Doktorske studije

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
tropico band
Posts: 5
Joined: 17 Jul 2012, 10:53

Doktorske studije

Post by tropico band » 18 Jul 2012, 21:24

ima li neko odavde da ide na postdiplomske ili da je zavrsio (tomu nikolica ne racunam)?

trenutno u srbiji su okolnosti takve da je lakse dobiti doktorat nego ikad, 3 godine, prethodnih godina je to teze i duze bilo

u drugim zemljama je teze, po 5 godina su i tezi su kriterijumi mnogo

sa druge strane ne znam koliko doktorat znaci van prosvete, ima li neke prakticne koristi od njega, koliko ga cene u privredi i po firmama?

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Doktorske studije

Post by DrGreenthumb » 18 Jul 2012, 21:36

tropico band wrote:ima li neko odavde da ide na postdiplomske ili da je zavrsio (tomu nikolica ne racunam)?

trenutno u srbiji su okolnosti takve da je lakse dobiti doktorat nego ikad, 3 godine, prethodnih godina je to teze i duze bilo

u drugim zemljama je teze, po 5 godina su i tezi su kriterijumi mnogo

sa druge strane ne znam koliko doktorat znaci van prosvete, ima li neke prakticne koristi od njega, koliko ga cene u privredi i po firmama?
Ja sam na doktorskim studijama. Slazem se u potpunosti, mada malo zavisi i od Univerziteta, npr. mnogo su stroziji uslovi na beogradskom nego kragujevackom itd. Nije nikad bilo duze (koliko ja znam barem) nego su uslovi za odbranu doktorskih teza i broj objavljenih radova/kredibilitet casopisa (impact factor, da je u current-u etc.) u kom su objavljeni, bili na visem nivou. Nekako sledi opstu devalvaciju u zemlji, kao sto ce uskoro svaka Kurta i Murta imati fakultetsku diplomu (hint), tako ce i svaka druga imati doktorsko zvanje. Jbg, samo cash. Stone cold cash...
I da, ne vazi se mnogo ako ne znas svoj posao i ako nisi (barem koliko toliko) socijalno adekvatan. Mada, za napredovanje je neophodno, npr. ne mozes da budes nacelnik bez akademskog zvanja ili odgovarajuce pozicije u nastavi (ass/doc/prof).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest