Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 27 Jul 2012, 17:49

Немиркв:
Што се тиче текстова и ''пуцања'', мислим да је кључна ствар у томе што су или замумуљени, или архетипни или се односе на општа места или све ово одједном. Што значи да ако хоћеш, ти ћеш се лако идентификовати са текстом. У смислу да ако неко пева како је чекао трамвај код правног и како се сморио од чекања, неко ко није чекао трамвај код правног мора да направи корак више у емотивном пријему да би се идентификовао, док ће онај који сваки дан чека трамвај код правног одмах да пада у севдах:) Небитно што је песма алегорична рецимо, просто ће га ''физички'' гађати право у центар. Али ако неко пева ''ја чекао, она није дошла'', свако ко је икад чекао неку ону која није дошла ће одмах да се идентификује (ако хоће, јелте, у смислу ако дигне рампу у мозгу за прилив надражаја). То је за архетипни текст/општа места:) А ако је замумуљен, опет, сконташ га како ти у том тренутку одговара:) Оно, оставила те риба, пустиш коју год оћеш песму и у фазону си ДА, ОТИШО НА ЈАДРАНСКО МОРЕ ТО ЈЕ ЗАТО ШТО ГА ЈЕ РИБА ОСТАВИЛА:)
Е сад, ако је текст срање јебига, онда може да буде колко год архетипан, џаба му. Ко што су сви холивудски блокбастери циљано архетипни, па је, лупам, Ноланов филм готиван, а Бејов срање:)
Ја сматрам да имају добре текстове, НЕКЕ. За ове који нису ти ''неки'' не знам шта да мислим. Нећу да грешим душу и да кажем да је претенциозни просер оно што, на крају крајева, не контам. Мислим, можда и јесте, а можда је и уметнички драгуљ, ја у то нисам проникао. Можда бих проникао да сам верни слушалац, а можда не бих ни онда. Тако да просто, тај закључак нећу ни да начињем што се мене тиче.
Kristijan wrote:Е сад сам прочитао поново. Неспоразум. Погреши човек :)
Капирам, интернет и писани облик, могуће да сам и ја подразумео превише, понекад пропустим да ставим гомилу дисклејмера и апозиција код потенцијалних недоумица:)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by dweezil » 27 Jul 2012, 21:22

Kristijane mislim da si poceo temu sa pogresnim bendom. Bar ono ja pod "nedodirljivim" u yu rocku tripujem na Riblju Corbu, Smak pa i Tocka i taj neki fazon narodnih bandova ciji kvalitet se nikad ni ne dovodi u pitanje (jer zaboga oni su najbolji). EKV su mozda bili "isfolirani" ali nikada nisu bili nedodirljivi. Gledajuci iz ove perspektive sada EKV su def bili svetski band, u svakom smislu. Realno oni nikada nisu bili band za siroke narodne mase. Mislim da pokusaj da se direktno razumeju ili uopste zavole njihovi tekstovi def nije dobar put. Jednostavno ako je pesma dobra, tekst ma koliko da je i psihostupidan ce ti se podsvesno zakucati u mozak i razumevaces ga onako kako ti zelis. Ne mogu da kazem da sam ikada bio neki njhov velik fan, ali iz ove perspektive i vremena i godina koliko ih imamo, svaka pesma od EKV koju cujes na radiju te vraca u taj neki tinejdz fenklub zavichaj. U stvari da sad sam se setio, mene su smorili kad su snimili "Zemlja" al opet ono, opasan je to band bio. U 99 posto iskrene emocije sto je veoma zajebano kad pevas na sprskom. Sto puta sam gledao ili slusao "Par godina za nas" i nikad nisam mogao da izvalim kako je Pecar uspeo da osmisli onako ludjacku bass liniju, totalno reagge i uvrnutu. Svaka njima cast.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Gagi » 27 Jul 2012, 21:27

opasan je to band bio. U 99 posto iskrene emocije sto je veoma zajebano kad pevas na sprskom. Sto puta sam gledao ili slusao "Par godina za nas" i nikad nisam mogao da izvalim kako je Pecar uspeo da osmisli onako ludjacku bass liniju, totalno reagge i uvrnutu. Svaka njima cast.
:1:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by mislim_stvarno » 27 Jul 2012, 21:53

dweezil wrote:Bar ono ja pod "nedodirljivim" u yu rocku tripujem na Riblju Corbu, Smak pa i Tocka i taj neki fazon narodnih bandova ciji kvalitet se nikad ni ne dovodi u pitanje (jer zaboga oni su najbolji).
mislim da gresis. Cak i ljudi koji su (bili) fanovi corbe, smaka i slicnih bendova su svesni nekih stvari gde ti bendovi nisu kvalitetni. Npr nisam sreo nikoga ko je rekao da smak ima dobre tekstove, ili nekoga ko voli kompletan opus Riblje Ch.

Za ekv, nemam nista da kazem, ja sam jedan od onih ljudi kome skoro svako dizanje u nebesa ide na q, pa zbog toga nikad nisam aktivno slusao ekv (znam ono najosnovnije sto se pusta u kst-u i sl :mrgreen: ). Uz taj razlog, uzasno mi smeta i onaj fanboy trip koji prati tako neke bendove, kao sekta... Zato ne znam ni jednu nirvaninu pesmu, samo par pesama gnr... Previse teen devojchica se lozi na to, pa mi nekako odbojno (mada nije trebalo da bude tako :lol: )
Jbt, pa ovo moje razmishljanje je cist hipsteraj :shock: :(
:lol:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by parker » 27 Jul 2012, 23:21

Trebalo bi malo razgraničiti neke stvari.
Meni je EKV 'nako, ne kažem da su loši al ima mnogo drugih koji su mi ispred njih.. Opet kažem, realno bend je bolji nego što je meni dobar, mene pomera nešto drugo al ajd, vidim kvalitet EKVa
Ali, ono što mene tera da pozelenim a verovatno i većinu ostalih to je EKV publika. Ne ona kad je bend bio aktuelan nego sadašnja. Da ne trošim pisanija na objašnjavanja, dosta je već i rečeno. Nekako mi je to postalo odurno. Znači, mislim da kad bi recimo Milan, Margi, bilo ko od njih video sve to ne bi im bilo dobro sigurno

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Dersu Uzala » 28 Jul 2012, 00:23

Licno, ja ih i doziveh onomad kad su pocinjali, Drago pocinji!

Odma' da se ogradim, pricam o nasim prilikama. Za nase prilike bili su sasvim ok beogracki bend da kazem. Nisam se sekao na njihove nastupe uzivo jer mi je bilo jasno da su svi smoreni i gudrirani (sem tog Milana jel, nekako on je najmanje izgledo gudriran, ili je imao veci kapacitet). Samo cekam kace da pa'nu na pod. Svirali su svugde tad po gradu, nisi mogo da ih eskiviras. Bilo bi u stvari interesantno poslusati ih ponovo posle svih tih godina, u studijskim uslovima. :mrgreen:

Meni je u stvari najveci problem bio kombinacija smorenosti i pretencioznosti, ali ta pretencioznost je bila po meni samo delimicno opravdana. Najvise me verovatno nervirala Magi. Nije mi bilo jasno kako neko ko moze i ume virtuozno da svira klasicnu muziku (pro)nalazi sebe u takvom smoru. Njen zvuk me isto nervirao (ili nedostatak istog). Uzivo, nisi mogao je je naslutis u zvuku benda. Par puta sam pomislio da se vise i ne ukljucuje nego se samo tamo njise stondirana. Ono, opleti bre zeno ponekad, samo da nam udaris ceznju. Milan se puno trudio da ispadne laf i baja, cak je i film snimio na tu temu kako je laf i baja i opaki djitrista (a daleko je od opakog djitriste). On je morao da radi maximalno, da bi sustigao ove ostale reko bih. Uvek se nekako mucio da ocvira neke stvari lajv. Ja bih samo propratio okom par sekundi kad znam da dolazi neki potezi deo, ne secam se sad koji su. A nema tu kod njega Ingvetovanja, mislim svirka je trivijalna najblaze receno.

I tako dalje i tako dalje. Znao sam ljude iz te i tih ekipa, i uglavnom su mi svi bili smor manje vise. Daj ti meni dva postena mjetalca i idemo do BiPa na mlako pivo. Iz gajbe :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by nebojsak » 28 Jul 2012, 02:17

dweezil wrote:Ne mogu da kazem da sam ikada bio neki njhov velik fan, ali iz ove perspektive i vremena i godina koliko ih imamo, svaka pesma od EKV koju cujes na radiju te vraca u taj neki tinejdz fenklub zavichaj. U stvari da sad sam se setio, mene su smorili kad su snimili "Zemlja" al opet ono, opasan je to band bio. U 99 posto iskrene emocije sto je veoma zajebano kad pevas na sprskom. Sto puta sam gledao ili slusao "Par godina za nas" i nikad nisam mogao da izvalim kako je Pecar uspeo da osmisli onako ludjacku bass liniju, totalno reagge i uvrnutu. Svaka njima cast.
Ekeke, ja sad učestvujem na temi pošto me je žena naterala pre koji m da joj skinem komplet diskografiju, pošto joj je to jedan od top tinejdž bendova. Ne mogu da kažem da sam se pre toga previše udubljivao, osim u onih 4-5 varijanti uživo i random puštanja po žurkama.

Realno, Bojan je bio satirijaza basista, isto kao i Žika bnjar i Milan đitrista. Bilo je tu da se čuje štošta, za one koji slušaju i muzičare osim muzike :bambi:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Kristijan » 28 Jul 2012, 07:33

Што се мене тиче, тема може да буде врло растегљива, не мора да има везе само са ЕКВ, и од њих сам почео просто због оне пре неки дан начете приче у оквиру погрешне теме.

Зашто се нисам бавио Чорбом? Па ја сам био гимназијалац, тамо углавном нико није Чорбу схватао озбиљно, док је постојала врло упадљива диктатура ЕКВ-а, тако да је сходно окружењу у коме сам боравио, ово сасвим логичан почетак приче. У школи где има више девојака него младића, наравно да нико није много причао о Точку, баш цуре брига за то ко боље пржи гитару, евентуално може да се прича о томе ко је лепши гитариста, а Точак у тој причи нема шта да тражи, и тако... :) Ако пак причам о комуникацији са музичарима, не сећам се да је ико било како помињао било ког аутора који је до сада поменут у овој причи, нека друга имена су третирана као ауторитети.

Још једном да поновим, надам се последњи пут у овој причи, нисам ЕКВ посматрао као лош бенд, засигурно не бих ишао на толико њихових свирки да сам сматрао да су лоши, али ме никад нису довољно заинтригирали да сам имао жељу да их слушам код куће, било је ту за мрвицу више претенциозности него што ја могу да варим, и кад се одузме онај "уууу, јееее..." вајб са живог наступа, свирка ми је била недовољно занимљива, те сам отуд просто равнодушан према њима, а изненађује ме доста агресиван став фанова када им саопштим моје утиске. У том контексту, мени они спадају у те недодирљиве. Ето, надам се да је сада све јасно, и да можемо да мрднемо даље.

Дакле, ко год има потребу да помене још неки бенд, нека оплете како год зна и жели.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 28 Jul 2012, 08:55

Из сведочења људи на топику, изгледа да се све своди на окружење, па шта је коме запало:)

Рецимо, мене је много више притискала та нека ''учењачка'' или, са друге стране, ''тру'' варијанта, него та ЕКВ урбана. То урбано је, наравно, постојало, али није имало тај притискајући вајб. Лупам, такве рибе о којима ти причаш су наравно, постојале и око мене. На неке сам се и ложио понекад, па сам осетио тај урбани ЕКВ вајб и више него што би неки невини посматрач, јелте. Али, опет, у мојој младости и у мом окружењу (а моје окружење је велико и шарено увек било:) ), то непријатно млевење, та притискајућа позадинска бука, тај смор и напетост, то је све најмање постојало код тих ЕКВ дјечараца и дјева, а и када се манифестовало онако ударнички, опет је било подношљиво. Рецимо, ти ниси осетио смак присуство толико, ја јесам:) Оно, три косата смак лика који воле свират смакова и цепелина, кад се они нађу на некој блеји, то је смрт. Људи у кругу од километар осећају неке електромагнетне таласе спуштања расположења и дављења:) Још ако је на блеји доста нижих бића, а још се пушта и нижа музика, три косата лика могу и да ћуте и седе, зрачење добија моћ нуклеарне радијације и шири се далеко, далеко, па ако је блеја на карабурми, неки човек на вождовцу се чуди што пати од несанице и недефинисаног осећаја ниже вредности:)

Капирам да свако има неки белег младости, тј. вероватно више тих белега:) Неком је то ЕКВ и компанија, неком Цеце и Џејеви (тј. већини људи вероватно), неком ''они тамо електроничари'' или нешто пето... Контам да је 90% тога до Павловљевог рефлекса. Нисам нешто размишљао о томе, али ево, ова тема ми је отворила дизну, па сам дошао до тог закључка, који не мора бити тачан. Зашто баш до тог закључка?
Па ево, рецимо, ја готивим пар песама од смака, пар песама од цепелина и пар песама од прпла. Кад кажем пар, баш мислим на пар, типа по 3-4, али постоје, то је битно. Исто тако, имам риспект за те бендове, невезано за то што нису моја шоља чаја. Дакле контам целу ту акцију, као човек и као комуниста и као музичар и као артиста:) Али зато ако узмемо у обзир Павлова, млевење, атмосферу коју сам ја везао за то, која је мени остала у глави, људе, блеје, моје искуство итд. ја имам један прилично мучан трип око целе те приче. И онда, замислимо да сам ја на некој блеји где су смак ликови и пушта се таква зика. Мени је свака ''смаковштина'' у понашању и ставу много одбојнија него неком неутралном лику. Лупам, ако ставиш неког потпуног неутралца ту, он ће да буде у фазону ''хех, ови ликови баш готиве ову музику, баш је то интересантно''. Ако ставиш неког, да кажем, упућенијег, али без Павлова према томе, он ће констатовати нешто типа ''хех, види, смак ликови, одо по пиво'', без претеране реакције у било ком смеру. Али ја ћу на једну реченицу типа ''човече какав риф'' (без ''човече'' није то то :mrgreen: ) да ишчупам сву косу са главе, бацим три пегле, добијем аритмију и жељу купим тај нови албум Даре Бубамаре у очајничком покушају да преживим:)
Тако да је тај Павлов моћна једна ствар. Стави ме на журку поводом промоције албума Даре Бубамаре (која ми је прегадна као појава, ретко одбојна особа; музика је кретенска итд, не морам да објашњавам) и ја ћу бити ко онај неутралац на смак блеји. Е, види, она риба се напила, е види онај лик што је смешан, види ову Дару на шта личи, која коза... И нећу имати позитивне трипове (осим ако не одлучим да их не нађем), али ниједан неће бити, како да кажем, активно лош по мене. Не знам како да објасним, глуп сам, али надам се да капирате шта оћу да кажем. Одеш негде где ти је безвезе, али ти није смак света, седиш и блејиш ко и сви остали иако те све то смара или нађеш неку занимацију. Ко што чекаш у реду, па ти је безвезе, али ниси нешто активно изнервиран, фрустриран итд, него ето чекаш да стигнеш на ред. Међутим, са смак блеје бих скочио кроз прозор да се спасем и ако је неки нижи спрат, преживео, мада је то мање битно:)

Тако да контам да је фазон у томе кога је шта опекло.


Да дисклејмујем да се људи не трипују:) Кад кажем смак ликови или смак блеја, мислим на еквивалент ЕКВ ликова о којима Кристијан прича, немојте сад сви што готивите смак да ми објашњавате како не говорите ''човече'' и како слушате још триста педесет бендова:)
Исто тако, да спречим ''дуле воли дару бубамару и сплавове'' - поента је у томе да би ме тај сетинг, иако је нешто што ме замара, што не волим, што ми није опуштено итд, мање би ме сморио од тог смак сетинга.

И још да додам на ову моју теоријицу, контам да вероватно није ствар у масовности вајба да би се развила одбојност, већ на тру фактору. Дара бубамара је много масовнији трип и много присутнији од смака, и сада и кад сам развио павлова:) Али бих лакше поднео да идем сад у средњу са сто људи који се ложе на Дару бубамару него са два смаковца из мојих прича. Просто, Дарин култ је подношљивији као појава, нема ''човече, ова Дара брате, уф, који текст'', него ''хеј хај ајмо на сплав да се прцамо и дрогирамо ај ти с нама. Нећеш? Е какав си, добро, видимо се сутра у школи''. Или пак ако их доведеш гајби и пушташ своју музику, они ће да плачу и да траже неке народњаке, али то ће бити онако дечије искрено наивно у фазону ''јој шта ти је бре ово, крваре ми уши, дај нешто опа цупа''. Али ако доведеш смак ликове гајби и пушташ им нешто што им се не свиђа, ту одма иде арогант-докторска дисертација или пак женирање у стилу енглеског лорда ''јел чујеш ти шта је он пустио''. И мени су то две различите врсте буњења, бубамарци ми се здраво буне и ја бих се здраво расрдио и реко јебте се нећу да мењам, али то би био ван-шат трип и то је то, наставили бисмо блеју или је не бисмо наставили, али нико не би био психолошки оштећен:) Док бих после овог смак негодовања још недељу дана осећао као да ми парни ваљак иде по мозгу... Нешто као они ликови, свако друштво их има, иду вас петорица, један каже ''види каква риба'', други, трећи и четврти искоментаришу нешто акордингли, а пети каже ''курва, не бих је пипно'' и сви се сморе и ћуте следећих дваес минута.


И тако, опет да дисклејмујем, обожаваоци смака, немојте скакати, описао сам једну категорију која заправо са смаком нема везе већ сам хтео да кажем како је свако развио одбојност за неку категорију људи/жанра/бендова и контам да је свака категорија валидна за то, а да није ЕКВ рецимо подложнији томе од, не знам, продиџија. Мислим да је ствар само у 1-личним афинитетима (неко коме је смак готиван бенд, коме је такав неки трип симпатичан и који има павлова на некој другој страни, ће и на објективно одбојне ствари да зажмури јер му просто не смета, можда их и не региструје), 2-фамозном павлову (ако је неко био у одељењу са гомилом металичара, вероватно има конвулзије кад чује разговор два лика који причају који је импакт кил ем ола).
Last edited by Doolio on 28 Jul 2012, 09:05, edited 1 time in total.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by dweezil » 28 Jul 2012, 09:01

Dersu Uzala wrote: Najvise me verovatno nervirala Magi. Nije mi bilo jasno kako neko ko moze i ume virtuozno da svira klasicnu muziku (pro)nalazi sebe u takvom smoru. Njen zvuk me isto nervirao (ili nedostatak istog). Uzivo, nisi mogao je je naslutis u zvuku benda. Par puta sam pomislio da se vise i ne ukljucuje nego se samo tamo njise stondirana. Ono, opleti bre zeno ponekad, samo da nam udaris ceznju. Milan se puno trudio da ispadne laf i baja, cak je i film snimio na tu temu kako je laf i baja i opaki djitrista (a daleko je od opakog djitriste). On je morao da radi maximalno, da bi sustigao ove ostale reko bih. Uvek se nekako mucio da ocvira neke stvari lajv.
pa jbg ne mozes ocekivati od Magi da bude Jordan Rudess, kao ni od Milana neke hevi mjetal bravure, jednostavno u okviru tog nekog new wave zanra koji su furali bili su sasvim upotrebljivi muzicari.

@Doolio :1: :bambi: i ja to bas tako vidim kako si napisao iznad

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by mislim_stvarno » 28 Jul 2012, 09:39

Kapiram da sam pre par godina umeo da smorim ljude oko sebe kao ovi smakovci... Nisam bas kapirao koliko je to iritantno dok ne procitas/cujes pricu od nekog drugog... :hide:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by dweezil » 28 Jul 2012, 10:24

uh sad def znam da iam Pavlovljev reflex prema strikanim dzemperima na kojima pise hendrix, dubokim puma patikama i izbledelim duksevima na kojima pise saxon ili Judas Priest koje smrde na vinjak i drinu bez filtera,pesmi ulazak u harlem, izjavama tipa "izvlaci ton iz prsta", nekim domacim blues bandovima, nevernim bebama, brut parfemu (jos od obdanista), crvenom laku za nokte, zelenoj maliciji, smokeonthewaterpogledajdomsvojandjeleovojezemljazanasostanidjubredokrajatisamobudidovoljno
daleko, Jolana gitarama, sviranju gitare zubima i iznad glave, onim narukvicama od ikona sto se nose dosta, zulufima radomana bozovica, pickholderima koji se lepe na gitare, vibratu samo sa srednjim prstom, i josh pregrst toga :bambi:

@Dulij thnx again


User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Doolio » 28 Jul 2012, 10:58

ахахахаа:)
Са овим песмама и сродним стварима си и мене убо прилично, али се разилазимо око ових, да кажем, батичарскијих ствари, које су мени носталгично симпатичне, на начин на који су ми симпатични и израз ''повреда пословника'' или ту анлимитед :mrgreen: Мислим на малицију конкретно:)

Пратим твоју плејлисту и подижем за it'smylifehereigoagainproudmarywithoutloveostacuslobodancudnasumapisonjaizuga


Наравно, ово је све мој павлов, не треба се наћи увређеним ако вам је ово најомиљенија плејлиста:)
Везано за тему - ја ово могу да листам до сутра, а вероватно и Двизл:) И сад мени лично, ту ЕКВ просто не може да победи неуништиве титане павловости, колико год да се труди:) Чак и кад проведем сат времена у друштву две иританте аутистичне и социјално неприлагођене рибе које се нон стоп држе шаком за надлактицу док гледају у под и причају себи у браду, а за Милана Младеновића говоре ''Милан'', без ''Младеновић'' (чак и кад се не прича о ЕКВ), то је довољно да се можда тренутно сморим, али моћ гигантских обелиска дулијовог павлова остаје незасењена бедним покушајима алт хипстер сцене:)
Што не значи да ми такве рибе не иду на курац енормно, али сенка колоса је прејака, оно, заједничка претња зближава и најљуће непријатеље :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Недодирљиви ("legendarni" ex-Yu rock)

Post by Cortex » 28 Jul 2012, 11:54

meni ochigledno nedostaje kontekst neke vrste, jer smatram da su EKV bili neprocenjiv bend u Srbalja

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest