Jedno pitanjce za metalce

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Bluesko » 25 Nov 2008, 17:48

lol,pa kad ke**te,zatvaraj je.....

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by friedman » 25 Nov 2008, 18:24

Ajde, samo jedno pitanje. Sta zelis da dokazes ovim pitanjima?

User avatar
Sephiroth
Posts: 67
Joined: 07 Jan 2008, 03:21

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Sephiroth » 25 Nov 2008, 18:52

Osobe sto postavljaju ovakva pitanja u vezi Metala obicno najvise vole yu rock. (Tako je ovde u gradu gde zivim,nemora da znaci u globalu..).
Obicno je njihovo misljenje ex yu rock najbolji,Metal samo dranje i drndanje gitara,,,,
Znaju po 5 akorda i bilo sta complikovanije ne valja za njih.
Itd...

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Zlo » 25 Nov 2008, 20:22

Uh,uh,uh.......
Haj neka mi neko od mrzitelja metala kaze da li je Dis bio umetnik ili neki tamo satanista.

NIRVANA

Noćas su me pohodili mrtvi.
Nova groblja i vekovi stari;
Prilazili k meni kao žrtvi,
Kao boji prolaznosti stvari.

Noćas su me pohodila mora,
Sva usahla, bez vala i pene,
Mrtav vetar duvao je s gora,
Trudio se svemir da pokrene.

Noćas me je pohodila sreća
Mrtvih duša, i san mrtve ruže,
Noćas bila sva mrtva proleća:
I mirisi mrtvi svuda kruže.

Noćas ljubav dolazila k meni,
Mrtva ljubav iz sviju vremena,
Zaljubljeni, smrću zagrljeni,
Pod poljupcem mrtvih uspomena.

I sve što je postojalo ikad,
Svoju senku sve što imađaše,
Sve što više javiti se nikad,
Nikad neće - k meni dohođaše.

Tu su bili umrli oblaci,
Mrtvo vreme s istorijom dana,
Tu su bili poginuli zraci:
Svu selenu pritisnu nirvana.

I nirvana imala je tada
Pogled koji nema ljudsko oko:
Bez oblika, bez sreće, bez jada,
Pogled mrtav i prazan duboko.

I taj pogled, k'o kam da je neki,
Padao je na mene i snove,
Na budućnost, na prostor daleki,
Na ideje, i sve misli nove.

Noćas su me pohodili mrtvi,
Nova groblja i vekovi stari;
Prilazili k meni kao žrtvi,
Kao boji prolaznosti stvari.

Ni blues nije postojao u danasnjoj formi kad je on pisao ove stihove .Mislim da ni satanizam kao sekta nije postojao.

Vec je neko pisao bas na ovom forumu nesto slicno ovome sto cu ja napisati.Imam gomilu prijatelja metalaca.Svi su Ok i pozitivni ljudi.Samo ovaj svet oko nas vide drugacije (rekao bih u pravom svetlu) i ukazuju na to.

Volim metal ali se ne bih nazvao metalcem jer slusam jos nesto svasta muzike i samo komercijalnije metal---Sepultura,Pantera itd.


Ne branim sada ,niti napadam bilo cije stavove ali ................nemojte ljudi ko Boga vas molim!!


P.S. da je Dis rodjen stotinak godina kasnije pisao bi tekstove za Block Out :lol: :lol: :lol:

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Chord-Master » 25 Nov 2008, 22:07

@Zlo
Mali Off:

:bow: :bow: :bow:

Svaka cast za izbor pesme! :D


Inace necu da se ukljucujem u raspravu, jer je potpuno besvrhna, kao i velika vecina tema u battlegrounds-u.
Jednostavno mi se ne trosi energija u pokusaju da "preobratim" one koji su reseni da pod uticajem predrasuda pljuju po necemu i vide satanizam tamo gde ga nema, samo bih zamorio prste kucajuci podugacke tekstove koje niko nece citati.
Nije mi jasno zasto ljudi uopste postavljaju pitanja, na koja vec "znaju" odgovor.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Kristijan » 26 Nov 2008, 08:18

Pa znas kako, ja bih cak postovao da je tu neko zaista otisao do kraja, da zaista imam nepobitni dokaz da se opredelio za satanizam. To je stav, to je odluka. Medjutim, najrasprostranjenija je poziranje, jeftin flert sa satanizmom. Znam ja gomilu tekstova, prosto lako pamtim tekstove kad ih cujem. Kakvih sam se lupetacina naslusao u tim tekstovima... U jedno sam siguran - ne, nisu to satanisti, to su jednostavno ljudi bez kriterijuma i stida. Narodu treba hleba i igara, nek narod zaradi za hleb, a eto im od nas igara, pa udri dok svi ne popadaju. Tragikomedija. Ali sve je to nista dok ne dodjemo do spotova... Ho-ho! Poslastica za ljubitelje sumanutih video radova! Recimo oni animirani delovi za "The Number of the Beast" - em je jadno tematski, em je cist amaterizam onako zanatski, o tome mogu dosta da kazem jer je to moj posao. Nema veze sto je to staro 20 godina, i po ondasnjim kriterijumima moralo je da bude jadno, buduci da se daleko kvalitetnija animacija radila cetrdesetih godina 20. veka.

Stvarno sam se trudio da nadjem neko objasnjenje, neko opravdanje zasto neko pristaje na takav cirkus. Ozbiljno sam pokusavao da se stavim u poziciju nekog drugog. Ne vredi. Uvek mi je delovalo bledo, neubedljivo, povrsno. Ne kazem da ne postoji ni jedan drugi pravac u kome nisam uocio istu takvu povrsnost i neubedljivost. Jedini je problem sto onda cisto tematki gledano, ne mogu da vidim jasnu razliku izmedju "jeftino flertujem sa okultnim i satanizmom" metal bendovima i onih boy bendova projektovanih od strane producentskih kuca. Ali metalci bolje sviraju!!! Wow, big deal... sta sad, nikad niste culi nekoga da dobro przi gitaru dok niste imali bliski susret s metalom? Onda je krajnje vreme za prosirivanje vidika.

Da ne bude zabune, ne tvrdim da su svi metal bendovi na isti kalup. Ukljucio sam se u ovu diskusiju iz jednog jedinog raloga - primetio sam da ljubitelji metala ovde bas mrtvo 'ladno negiraju nesto sto je vise nego ocigledno, sve pod parolom "ne znas ti to, nemoj da se mesas". A mi smo svi "veverice" pa ne umemo da vidimo te suptilne poruke...

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Chord-Master » 26 Nov 2008, 13:22

Kristijan wrote:Pa znas kako, ja bih cak postovao da je tu neko zaista otisao do kraja, da zaista imam nepobitni dokaz da se opredelio za satanizam. To je stav, to je odluka. Medjutim, najrasprostranjenija je poziranje, jeftin flert sa satanizmom. Znam ja gomilu tekstova, prosto lako pamtim tekstove kad ih cujem. Kakvih sam se lupetacina naslusao u tim tekstovima...


Naravno da tu nema pravog satanizma, bar u 99% bendova, to je uglavnom u komercijalne svrhe, ili poziranje ako bas hoces, sto se toga tice slazem se, ali kao sto bi vec trebalo da smo apsorvirali, svaki muzicki zanr ima nesto prepoznatljivo sto radi u "komercijalne" svrhe.
Tekstovi kao tekstovi, u bilo kojoj muzici, neki su dobri neki su losi, a neki su uzasno losi i puni gluposti, zasto bi se metal razlikovao?

Sto se Maiden-a tice, kao sto zna svako ko ih je malo "angazovanije" slusao zna da svaki njihov album ima neku tematiku. Nekad je to vise, nekad manje izrazeno. Album "Powerslave" ima tematiku starog Egipta, novi album "Matter of Life and Death" za temu ima rat, pa eto album "Number of the Beast" ima za temu satanizam, mada kroz ceo album je izrazen samo u jednoj pesmi.
Treba takodje uzeti u obzir da je to bio tek treci studijski album Maiden-a i u koje vreme je izasao, morali su da skrenu paznju nekako, tim pre sto su promenili pevaca i nisu smeli da rizikuju slab, takoreci "neupadljiv" album.
Kristijan wrote:Da ne bude zabune, ne tvrdim da su svi metal bendovi na isti kalup. Ukljucio sam se u ovu diskusiju iz jednog jedinog raloga - primetio sam da ljubitelji metala ovde bas mrtvo 'ladno negiraju nesto sto je vise nego ocigledno, sve pod parolom "ne znas ti to, nemoj da se mesas". A mi smo svi "veverice" pa ne umemo da vidimo te suptilne poruke...


Manje-vise, ne mogu ni da se raspravljam sa tobom, jer si rekao dosta stvari sa kojima se slazem :D , naravno da nisu svi metal bendovi na isti kalup, kao sto nisu ni svi, progressive rock, punk rock itd. bendovi na isti kalup, cak mislim da je metal jako raznovrsniji kao zanr od ovih pomenutih zanrova, pa i od vecine postojecih muzickih zanrova.
Ono sto me najvise nervira je kad ljudi, u svom neznanju pocnu sve da "trpaju u isti kos", pa onda pocnu da spominju nekakvog Marilyn Manson-a koji cak uopste ne svira metal.

I da se razumemo, nemam ja nekog velikog razloga da posebno "branim" metal, osim sto vidim da vecina ljudi ovde generalizuje, sto mi je uvek smetalo, uveravam te da bih isto tako "branio" blues, rock, ili bilo koji zanr kome se cini nepravda te vrste.
Ja inace slusam dosta razlicitih muzickih zanrova, neke od podzanrova metala (ne kazem metal, jer to mnogo toga obuhvata) sam slusao aktivno, prilicno davno, medju njima sam nasao nekoliko jako kvalitetnih bendova koji mi u potpunosti odgovaraju za slusanje i koje s vremena na vreme slusam i dan danas.

Eto toliko od mene, smatrao sam da bi bilo nekulturno da ti ne odgovorim, inace i dalje mi se ne ulazi u raspravu, koja je po mom misljenju besmislena. :)

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Шмајсер » 26 Nov 2008, 13:34

а много се ви бавите тим просеравањима...
ставите себе у улогу чланова мејдена, мислите да су они хтели да проповедају сатанизам, праве добре спотове...
то су осамдесете, пиће, женске и хеви метал, рифови, одваљивање, зезање...
та нека метафизика је дошла као нуспроизвод целе ере...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Duane » 26 Nov 2008, 14:58

ma pazi svi kritikuju sekte i satanizam ili slicne ludosti dok sami neznaju zasto su uopste vere koje jesu ili zato sto im je neko rekao da to jesu... tako da ako se prica da je cika Jimmy Page neki mag ili okultista to uopste ne kvari moju sliku o njemu cak bi mi isto bilo da je i paganin ili cobanin ili katolik... tako da na te price i tripove o borbi dobra i zla netreba uopste posmatrati iz nekog negativnog ugla, osim ako krenu da vrse mass slaughter ili slicno sto je vec apsurd i prevazilazi svaku granicu normalnosti...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Doolio » 26 Nov 2008, 15:13

dobro, to je vec individualno, znam dosta ljudi koji su se do jaja razocarali u neke muzicare kad su skontali kakvi su likovi, ja nemam pojma, gledam ih kao muzicare, retko dozvolim da to sto je neko retard pokvari moj muzicki trip o njemu.

sto se tice teme, smajser je lepo rekao, chord master nesto obimnije pre njega, a i ja sam u par navrata rekao istu stvar, samo mi nije jasno zasto kristijan kulira sve to, pa makar dvadeset puta su dotaknuti razlozi i dubina koketiranja sa satanizmom i svaki put su ljudi izneli isti zakljucak, pa se opet vrtimo u krug. a koliko je to debilno, to je neka sasvim druga stvar, meni jeste debilno, pa i ne slusam, ali prosto odbijam da nazovem ne znam kolko miliona ljudi retardima, od kojih neke znam licno i nisu retardi, niti plitko slusaju muziku i pristupaju joj. mozda sam i ja debilan blek metalcima, pa sta...druga stvar, onda je sve debilno, jer svaki vid bunta i skretanja paznje, pogotovo kroz muziku, ispada debilan, mislim, ako cemo da ogolimo celu stvar, oces da se bunis, dobro, idi pa pali skupstinu, tuci se s murijom, protestuj, strajkuj gladju, nemoj da pravis muziku...mislim, takvim razmisljanjem ce sve postati debilno. sad sto se taj metal bunt svodi na koketeriju i potenciranje stvari koje su tada bile relativan tabu, to ne unizava njihov tip bunta, samo je na drugi kalup od recimo pank bunta, koji ce da psuju i pisu grafite 'jebes sistem' i slicno, a ovi ce da prizivaju djavole, pisu o zombijima i sakacenju...i to je receno sto puta u ovoj temi, nemojmo se igrati gluvih telefona.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Kole man » 26 Nov 2008, 16:56

Ali tebe Bluzko nista od ovoga ne zanima?Bitno da je metal drndanje i urlanje i ko jebe razum i razmisljanje ti si jedini u pravu i metalci su svi debili po tvojoj proceni :wink:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Kristijan » 27 Nov 2008, 10:35

Doolio wrote:a i ja sam u par navrata rekao istu stvar, samo mi nije jasno zasto kristijan kulira sve to
E pa sta sad, moram da te pitam za dozvolu da se obratim?!? I nije da kuliram, i prilicno karikiras ono sto sam rekao. Po tebi sad ispada da je sve dobro, i da nista ne sme da se kritikuje. Kako se to zove - ultimativna politicka korektnost?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Doolio » 27 Nov 2008, 21:37

ne kapiram ovu prvu recenicu, kazem da je dosta likova reklo istu stvar, a ti i dalje pricas drugu pricu, a bez osvrta na ovu, ne moras da prihvatis, ali barem posveti jedan pasus nekoj analizi toga, ipak diskutujemo. i ne moras tako drsko, nista te nisam prozivao nego me stvarno zanima zasto kuliras. ne vidim sta je agresivno u mom pitanju, al stvarno, ako si tako shvatio, pogresno si shvatio.
ne kazem da je sve dobro, samo kazem koji su razlozi koketerije sa satanizmom, nisam nigde rekao da je to dobro, samo iznosim neke stvari, a ti sam biras, kao i svi ostali, sta ti je dobro, a sta nije. ali ako polazis od pogresne premise, onda valjda treba da ti ukazem na to u diskusiji, zar ne?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Doolio » 27 Nov 2008, 21:40

E pa sta sad, moram da te pitam za dozvolu da se obratim?!?
dakle, ovo mi je stvarno rebus, pa ja i hocu da se ti obratis, zato sto se ja obracam tebi i kazem da taj kvazi-satanizam ne predstavlja nista drugo nego metaforicni bunt i izdrkavanje u cilju nekog zgrazavanja status kvoa i privlacenja paznje. a ti nijednom nisi, lupam, kvoutovo to i rekao 'dobro' ili 'nije tacno zbog toga i toga' ili 'nisi u pravu' ili 'jesi u pravu', vec si nastavio da pricas kako je to bezveze. ja nijednog trenutka (a ni ostali) nisam rekao da je to dobro ili da nije dobro, o tome mozemo na drugoj temi, ovde je tema zasto koketiranje sa satanizmom u metalu.
ja shvatam da se ti drzis svog misljenja i da ga branis, ali saslusaj drugu stranu, pa onda opet reci isto, elaboriraj malo, ti pricas o tome kako je to sranje, a to nije tema, tema je zasto je to tako, a ne da li je dobro ili lose. a postovima poput ovog poslednjeg ne vodis diskusiju nego je upropastavas, lepo sam rekao da se pitam zasto kuliras, nista tendenciozno nisam imao na umu, a ti odma 'sta jel treba da pitam da se obratim???', mislim, ne kontam, pa nemamo po deset godina da se gadjamo 'ti ces meni' i 'moj tata je jaci' postovima. imam drugaciji stav od tebe, fala bogu, da imam isti, diskusije ne bi ni bilo.
evo, i sad si citirao jednu moju recenicu da bi odgovorio agresivno, mislim, ja opet nikakav odgovor nisam dobio, reci ako neces da diskutujes da neces i mirna bosna, mrzi te, otkud znam, nema veze, sve u redu. a za ovo da je sve dobro i politicku korektnost sam odgovorio malopre.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by LazaRocker » 27 Nov 2008, 23:08

Duane wrote:tako da ako se prica da je cika Jimmy Page neki mag ili okultista to uopste ne kvari moju sliku o njemu cak bi mi isto bilo da je i paganin ili cobanin ili katolik...
:bow: :bow:
Takodje! Nek bude i sam djavo, ali svira pa rastura i to mora da se postuje... Da se razumemo, verujem da je Pejdz bio satanista, kad je onoliko bio opsednut Alisterom Kraulijem, ali na njega gledam kao na izvrsnog gitaristu, a ne kao coveka :lol: .

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest