Najizvikaniji bendovi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kristijan » 10 Dec 2012, 10:23

Boogie Woogie wrote:Neku pesmu samo treba ponavljati na radiju (danas tu ulogu sve više preuzima youtube
Youtube је као и све на интернету on demand медиј, и не може да се пореди са радиом и телевизијом. По мени баш Youtube показује колико је Синиша у праву.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by sinisake » 10 Dec 2012, 10:40

:1:

Bugi, tako kako ti opisujes moze da se stvori samo privremeni hitic, pesmuljak za opstanak na top-listi na dve-tri nedelje... ali HITCINA, koja ce jahati na vr'ovima top-lista (+jutjub obaranje rekorda) neko duze vreme, mora da ima nesto vise.
Ima to veze sa psihologijom, ali nije jeftina i simplifikovana™ :mrgreen: prica o uticaju medija na ljucku psihu (broj pustanja = hitoidnost). :bambi:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Boogie Woogie » 10 Dec 2012, 11:06

o, pa sad možemo da uđemo u raspru oko toga šta znači "Hit"?

s jedne strane, razumem šta hoćete da kažete - pesme tipa Hotel California, ili Twist and Shout, ili its raining man..ili Can't Take My Eyes Off You - su hitovi jer su "udarili" u neke žice, emocije, u nešto zajedničko svim ljudima itd..

ali kada tržištu fali tako kvalitetnih pesama, šta mu preostaje?
Ne može da ih vrti u nedogled. Mislim, može..ali to nije dovoljno.

Onda se prave "hitovi" koji ne udaraju svojim klvaitetom, već kvantitetom.

S jedne strane imamo muzičare, koji prave muziku takvu kakvu prave..
s druge strane imamo menadžere koji su gladni para, para i samo para.

Čim namirišu da neki bend ima potencijal, oni će od njega forsirati svako naredno sranje kao da je hit i pumpati medije reklamama.
Tipičan primer su Red hot Chili Pepers, koji objektivno imaju veoma slične stvari.
Probili su se jednom (aj da kažemo malo drugačijom pesmom), nastupom, pristupom..ali je svakom normalnom čoveku jasno da su im sve ostale stvari na isti kalup.
Tu i tamo i iz iste priče je i presmešni Oasis, ali oni su se nešto kao i trudili da prošaraju sa melodijama i ritmovima..

Dakle, menadžeri, marketing stručnjaci - pumpaju neki bend dok mogu.
Cede iz njega sve što se može i dokle se može.
Retko koji bend ima neprestani rastući kvalitet, retko koji bend uspeva da svaki album izbaci kao nov drugačiji, sa nekoliko pesama koje su pravi hitovi.

i kada menadžeri iscede sve, onda izbacuju Greatest hits..vade ih iz mrtvih i teraju na revival turneje, kao zombije kojima više nije ni do love ni do svirke, ali - imaju ugovor i to im je što im je. Tu su i mediji, fake paparazzi, fake scandals, žuta štampa, majice, emisije, intervjui..održavanje "zvezde" u životu (dok je ne proguta crna rupa)

Koliki je hit bio recimo Can't touch this - pa dal se neko seća kako se zove lik, a da ne pogleda u google
Koliki je hit bio Madonin - Like a virgin, a u suštini je teško njesra od pesme.


Što se tiče youtube-a, valjda vam je jasno da postoje čitavi timovi koji pumpaju gledanost i posećenost
I svaka ovca razmišlja "ček da vidim šta to ima preko dva miliona poseta.." i tako to krene..

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Aleksej79ns » 10 Dec 2012, 12:47

sinisake wrote:Ta pesma (Kisobran), konkretno, je hit. Dobra ili ne, ali je HIT, i ne moze da se napravi megahit samo tako sto ce se pesma vrteti na medijima.
Pesma mora da radi ljude, svi ti timovi za hitoklepanje to dobro znaju.

Ja ti tvrdim bas da moze! Znaci MA KOLIKO glupa pesma bila, ako se stalno vrti na TV i radiju, masa ce da proguta. Ljudi su stoka.

Mogu da navedem gomilu primera. "Kisobran" sam uzeo samo kao primer jer se secam da se jedno leto NON STOP vrtela, svuda, svuda, svuda, svuda!

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Cortex » 10 Dec 2012, 13:06

Ja nisam chuo tu pesmu Kishobran????

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by nemanjavelimirovic » 10 Dec 2012, 13:12

Cortex wrote:Ja nisam chuo tu pesmu Kishobran????
under maj ambrela ela ela e e ...cuo si bar u prolazu. Meni je okej deo pre toga kad pomene kisobran tj harma i onda kad krene sa tim ela ela e e e zvuci ko retardirani komsha koji trazi neshto od tebe a ti ne kapirash shta.. :D

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Cortex » 10 Dec 2012, 13:16

Nope.
Ali to me raduje, jer izgleda da vodim takav zhivot koji me spashava tih pomija :D

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Aleksej79ns » 10 Dec 2012, 13:37

Cortex wrote:Ja nisam chuo tu pesmu Kishobran????

I ja sam imao tu srecu mesecima. Ono ljudi pricaju o nekom hitu, a ja u zivotu nisam cuo... :lol: I tek mnogo, mnogo kasnije je cujem. Sto kazes, srecom pa sam postedjen takvih iskustava... :) Valjda vodim takav zivot. :)

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Mrav » 10 Dec 2012, 15:38

Ne dirajte mi Rijanu (r) ona je hit sama po sebi.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Cortex » 10 Dec 2012, 15:44

Ma beshte bre...znam tu pesmu, ja reko neshto novo sa domace scene neki Kishobran...al me sjebaste

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kristijan » 10 Dec 2012, 17:00

Mrav wrote:Ne dirajte mi Rijanu
Нећу, ни штапом :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by sinisake » 10 Dec 2012, 17:07

Ih, sad, sto smo zajebani... retko lepa crnkinja (dat racism included). :mrgreen: :ziveli:
Mogu da navedem gomilu primera. "Kisobran" sam uzeo samo kao primer jer se secam da se jedno leto NON STOP vrtela, svuda, svuda, svuda, svuda!
Vrtela se zato sto je hitcina, ne da bi postala hit. Da se hitovi samo tako prave... :bambi:
Last edited by sinisake on 10 Dec 2012, 17:09, edited 2 times in total.

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Aleksej79ns » 10 Dec 2012, 17:07

Cortex wrote:Ma beshte bre...znam tu pesmu, ja reko neshto novo sa domace scene neki Kishobran...al me sjebaste
Hahaha!!! :D

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Kill surf city » 10 Dec 2012, 17:16

Generic thread is generic.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Najizvikaniji bendovi

Post by Cortex » 10 Dec 2012, 17:27

Sinisha jel si video ti njeno chelo?
Dude pleeeeease. xD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest