Željko Mitrović

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Željko Mitrović

Post by MetalFunk » 23 Sep 2012, 13:45

Doolio wrote:Мислим, јел тема како је Жекси бескрупулозни бимисмен који је испласирао пинк и боле га курац за зику него оће паре, а сад кад их има колко оће, сад може да свира тај свој фанк и да се зајебава около јер већ има те ве империју иза себе која генерише инкам сама од себе? Капирам да смо то знали фазон већ скоро дваес дина и да је то прежвакана прича:)
U pravu si. Over & out s teme :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Željko Mitrović

Post by Trooper » 23 Sep 2012, 13:50

Pih dulio, taman krene podloga za dobar fajt i ti uletis kao zen batica i oteras decu sa igralista :lol:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Željko Mitrović

Post by nemanjavelimirovic » 23 Sep 2012, 13:51

MetalFunk wrote:Dadada, kontam ja vas sve, ali ovo je striktno biznis. Taj pink što bi puštao Džemirokvaija ne bi bio TAJ pink i ne bi imao toliku i toliku gledanost. Sad je pitanje da li pričamo o Mitroviću iz privatnog života ili iz biznis života.
Ja se bash ne slazem sa time. Pa jeste biznis, ali je izabrao najlakse prihvatljive sadrzaje za ratom i politikom vec odavno zatupljen narod. Mislim da bi ljudi gledali shta god da je servirano i forsirano. Primer tome imamo i danas cak i na rokendroul okrenutim medijima. Mislim zapitajte se dal bi SARS i ostala sranja ikada prosli kod John Peel-a ili 80's Slobe Konjevica. Okej, da ne idemo dalje, poenta je da je Mitrovic ustvari tumor i to maligan, koji niko nikad nije zeleo da odstrani, jer shta je vecini dobro to mora biti i onima koji se eto protive. Takva nam je i drzava i zakon. Jbg.

Ontopic - sviracki sam cuo i mnogo interesantnije basista, a to shto je bend nazvao po prestiznom faksu za muzicare, jos dodatno govori o praziluku koji mu viri iz bulje, bio on burzuj ili ne bio. Seljak ostaje seljak. Uvek bio i zato je idealan za to shto radi. Srpski Biznismen.
Image :povrac: :povrac: :povrac:

User avatar
NushJa
Posts: 41
Joined: 12 Nov 2010, 16:19
Location: Kragujevac

Re: Željko Mitrović

Post by NushJa » 23 Sep 2012, 13:52

Tema je Željko Mitrović. A sad pustite sujetu napolje. STRIKE!

User avatar
NushJa
Posts: 41
Joined: 12 Nov 2010, 16:19
Location: Kragujevac

Re: Željko Mitrović

Post by NushJa » 23 Sep 2012, 13:55

Hleba i igara. Željka i Mitrovića.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Željko Mitrović

Post by Doolio » 23 Sep 2012, 14:05

Брате, сад већ спамујеш из неког свог трипа.

User avatar
NushJa
Posts: 41
Joined: 12 Nov 2010, 16:19
Location: Kragujevac

Re: Željko Mitrović

Post by NushJa » 23 Sep 2012, 14:14

Ma šalim se malo.. Ne, stvarno mi nije jasno šta taj čovek hoće više pošto je napravio rusvaj na kulturnoj sceni. Da li hoće da iskrivi rok/funk scenu nekim novim prekomponovanjem tj. da je približi širokim narodnim masama kao što je Bijelo dugme izvršilo taj prelaz ili da li iskreno želi da svira ono što voli dok njegova turbo folk imperija iza leđa osvaja još više ili želi sve da menja iz korena

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Željko Mitrović

Post by Void » 23 Sep 2012, 14:35

лик одлично свира, али од-ли-чно!

Беркли Грув је његов покушај Дрти Лупса и то је свима јасно, чак и онима који секу вене на Жељка и не желе јавно то да признају, то је хит у свету и квалитетна је музика пре свега, јбг, а продаје се, тј. допада се гооомили људи. Он се вратио музиКи, и још га маса готиви. Што се њега тиче, то су две муве једним ударцем.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Željko Mitrović

Post by Kristijan » 23 Sep 2012, 14:59

Илузија је да смо земља сељака зато што постоје код нас Пинк и Гранд, ствар је обрнута, код нас постоје Пинк и Гранд јер смо земља сељака. Само је ситуација била мало маскирана пре него што је постојао Пинк и Гранд, понеки сељак се стидео да у јавности покаже колики је сељак, а сада све свима пише на челу. То је просто тако, преболите то већ једном, па да идемо даље :) А то ко кога шлепује због те свирке... Мислим, кога је уопште стварно брига за то? Као ми сад мењамо свет на форуму? Ееее, лако је ту сад пљуцкати по Жељку, ал' хајде ти Кристијану пиво плати! :mrgreen:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Željko Mitrović

Post by nemanjavelimirovic » 23 Sep 2012, 15:03

Ako cemo realno...koliko god cak i taj Dirty Loops bilo ultra sviranje i pevanje na ultrazavidnom nivou, to je sve samo tehnikalija, ne "radi" ni u kom pogledu (osim kod muzicara - u jeee faktor), tj. neverovatno koliko taj lik koji se unosi dok peva i peva pa ubija, ne moze da docara ni jednu od osnovnih ljudskih emocija na pravi nacin, bez obzira na apsolutni sluh i perfektan gruv. Jbg, u to ce se mozda i pretvoriti nova muzika, samo da je shto ispeglanije i ludje i tehnicki neverovatno ( Japan), samo ja vas pitam...a gde je umetnost i kreacija u svemu tome (shablonske jazz i fjuzhn nepar i poliritam fore nisu umetnost :) ) ? Tehnika nije umetnost. Tehnika je alat , mnogo priblizniji biznisu (ne osporavam tehniku, samo navodim gde je pozicioniram), a time, onda opet dolazimo do iste racunice po pitanju Zeljka Mitrovica, kralja biznis bassa najveceg. :XD: :grummel_2:

Evo ovo je tehnika, a i umetnost naprimer:

:ziveli:

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Željko Mitrović

Post by HeatMan » 23 Sep 2012, 15:12

samo greshite u koracima, nije zeljko pokvario muziku. muzika je pokvarena situacijom u zemlji. zeljko je samo dozvoljavao da se to shiri i zato je tu gde jeste sad. Nije on nishta pokvario, sami smo pokvarili. ljudi su slushali to, on nije terao nikoga da slusha to i gleda pink. Pink je zbog toga najgledaniji, jer se to i dalje slusha.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Željko Mitrović

Post by nemanjavelimirovic » 23 Sep 2012, 15:18

HeatMan wrote:samo greshite u koracima, nije zeljko pokvario muziku. muzika je pokvarena situacijom u zemlji. zeljko je samo dozvoljavao da se to shiri i zato je tu gde jeste sad. Nije on nishta pokvario, sami smo pokvarili. ljudi su slushali to, on nije terao nikoga da slusha to i gleda pink. Pink je zbog toga najgledaniji, jer se to i dalje slusha.
Ma daj...opet se vracamo na isti odgovor - narod slusa ono shto mu je ponudjeno. Ako se ne radi na reedukaciji naroda, ukus se kvari do granica gde je ovo potpuni i prihvaceni mejnstrim (prvo shto mi je izbacio YT sam okacio, ne razumem se u ta sranja):

Aj pusti ovo iz sve snage i kazi komsijama da si deo ovog naroda i da si kriv za ovo zajedno s njima. Ako smesh. :D
Kriv je Zeljko i tacka. Tacno kontam da odem na taj koncert kad bude svirao pred Smak i da ga smaknem paradajzom trulim ko u stara dobra vremena.
Image
::ranting::

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Željko Mitrović

Post by nemirkv » 23 Sep 2012, 15:23

Hah, pa onda je ovaj tvoj stav nekako fasisticki, jer bi bukvalno izbacio ceo jedan zanr muzike za "opste dobro"... I ja mogu to slusati jer je ponudjeno, ali ne slusam, a pripadnik sam istog naroda kao i ti i kao i ljudi koji to slusaju... Tako da se nikako ne mogu sloziti sa tobom, jer bih u sustini iskopirao ono sto je Kristijan napisao! :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Željko Mitrović

Post by Kristijan » 23 Sep 2012, 15:24

nemanjavelimirovic wrote:narod slusa ono shto mu je ponudjeno
Ни-је, ни-је, у-та-та, у-та-та :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Željko Mitrović

Post by nemanjavelimirovic » 23 Sep 2012, 15:42

:XD: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest