Jedno pitanjce za metalce

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by friedman » 28 Nov 2008, 20:07

LazaRocker wrote:E ljudi ako Krauli nije satanista, onda neznam... dajte mi osobine jednog sataniste, da vidim gde ja tu gresim...
Mislim da ovde ljudi malo stariji od tebe, koji malo vise znaju od tebe i mene zajedno, znaju malo vise o cemu pricaju, zar ne? Nemoj postavljati takva pitanja u kojima drsko odgovaras ljudima znatno informisanijim i starijim od sebe.
No hard feelings, morao sam ti samo 2 recenice reci. ;)

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by daemon's_smile » 28 Nov 2008, 23:47

@Dushan S
Svaka cast, mislim da si sve objasnio!
Tako nesto sam i ja pokusao da kazem u prethodnom postu, ali nisam uspeo.
U svakom slučaju poenta je da muziku i umetnost uopšte ne treba mešati sa životom neke ličnosti.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Orgasmatron » 29 Nov 2008, 10:28

Crowley nije bio satanista vec okultista, 2 razlichite stvari, svojim nekim delima i knjigama je utemeljio moderni odnosno "osveshteni" satanizam chije je temelje uchvrstio LaVey

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Doolio » 29 Nov 2008, 18:54

samo jednu stvar da dodam, koju bih uputio bluzku - ovo sto si rekao 'ako neko ne drnda patku u tom smeru, zasto bi to radio'. postoji jedan jako bitan vid umetnickog izrazavanja, a znas ga i sam ako nisi retardiran ili potpuno neinformisan, a zove se - metafora. ja u svojim tekstovima pricam i o drogama i o umiranju i o revolucijama i ko zna kakvim sve ne stvarima, pa niti se drogiram, niti sam umro ili imam zelju da umrem, niti sam pravio revolucije. znaci na osnovu one moje zajebancije uradio sam se u pejntu, ja mu dodjem ne samo svestrani narkoman, vec i sajber narkoman. daj covece, to sto pricas su gluposti, evo, ako trecina bendova kod kojih je zastupljen satanizam, zapravo tripuje nesto sa tim satanizmom, bilo sta, eto, skacem kroz prozor odmah.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Nyarlathotep » 30 Nov 2008, 01:52

LazaRocker wrote:E ljudi ako Krauli nije satanista, onda neznam... dajte mi osobine jednog sataniste, da vidim gde ja tu gresim...
to je klasifikacija crnomantijasa, poducenih psihologa i pandura, i prica sa RTSa i iz domacih medija, ciji su novinari za njega culi u Trecem oku. :lol:

Krouli nije stovao hriscanskog djavola, niti ga smatrao dostojnog ikakvog osvrta, poput hriscanskog boga.
za razliku od naivnog satanizma (koji je jos veca baljezgarija nego instrumentalizovana i izopacena hriscanska dogma), Krouli je u neretkim momentima svoje misli ukrstao sa interesantnom filozofijom i poezijom. naravno, ne sve i ne uvek, ali postoje svetli momenti koje je "velika zver" tako lepo i istinito izustila. na stranu sto je manipulator, teska djankoza i prevarant, covek je dostojan proucavanja, definitivno drustveno-religijska ikona i ostavio je jasan pecat na XX vek.

Anton Szandor LaVey je pravcati primer pravog debilnog sataniste.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Nyarlathotep » 30 Nov 2008, 02:16

Orgasmatron wrote:Crowley nije bio satanista vec okultista, 2 razlichite stvari, svojim nekim delima i knjigama je utemeljio moderni odnosno "osveshteni" satanizam chije je temelje uchvrstio LaVey
sad videh ovo.
jbg, drugar, LaVey je tupava prevarantska pozercina.
po meni nista sto on govori nema smisla.
sve je teska naiva, zasnovana an kontriranju hriscanstvu, drustvenim i prirodnim normama.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Duane » 30 Nov 2008, 12:49

naravno... a sama cinjenica da je crkva osnovana 1960 neke govori dosta toga... ;)
a i kad vidite laveya sa onim ogrtacima i slicno, pa podseca me na tiberian sun brate, a ne na dark disciplea ;)
i jos plus ona njihova biblija... come on... meni je to smesno, cak nije ni simpaticno, nego je cista zarada novca...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Dushan S » 01 Dec 2008, 06:16

Hvala hvala. Evo pocrveneću :oops: :oops: :oops:
LazaRocker wrote:E ljudi ako Krauli nije satanista, onda neznam... dajte mi osobine jednog sataniste, da vidim gde ja tu gresim...
Da dodam na ono što su drugi već rekli. Pazi, pominjanje satane u bilo kom kontekstu te ne čini satanistom. Kruli je konkretno prčkao po zapadnom hermetizmu, kabali, taoizmu, budizmu i yogi, itd itd i na kraju osmislio neki svoj sistem-religiju-šta god "Telema", koja se ni na koji način ne bavi hrišćanskim bogom i tradicijom. Inače je bio pesnik, napisao i knjigu, pisao radove o duhovnosti, napravio svoj špil tarot karata živeo aktivan život, potrošio mnogo para na razne stvari, imao bogat seksualni život sa pripadnicima oba pola, i na kraju u eksperimentisanju sa narkoticima navodno došao do faze da narkotici eksperimentišu sa njim. A to je samo deo svega, znači jedan kompleksan lik, jel.

Satanista sam po sebi je antiteza hrišćanstva i mora da za ozbiljno uzima neke osnovne premise na kojima stoji i hrišćanstvo - jer borba protiv autoriteta je sama po sebi priznavanje da autoritet postoji.
Crowley nije bio satanista vec okultista, 2 razlichite stvari, svojim nekim delima i knjigama je utemeljio moderni odnosno "osveshteni" satanizam chije je temelje uchvrstio LaVey
Nisam siguran koliko je Crowley utemeljio išta takvo, niti imao nameru, koliko je u stvari LaVey iskoristio to neko nasleđe u utemeljivanju svoje crkve.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Orgasmatron » 02 Dec 2008, 17:57

Ma sve to stoji, samo shto imam jedno pitanje, kako LaVay moze da kontrira HRISHCANSTVU AKO JE PROKLETI JEVREJIN? E to mi nije jasno :mrgreen:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Nyarlathotep » 03 Dec 2008, 13:24

Dushan S wrote:Hvala hvala. Evo pocrveneću :oops: :oops: :oops:
LazaRocker wrote:E ljudi ako Krauli nije satanista, onda neznam... dajte mi osobine jednog sataniste, da vidim gde ja tu gresim...
Da dodam na ono što su drugi već rekli. Pazi, pominjanje satane u bilo kom kontekstu te ne čini satanistom. Kruli je konkretno prčkao po zapadnom hermetizmu, kabali, taoizmu, budizmu i yogi, itd itd i na kraju osmislio neki svoj sistem-religiju-šta god "Telema", koja se ni na koji način ne bavi hrišćanskim bogom i tradicijom. Inače je bio pesnik, napisao i knjigu, pisao radove o duhovnosti, napravio svoj špil tarot karata živeo aktivan život, potrošio mnogo para na razne stvari, imao bogat seksualni život sa pripadnicima oba pola, i na kraju u eksperimentisanju sa narkoticima navodno došao do faze da narkotici eksperimentišu sa njim. A to je samo deo svega, znači jedan kompleksan lik, jel.

Satanista sam po sebi je antiteza hrišćanstva i mora da za ozbiljno uzima neke osnovne premise na kojima stoji i hrišćanstvo - jer borba protiv autoriteta je sama po sebi priznavanje da autoritet postoji.
Crowley nije bio satanista vec okultista, 2 razlichite stvari, svojim nekim delima i knjigama je utemeljio moderni odnosno "osveshteni" satanizam chije je temelje uchvrstio LaVey
Nisam siguran koliko je Crowley utemeljio išta takvo, niti imao nameru, koliko je u stvari LaVey iskoristio to neko nasleđe u utemeljivanju svoje crkve.
potpisujem sve 100%
ziva istina

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Orgasmatron » 03 Dec 2008, 16:58

Odlichno potpishi ovde _____________ (ovo je skriveni formular za dobrovoljno prijavljivanje za elektro shok terapiju u ludnici ali nema veze) :D

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by nenadnenad » 25 Dec 2008, 17:54

meni nije jasno zasto nema metal grupa koji pevaju o bitkama u svemiru?!
Sci fi metal umesto epic metala :D

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by KnightOfDoom » 25 Dec 2008, 19:36

Nesto kao Gamma Ray?

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Dete epruvete » 25 Dec 2008, 20:00

Image

nesto kao Blue Oyster Cult? :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Duane » 25 Dec 2008, 20:34

nesto kao johntra volta?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest