Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Bluesko » 19 Jun 2009, 21:34

Ma meni je ovo dovoljno.... :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Duane » 21 Jun 2009, 16:43

Guitar_thrill wrote:aj nesto malo da napisem, psoto sam sada spavao, a danas ih ceo dan slusam, pa sam inspirisan :)
Smatram da dok je Waters bio u bendu, album je bio savrsenstvo i kao album i kao svaka pesma za sebe, dok je posle njegovog odlaska to postalo samo savrseno kao svaka pesma za sebe.......retko kada pustim npr Division Bell, onako ceo album da odslusam, i da to sve deluje tako povezano ,kao npr u Wall-u......za Wall bih se apsolutno slozio sa Kristijanom, od prvog slusanja (a tek gledanja filma), album me je plasio,ali i privlacio da ga slusam....i ne mogu,ali ne mogu da slusam npr tri pesme sa Walla, dve sa Wish you were itd....jednsostavno odaberem neki album, i pustim i slusam.........ne znam ne mogu da opisem sada.....nije obicno slusanje, kao slusam Floyde imam utisak kao da slusam vrhunsku muziku, gledam odlican film, citam jako poucnu knjigu......kao da mi svaki put otvore oci dok ih slusam.......nije isto kao sa ostalim bendovima, kod ostalih je samo muzika i ponekad jos ponesto....kod Floyda je muzika...pa samo jednim svojim delom muzika..........e mislim da se to malo izgubilo odlaskom Watersa.... :)
al kako se vidi influence strata na tvom postu...
covece postajes JA... samo pogledaj koliko "..." ima u tvom postu :mrgreen:

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by SomiKnight » 26 Jun 2009, 13:42

Kao dodatak na temu, da isprovociram ooboss-a, post je jelte trazio ... juce pogledam koncert Roger Waters-a, In The Flash Live, i moram priznati da sam se prijatno iznenadio, zadnji put me nesto ovako obradovalo kao na primer David Gilmour In The Concert. Legao mi je koncert kao porucen za ovu temu :) , posle odgledanog ovog dogadjaja, jos vise naginjem ka Watersovoj strani, kad smo se vec podelili onda da odredimo i pripadnost :).
A, i da ne zaboravim, evo kontre pristalicama suprotnog tabora - prva pesma na koncertu je In The Flash, pa da vas podsetim kako idu prve reci Watersa otpevane na koncertu:

I got me some bad news for you, Sunshine.
Pink isn't well, he stayed back at the hotel,
And he sent us along as a surrugate band.
We're gonna find out where you fans really stand.

Poslednji stih je slucajno/namerno boldovan :D

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by oboss » 26 Jun 2009, 14:15

vidi , gledaj, slusaj, pazi nismo se delili kada nam je najteze bilo te necemo i sada. :D poslusah i ja taj koncert i stvarno je masterpiece. kao sto shomiknight prokomentarisa izbor pesama je osvezenje na gilmurovu playlistu. sve u svemu dobar koncert. i dobro odsviran naravno. i produkcija perverzija, naravno. i pesme su pink floydove. ali nema pink floyda .
ajde necu reci da pink flojda ima gde gilmour svira ( a ima ) ali vracamo se na vec iznesene teze da je pink flojd u stvari njih cetvorica i sa sidom i posle njega naravno. da je nezamenjivo bitan ako ne i najbitniji richard wright. i da je stvar licnog ukusa i shvatanja dali ti se vise svidja konceptualno upakovano delo ( u cemu je waters brilirao) ili pesma svaka za sebe gde gilmour vise dolazi do izrazaja. ono sto je nepobitnpo je da su obojica genijalci da se rasprava moze voditi samo na nivou ko ti vise odgovara u trenutku ili kakav pristup slusanju muzike imas.
rece shomiknight da mu je zasmetalo sto je gilmour prozivao watersa da je njgov koncept bio praviti pesme sto su ga zajebali za ovo ili zajebo ga zivot za ono . hehe donekle ima gilmour prvo ali realno sve su to interjui u periodu kada se floyd raspao i kada su se prozivali najstrasnije po medijima. prljavog vesa ima i kod genijalaca, ali netreba nam smetati sto neko od njih ne sece nokte ako je pravi tako jebeno genijalnu muziku.
elem posle svega sta reci.
naravno gilmour :metal:
:ziveli:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Stanko » 04 Jul 2009, 11:32

Bluesko wrote:Iz prve faze me nekako podsecaju na Beatlese
Ima anegdota, da dok su Beatles-i snimali Sgt. Peppers, da je Pol chuo Floyde u studiu (Abbey Road valjda) i da je rekao ostatku benda, ako ne pozurimo, ovi momci ima da nas preduhitre :)

Necu previse da razvlacim, moj glas ide waters-u, iako je takav, kakav je, ono sto je radio u floydima (zajedno sa tim ljudima) mi je verovatno vrh popularne muzike. Oni su mi uz ac/dc omiljeni bend. Slusam ih veci deo zivota, i wall/final cut/wish you/animals/dark side.... da ne nabrajam :) boles'i od albuma. Gilmour me je jedino razvalio sa high hopes, ostalo je muzicki kvalitetnije, ali nema isti trip kao ono sto je waters izgurao (na silu ili ne). Syd-a cenim, volim neke njegove stvari, ali nikada mi nije prijala tolika ta njegova psihodelija.

Eto tako, bolje da stanem, dok se jos nisam zaneo i nalupetao svasta :)

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by KirilStipsa » 04 Jul 2009, 12:12

Bluesko je napisao:Iz prve faze me nekako podsecaju na Beatlese
Sve iz tog vremena te podseca na Beatlese... mnogima su cak i pisali pesme...
Ima anegdota, da dok su Beatles-i snimali Sgt. Peppers, da je Pol chuo Floyde u studiu (Abbey Road valjda) i da je rekao ostatku benda, ako ne pozurimo, ovi momci ima da nas preduhitre :)
Sjajna anegdota... pre nego sto su Pink Floyd dosli do snimanja prvog singla (Arnold Layne, Januar 1967.), The Beatles su vec izdali dva albuma '65. i '66. (Rubber Soul i Revolver) koji su direktno uticali na formiranje celog trenda psihodelicnih bendova, POGOTOVO REVOLVER (Avgust 1966.), koji je uveo gomilu novina u modernoj muzici (reverse gitare, efekti u loopu, efekti na vokalima...) ... i to "cudno osecanje" koje je inspirisalo songwritere acidrok ere. Producent prvog albuma Pink Floyda The Piper at the gates of dawn je bio tonac na snimanjima Beatlesa, i pokupio je ceo fazon "psihodelicne atmosfere" koju je gos'n George Martin implanitrao na trake... a posle se na tome izgradio ceo imidz Floyda! So, yes (once again), The Beatles (including G.Martin) started it all...

Daleko od toga da nesto hejtujem Pink Floyd... jedan od mojih omiljenih bendova definitivno...
nego, da se zapamti hijerarhija!


Samo, da nije bilo Syd Baretta... tesko da bi se sada diskutovalo o ovome... ipak je to bio NJEGOV bend...
Sledece dve etape je dvojac iz topic-a podelio... bratski, svakom po jedna!!!
Last edited by KirilStipsa on 04 Jul 2009, 12:16, edited 1 time in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by sinisake » 04 Jul 2009, 12:16

Sjajna anegdota... pre nego sto su Pink Floyd dosli do snimanja prvog singla (Arnold Layne, Januar 1967.), The Beatles su vec izdali dva albuma '65. i '66. (Rubber Soul i Revolver) koji su direktno uticali na formiranje celog trenda psihodelicnih bendova, POGOTOVO REVOLVER (Avgust 1966.), koji je uveo gomilu novina u modernoj muzici (reverse gitare, efekti u loopu, efekti na vokalima...) ... i to "cudno osecanje" koje je inspirisalo songwritere acidrok ere. Producent prvog albuma Pink Floyda The Piper at the gates of dawn je bio tonac na snimanjima Beatlesa, i pokupio je ceo fazon "psihodelicne atmosfere" koju je gos'n George Martin implanitrao na trake... a posle se na tome izgradio ceo imidz Floyda! So, yes (once again), The Beatles (including G.Martin) started it all...
tako, koleza!!! ^^ :bow: :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by oboss » 04 Jul 2009, 12:59

KirilStipsa wrote:So, yes (once again), The Beatles (including G.Martin) started it all...
hehe ovo je u prilog onoj teoriji veliki prasak :arrow: voda :arrow: amebe :arrow: srbi... ili druga kombinacija veliki prasak :arrow: the beatles :arrow: pink floyd...


http://www.youtube.com/watch?v=vFVuITRzfGI

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Stanko » 04 Jul 2009, 13:02

Hehe naravno, koreni su koreni :) to mi je danas cudno, kad neki ljudi kao preziru i svasta pricaju o matorim bendovima, a njihovi omiljeni izvodjaci, upravo te bendove navode kao uzore, inspiraciju, i kao nesto sto ih je uopste navelo da prave muziku, i to bas takvom kakvom je prave ;)

EDIT
oboss wrote:hehe ovo je u prilog onoj teoriji veliki prasak :arrow: voda :arrow: amebe :arrow: srbi... ili druga kombinacija veliki prasak :arrow: the beatles :arrow: pink floyd...
=>
bitlsi == voda
floydi == amebe
??? == srbi
Hehe izvini morao sam ;) :hide: :ziveli: :XD:

User avatar
biciklo
Posts: 148
Joined: 09 Jul 2009, 14:32

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by biciklo » 15 Jul 2009, 19:11

Echoes je naj-space-and-time-travel pjesma koju sam ikada slusao. 23 minute izolacije od svega. Uvijek pozelim da potraje malo duze.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Stanko » 24 Jul 2009, 10:44

biciklo wrote:Echoes je naj-space-and-time-travel pjesma koju sam ikada slusao. 23 minute izolacije od svega. Uvijek pozelim da potraje malo duze.
Meni licno

[offtopic]
stvarno mi je ponekad muka da stalno spominjem da je sve sto napisem, moje (subjektivno) misljenje... nvm samo razmisljam na glas... ;)
[/offtopic]

echoes ima prejebanih momentata, ali isto tako dobar pesme mi je prilican shit, jbg jesu oni meni omiljeni bend, al da su se kidali cim su stigli, kidali su se :) tako da ja mislim (evo opet) da bi doticna pesma bila tek fantasticna kad bi trajala 10-12 minuta ;)
u zdravlje!

July
Posts: 1
Joined: 19 Feb 2009, 19:23

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by July » 08 Sep 2009, 15:12

Svemirska muzika...

User avatar
Jazz Chubaka
Posts: 1
Joined: 03 Dec 2009, 22:32
Location: Beograd-Smederevo

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Jazz Chubaka » 15 Dec 2009, 20:17

Jeste da je tema malo upala u naftalin, ali nisam mogao da ne dam svoj glas...

Syd.
Gilmour.
Wright
tek sad Waters i N Mason.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by doyle777 » 14 May 2011, 03:34

Obojica...
http://www.mondo.rs/s206041/Zabava/Zaba ... rusen.html
:D
[youtube]nWiM3mnoux0&feature=player_embedded[/youtube] (odgledajte video do kraja :) )
Zid je srusen!!!

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Stanko » 14 May 2011, 10:21

Bilo bi lepo da se gilmor pojavi u minhenu 20og juna na watersovom koncertu, jer ipak ja imam kartu za bas taj :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest