) (осим ако није неки теоријски просер, ту кењам и даље), али ово што сам набројао су генералне ствари и односе се на све постове. А и ако ја постујем нешто нормално у немузичком делу форума, не одузимам ништа од техничких делова, а додајем на генерални део, тако да смо опет у плусу један поен:)
Мислим, ја тврдим да проблеми овог форума немају везе са музиком пер се. Да не мислим тако, не бих се оглашавао него бих пустио стручњаке да причају о стручним стварима. Можда грешим, али ако гледам емпиријски, изгледа да не:) Гледао сам успоне и падове форума по истом овом рецепту и сви узроци су били прилично општи...
Last edited by Doolio on 03 Jul 2012, 18:48, edited 1 time in total.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Kristijan » 03 Jul 2012, 18:48

На жалост, велико је питање коме писати.

Неколицина људи које занима нормална комуникација и размена идеја и информација и онако је већ неко време макар у некој пасивној приватној комуникацији. Доста бучна групација самопроглашених произвођача доброг вајба и онако никад није ни била заинтересована за ону основну функцију било ког форума, па самим тим ни овог, и таман да данас МФ престане да функционише, они ће само да се преселе на неки други форум и исто тако да функционишу, па таман да је у питању форум о пољопривреди. Исто важи и за ове који плански долазе да направе конфликт. На крају остаје она најмасовнија екипа људи који су се регистровали да би поставили питање, потражили екипу за бенд, или шта већ друго, па пошто су са мање или више успеха намирили своје потребе, одлазе у тоталну пасиву.

Такво је стање ствари данас на форуму. И коме се онда обраћа неко коме је још увек стало до квалитетније форумске комуникације?

Дулио, у потпуности се слажем са овим твојим опажањем да музички форум постаје херметичан, јер је релативно мала заједница, и да се тај неки закон комшилука обија о главу новим члановима. Такође сматрам да је сасвим исправно и ово опажање да постоји та жанровска дискриминација, и да се не придаје значаја томе да форум од самог старта није био замишљен тако. То се не осећа само када је народна музика у питању, сасвим подједнако буде испетардирано све оно што по мишљењу оне најбучније екипе није довољно кул. Критике махом нису довољно конструктивне, разговори су навијачки и неаргументовани, и не чуди што људи губе вољу да поделе са другима своја искуства, снимке, идеје...

Трудио сам се да будем активан, и да на форуму учествујем у размени знања, информација и искустава. Искрено, немам више воље да се с тим бавим. А и зашто бих? Ето, гледам, повремено неко примети да фали мало будалесања ликова какав је био онај Влада из Бачког Јарка, али не видим да је ико приметио да се Пеца више никако не оглашава на форуму.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by parker » 03 Jul 2012, 19:03

ja bi rekao da tu nema spasa, to je sto je..
kada sam pre par godina dosao na forum bilo je zanimljivije i bolja komunikacija. sad, mozda je bilo tako a mozda je samo meni izgledalo tako, ko zna? uglavnom, sad jeste manje vise bzv, da sam juce dosao ne verujem da bi se zadrzao, osim mozda pasivno, da citam ono sta me zanima bez da ucestvujem..
a da ce biti bolje - ne verujem. jednostavno, mislim da i oni koji imaju neku ''vlast'' i mogucnosti da nesto menjaju - nece da se akaju sa time. a kad bi hteli trebalo bi da ''zaposle'' jedno 25 moderatora koji bi peglali svu prljavstinu konstantno i tako neizvesno dugo..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Duane » 03 Jul 2012, 19:12

boy did i pick the wrong week to quit samsara...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by mislim_stvarno » 03 Jul 2012, 19:33

parker wrote:kada sam pre par godina dosao na forum bilo je zanimljivije i bolja komunikacija.
iskreno, meni se cini da je komunikacija daleko veci problem od sadrzaja foruma...

Veliki deo postova se ili svadjalacki/podjebavacki caste ljudi, ili je u pitanju neki spamerski "ja sam cool jer sam najzad prelezao sve decije bolesti internet raspravljanja"... (ovaj drugi deo je velika vecina nas (jer sam svestan da i ja u to upadam) prihvatila u vecoj ili manjoj meri, na zalost)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Kristijan » 03 Jul 2012, 20:11

Свакако је вид комуникације најпроблематичнији, али ја сматрам да се и квалитет онога што има да се прочита доста срозао. Има бар 6 месеци од како сам приметио да све чешће немам овде да прочитам ама баш ништа што је занимљиво за музички форум, махом наилазим на пратеће садржаје који могу да се виде и на свим другим форумима. То није било тако раније.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by mislim_stvarno » 03 Jul 2012, 21:54

Kristijan wrote:Свакако је вид комуникације најпроблематичнији, али ја сматрам да се и квалитет онога што има да се прочита доста срозао.
Ne sporim, apsolutno tacno, tu dolazi ono sto rocket kaze, da moramo svi po nesto da doprinosimo.

Ipak, cini mi se da je to povezano, a uzrok je takva komunikacija, tj da zbog ovako loseg vajba u muzicko-instrumentalnom delu foruma (jer je muzicki deo prilicno umrtvljen, a generalni deo totalna sprdachina), niko nema zelju da bilo sta pise. Naravno, otvori se po neka tema, okaci neka novost, ali previse brzo to prodje. Jbg, glavni primer je Dersu, dok je ovaj forum shvatao bar malo ozbiljno, pisao je postove dugacke kao ovi postovi dva nasa dusana (doolio i dusan_s) iz kojih je moglo mnogo toga da se nauci, a sada dodje, u jednoj recenici kaze kako stoje stvari, ispljuje nas i zavrsi. Na zalost. Mnogo los trip za sve...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 03 Jul 2012, 22:07

doyle777 wrote:
Dersu Uzala wrote:Evo ga jos jedan akadenski obrazovan dinarac. :grummel_2:
Ево га, по ко зна који пут, магистар свих факултета - Дерсу.
Mislis, doktor inteligencije.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 03 Jul 2012, 22:35

Duane wrote:boy did i pick the wrong week to quit samsara...
Told ya.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Dersu Uzala » 03 Jul 2012, 22:37

mislim_stvarno wrote:......dok je ovaj forum shvatao bar malo ozbiljno...
Di me nadje. :hide:

Anyway, nema sta vise da se pise. Svi sve znaju. E, a kad se setim, pre pola decenije sam kacio petosatne video izvestaje sa NAMM-a. Svaki booth, uzduz i popreko. :mrgreen:


Beli meda, I like the sound of that. :bravo:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Bluesko » 03 Jul 2012, 23:11

:1: za Dulija i Krisa

ja sam svoje navijačke fazone pokupio od Dvejna ko i svi ostali i šta ću sad :?

Fali normalne komunikacije, al dal biste mogli da pretrpite da nema Dvejna na forumu? Ja ne bik mog'o

A ako nekom treba konkretna informacija o tehničkim stvarima, forum dojajno odgovara na takve zahteve, uglavnom se ljudi sprdaju u GNR ili Nirvana raspravama, koje su same po sebi kesa, tako da.. pf, mislim realno da je diskusija normalna i dalje na forumu, ali delu foruma koji nikako sam po sebi ne podnosi srpdnju, kao npr *Koji magnet u bridge za Astera*

Zdruge strane, ko mož da izbegne šrprdanje na temi GNR ili NIrvana, dam mu onu lepu u korsetu ispred zgrade :bambi:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by dweezil » 03 Jul 2012, 23:15

a dobro u Srbiji se i inace svaka komunikacija izmedju ljudi svela na bukvalno neki low fazon, slicno stanje je ii na nekim drugim portalima i forumima koje sam voleo da posecujem (e-novine, zokster gblo i sl) odnosno sve se svelo na ne cak vise neargumentovano, nego rekao bih shizofreno hejtovanje bash svega i svacega sto se pojavi, takvo je stanje trenutno u Serbiji, bice bolje ono ...

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Zašto Mirko Tasić ne sudjeluje u ovom forumu?

Post by Bluesko » 03 Jul 2012, 23:17

dweezil wrote:nego rekao bih shizofreno hejtovanje bash svega i svacega sto se pojavi

I za to :1:

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest