Najizvikaniji bendovi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kristijan » 04 Dec 2012, 17:44

Васко?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by sinisake » 04 Dec 2012, 17:52

Ahahahaha, no, u pravu je. :lol:

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Aleksej79ns » 04 Dec 2012, 18:22

Maki91 wrote:koji su bendovi po vama koji su nezasluzeno dobili previse paznje i priznanja?

tema je u podforumu u kojem jeste, dakle pricamo o subjektivnim utiscima, ko hoce nek se prima u raspravu sa nekim, ko nece neka kulira, sve prema licnim afinitetima i raspolozenju

izlozite svoje misljenje, svoju percepciju i svoje razloge

moje vidjenje:

1. pink flojd - to je "ocu da ispadnem pametan u drustvu bend". nebulozne, mlake, preduge pesme, zvuk malo losiji od van goga, cicica mrmlja i prebira po gitari a nije mu ni ukljucena. scenski nastupi sa nekim lutkama na sajlama i novogodisnjim prskalicama, ludo burazere, grickao bi semenke 15 minuta i otiso bi. na stotinak albuma su naboli 2-3 pristojne pesme, a koja fama, tresla se gora rodio se mis. nedovoljno dobro.

2. tool - mozda nije na prvo slusanje, a mozda ni na 101-vo, davao sam mu sanse, 2-3-5 sansi i odustao, evo sad slusam schism, boze kako mediokritetni gale kerber rifovi, boze kako preduga pesma, boze kako ne vodi nikuda, boze kako glupa dinamika, boze kako predug uvod u nista, boze kako se zavrsi pesma a ja jos cekam da se nesto desi. neka hvala.


toliko od mene za ovo javljanje, u sledecem ukljucenju audioslejv i soundgarden.
Ja ga skroz razumem. Kada sam bio jos mali (djavolak), za mene je Metallica bila najbolji bend na svetu... :) Mislim Kirk je bio najbolji gitarista na svetu,to se podrazumevalo... :D Kakav Pink Floyd, kada mi neko spomene ja se nasmejem! :XD: A danas? Pa avatar govori vise od reci... :bow:

(Doduse uvek me prevari godiste, kako me je vreme pregazilo mislim da su 91. itd. klinci, a ono bas i nije toliko klinac, ali avaj, neke ptice nikad ne polete... :ziveli: )

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kristijan » 04 Dec 2012, 19:12

Синиша, не мере се овде бити у праву пре свега јер је стартна позиција погрешна. Ако је питање који су то бендови добили превише пажње и признања, једино је поштено рећи да су сви који су се икад вртели на радију и телевизији добили превише простора и признања. Реално, популарна музика је ипак у зони лаких нота, нема ту места посебним признањима. Никад у историји ниси имао ту ситуацију да су медиокритети планетарно популарни. Ето, знаш и сам с ким си све имао прилике да свираш. Што музичар уме да буде говедо, то је чудо. И лако је онда да се грубо процени колико таквих има огромну медијску пажњу. Све је то прецењено и извикано.

А ложи нас Васко за све паре...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by sinisake » 04 Dec 2012, 19:28

Реално, популарна музика је ипак у зони лаких нота, нема ту места посебним признањима.
Pa sad, ne bih se slozio. Ako je nesto jednostavno u odnosu na Mo Carta©, Baha i konpaniju, ne mora da znaci da je lose? :)
Ето, знаш и сам с ким си све имао прилике да свираш.
Nisam siguran na sta aludiras? :?:
А ложи нас Васко за све паре...
Ma zezamo se malo... :lol: :ziveli:

Kad sam bio mali, sluso sam Bitlise i Abu, a vidi me sad, pod stare dane (avatar nista ne govori), opet im se vratijo? :bambi:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by nebojsak » 04 Dec 2012, 21:21

Ja bih otvorio posebnu temu koja se bavi najprecenjenijim bendovima, sa posebnim osvrtom na šund i kič. Ne može se diskutovati ovako.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kill surf city » 04 Dec 2012, 21:28

nebojsak wrote:
Ne može se, diskutovati ovako.
+1

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kristijan » 04 Dec 2012, 22:11

sinisake wrote:Pa sad, ne bih se slozio. Ako je nesto jednostavno u odnosu na Mo Carta©, Baha i konpaniju, ne mora da znaci da je lose? :)
Једноставност/компликованост и квалитет по мени немају неку тесну везу, нисам се за то закачио. Осим тога ја волим када је популарна музика релативно једноставна, онда ми није претенциозна. Кад се много бацају у несвест људи који су на крају ипак забављачи, ја се мало сморим. И тако то све заједно кад премерим, и кад узмем тако свакојака музичка достигнућа у обзир, не могу да кажем да имам ишта против популарне музике, али што се тиче извиканости... хмммм...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by nebojsak » 04 Dec 2012, 22:19

Ja mislim da bi to trebalo obraditi u posebnoj temi, sa posebnim osvrtom na prikriveni kič i šund. Nikad ne znaš šta iza ugla vreba, i šta ti se uvaljuje pod plaštom autentične zapadne vrednosti.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by nemanjavelimirovic » 04 Dec 2012, 22:25

Van Gog
SARS
Zemlja Gruva
i tri tacke. :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by sinisake » 04 Dec 2012, 23:06

Ето, знаш и сам с ким си све имао прилике да свираш.
:?: :?: :?:

Ocekujem odgovor, Kris, moze i na PP... :lol: :mrgreen:

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by HeatMan » 04 Dec 2012, 23:25

da nastavimo u trendu sa prvim postom

bitlsi, eric clapton, toto. jimi hendrix...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by MetalFunk » 04 Dec 2012, 23:30

izbacite uljezE

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by nebojsak » 04 Dec 2012, 23:31

Primećujem dosta kiča i šunda u vašim postovima. Neću ga imenovati, samo ću ponoviti da primećujem.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kill surf city » 04 Dec 2012, 23:39

Hoces li imenovati, ako otvorimo posebnu temu za to™? :o

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest