Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 31 Jul 2012, 07:02

Meni taj Pavlov i nije ostao u nekom sjajnom secanju kad se prisetim nekih njegovih pokusa, a bogami i dijagrama. :grummel_2:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 31 Jul 2012, 07:05

Не знам, мени је то један од царскијих трипова у псиџи:)

Да пробам да се вратим на тему:)
Мислим да је део ''недодирљивости'' ЕКВ (поред смрти чланова, специфичног звука, рефлексивних текстова, урбаности итд) и то што су представљали неки, не знам како бих га назвао, господскије-урбанији трип у смислу контратеже (наравно, ово све не причам из личног искуства кад су били актуелни, већ је то неки слободни закључак у комбинацији са искуством када су већ добили тај неки култни статус). Добро, цео тај талас је био нека контратежа, али ЕКВ ми дође као специфичан тип контратеже - бијелодугмецрвенајабукаплавиоркестар фанови су мували разуздане тинејџ пичке и дјечачки пили ем дрогирали се, смакчорбацепелинјугрупа фанови су викали ''човече који рокенрол'' и пили пиво више него ишта, док капирам да су ЕКВ фанови (бар ови ''после ЕКВ-а'') имали фетишистички интелектуални рефлексивни дивљи секс и слично. И онда је ЕКВ био ко кец на десет за ликове које смарају ''бајкери'' и ''сељани'', а пошто су урбани и тинејџ, неће да слушају неке џезове и класике, већ ипак неку субкултурну музику за младе, како и доликује:)

Ово горе би неком злурадом личило на генерализацију, али је поента у опису управо квлт групација, ми овде и причамо о таквим фановима и таквим култовима, а не генерално. Опет се дисклејмујем да ми не дође онај лик са ''па шта ако се неко дрогира'':)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 31 Jul 2012, 10:20

Да, за кларификацију, зашто павлов, зато што субјект види рибу која се пренемаже и то га нервира. Та риба се појављује ''истовремено са ЕКВ-ом''. После неког времена (а каже се у списима чак и после једне јаче дражи код емоционалног условљавања) и кад склониш рибу и субјекту пустиш ЕКВ, он се изнервира, иако је ЕКВ добар бенд и иако није ЕКВ крив због те рибе. Ето, чист пример госн павловљевог запажања.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Kristijan » 31 Jul 2012, 12:06

Видим да је овде којешта протумачено на толико погрешан начин да би вероватно требало да пишем најмање двоструко више него до сада не бих ли неке ствари објаснио, а баш ме мрзи. Цела ова прича о фановима је потпуно погрешно схваћена и деформисана током дискусије, и јебем ме луда што сам то у било ком контексту помињао. Најнебитнији део приче је набилдован без икаквог јасног повода.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 31 Jul 2012, 12:35

Ја не видим ту никакав проблем, просто, топик је ишао неким својим смером... И мислим да ништа није погрешно тумачено, него се топик савијао како ветар дува, што је у принципу океј (осим животињског царства и тих трипова, ал добро:) ).
И немој да се љутиш, али можда ниси онда лепо кларификовао те неке ствари које су људи деформисано схватили. На крају крајева, шта је толико страшно у томе што је дискусија добила неки облик који ти ниси предвидео?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Rocket Roll » 31 Jul 2012, 15:54

Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Kristijan » 31 Jul 2012, 22:39

Doolio wrote:На крају крајева, шта је толико страшно у томе што је дискусија добила неки облик који ти ниси предвидео?
Earth to Doolio... Како си ово искомбиновао, живота ти?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 31 Jul 2012, 23:13

Шта, не капирам?
Мислим, ниси ти поставио тему о парадајзу, а људи причали о столицама, него не знам, о зеленом парадајзу у туршији. А нисам скапиро ни контекст поста, јел се ти ниси сморио или напротив мислиш да сам ја истрипово што кажем да не треба да се смориш?:)

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Kill surf city » 01 Aug 2012, 01:43

Pokusajte obojica da pisete krace & to the point, tako nece dolaziti do ovih zabuna. True story. :bambi:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by nebojsak » 01 Aug 2012, 03:01

nebojsak wrote: Za razliku od recimo Štulića i Azre, čiju muziku ne podnosim, a tekstovi su mi fantastični.
Viš, tek sad sam se opsjetio ovog što sam napisao u kontekstu priče koji još bend postoji, a da ima tu fanatičnu bazu poštovalaca. Mislim da sam upoznao (i u RL i po forumima) mnogo više fanova Azre sa takvim "kako možeš da ih ne obožavaš" stavom, no onih EKV.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 01 Aug 2012, 04:31

nebojsak wrote:
nebojsak wrote: Za razliku od recimo Štulića i Azre, čiju muziku ne podnosim, a tekstovi su mi fantastični.
Viš, tek sad sam se opsjetio ovog što sam napisao u kontekstu priče koji još bend postoji, a da ima tu fanatičnu bazu poštovalaca. Mislim da sam upoznao (i u RL i po forumima) mnogo više fanova Azre sa takvim "kako možeš da ih ne obožavaš" stavom, no onih EKV.
Pa da. Svojevremeno su oni bili mnogo vise antacbl nego EKV.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 01 Aug 2012, 04:31

Rocket Roll wrote:Image
Ehem, da, na to sam mislio.

:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest