Folk, rok i ostale arhaične podele

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by sinisake » 05 Apr 2013, 11:08

Au, deco... Pa ima mnogo gorih nacina da se zarade pare...
ali nedo bog da se neko od tih ljudi spusti na zemlju i skapira da zapravo ti koji uspevaju rade kao konji na toj svojoj ideji i da nista od toga nije ni sreca niti navodno losa underground muzicka scena
Ma, jasno, a opet, nisu svi dovoljno kreativni da naprave hit (da se 'komercijalizuju'), zapravo vecina nije, a vole ljudi da sviraju, vise nego da kopaju kanale, jbg. :nixweiss:

I ne znam jesi ozbiljna sa ovom IZDAJOM? Kad cujem/procitam rec IZDAJA, krene fizioloska reakcija koju ne bih detaljnije opisivao... :bambi:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Bluesko » 05 Apr 2013, 11:48

Ko izdao rokenrol od ruke mu djitra ne rodila.
+1 SInisa Stvarnonajbolje. :mrgreen: Ja bih pre kopao kanal nego da IZDAM ROKENROL, kad bolje razmislim, pre bih zajebao samog sebe i radio najteze poslove na svetu, samo da sviram bubanj u svom omiljenom alternativnom bendu :povrac:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Duane » 05 Apr 2013, 12:53

munje'd

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Kristijan » 05 Apr 2013, 13:28

Милице, има ту истине, али није све и свуда тако како описујеш. Мало је сложеније од тога.

С друге стране, у праву си за самосажаљивачки менталитет. А има ту и других проблема везано за локални менталитет, само је преобимна та прича, не вреди улазити у детаљнију анализу.

Било како било, неко ко је бубњар готово увек има улогу сешн музичара, и у ауторским бендовима. Нека се бубњари не увреде, али просечни слушалац музике који реагује на радијски хит уопште не чује овог или оног бубњара, чује тамо некакво куцање, и докле год може фино уз то да тапка ногом по земљи - све шљака. Ја баш и не знам за много примера бубњара који су били хитмејкери, или су били ван бубњарских кругова јако познати и популарни. То онда значи да кад се бенд распадне, да је бубњару жешће тешко да каже "Столи ме бојко, сад ћу сам да компонујем, и има смрт екипу да скупим док кажеш цвекла!" Уопште не браним Алека, јер не знам човека, и не знам које су његове животне околности. Само кажем да пре него што некога опљунемо треба да узмемо разне ствари у обзир. Оно, неко има образ као ђон, па кад му загусти с кинтом оде поново да се ували код родитеља, спава им на троседу у дневној соби и жицка им пљуге. А неко други заради паре некако... Знаш, није човек отишао да буде камерман на снимањима порњаве за педофиле, нити да дилује доп испред основне школе. Чука бубањ, не зна друго да ради. Само могу да кажем да сам срећан што нисам на његовој позицији, а не бих много строго судио.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Cicmila!! » 05 Apr 2013, 13:36

sinisake wrote:Au, deco... Pa ima mnogo gorih nacina da se zarade pare...
ali nedo bog da se neko od tih ljudi spusti na zemlju i skapira da zapravo ti koji uspevaju rade kao konji na toj svojoj ideji i da nista od toga nije ni sreca niti navodno losa underground muzicka scena
Ma, jasno, a opet, nisu svi dovoljno kreativni da naprave hit (da se 'komercijalizuju'), zapravo vecina nije, a vole ljudi da sviraju, vise nego da kopaju kanale, jbg. :nixweiss:

I ne znam jesi ozbiljna sa ovom IZDAJOM? Kad cujem/procitam rec IZDAJA, krene fizioloska reakcija koju ne bih detaljnije opisivao... :bambi:

ima i boljih i gorih poslova, i rekla sam ako neko hoce da se bavi muzikom kao profesijom i da svira ono sto zeli, MORA zestoko da se cima. ne mozda, ne ponekad, stalno mora. jako je tezak posao, kao i svaki drugi posao koji se pravilno obavlja. znas da sam zivela u LAu, ali mozda ne znas da sam sasvim slucajno kroz neko druzenje i kojesta uletela u jednu underground scenu (venice scene, tako je zovu) i videla kako underground scena izgleda u jednom od muzickih centrova sveta. kako slucajno? slusala sam pank, imala sam drugare pankere. oni mi pustili suicidal tendencies kao jedan "domaci" bend. i sad neki od nas muzicari, neki ne, krenuli su da prave svoji bendovi. u pitanju je pank, tako da nije komplikovano ni napisati ni odsvirati pesmu, i bili su tu i cover-i poput bitlsa ali u pank fazonu sa nikad iritantnijim vokalima. probe su se odrzavale kod onoga ko je imao bubnjeve. bilo bi 2-3 probe i onda odma svirka. i onda naletis na zid da ne mozes po klubovima da sviras. jel to znaci da smo trebali da placemo i kazemo pank je mrtav od ovoga nema leba mi ni svirku ne mozemo da zakazemo? naravno da ne. svirke smo organizovali po dvoristima da bi onda nervirali komsije, vukljali smo svu opremu pojacala gitare ludila na skejtu (jelte nismo imali kola) i sutnuli tepih na sred venice boardwalk i samo trazili produzni za struju iz najblize prodavnice. jel nemamo kinte da skupimo za snimanje? snimicemo kod nekoga gajbi i sami cemo rezati diskove i slati naokolo. i pravili seckali postere i album covere i ludila (sad je to uz internet jos lakse!).
ti ces reci pa ti klinci imaju pare da nabave svu tu opremu i da se onda sprdaju od malih nogu, ali zapravo tek ovde pocinje prica. to su opreme i gitare njihovih roditelja. njihovi roditelji su pokrenuli tu venice scene, ne mi. ta scena se zestoko umrtvila bila, a mi smo je opet oziveli. njihovi roditelji nisu imali te gitare i svu tu opremu kad su krenuli sa tim bendovima (beowulf, manhole, neighborhood watch, horny toad) zaradili su ne tako sto su svirali peperse nego te bendove. niko od njih skole nije zavrsavao, sve muzicari po profesiji. imao je taj venice i poznate bendove: suicidal tendencies, infectious grooves, excel koji su cak i neke vece pare zaradjivali. i znas sta su oni radili kad su zaradili te velike pare? vratili se u taj underground i napravili studije i izdravacke kuce namenjene samo za tu scenu i te drugare, jer su bili svesni da nece svi imati ideju da se komercijalizuju kao sto su oni imali, pa ako ista da im olaksaju za toliko. jer su apsolutno svesni koliko je i njima cimanje bilo da postanu poznati i zarade nesto od toga i da je to sve pocelo jako drugarski i da se to radilo na isti nacin na koji smo i mi mnogo kasnije radili, i to nisu zaboravili ni u jednom trenutku. da, mogli su ti roditelji i vise da uskoce, da nam daju kintu, da nas vozaju da ne bi gurali skupa pojacala i gipson les paul nizbrdo na skejtu (sad ces da dobijes napad :lol: ). mi nismo trazili njihovu pomoc, a nisu se ni oni mesali u nas biznis. kroz price smo mi culi kako su oni to radili, i mi smo radili na svoj neki nacin u skladu sa nasim vremenom, i oni su tu ideju apsolutno podrzali i odobrili kao kraljevi te scene. a oni su svirali u svojim bendovima i masom jos uvek sviraju u tim bendovima (naravno ne na ovaj divljacki nacin na koji smo mi to ko klinci radili, malo su napredovali), ili ko sto rekoh, otvorili izdavacke kuce i studio i klubove i koje su nam isto tako bile dostupni, nismo hteli da idemo tamo, ali jesmo cenili sto i ako ne uspemo sami imamo da se oslonimo na njih. i evo, scena je ziva i zdrava. ti ljudi su normalno ziveli i ziveli isto kao ja, neki i bolje, neki i gore. a roditeljima profesija muzicar (njihove zene u glavnom nezaposlene i takodje neobrazovane ono roadies i tako to).

underground nema veze sa hitovima, hit ti je potreban ako hoces da bezis iz underground-a i udjes u mainstream. to nece svi.

izdaja izdaja! ali nije on izdao kad je krenuo da svira narodnjake. ja razumem taj momenat apsolutno, i kapiram da covek nije imao druge opcije, desi se da covek ne razmislja daleko u buducnost i da zapadne u takav bunar da nema opcije, i ne cenim ja njega manje zato sto je svirao sa cecom. on i dalje svira sad sa cecom, a nije to neka mala tezga, bahate su to pare u pitanju. jel mislis da ce on da ulozi dinar u to da se obnovi underground? tu meni vec pocinje izdaja. a on kad bude imao decu, i oni budu hteli da se bave muzikom (retko koji klinac krene od ideje da ce biti tezgaros), sta mislis sta ce on da im kaze? :/ recice nema leba od toga deco umesto da stane malo i razmisli: hm, ok ja sam isto to hteo i nisam u tome uspeo. zasto? voleo bih da ucinim makar nesto da ako mojim klincima vec pada na pamet isto (a najverovatnije hoce, to tako biva kad su roditelji muzicari vrlo cesto) da im bude lakse. on bi kao bivsi bubnjar eyesburna mogao da se u tom trenutku vrati u underground, ako ista zbog svoje dece, da njima pruzi sansu. ali realno, recice im da upisu pravo. ili ce imati toliko para da ce moci da sviraju sta hoce gde hoce kad god hoce pa da bude samo roll bez roka. sad je izdao i rok en rol i postarao se da ne postoji buduca generacija koja se bavi istim, jer on licno nije umeo ili nije imao prilike da se snadje. a jos hoce i da promovise tu ideju. nothnx.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Bluesko » 05 Apr 2013, 13:43

Pomešala si jedno pet stvari u ovim postovima + što ta tvoja iskustva nemaju veze sa onim što se pričalo :D
Last edited by Bluesko on 05 Apr 2013, 13:46, edited 1 time in total.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Cicmila!! » 05 Apr 2013, 13:44

Bluesko wrote:Pomešala si jedno pet stvari u ovim postovima.
nisam nista pomesala, stagod zbunjuje razjasnicu, samo mi moras reci sta?

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Bluesko » 05 Apr 2013, 13:47

Što misliš da Alek ne sme da izadje djeci pred oći kad mu kažu da hoče da sviraju ono/ovo/punk/elektro/alternativu?

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Cicmila!! » 05 Apr 2013, 13:56

Bluesko wrote:Što misliš da Alek ne sme da izadje pred oči djecama kad mu budu rekla da oće da sviraju ovo/ono/alternativu/punk/štagod?
jer ce im ili doci sa pricom iz prvog posta i recice svirajte i to kao hobi, ali ako hocete da zaradjujete od muzike budite spremni da predjete na tezgu

ili

ja u vasim godinama to nisam mogao. trudili smo se, imali smo i bend eyesburn koji je kultni na ovim prostorima, ali nismo imali para za opremu. tako da evo ti sva oprema koju zelis. nismo imali pare za gitare i bubnjeve neke besne, evo ti bas oni koje ti zelis. nismo imali veze po studijima, ali ja sad imam tako da je to u redu. ili stagod da je po njemu bio problem tu. resice ih sve.

znam jako cinicno deluje i sve to, ali ja bih iskreno jako volela da nisam u pravu po ovom pitanju. volela bih da lik dodje za par godina i kaze ceco iskoristio sam te zarad neki veci cilj, sad ce underground da unisti bezdusnost kojoj si doprinela u muziki na ovim prostorima.. :(

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Dushan S » 05 Apr 2013, 14:03

Hehehe, malo si oštra, ideali, ovo - ono. :) Nisam siguran da je neko kao Alek "izdao" rok - de fakto ima i dalje rok bend sa kojim svira ono što voli. Naravno ima prava da naplati svoje sviračke sposobnosti bilo kome pa i narodnjacima. U tvom izlaganju postoji propust u tom smislu da upoređuješ babe i žabe, pričaš o L.A.-u i Srbiji. Ovo je mala i siromašna zemlja u kojoj malo svirača može da živi od muzike, mnogi i od narodnjaka više ne mogu da žive kako treba. Kad neko investira mnogo energije u svoje sviračko umeće, normalno je da u jednom trenutku dođe u situaciju da mu je to da naplati kroz neku komerc muziku logičan izbor. A to "mogao je komercijalizovati" ti je po meni malo bzvz logika jer na kraju krajeva nemo onoliko razlike koliko misliš između tezgarenja ove i one muzike ili toga da li pratiš neku pop zvezdicu ili narodnu pevaljku, jer u oba slučaja sviraš nešto što ti je bzvz. Ja sam prestao da tezgarim svojevremeno jer me je smorilo da izađem pred ljude i sviram fool for your lovin - svejedno je koja je vrsta muzike ako to nije nešto što je kreativno izraz tvog bića. A svirati autorsku muziku i živeti od toga u Srbiji je teško ostvariv koncept. Druga priča su neke države gde okolnosti omogućavaju da, kao što je slučaj sa mnogim bendovima, ljudi imaju neki day job a stvaraju muziku za sebe, pa odu na turneju, pa nazad na dayjob, sve dok eventualno ne postanu toliko veliko ime da od muzike mogu da žive.
jer ce im ili doci sa pricom iz prvog posta i recice svirajte i to kao hobi, ali ako hocete da zaradjujete od muzike budite spremni da predjete na tezgu
Što je zapravo istina, zar ne?
znam jako cinicno deluje i sve to, ali ja bih iskreno jako volela da nisam u pravu po ovom pitanju. volela bih da lik dodje za par godina i kaze ceco iskoristio sam te zarad neki veci cilj, sad ce underground da unisti bezdusnost kojoj si doprinela u muziki na ovim prostorima..
Pa platiti račun za struju na kraju meseca je vrlo velik cilj, samo možda ti ne moraš da platiš svoj pa zato to tako vidiš :D Šalu na stranu, evo ima svoj bend, od njega sigurno ne zarađuju, zar to nije viši cilj, živeti od muzike, biti profesionalni svirač, potrošiti deo zarađenih para na bend i muziku koju voliš?

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Cicmila!! » 05 Apr 2013, 14:45

Dushan S wrote:Hehehe, malo si oštra, ideali, ovo - ono. :) Nisam siguran da je neko kao Alek "izdao" rok - de fakto ima i dalje rok bend sa kojim svira ono što voli. Naravno ima prava da naplati svoje sviračke sposobnosti bilo kome pa i narodnjacima. U tvom izlaganju postoji propust u tom smislu da upoređuješ babe i žabe, pričaš o L.A.-u i Srbiji. Ovo je mala i siromašna zemlja u kojoj malo svirača može da živi od muzike, mnogi i od narodnjaka više ne mogu da žive kako treba. Kad neko investira mnogo energije u svoje sviračko umeće, normalno je da u jednom trenutku dođe u situaciju da mu je to da naplati kroz neku komerc muziku logičan izbor. A to "mogao je komercijalizovati" ti je po meni malo bzvz logika jer na kraju krajeva nemo onoliko razlike koliko misliš između tezgarenja ove i one muzike ili toga da li pratiš neku pop zvezdicu ili narodnu pevaljku, jer u oba slučaja sviraš nešto što ti je bzvz. Ja sam prestao da tezgarim svojevremeno jer me je smorilo da izađem pred ljude i sviram fool for your lovin - svejedno je koja je vrsta muzike ako to nije nešto što je kreativno izraz tvog bića. A svirati autorsku muziku i živeti od toga u Srbiji je teško ostvariv koncept. Druga priča su neke države gde okolnosti omogućavaju da, kao što je slučaj sa mnogim bendovima, ljudi imaju neki day job a stvaraju muziku za sebe, pa odu na turneju, pa nazad na dayjob, sve dok eventualno ne postanu toliko veliko ime da od muzike mogu da žive.

e pa nemam brz net jos uvek pa je guglanje i istrazivanje out of the question (samo forum mi radi normalnom brzinom al bukvalno :lol: ), ali ne mora da bude ni on konkretno u pitanju. jer onda je vrlo verovatno ona situacija da je njemu receno sta sme i ne sme da kaze u javnosti itd sve sto si rekao u onom postu. ako ce on biti taj koji je drugaciji, a nadam se da hoce, onda sam srecna ko ker u liftu i smatram da treba jos takvih ljudi kao sto je on. vodim se njegovom izjavom samo, racunala sam da je iskrena. a tek sto cu sad ostra da budem: jel ti prema njegovoj izjavi deluje da ce on krenuti da taj bend gura i da pokusa sa njima da uradi i zaradi nesto? posto meni deluje po tome sto si rekao da je taj bend samo hobi.
masite poentu svi, nemam ja problem sa poslom koji se zove tezgarenje, ja imam problem sa tim da mene ubedjuje neko ko dugi niz godina nije u underground-u bilo sta vezano za underground.
Spoiler:
Dusan S wrote:Što je zapravo istina, zar ne? ... Pa platiti račun za struju na kraju meseca je vrlo velik cilj, samo možda ti ne moraš da platiš svoj pa zato to tako vidiš :D Šalu na stranu, evo ima svoj bend, od njega sigurno ne zarađuju, zar to nije viši cilj, živeti od muzike, biti profesionalni svirač, potrošiti deo zarađenih para na bend i muziku koju voliš?
platiti racun za struju na kraju meseca jeste veliki cilj..ali sa bilo kojim poslom u srbiji, ne samo u autorskom muzicarenju. evo ja nemam internet i nije prvi put, zato sto mi nije placen fiksni telefon vec ne znam koliko dugo i to nije prvi put (sa telefona saljem bezicnu vezu da bih makar forum mogla da cituckam i da pisem). a boga mi sekli mi i struju i kablovsku i kojesta. moj otac bi onda po toj logici trebalo da kaze ta master diploma sa farmaceutskog fakulteta i specijalizacija na VMA ne placa racune. jer evo, stvarno ne placa. da je znao, ne bi bio ni muzicar ni tezgaros i dalje. voli svoj posao covek, i zato ga radi i nije mu ni mucno ni tesko fakat sto ne placa racune. onaj koji stvarno gaji ljubav prema muzici kao profesiji ce se snaci, isto kao i moj otac. pritom uopste nije naivna licnost u svojoj struci, covek samo nije hteo i ne zeli i dalje da ide van zemlje.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Doolio » 05 Apr 2013, 14:48

Ако мене неко пита, издаја је потпуно неадекватан термин за било шта што се може дотаћи на овом топику. Не причам о интензитету термина, већ о самом концепту. Издаш државу, издаш, не знам, кума:) Чак и као најсленгнији сленг сленгова, тај термин ми у било ком контексту везаном за ово о чему се овде прича, пара уши. Мислим, узео сам рибок тике, издао сам најк... ај, рецимо да може, у некој жешћој ортачкој пренесеној сленг спики. Али подконтекст коришћења тог сленга у ''музичке сврхе'' ми изазива, па, ај да кажем да је најадекватније осећање неки тугаљив констатујући вајб:)

Мада ја верујем да је само ствар у нет комуникацији и перцепцији, тј. желим да верујем:)

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Cicmila!! » 05 Apr 2013, 14:58

Doolio wrote:Ако мене неко пита, издаја је потпуно неадекватан термин за било шта што се може дотаћи на овом топику. Не причам о интензитету термина, већ о самом концепту. Издаш државу, издаш, не знам, кума:) Чак и као најсленгнији сленг сленгова, тај термин ми у било ком контексту везаном за ово о чему се овде прича, пара уши. Мислим, узео сам рибок тике, издао сам најк... ај, рецимо да може, у некој жешћој ортачкој пренесеној сленг спики. Али подконтекст коришћења тог сленга у ''музичке сврхе'' ми изазива, па, ај да кажем да је најадекватније осећање неки тугаљив констатујући вајб:)

Мада ја верујем да је само ствар у нет комуникацији и перцепцији, тј. желим да верујем:)
jel adekvatnije i manje bolno ako kazem da covek nije rok en rol jer bas jesam mislila u tom kontekstu, uzeo si ribok pa si izdao najk (kao: you ain't game, nigga :c). ono, te tezine treba da bude izjava, nista vise.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Kill surf city » 05 Apr 2013, 15:00

Neka bude kamena©

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Folk, rok i ostale arhaične podele

Post by Doolio » 05 Apr 2013, 15:27

Cicmila!! wrote:
Doolio wrote:Ако мене неко пита, издаја је потпуно неадекватан термин за било шта што се може дотаћи на овом топику. Не причам о интензитету термина, већ о самом концепту. Издаш државу, издаш, не знам, кума:) Чак и као најсленгнији сленг сленгова, тај термин ми у било ком контексту везаном за ово о чему се овде прича, пара уши. Мислим, узео сам рибок тике, издао сам најк... ај, рецимо да може, у некој жешћој ортачкој пренесеној сленг спики. Али подконтекст коришћења тог сленга у ''музичке сврхе'' ми изазива, па, ај да кажем да је најадекватније осећање неки тугаљив констатујући вајб:)

Мада ја верујем да је само ствар у нет комуникацији и перцепцији, тј. желим да верујем:)
jel adekvatnije i manje bolno ako kazem da covek nije rok en rol jer bas jesam mislila u tom kontekstu, uzeo si ribok pa si izdao najk (kao: you ain't game, nigga :c). ono, te tezine treba da bude izjava, nista vise.
Ја знам да ти не мислиш да га бесиш на теразијама. Али сам начин размишљања где се иде у том смеру (колико год тај смер био благ, ипак је казаљка ''ка тамо''), по мени, води у неки неконструктивни лимбо где човек треба да буде осуђен на нешто за шта се определио практично бацањем коцкице некад кад је вероватно имао дванаест година. Па сад, да ли су то патике, музика, плавуше, марка фломастера... И онда имамо лика који, не знам, балави над рибок тикама јер га не жуљају ко најке које носи, али неће да купи јер ће ортаци да га зајебавају или ''сам себи не би опростио''. Делује лол пример, али капирам да има таквих ликова. И онда шта, лик стоји у месту, физички и ментално, притом га жуљају патике и вероватно има фруст за који ни не зна одакле потиче и све дивне ствари што иду уз то:) Хиперболишем, али капираш.
А можда тај лик и не конта ''бивање у рнру'' на исти начин на који ти мислиш да је потребно/довољно/адекватно или никад није ни био рнр него си га ти тако контала итд итд итд. Не верујем да му је ико ''на уласку у рнр'' давао да потпише неки уговор и томе слично.

Опет кажем, ја нисам ни схватио твој трип као да га треба убт испушке, само је мени лично тај призвук вјесник нечег мрачнијег. А можда не мора да буде, немам појма. Али углавном јесте, зато сам и бачио пост на тему, и онда имаш ликове који ''слушају металику до блека'', а од њих сто иљада, петорица можда знају да ти кажу зашто.

И још једном, ја теби не кењам, ја дајем мојих пет пара на трип. Ја јединка, ти јединка.

А да, да је ситуација обрнута, да ли би ти то тригеровало исти трип? Занима ме, да видим ''одакле долазиш''.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest