Gasi se "Jelen Top 10"

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by sinisake » 04 Dec 2013, 19:11

Ja sam frapiran.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by nemanjavelimirovic » 04 Dec 2013, 19:40

I ja sam pojeo frape, dodushe letos. :mrgreen: :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by komil » 04 Dec 2013, 20:02

... i to je bio taj "o pokojniku sve najlepše" deo komentara :lol:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by Uncle Moe » 05 Dec 2013, 08:08

Je li to bese ona alternativna i rokenrol emisija koja je promovisala bendove Svi na pod!, Zemlja Gruva, Zene Kese, S.A.R.S., Marcelo i slicne? Potresao sam se zbog gasenja takve "rokenrol" emisije. :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by komil » 05 Dec 2013, 09:47

Vidite da sam znao oma da treba temu da stavim u spitfest deo foruma :lol: Ok je to, ali mene ipak secne kad se ukine bilo koja muzička emisija (ne turbo folk), to mi znači da je uticaj muzike sve manji na mladež :bambi: bendovi sigurnim koracima postaju prilično demode pojava :bambi:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by Uncle Moe » 05 Dec 2013, 10:29

komil wrote:Vidite da sam znao oma da treba temu da stavim u spitfest deo foruma :lol:
:mrgreen:
Ok je to, ali mene ipak secne kad se ukine bilo koja muzička emisija (ne turbo folk), to mi znači da je uticaj muzike sve manji na mladež :bambi: bendovi sigurnim koracima postaju prilično demode pojava :bambi:
Meni se cini da je bolje manje takvog muzickog uticaja. A mladez ima internet, moze tu lepo da nadje tehnicki/progresiv death metal i da izadje na pravi put. :bambi: xD

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by Funkd » 05 Dec 2013, 14:03

http://www.jelentop10.com/bendovi/

Promovisali su raznorazne. Stvarno jeste bezveze vest.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by nemanjavelimirovic » 05 Dec 2013, 14:06

Funkd wrote:http://www.jelentop10.com/bendovi/

Promovisali su raznorazne. Stvarno jeste bezveze vest.
od svih tih bendova 3-4 nisu iz BG u ta tri-4 su Atheist Rap i Obojeni Program kojima nije ni trebala promocija (kao no ostalih 70posto koji su na sceni vec 20godina).
Just Sayin'
:D :idea: :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by Kristijan » 05 Dec 2013, 14:19

Нисам никакав стручњак за медије, и не знам каква је генерално гледаност таквих емисија, али оно што знам јесте да данашњим клинцима овде код нас апсолутно ништа није значила та емисија. Причам о адолесцентима, будући да ту имам доста детаљан увид. То клинци не прате на тај начин, врло је могуће да је за њих то потпуно прегажен концепт. Не чуди ме, ова емисија је конципирана исто као и емисије које су се снимале пре 40 и више година. Мени је главни извор информација о музици кад сам био клинац био пре свега радио, онда у некој мањој мери ТВ... Па како сам растао све сам више информација добијао у директном контакту са људима који се озбиљније интересују музику, размењивали се... Данас је за клинце радио потпуно мртав медиј (чак се ни интернет радио не котира особито високо), а од телевизије очекују неку другу динамику. Шта их интересује покупиће на нету, неће да чекају одређени термин одређеног дана у недељи. Ма неће да чекају ни да седну за компјутер, све ће да покупе на мобилном. Ово вам кажем гледајући моју децу и њихово друштво. Нико, ама баш нико од њих никад није споменуо Јелен Топ 10.

Будући да је то била једна једина таква емисија, не треба да чуди тај жанровски миш-маш. Да смо имали 5 таквих емисија, још би и могле емисије стилски јасније да се профилишу. Само се бојим да немамо ми толико активних и озбиљних бендова...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by komil » 05 Dec 2013, 14:37

@nemanja
Nisu iz Beograda ni Brigand, Goblini, Ritam nereda, Veliki prezir, Nežni Dalibor itd..

Problem je što i ako uzmeš i te najviše afirmisane bendove sa spiska: da li će uopšte imati neku šansu da puste svoj spot na RTS-u (kad se ukine Jelen Top 10)?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by komil » 05 Dec 2013, 14:59

Kristijane, u pravu si potpuno, sadašnje vreme i TV i emisije su nešto drugo u odnosu na ranije. Meni su ustvari alarmantne sledeće činjenice:
- To je bila jedina emisija na RTS-u koja se bavila pop, rock i sl. muzikom. Sada neće biti nijedne.
- Te spotove nije bilo moguće videti nigde drugde na RTS-u, sada se neće videti bukvalno nigde. Ranije su bar puštali razne spotove u nekim kratkim pauzama
- Ta jedina emisija ne može uopšte opstati bez veoma jakog sponzora.

Ono, znam ja da za muzika nije previše popularna, ali ovo sve ipak sugeriše da je to nešto gotovo izumrlo :cry:

p.s. @nemanja, setio sam se još jedne nebeogradske (pop rock) atrakcije sa Jelen Top 10:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by Funkd » 05 Dec 2013, 15:05

nemanjavelimirovic wrote: od svih tih bendova 3-4 nisu iz BG u ta tri-4 su Atheist Rap i Obojeni Program kojima nije ni trebala promocija (kao no ostalih 70posto koji su na sceni vec 20godina).
Just Sayin'
:D :idea: :ziveli:
Ne kontam, postoje nasi bendovi kojima je dosta promocije? :)
Ovo sto Kristijan kaze je tacno. No, to ne menja cinjenicu da je steta sto nece biti te emisije u kojoj je bilo, barem nekih, kvalitetnih izvodjaca.
Mada na ovom Forumu se generalno provlaci taj neki "ha-ha" stav prema danasnjoj muzickoj sceni Srbije. Kakva god da je.. ne znam ko sve nije (sa manje ili vise rezerve) popljuvan :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by Kristijan » 05 Dec 2013, 15:28

Истина је, коментари су често врло отровни и оптерећени квазиелитизмом. Посебно ми је било смешно док је једно време било врло популарно да се пљуцка по хипстерима, док је истовремено огроман број коментара везаних за нечије музичке напоре био уџбенички пример хипстераја, јер су у основи могли да се сведу на: "Пффффффф, каква мејнстрим смарачина!" При том, аршини по којима се нешто окарактерише као мејнстрим су врло чудни. Имао си свирку, а ниси у минусу? Значи да си се продао, и бауљаш по талогу мејнстрима. Ту је, наравно, свако појављивање у Јелен Топ 10 било улазница за 9. круг пакла. Е сад, ја слабо прилазим телевизору, и гледао сам један једини пут комплетну емисију, и мени је било изузетно досадно. Потрефило се да сам тада у року од пола сата чуо Сви на под, Канду, Коџу и Небојшу и САРС, што нисам лако поднео :) С друге стране, знам да су ту наступали и неки мени далеко дражи музичари, али ја слабо имам воље да било шта редовно пратим на телевизији. Тако да је боље да ја ту ништа не коментаришем. Ето, ја једноставно не бих ни приметио да нема ЈТ10 да није споменутио на форуму. Много бих волео да знам колика је стварно била гледаност те емисије, и да ли је стварно некоме била посебно значајна.

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Gasi se "Jelen Top 10"

Post by Rocker. » 05 Dec 2013, 22:18

Ta emisija nije bila nista narocito. Bolje nek se napravi emisija drugacijeg tipa kao sto su bile garaza, hitmetar, kratke i jasne emisije bez velikih studija sponzora i reflektora, ovako nesto mozda, jedan slavan gost, jedan bend po emisiji:


i dobar autor voditelj da to podrzi, u rangu legende:
Image

Kad bolje razmislim treba vratiti ceo nekadasnji treci kanal, za dobrobit (alternativne) kulture.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest