Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Wild Child » 16 Dec 2009, 03:17

ma,zna npr Rax na koje sam ibaneze mislio,a ovaj 335 je totalno kul.totalno je white falcone Billy duffy fazon :)

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Rax13 » 16 Dec 2009, 03:26

Wild Child wrote:ma,zna npr Rax na koje sam ibaneze mislio,a ovaj 335 je totalno kul.totalno je white falcone Billy duffy fazon :)
Da, ima finih japanskih Ibaneza, a njihovi hollowbody su ok koliko sam cuo... Ovako na oko deluju fino... :)

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by HeatMan » 16 Dec 2009, 04:03

Chord-Master wrote:
Sezax wrote: da vas vidim da odsvirate Brothers In Arms na Ibanezu.
to je les paul inache.
upadljivo_tih__ wrote:Al ako je ista ruzno onda je to stvarno headstock od Stratokastera. Tele ima lep headstck, ibanez jos bolji (i to je jedino sto je lijepo na ibanez), al jbg kad vidim onaj gibsonov kako se siri pa jos ide u nazad ....ccc... pa pa (pazi sad) CRRN! jbt! Crn! Simetrican, a ipak asimetrican jer onaj natpis ide ukoso itd. pa one linijice...c... Jbg ne svidja mi se ovo ovaj vrat i headstock od strata je ko ku*ac a stvarno jbg necu da sviram ku*ac. I kome to pade na pamet da redja civije u 1 red? ccc...

al stvarno. Telekaster ogroman bodi ima, mogo bi na njega da nalijepim plakat jbg. neki. Nevidim uopste poentu onoga kako strato izgleda, i nesto ruznije stvarno nisam vidio. Single coil? Bezi ... Rogovi? Sto ce mi da bi izgledao strasnije dok sviram soft rok za koji je jedino dobar taj strato? Mislim, dobar je on za sve, al ako zaboravimo da postoji Les paul..
jbt bolje se cuje moja krntija na distorziju nego Fender neznam koji... ako cemo objektivno:P
eto , nadam se da sam doprinio sveopstoj mrznji i agresiji koja vlada na temi:P

problem je shto vecina nece shvatiti zashto je npr gibsonov headstock nagnut.. dobar post, ali mislim da se prozvani nisu pronashli u tome..

kao i dejankuki: ljubitelj sam dobre gitare. lichno imam 2 strata, rade mi posao za sve. sada mi stize heritage h150 (raspitajte se o heritageu), i josh malkice da skupim lovu za tele thinline i heritage h535 i zavrshio sam sa kupovinom gitara veorvatno na bar 15 godina.

sa druge strane, imate musicman koji pravi odlichne gitare (lichno imam sting ray 5 bass i ubija kako radi) ali nisu toliko popularne jer ih ne svira ni satriani ni eric clapton, ni gary moore..

ali sviraju pa ubijaju.. chak razmishljam i da ispazarim jedno njihovo chedo chisto radi petog zvuka, ali se kao i svi bojim necheg novog..


i da, shto se tiche cele fame oko ibaneza.. nije samo ono shto je kuki pricha o endorsmentu.. realnost je malo slozenija. ibanez se uvozi kod nas u velikim kolichinama, jer su metalci videli kako neki tamo satriani roka po ibanezu.. i nashli su si jeftinog ibaneza i to je to za njih (prichamo o istim metalcima koji su ubedjeni da je droped D tuning za decu) a poshto su slash i njemu slichni (prichamo o pre 25 godina npr) imali les paula koji je preskup, nisu mogli da nadju nikakvu zanimljivu zamenu.. sad se pojavio epiphone kod nas i siguran sam da je prodaja ibaneza opala..

sa druge strane, i taj epiphone je skuplji od vecine ibaneza.. saradjivao sam (i druzio se) sa dosta metalaca i jedini zakljuchak koji mogu da izvadim iz iskustava sa njima je da ih nemashtina naterala na takvo razmishljanje..

ajde jebesh musicman, i slichne gitare.. shta je sa yamahom? imaju jako zanimljive gitare u ponudi, sa realnom cenom i dobrim zvukom.. mozda ne toliko prepoznatljivim.. mada opet, ni ibanez nema prepoznatljivi zvuk osim ako je provuchen kroz tube screamer i nekog srednjeg marshala sa dvolitrom na njemu.

mislim, meni su isti ti metalci koji se kunu u ibaneza rekli "marshal i nishta drugo".. a kad sam ih pitao a mesa boogie? rekli su "to je za decu".. medjutim kad su chuli da je dual recitifier postao standard onda su pocheli da gledaju njegove slike tuzno gajbi na netu...

takodje, istina je da ovde malo ljudi (ne samo na forumu nego u srbiji uopshteno) ima zelje da nauchi par stvari o gitari? zashto bi? nashtimaj shestu na A, i nauchi dva tri arpedja na ostalih 5 zica i odmah trchi u studio da snimash demo album..

dobra muzika se uvek radjala iz kako iz ljubavi prema muzici, tako i iz ljubavi prema izabranom instrumentu..

uhh.. raspisah se ja.. i mogu josh.. nadam se da ste me skapirali.

pozdrav

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by mislim_stvarno » 16 Dec 2009, 09:25

HeatMan wrote: imate musicman koji pravi odlichne gitare (lichno imam sting ray 5 bass i ubija kako radi) ali nisu toliko popularne jer ih ne svira ni satriani ni eric clapton, ni gary moore..
To je tacno, ali MusicMan nije populara (a zapravo jeste u svom cenovnom rangu) jer mu cena prelazi cenu prosecnog automobila koji se vozi u Srbiji. A i sviraju ih John Petrucci, Steve Morse, Albert Lee, Edie Van Halen, Steve Lukater...

Ibanez je popularan zbog nacina funkcionisanja same firme koja ne trazi zastupnika i nema nikakav customer suport, ili nesto tako, nego bilo koja radnja moze da kupi 10, 20, 30, 100 gitara (po istim uslovima nevezano za kolicinu) i da ih prodaje kako misli da treba, za razliku od Gibsona, Fendera, i slicnih, koje da bi prodavale, firme moraju da potpisu nekakav ugovor o zastupnistvu koji nije tako povoljan kao nacin nabavljanja ibaneza.
HeatMan wrote:i da, shto se tiche cele fame oko ibaneza.. nije samo ono shto je kuki pricha o endorsmentu.. realnost je malo slozenija. ibanez se uvozi kod nas u velikim kolichinama, jer su metalci videli kako neki tamo satriani roka po ibanezu.. i nashli su si jeftinog ibaneza i to je to za njih (prichamo o istim metalcima koji su ubedjeni da je droped D tuning za decu) a poshto su slash i njemu slichni (prichamo o pre 25 godina npr) imali les paula koji je preskup, nisu mogli da nadju nikakvu zanimljivu zamenu..
Ibanez je isto tako popularan iz razloga sto u cenovnom rangu do oko 500-600e (sto je mnogima vrh koji mogu da izdvoje) nema mnogo kvalitentnijeg izbora za gitare sa tankim vratom, floydom i humbuckerima. Ima zanimljivih i dobrih gitara, a onda se svodi na estetski dozivljaj same gitare.
HeatMan wrote:sad se pojavio epiphone kod nas i siguran sam da je prodaja ibaneza opala..

sa druge strane, i taj epiphone je skuplji od vecine ibaneza..
To je jednostavno nevidjena glupost. Ibanez ima gitare od 250e, pa sve do 2500e, a vecina epiphona je od 300-1k e, a i skoro svaka ta cena je nerealno previsoka, kao i kod gibsona. Ovi sto dodju do cene od 1000 su u glavnom sig modeli (Zakk Wylde, Slash) koji naplacuju samo ime, ne i kvalitet, tako da je svaki ibanez od 400e kvalitetnije uradjen od epiphonovog ekvivalenta.
HeatMan wrote:shta je sa yamahom? imaju jako zanimljive gitare u ponudi, sa realnom cenom i dobrim zvukom..
Yamaha pravi pristojne instrumente realne cene, kao i ibanez, samo sto ti to ne znas ili ne zelis da priznas.
HeatMan wrote: a kad sam ih pitao a mesa boogie?
A sta kazes za Orange ili Engl? ;)




Svi tvoji stavovi su zasnovani na tome sto se tebi ne svidja trend gde svi "metalci" sviraju Ibanez, nego na realnim kritikama. Ibanez pravi veoma korektne i kvalitetne instrumente. Probaj, mozda ti se neki i svidi. Ja sam u potrazi za svojim gitarama isprobao mnogo Ibaneza, Epiphona i Jacksona. Epiphon me je uvek razocaravao i po svirljivosti i po zvuku. Ibanez je uvek bio u najmanju ruku pristojan, kao i Jackson koji se meni najvise svidjaju, smatram da se sa njima dobije najvise za tu hard i heavy svirku u datom cenovnom rangu.

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by HeatMan » 16 Dec 2009, 16:58

mislim_stvarno wrote:
HeatMan wrote: imate musicman koji pravi odlichne gitare (lichno imam sting ray 5 bass i ubija kako radi) ali nisu toliko popularne jer ih ne svira ni satriani ni eric clapton, ni gary moore..
To je tacno, ali MusicMan nije populara (a zapravo jeste u svom cenovnom rangu) jer mu cena prelazi cenu prosecnog automobila koji se vozi u Srbiji. A i sviraju ih John Petrucci, Steve Morse, Albert Lee, Edie Van Halen, Steve Lukater...
nije popularna kod nas.. o tome ti pricham.. a svaki pravi gitarista tj chovek koji voli svoj instrument ce skupiti pare za shto bolju gitaru.. drugi je problem shto vecina ljudi pricha o nekim stvarima koje nije ni probala (shto si ti zakljuchio iz mog posta, nazalost pogreshno)
mislim_stvarno wrote: Ibanez je popularan zbog nacina funkcionisanja same firme koja ne trazi zastupnika i nema nikakav customer suport, ili nesto tako, nego bilo koja radnja moze da kupi 10, 20, 30, 100 gitara (po istim uslovima nevezano za kolicinu) i da ih prodaje kako misli da treba, za razliku od Gibsona, Fendera, i slicnih, koje da bi prodavale, firme moraju da potpisu nekakav ugovor o zastupnistvu koji nije tako povoljan kao nacin nabavljanja ibaneza.
naravno, tako se odrzava kvalitet izmedju ostalog.. u prevodu, ibanez ima kvantitet.. da me ne shvatish pogreshno, i ja sam mishljenja da su novi fenderi (stock japanci) i gibsoni govno (Zato sam i uzeo heritage).. ali mi i one zvuche bolje od ibaneza (nisam lik koji preterano gleda izgled gitare, eto jedan strat mi je relikovan shto mrzim kada neko to uradi ali jbg, zvuchala je savrsheno)
mislim_stvarno wrote:
HeatMan wrote:i da, shto se tiche cele fame oko ibaneza.. nije samo ono shto je kuki pricha o endorsmentu.. realnost je malo slozenija. ibanez se uvozi kod nas u velikim kolichinama, jer su metalci videli kako neki tamo satriani roka po ibanezu.. i nashli su si jeftinog ibaneza i to je to za njih (prichamo o istim metalcima koji su ubedjeni da je droped D tuning za decu) a poshto su slash i njemu slichni (prichamo o pre 25 godina npr) imali les paula koji je preskup, nisu mogli da nadju nikakvu zanimljivu zamenu..
Ibanez je isto tako popularan iz razloga sto u cenovnom rangu do oko 500-600e (sto je mnogima vrh koji mogu da izdvoje) nema mnogo kvalitentnijeg izbora za gitare sa tankim vratom, floydom i humbuckerima. Ima zanimljivih i dobrih gitara, a onda se svodi na estetski dozivljaj same gitare.
HeatMan wrote:sad se pojavio epiphone kod nas i siguran sam da je prodaja ibaneza opala..

sa druge strane, i taj epiphone je skuplji od vecine ibaneza..
To je jednostavno nevidjena glupost. Ibanez ima gitare od 250e, pa sve do 2500e, a vecina epiphona je od 300-1k e, a i skoro svaka ta cena je nerealno previsoka, kao i kod gibsona. Ovi sto dodju do cene od 1000 su u glavnom sig modeli (Zakk Wylde, Slash) koji naplacuju samo ime, ne i kvalitet, tako da je svaki ibanez od 400e kvalitetnije uradjen od epiphonovog ekvivalenta.
to se mogu sloziti sa tobom, ali sam prichao o les paulu koji je dugo bio nedostupan.
mislim_stvarno wrote:
HeatMan wrote:shta je sa yamahom? imaju jako zanimljive gitare u ponudi, sa realnom cenom i dobrim zvukom..
Yamaha pravi pristojne instrumente realne cene, kao i ibanez, samo sto ti to ne znas ili ne zelis da priznas.
HeatMan wrote: a kad sam ih pitao a mesa boogie?
A sta kazes za Orange ili Engl? ;)
orange - ubijaju, engl nisam imao prilike da probam, ali sam chuo lepe kritike.
mislim_stvarno wrote:
Svi tvoji stavovi su zasnovani na tome sto se tebi ne svidja trend gde svi "metalci" sviraju Ibanez, nego na realnim kritikama. Ibanez pravi veoma korektne i kvalitetne instrumente. Probaj, mozda ti se neki i svidi. Ja sam u potrazi za svojim gitarama isprobao mnogo Ibaneza, Epiphona i Jacksona. Epiphon me je uvek razocaravao i po svirljivosti i po zvuku. Ibanez je uvek bio u najmanju ruku pristojan, kao i Jackson koji se meni najvise svidjaju, smatram da se sa njima dobije najvise za tu hard i heavy svirku u datom cenovnom rangu.
stvarno nema veze sa time.. svirao sam ibaneza ne zna im se broj (inache se bavim muz produkcijom pa sam imao i dosta metalaca u studiju), i bilo je svakakvih.. od 100 eura do 1500 eura.. naravno, ne znam modele jer me to zaista ne interesuje da pamtim.. i ni jedan mi se nije svideo.. od svirljivosti do tona istih.. u svojoj potrazi za dobrom hollowbody gitarom sam probao i ovu iz artcore serije mislim da je af105.. i ni ona mi nije zvuchala "zdravo".. chak mi je appolo (!??!?!) kod marica (koji je trista eura) zvuchao bolje..

epiphone je i mene razocharao svaki put, jacksone nisam ni gledao. a ibanez.. jednostavno svaka mi zvuchi kao igrachka (a vala tako i izgleda).

poz

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Rocket Roll » 16 Dec 2009, 17:20

HeatMan wrote:...u svojoj potrazi za dobrom hollowbody gitarom sam probao i ovu iz artcore serije mislim da je af105... i ni ona mi nije zvuchala "zdravo"... chak mi je appolo (!??!?!) kod marica (koji je trista eura) zvuchao bolje...
Jedan Apollo (Aston) je trenutno kod mene pa znam o čemu pričaš, ali hollowbody gitare su uvek hit & miss. Ili zvuče najbolje na svetu ili ne bi dao pola kuvanog krompira za njih, a varijacija je bukvalno od komada do komada.

Držao sam jednog belog Ibaneza AS-103 koji je baš-baš pevao, a kažu mi da su Džon Skofild i Al Di Meola modeli uvek barem odlični, ako ne i fantastični.

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by HeatMan » 16 Dec 2009, 17:41

Rocket Roll wrote:
HeatMan wrote:...u svojoj potrazi za dobrom hollowbody gitarom sam probao i ovu iz artcore serije mislim da je af105... i ni ona mi nije zvuchala "zdravo"... chak mi je appolo (!??!?!) kod marica (koji je trista eura) zvuchao bolje...
Jedan Apollo (Aston) je trenutno kod mene pa znam o čemu pričaš, ali hollowbody gitare su uvek hit & miss. Ili zvuče najbolje na svetu ili ne bi dao pola kuvanog krompira za njih, a varijacija je bukvalno od komada do komada.

Držao sam jednog belog Ibaneza AS-103 koji je baš-baš pevao, a kažu mi da su Džon Skofild i Al Di Meola modeli uvek barem odlični, ako ne i fantastični.

pa to i jeste problem kod vecine proizvodjacha.. ja sam se iskreno iznenadio i tezinom i zvukom koji apolo daje. savrshena gitara za svirke..

mislim ko ce josh da koristi gitaru od 1000+ eura kao hladno oruzje ako zatreba? :)

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Wild Child » 16 Dec 2009, 21:36

Rax13 wrote:
Wild Child wrote:ma,zna npr Rax na koje sam ibaneze mislio,a ovaj 335 je totalno kul.totalno je white falcone Billy duffy fazon :)
Da, ima finih japanskih Ibaneza, a njihovi hollowbody su ok koliko sam cuo... Ovako na oko deluju fino... :)


evo ima sad na oglasima jedan rg 550 kao tvoj,samo rosewood...

ne znam dal da se akcijam za njega...

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Rax13 » 16 Dec 2009, 23:06

Ako je dobra cena i stanje, shto da ne... :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by mislim_stvarno » 17 Dec 2009, 08:12

Wild Child wrote:evo ima sad na oglasima jedan rg 550
Meni se cini da je 600e ipak mnogo... :?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Tenji » 17 Dec 2009, 16:46

mislim_stvarno wrote:
Wild Child wrote:evo ima sad na oglasima jedan rg 550
Meni se cini da je 600e ipak mnogo... :?
Lako se to spusti... B-)

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Wild Child » 17 Dec 2009, 18:19

nije mi to sad primarno....o tome cu da razmisljam za jedno 2 godine.sad jurim nesto drugo..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Duane » 17 Dec 2009, 18:20

Wild Child wrote:nije mi to sad primarno....o tome cu da razmisljam za jedno 2 godine.sad jurim nesto drugo..
zene?

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Wild Child » 17 Dec 2009, 18:25

ma jok.kupujem bariton gitaru i krecem da sviram death metal.




phahaha

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fender clan vs. Ibanez clan vs. Gibson clan

Post by Duane » 17 Dec 2009, 18:31

ja reko zene :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest