Sladjana Milosevic vs Sasa Popovic

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Sladjana Milosevic vs Sasa Popovic

Post by dejankuki » 07 Apr 2013, 16:02

Usred Zala wrote: Eto ta Tajči koju si pomenuo, pa recimo "Džuli" koja je prepevana na mnoge jezike pa se vrti i dan danas. Imali smo i jako ozbiljnih numera kakva je "Moja generacija", odlična je bila i "Princeza", "Molitva" u novije vreme i da ne nabrajam dalje
U nekom moru pitanja i odgovora, ovo smetnuh s uma..

Eto...Dzuli... Danijel popvic, Crnogorac koji je se prijeselio u ZG.. uzeo ga jugoton.. i otisao na Evroviziju... i bio plasiran cetvrti.. kolko se sijecam.. provera sledi.. no nema veze.. btw, u propozicijama je svaki neengleski izvodjac da uradi pesmu u tri verzije.. ili bese cetri.. na maternjem jeziku, engleskom, francuskom/nemackom i na jeziku zemlje domacina... kazem ne secam se. Tako je bilo, pa otud toliko verzija.. jos tada PRE evrovizije su pustane sve verzije. Naravno opet u odredjenom vremenkom roku, kako se ne bi pesme favorizovale... bla bla bla.. znaci bottom line.. opet "zagrebacka" skola...

Moja generacija.. Korni Grupa, koja AKO se dobro secam... tada bila stacionirana u Sarajevu... jer je Kovac sluzio vojsku. ili nesto slicno bese...

Princeza... saradnja sa Adolfom... Dadom Topicem.. koji ako nije 100% ono verujem da je mnogo pomogao Sladzi da uradi Princezu...

Lane i Molitvu vec necu da komentarisem.. jer zaboga posle 87-88 sve tje to mila moja... ruzmarin i shash... (mrzi me da prebacujem sa engl. na Srp. tastaturu..)

Dakle, obrni okreni... iz Srpske skole je malo nih bilo zapazeno na toj sceni...


Oooo, naravno ima izuzetaka.. Smak u New Yorku tj. diljem USA... Riblja corba u svakom vidjenijem srpskom klubu u inozemstvu... i sl. ali moram(o) da priznamo da je ta ZG skola i Sarajevska pa i Skopska ('leb i sol) bila uvek proZapadnjacki muzicki nastrojenija nego mi... ruku na srce...

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Sladjana Milosevic vs Sasa Popovic

Post by Usred Zala » 10 Apr 2013, 11:01

Čekaj malo, nepotrebno si izmešao neke stvari. Smak, Čorba su sasvim drugi par cipela pa ih treba staviti u neku drugu temu. Ovde govorimo o pesmi Evrovizije.

Ne mogu ovako ad hoc da potvrdim ili negiram tvoj stav o nesrpskoj muzičkoj sceni (hrvatskoj) kao vodećoj u nekadašnjoj zemlji. Imam negde video sa svim našim (YU) učesnicima na Evroviziji, ali zaista me mrzi sada to da tražim i pregledam. Mislim da nije ni potrebno i samo treba uraditi ono što sam već mnogo puta ponovio - sve staviti u vreme nastanka. Ja bih tu razlikovao period do Titove smrti dok je njegov uticaj bio jak (period ključeva) i period pred raspad zemlje.

Nas su sa Zapada uvek gledali kao pro ruski, komunistički orijentisanu, a ne kao zemlju nekakvog trećeg sveta. Imali smo sjajnih pesama, ali retko išli do samog vrha što zbog politike i unutrašnje i spoljne što zbog neodgovarajuće pesme. Jednostavno podsetiću te da je u to vreme sve rađeno po nekakvom ključu tako da ponekad nisu prolazile pesme koje bi se možda i dopale Evropi. Mislim da su u tom periodu predstavnici Zagreba i Beograda bili otprilike jednako zastupljeni. U drugom periodu do pred raspad stege su popustile i važila su neka druga pravila. Zato su i prošle pesme "Hajde da ludujemo" i "Džuli" koje su zaista bile proevropski pop hitići.

Što se tiče samih pop/šlager škola da ih tako uslovno nazovem najjači festivali su bili u Hrvatskoj, Zagreb i Opatija. Nema viđenijeg kompozitora, aranžera, izvođača koji se tu nije pojavio. Srbija je imala samo Beogradsko proleće. Verovatno i to pokazuje da su oni bili jaki u pop muzici. Zauzvrat Srbija je dala nešto drugo, a to je Omladinski festival u Subotici. Ko god je učestvovao na tom festivalu i bio zapažen kasnije je postao poznat širom zemlje, a gotovo svi rade i dan danas.

Meni nije od većeg značaja podatak ko je šta napisao i da li u celosti ili ne već mi je važno ko je i kako predstavljao zemlju. Mnogi su to radili odlično kao recimo Slađa i Adolf Dado Topić.

Kasniji period posle raspada nije mnogo značajan izuzev sramotnog glasanja Crnogoraca kod poslednjeg zajedničkog nastupa.

Još bih dodao da je verovanje u telefonsko glasanje prilično naivno. Razmisli razumno pa ćeš videti da je to nemoguće. Pogotovu na evropskom nivou. Da li si ti ikada glasao sms-om? Verujem da nisi. Nisam ni ja. Postoje skriveni žiriji koji o tome odlučuju, a sms je varka koja samo stvara dodatnu zaradu.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Sladjana Milosevic vs Sasa Popovic

Post by dejankuki » 10 Apr 2013, 13:13

Dakle.. naravno Usred ... naravno bWe.. sve vreme to pricam.. kapiramo se... ok je..
Usred Zala wrote:Ovde govorimo o pesmi Evrovizije.
Doduse ne, govorimo o svemu i svacemu.. o/u muzici...
Usred Zala wrote:Još bih dodao da je verovanje u telefonsko glasanje prilično naivno
To sam i rekao...
Usred Zala wrote: Evropi. Mislim da su u tom periodu predstavnici Zagreba i Beograda bili otprilike jednako zastupljeni.
Ne kazem da nisu... nijednog trenutka nisam reko da su neki bili favorizovani... samo su njihove pJesmice bile za nijansu prihvacenije... u njihovim glasanjima, kada je samo glasanje bilo postenjije... opet... pazi, nikoga ne osudjujem niti sad teram mak na onac.. jednostavno to je moj utisak, mozda i gresim.. ali nije bitno... imali su po meni jacu pop, rock, shlager, sansona/kancona scenu od nas... opet MOJE misljenje... i sve nas je to odvelo od teme...

Dakle, da li Sladza ima prava ili nema... da li Sasha ima obraz ili nema... i da li uopste neko radi ovde da bi i druga strana bila zastupljena i prezentovana...

Evrovizija, razni kurtzi -palci su sad treca tema..tj. nije bitno...

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Sladjana Milosevic vs Sasa Popovic

Post by mateuspoz » 07 May 2013, 10:09

:lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest