Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 29 Jul 2012, 11:32

Pazi, kas znas likove, uopste nije ni bitno da se ista konstatuje. Pitas se, pitas i njih, why not do sometinhg different?

Neverovatno je, ali meni potpuno blisko i jasno, jer apsolutno stujem lik i delo tog coveka, da je Dutja jedini shvatio zasto to radi. Hteo sam svasta da navedem u prethodnim postovima, ali cekah na vas. I ne, nije Dutja samo 100% u pravu. EKV su svirali zapadni fazon, i to je bilo strava. Kao Borislav Mitic, u to neko vreme i mi smo kontali da sviramo epskije, pa ako mozete EKV da skapirate, pa tek smo Vam mi ono, Hemispheres. Rush bre. Ja cviro u megabendovima koji su klali. Samo Magi da nam se pridruzi (ovo sto kaze Dviizl, lepo kaze covek a misli da mu kontriram);

Posto Dvizl i zna neka imena, moj dream band je bio Jaksa na basu (ipak je on Spiritus Movens), Kole, sad da me ubijes, ocu ja da se ubijem, KOle i ja smo imali ortaka, on je svirao sa KOletm i bio legenda, meni bio najbolji ortak, i da se zaplaces, ne secam se njegovog imena. Znam da je prvi nest'o, zapalio iz zezanja za Australiju.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by dweezil » 29 Jul 2012, 11:42

ma kapiram ja tebe u potpunosti bro, mislim svi smo tu negde (mi stariji) po vidjenu svega toga, samo sam rekao da po meni neka virtuoznija svirka na klavijaturama jednostavno nije ni bila potrebna za taj fazon banda kakav je bio EKV, dovoljno je bilo i to smart i minimalisticki kako je i bilo. Kapiram i tvoj Pavlov prema celoj toj bgd new wave sceni ono, i ja to sve isto tako Pavlovljevski dozivljavam
:) btw ne znam ko je taj lik sto je zapalio u Australiju, ja sam u band dosao 1990. (kako to matoro zvuci :bambi: ) ne u EKV nego u RF :)

User avatar
strugo88
Posts: 73
Joined: 21 May 2011, 14:12
Location: Beograd

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by strugo88 » 29 Jul 2012, 11:52

Void wrote:завршавала је она и архитектуру и доп и свашта нешто.
i dop a? ti mora da si jako inteligentan kad si to provalio.. svaka ti dala, nema sto. . kakve to veze ima? ko nije bio na dop? slusaj onda Bona i pijuckaj caj uz to. je je jeeee

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Randy » 29 Jul 2012, 12:11

Vejt vat?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Cortex » 29 Jul 2012, 12:16

Dushan S wrote: Kod nas je uostalom danas dovoljno imati neobičnu postavu benda dva basa,trombon, gitara i DJ, taj fazon, malo iskopirati neku englesku alternativu, dva elektronska elementa, blago raštimovane gitare, bas prducka blago i pevač-pevačica koja recituje a misli da peva i eto ga novi miljenik hrčak boks koalicije na exit-u. :D
Zemlja Gruva? :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 29 Jul 2012, 12:22

dweezil wrote:Kapiram i tvoj Pavlov prema celoj toj bgd new wave sceni ono,

Ne kapiras. Kad sam jednom cuo da je carica oko te klasicne muzike, licno sam skontao da jer smuvam. Sad, ja sam znao ribu. Problematika je bila sto je starija od mene 5 godina. To naravno ne predstavlja nikakav problem kad si ti 45 a ona 50, ali kad je ona 24 a ti si 19, da, prectavlja.

I zaljubis se u curu, za koju ti svi kazu da je mrak, a i ti si mrak.

I onda to sve tako krene, danas pricamo o QotSA, umesto o meni. Oh well.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by komil » 29 Jul 2012, 12:43

parker wrote:Tačno pamtim da su EKV posle onih par najvećih hitova Simple Minds-a na sledećem albumu koji su napravili opasno zaličili na Simple Minds...
Da to je tačno, tonski su tada hteli tako da zvuče. Zato, onome ko preferira gitarsku muziku preporučujem da (prvo) čuje Katarinu II (dakle, pre promene imena u EKV). Tu je gitarista Gagi imao ogroman uticaj (i na muziku i na tekstove), a cela grupa nije još nacifrala taj šmek 80-ih. Meni je žao što ovaj album nije prvo od njih što sam čuo.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Void » 29 Jul 2012, 12:44

strugo88 wrote:
Void wrote:завршавала је она и архитектуру и доп и свашта нешто.
i dop a? ti mora da si jako inteligentan kad si to provalio.. svaka ti dala, nema sto. . kakve to veze ima? ko nije bio na dop? slusaj onda Bona i pijuckaj caj uz to. je je jeeee
:grummel_2:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 29 Jul 2012, 12:53

Doolio wrote:Па да, то је било замрзнуто од фазон шесетих до краја осамдесетих, практично до краја Југе, зато се ја сећам истих ствари ко и ти. Животињско царство није дирано до краја осамдесетих, реишјуовано је нешто скоро ако се не варам, фазон у последњих десет година и сад има геј омот, али је укус исти, ако се уопште сећам. Исто важи и за Буцу, браца и секу, пеперминт, кики, бронхи и остале ствари. Сви смо гледали исти опстанак, истог Бранка Коцкицу, исту (та та та тааааааа) историју, хемију, исте емисије са длакама на пројектору и звуком који вијуга по фреквенцијама... То је са деведесетима почело да се мења тек. Чак су колор кодед лектире опстале до негде деведес треће ако се не варам, само су претумбали колор код по разредима.

Франце Бевк... Чек како беше, да, Воранц Прежихов:)

Да, бронхи је усран потпуно, није гумен него се гризе одма...
Pazi, meni je sve to blisko i simpaticno sto pises. Medjutim, nije to taj isti filing. Nisi ti iz te generacije, samo se foliras. Imas pojma o cemu pricam, ali nikad nisi doziveo. Opasan si lazov, koliko sam skapirao, ali ultra inteligentan. Shvatio sam to posle one price o Vermeeru finalno. To je uvek zamka za slonove, znas i sam.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 29 Jul 2012, 13:00

Dushan S wrote:Ima par zanimljivih post-ova ovde....

Nema. Sve su to svi pre nas sazvakali, pa tako i mi, pre ihaha.

Ovo sto si napiso za EKV, slazem se. Zapadna postava svega, pocev od ritmike, preko harmonije do senzibliliteta. Stavise, zapaznjen sam da ti to gustiras, davno si trebao da zapalis (bez benda, fuck 'em if thwy don't comly) drugde.

Tako da nas postedi i ti. Please. Kad budes jednom dosao ovde, videcemo da li ces biti muzicar ili kelner. Posto ovde svi kidaju muziku, ne znam koliko je bas tebe Bog dao. Borka i Baneta sigurno nije.

Kk?

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Bozha » 29 Jul 2012, 13:10

Stari, elaboriraj taj problem sa 80tim, bez presije, jednom kad ti bude do toga... Kapiram da je interesantno za nas koji smo detinjstvo protrpeli u posledicama tog interesantnog perioda. A i dace neku sadrzinu temi, cisto da se ne svede na +1/-1. Inace, +1 za EKV, -1 za nekrofiliju, idolopoklonstvo i onu suprotnu stranu koja kenja po svemu.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Duane » 29 Jul 2012, 13:57

ja bi isto čuo o tome, ako je ok ostalima taj rekao bi žešći oftopić

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 29 Jul 2012, 14:05

Prica je jezivi smor. Jedan moj poznanik, takoreci prijatelj, kumovao je sledecem briljantnom izrazu:


Energetski Vampir.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 29 Jul 2012, 14:15

Sedim tu jer sam jezvo nadrndan, kako su ove nase izgubile juce oritiv Kine. Eto to. Da sam im ja trener, pogibiju bi tamo napravile, sebe radi. Ne mene radi, ili zemlje radi.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 29 Jul 2012, 14:41

Dersu Uzala wrote:
Doolio wrote:Па да, то је било замрзнуто од фазон шесетих до краја осамдесетих, практично до краја Југе, зато се ја сећам истих ствари ко и ти. Животињско царство није дирано до краја осамдесетих, реишјуовано је нешто скоро ако се не варам, фазон у последњих десет година и сад има геј омот, али је укус исти, ако се уопште сећам. Исто важи и за Буцу, браца и секу, пеперминт, кики, бронхи и остале ствари. Сви смо гледали исти опстанак, истог Бранка Коцкицу, исту (та та та тааааааа) историју, хемију, исте емисије са длакама на пројектору и звуком који вијуга по фреквенцијама... То је са деведесетима почело да се мења тек. Чак су колор кодед лектире опстале до негде деведес треће ако се не варам, само су претумбали колор код по разредима.

Франце Бевк... Чек како беше, да, Воранц Прежихов:)

Да, бронхи је усран потпуно, није гумен него се гризе одма...
Pazi, meni je sve to blisko i simpaticno sto pises. Medjutim, nije to taj isti filing. Nisi ti iz te generacije, samo se foliras. Imas pojma o cemu pricam, ali nikad nisi doziveo. Opasan si lazov, koliko sam skapirao, ali ultra inteligentan. Shvatio sam to posle one price o Vermeeru finalno. To je uvek zamka za slonove, znas i sam.
Опет си устао на леву ногу:)
Не сећам се шта сам био прошли пут (оно кад си одлазио заувек са форума), али нешто много гадније је било, добро, бар се више мазимо и волимо сада, принцип војвода-сердар, видо сам од Синисакеа, опуштен фазон, нема рантовања :mrgreen:
Вермер ми је иначе далеко најомиљенији сликар, чак сам својевремено писао о њ, па ако лаже он, лажем и ја :)

А сад озбиљно - мени је све оно што сам набројао иконографски, павловски и носталгично. Можда не исто ко и теби, на крају крајева, ја не знам какав је теби филинг, само ти кажем да је та иста булумента продуката, ентитета, појава, назови их како оћеш, доминирала космичком понудом и моје ране младости, па сад да ли је то исти вајб, нити тврдим да јесте, нити могу да знам заправо. Али то је ера без компова, а и даље је било југословенство, тако да сам разне Францеве Бевкове прочитао, па, сигурно стотинама пута, јер сам то имао да читам. Исто као што сам јео животињско царство или гледао квискотеку.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest