притужбе и замерке

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

притужбе и замерке

Post by Kristijan » 18 Jan 2014, 14:36

Претпостављам да је већина људи која активније прати форум у последње време имала прилике да види више доста компликованих ситуација и сукоба који су могли да се избегну, или бар да се реше с више такта. Тим поводом бих да кажем пар ствари, и да замолим све који су вољни да сталожено и конструктивно учествују у разговору овде отворено кажу како се односе према овој ситуацији.

Пре свега да нагласим да не фантазирам да у сваком погледу имам исправан приступ ситуацији, и да овде не иступам као неко ко даје нека званична саопштења, него говорим мој лични утисак који нема везе с тиме што се петљам с тим незахвалним уредничким послом. Волео бих када би сви читали ово што пишем као став једног од посетилаца форума, и да се томе не додаје било која друга конотација.

Сасвим сам свестан да је немогуће да се избегну конфликти, где год се сакупљају људи и размењују мишљења није могуће да не дође и до неких варница, и ја не видим то као неприродно. Оно што мене одувек тишти јесте начин како се воде ти разговори неистомишљеника. Не само да ту пречесто недостаје најосновније кућно васпитање, него недостаје и свест да је све то што неко пише на форуму ту похрањено као у досије који свако може да прегледа, и да се самим тим оставља једно веома обимно сведочанство о томе да је неко напросто неспособан да води цивилизовану дискусију. Не видим ништа лоше у полемисању докле год то подразумева размену аргумената, па нека то буде и са нешто више страсти - све је прихватљиво докле год људи размењују идеје. Оно што сам далеко чешће виђао јесте да људи размењују увреде, омаловажавања, опаске које немају никакве везе са дискусијом... Не разумем такву комуникацију ни на интернету, ни уживо.

Такође сам виђао пречесто да људи хоће пред свима да расправљају ситуације које треба да решавају приватно, или треба да решавају са администрацијом. То што је могуће написати свашта на форуму не значи и да је корисно то писати, и мени та лична препуцавања на форуму увек личе на ружне сцене када се припрост свет посвађа на пијаци. Нисам никад видео ништа корисно у томе.

Имам једну теорију везану за локалну колективну психологију, па ћу да је изнесем најсажетије што умем. Наиме, сматрам да је основно обележје личности то да има тежњу да спозна другу личност, односно да жели да се покаже другој личности, да буде спозната од друге личности. У том погледу ја сматрам да је личност друштвена категорија, и да отуда здраво развијене личности имају самилост. Личност се гради и развија читавог живота. С друге стране имамо природу, нашу индивидуалност, материјал који смо добили рођењем, и који је такав какав је, постоји у безмало идентичној форми докле год постојимо и ми. Нормално функционисање по мени подразумева да постоји добар баланс између личности и индивидуалности, где се старамо да не изгубимо себе, али и да не угрозимо друге. У нашој колективној психологији по мени постоји проблем што смо скалу мрднули за један подељак. Увели смо хајдучију, деструктивни елемент на место индивидуалности, и људи погрешно мисле да што се бахатије понашају да су тако све ближи својој сржи, свом правом лику, да је то једини начин да сачувају себе као препознатљиве јединке. Изгурана индивидуалност је онда себи направила простор за деловање тамо где треба да се гради личност, а личност је издувала начисто. Због тога имамо ту ситуацију где ни једна компликована ситуација не може да се заврши без простаклика, отвореног непријатељства и потпуног прекида комуникације.

Ценим да свако ко долази на форум треба мало чешће да се запита да ли је стварно корисно оно што ради на форуму. Наравно да не мислим да форум треба сав да буде као уџбеник грађанског васпитања, и уопште не сматрам да не треба да постоји простор и за опуштену комуникацију. Проблем је у томе што људи најчешће под опуштеном комуникацијом подразумевају да могу да се понашају како год им је воља.

Толико од мене као једног редовног посетиоца форума.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: притужбе и замерке

Post by Kristijan » 18 Jan 2014, 15:00

Као уредник бих рекао још нешто.

Ко год има замерке на рачун функционисања форума може то слободно да каже, и пожељно је да не чека да се изјасни тек када ситуација постане баш ружна и компликована. Ценим да могу да говорим у име комплетног уредничког и администраторског тима, јер сам са тим људима имао врло редовну комуникацију. Нико ту не фантазира да зна шта је идеално решење, и да форум може да функционише само на овај начин. Не сећам се да је ико икад био санкционисан због конструктивних предлога. Не видим проблем у томе да се било ко обрати администраторском тиму и да отворено каже ако има замерке на рад било ког уредника. То је по мени далеко здравије и смисленије него да се ствари прећуткују, па да се на крају неко откачи и у афекту да изнапушава све људе који се баве администрацијом и уредничлим послом. Не могу да кажем да ме лично погађају такви испади, али свакако могу да кажем да ме као човека увек разочара када видим да неко није у стању да одабере здравији вид комуникације.

Људи који се у складу са својим ограниченим људским моћима старају да овај форум икако функционише могу да се посматрају и овако: то су комуналци који се старају да расчисте крш који су оставили ваши родитељи, васпитачи и старатељи. Како је Пашић рекао: "Какви сте ми ви Енглези, такав сам вам ја Гледстон!"

И за крај да замолим да свако отворено каже ако је имао било какву замерку на мој уреднички ангажман. Ако је било ко увређен или узнемирен мојим поступцима, онда то треба да решава са мном или са администраторима, а не да због тога комплетан тим који уређује форум псује и вређа. Уколико ја сметам некоме - нека то каже отворено. Нисам се родио са уредничком функцијом, и растаћу се од те дужности без мрвице сентименталности. Свакако не желим да било ко од колега из уређивачког тима буде омаловажаван зато што је неко киван на мене.

Е сад сте ви на реду.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: притужбе и замерке

Post by KnightOfDoom » 18 Jan 2014, 15:38

Ajde i ja da se nadovezem, mada mislim da ovakvoj temi nije mesto u ovom podforumu ali nema veze, moz' i ovde. Osim problema u komunikaciji problem je licna percepcija. Ako neko ima problem sa nekim clanom, bio on "obican" ili mod, a isti potice iz neke tamo teme, pp-a ili nekog vida privatne komunikacije, treba na normalan nacin pokusati resiti problem. Admin nije vidovit niti ume da gleda u pasulj. Najverovatnije nema blage veze sta se desava ako mu se ne skrene paznja. Cak i da je to dokumentovano u temi vidljivoj svima ne znaci da je procitao. Jedino ako "naleti" ili to preraste u nesto vece pa onda vidi. Vasi privatni problemi bi trebali da ostanu privatni. Praviti frku na forumu, pisati stvari nevezane za temu i vredjati ljude sa kojima imate privatne nesuglasice nema poentu. Normalno da ce post biti obrisan, i vama bi bilo normalno da se radi o tudjem. E kad se radi o vasem postu onda to prelazi na neki visi nivo. Sad je administracija kriva jer vas sputava, gusi vasu pravednu borbu ... Ceo urednicki tim se urotio protiv vas...pa su tu sad neki da vas brane jer ste demonstrativno napustili forum ... A ustvari se radi o obicnom brisanju posta koji je za brisanje.
Zato se odmah obratite na PP ili otvorite temu u podforumu predvidjenom za to. Ili pustite da stvari idu vec opisanim tokom i ne zavrse nigde...

Mozda je i ovo sad offtopic ali ovo je spitfest forum pa ono .... :XD:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: притужбе и замерке

Post by komil » 18 Jan 2014, 15:52

Kristijane, moje mišljenje je da ti u tvojoj jednačini nedostaje to da se jako mnogo ljudi sa foruma poznaje lično, ili su makar imali neke privatne komunikacije. To je bar neki moj offline utisak, a na forumu se to i ne vidi tako očigledno. A kad popričaš sa nekim.... Mada kad pogledaš i forum vidi se da je broj aktivnih članova manje više uvek isti, tek poneko dođe (i poneko puta dva ode). To je specifičan hobi, zaluđenika i nema baš mnogo i u tom smislu je normalno da je manje-više svako na svakoga već negde naišao..

U tom smislu je forum samo vrh ledenog brega. Ono što ti vidiš recimo kao lično prepucavanje - to se offline kuvalo mnooogo dugo i oštrije, i verovatno sa jačim posledicama, pa i sa mnogo više "znaš šta sam čuo" priča.. Jasno je da postoji pravilo da na forumu nije dozvoljeno lično prepucavanje, ali zbog takvog pravila ono neće nestati - biće samo još jače offline i manje direktno. Tako da je malo online prepucavanja u tom smislu zdravije, manje može da se podvede pod ogovaranje, a lakše se i preboli :) Dalje, čim ljudi krenu malo više da se druže, redovno dođe i nekih kakvih-takvih potresa...

Što se tiče administracije, verujem da mnogi nisu imali volju i želju da razgraniče ko je admin, ko mod, kako i zašto ide neki lanac čega tu - jednostavno ljudi to posmatraju đuture kao "forumski zvaničnici". U tom smislu ako imaju problem sa nekim moderatorom, ne mislim da će se baš setiti da se žale nekom drugom, a neki su možda i probali u prošlosti pa nisu postigli ništa.

Last but not least, naravno da ovde ima jako različitih ljudi, različitih i po karakteru i vaspitanju... Što se ono kaže, "ne moraš ga ženiti". Neko je npr. sirov kao čovek i može da te otera u tri lepe, ali sa druge strane je neverovatna drugarčina, uradi ti nešto za džabe što niko drugi ne bi ni za velike pare... Tako da se sve svodi na lične doživljaje, i kako to već u životu biva, na balansiranje, traženje zlatne sredine itd.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: притужбе и замерке

Post by komil » 18 Jan 2014, 18:48

Uz to, lično su mi prijatniji ljudi koji mi bez dlake na jeziku saspu sve u brk, nego recimo ljudi koji su slatkorečivi a kad im okreneš leđa...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: притужбе и замерке

Post by Kristijan » 18 Jan 2014, 20:44

KnightOfDoom wrote:mada mislim da ovakvoj temi nije mesto u ovom podforumu
Не знам где бих је иначе ставио. Немам ништа против да се премести на неко адекватније место.
komil wrote:Kristijane, moje mišljenje je da ti u tvojoj jednačini nedostaje to da se jako mnogo ljudi sa foruma poznaje lično, ili su makar imali neke privatne komunikacije.
Свестан сам тога али сам одувек сматрао да те ствари треба да се одвајају, из простог разлога што на форум долази далеко шири круг људи, и треба да буде отворен да прими још много шири круг људи од тог неког круга људи који су се и лично упознали. Непристојно је сваког посетиоца оптеретити било чијом приватном комуникацијом која је "процурела" на форум. Овде се у више наврата формирала та ружна атмосфера где се тако групице људи које се знају и ван форума понаша као да су запосели одређену територију, па сад могу да глуме екипу из краја која добацује за пролазницима.

Сматрам да је то исто као и у ситуацијама које немају везе са интернет комуникацијом. Ако се састане већи круг људи, а постоји у том кругу људи нека екипа која се познаје, просто је ствар доброг васпитања да се комуникација мало модификује не би ли се и они који нису из тог круга људи осетили као да су добродошли. Претерано гађање интерним форама никад није било обележје пристојне комуникације.

Кад ово све узмем у обзир ти си донекле у праву - често свесно изостављам тај елемент из једначине, јер мислим да најчешће треба да буде изостављен.
komil wrote:ne mislim da će se baš setiti da se žale nekom drugom, a neki su možda i probali u prošlosti pa nisu postigli ništa.
Не знам за такав случај. Можда је било тога, али нисам чуо за тако нешто. Сматрам да је екипа која се бави форумом прилично комуникативна и предусретљива, и сумњам да би се сада догодило тако нешто. За ситуације из прошлости не могу ништа да кажем.
komil wrote:Neko je npr. sirov kao čovek i može da te otera u tri lepe, ali sa druge strane je neverovatna drugarčina, uradi ti nešto za džabe što niko drugi ne bi ni za velike pare...
То је све лепо, али реално форум нема ништа од тога што је неко некоме у приватној комуникацији учинио неку услугу. Да ме не схватиш погрешно, свакако ценим то што је неко другарчина, то је увек лепо чути. Међутим, шта сад то конкретно мења када је форум у питању? "Јао, знаш, он се овде понаша безвезе, али је приватно јако фин". И шта да радим с тим? Како то може да надомести све оне ситуације када је својим неадекватним понашањем направио чарламу на форуму? Да ли то значи да некоме може да достави писмене изјаве 3 сведока у којима се објашњавају његови људски квалитети, па да на основу тога има право да буде непристојан и вулгаран према људима на форуму? Интернет није нечија авлија, сокак, кварт...
komil wrote:Uz to, lično su mi prijatniji ljudi koji mi bez dlake na jeziku saspu sve u brk, nego recimo ljudi koji su slatkorečivi a kad im okreneš leđa...
Ценим да се овде одлично уклапа она моја теорија о помереним подељцима, где је хајдучија засела на место индивидуалности, а индивидуалност удавила личност. Дају људи у нашем окружењу пречесто себи за право да се понашају хајдучки, и убеђени су да је то једини могући вид искрености и присности. Учтивост се третира као слабост, па чак и као подлост. Не знам уопште одакле црпи животну енергију тај мит да ће учтиви људи свашта да ти причају иза леђа. Испада да су само свадљивци нормални и поштени.

Две ствари могу да кажем овим поводом. Прво, не постоји ни једна чињеница коју није могуће саопштити на цивилизован начин. То важи и за приватну и за јавну комуникацију. Све је то ствар избора. Неко просто бира да буде бахат и непристојан, јер неће да уложи напор да буде уљудан. Онда се ту граде те бајке о томе како нешто нема адекватну тежину и аутентичност ако није зачињено вулгарностима , али то је свакако бесмислица. Друго, ако се дистанцирамо од приватне комуникације и вратимо се на интернет комуникацију, опет се враћамо на ону чињеницу да се појединци понашају као да је форум место на коме могу да се понашају као у својој дневној соби. Неспоразуми на интернету често настају зато што се ту срећу људи који никад нису крочили у ту дневну собу, и никад и неће крочити, и нема сврхе наметати правила из те дневне собе свима. Људски род је макар толико напредовао да су установљене неке норме понашања које обезбеђују пристојан заједнички терен за разговор. Некима је веома тешко да схвате да није могуће 1:1 прекопирати њихову приватну комуникацију у оквиру јавне комуникације на интернету, односно на форуму, а некима то не представља проблем. Ствар је проста, кад човеку не видиш израз лица - свашта може да се протумачи на више начина. Зато је комуникација на интернету осетљивија, и треба јој посветит мало више пажње.

Простаклук једноставно није нешто што треба правдати. "Простак је, али..." Не, не, нема ту никакво "али". Простак је простак.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: притужбе и замерке

Post by komil » 18 Jan 2014, 22:36

Kristijan wrote:Свестан сам тога али сам одувек сматрао да те ствари треба да се одвајају, из простог разлога што на форум долази далеко шири круг људи, и треба да буде отворен да прими још много шири круг људи од тог неког круга људи који су се и лично упознали.
Moj utisak je ipak da bih forum pre ocenio kao malu zatvorenu zajednicu nego nešto što gleda širok krug ljudi. Mislim, ne znam konkretne cifre, a i da znam možemo upasti "poluprazna ili polupuna čaša" tip priče. A i da se čita od šireg kruga ljudi, oni ne održavaju ovaj forum korisnim, nego ovi redovni članovi. Retko kada neko napiše 1-2 legendarna posta i ode, legendarni postovi dolaze od onih koji su se zadržali.

Drugo, ja smatram da ta "lokalnost" i mogućnost da se ljudi uživo upoznaju i treba da bude veoma bitna stvar na forumu, zapravo po meni i glavna. Ako forum uspe da poveže međusobno ljude koji imaju isti ili sličnu strast prema nekoj vrsti muzike - to je odličan učinak. Ima na internetu mnogo većih foruma, zajednica, sa mnogo više stručnih ljudi (i većina članova ovog foruma ih i koriste, sve su to uglavnom ljudi koji znaju Engleski). Ono što ti veliki forumi za nas nemaju je mogućnost da se to pretvori u neke lokalne aktivnosti. Pogotovo zato što je muziciranje uglavnom timska stvar. Vidim recimo na fejsbuku među forumašima da neko napiše da mu treba za pozajmicu na par dana neka stvar... u roku od pola sata mu neko to pozajmi.. To je više od pozajmice, to je osećaj zajedništva, saučesništva u ludilu od muzikantisanja u ovoj zemlji...
Kristijan wrote:То је све лепо, али реално форум нема ништа од тога што је неко некоме у приватној комуникацији учинио неку услугу.
Moj primer je trebao da bude iz života, ne iz života foruma, i ipak samo primer. Iz života foruma primer može biti neko ko je učinio lepe usluge forumu. Generalno, smatram da onome koji je više dao forumu treba malo više gledati kroz prste i više dozvoliti, nego nekome ko nije baš dao forumu. To je prirodno. Kao neki sistem pozitivnih i negativnih bodova :) Ako neko napiše neki legendaran post i na njega tri bezvezna i neprikladna, velika je šansa da ću lako izignorisati vizuelno njegove neprikladne postove, a zadržati se na njegovom legendarnom i iz njega nešto naučiti. Naravno, svako ima svoje granice koje ne želi da pređe, ali opet, svako ima i neku toleranciju.
komil wrote:Прво, не постоји ни једна чињеница коју није могуће саопштити на цивилизован начин. То важи и за приватну и за јавну комуникацију. Све је то ствар избора.
Ovo bi komotno moglo da bude iz nečega što ja pričam svom sinu. Pretpostavljam da i ti učiš tako svoju decu, i to mi je fenomenalno. Ali, ne možeš očekivati da ćeš promeniti forumaše, pa čak i da će neko promeniti svoje ponašanje zbog tvog apela. Forumaši su takvi kakvi jesu, pričamo uglavnom o odraslim i potpuno formiranim ljudima. Mi možemo ili sa njima nekako (online) da se družimo, gledamo ljudima pluseve a minuseve pokušavamo da ignorišemo - ili da ih izbacimo iz ove zajednice.. Nema treće. Možemo da apelujemo, daleko od toga da je to loše, ali, budimo realni - od toga neće biti najverovatnije ništa. Uopšte ne opravdavam bahate i nepristojne radnje.

Zamišljam sebe kada tražim nešto specifično po internetu, ako primetim da je neko nepristojan uglavnom znači da se nisam previše naložio na temu :) kad sam naložen ne primećujem mnogo toga... To je čar nekih malih hobija, ljudi se nalože...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: притужбе и замерке

Post by Kristijan » 18 Jan 2014, 23:58

komil wrote:Ono što ti veliki forumi za nas nemaju je mogućnost da se to pretvori u neke lokalne aktivnosti.
Наравно, да није тако никад не би ни постојали мали форуми. Али форум је и даље форум, није Фејсбук група затвореног типа. Долазе и нови људи на форум, и тако и треба да буде. Неки се задрже, неки не, али стално постоји циркулација неких људи с којима већина старих чланова не иде на пиће, нити свира с њима у бенду. Сви садашњи стари чланови су некада били нови чланови, и углавном се нису међусобно познавали. Чисто сумњам да би овде проборавили дуже да су наишли на екипу која спроводи "гуштери и џомбе" сегрегацију.

А ово за допринос форуму... То је врло дискутабилна ствар. Посебно са тим гледањем кроз прсте зарад револуционарних заслуга. Знаш, то личи на ранг листе за добијање стана у фирмама из доба социјализма... па сад неко ко је ишао на радну акцију и тата му је носилац споменице 1941. боље стоји од онога што је освојио 3. место на такмичењу "Путевима револуције" и тата му је носилац споменице 1943. На крају то све испадне нека лакрдија, и упропасте се критеријуми. И даље мислим да је једини одрживи ситем онај где је за активност на форуму похвала и срдачно руковање, а за непримерену комуникацију опомена и све што већ следује. Све је то за људе. Коначно, баш је та попустљивост и довела дотле да разноразни људи са суперстар комплексом постану безмало агресивни када им било ко скрене пажњу да су прешли преко црте. Па ту падају мелодраматични изливи негативних емоција, бацање клетви, изјаве типа "Ма у праву је тај и тај што неће више да долази, ево нећу више ни ја да долазим!" А после их видиш да су мање-више редовно улоговани, али демонстративно ћуте. Да урнебес буде већи, кад се деси нека ванредна ситуација у комуникацији на форуму, одмах о томе обавештавају и друге фатално увређене чланове, па тако пар дана можеш да видиш организована окупљања луркера. Пресмешно.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: притужбе и замерке

Post by nebojsak » 19 Jan 2014, 00:38

Kristijan wrote:Па ту падају мелодраматични изливи негативних емоција, бацање клетви, изјаве типа "Ма у праву је тај и тај што неће више да долази, ево нећу више ни ја да долазим!" А после их видиш да су мање-више редовно улоговани, али демонстративно ћуте. Да урнебес буде већи, кад се деси нека ванредна ситуација у комуникацији на форуму, одмах о томе обавештавају и друге фатално увређене чланове, па тако пар дана можеш да видиш организована окупљања луркера. Пресмешно.
Hm, vrlo zanimljiva izjava. Imao bih par pitanja povodom iste:

1. Iz tona tvog posta kapiram da je lurkovanje nešto, ako ne ilegalno i nezakonito, onda u najmanju ruku moralno neprihvatljivo. Takođe mi upada u oči i termin demonstrativno ćutanje. Molio bih pojašnjenje, ako ti nije teško.

2. Ovo oko obaveštavanja fatalno uvređenih članova i masovnog okupljanja - pretpostavljam da imaš neke dokaze oko toga, ili samo nagađaš? Pošto mi to ne liči na tebe, ad hominem napadi i insinuacije, u krajnjem slučaju, non stop se verbalno deklarišeš kao zakleti protivnik takvih stvari, do nivoa apsolutne krutosti.

* disklejmer: ne, nisam se prepoznao u tome, s obzirom da forum manje više redovno pratim (osim što ne pišem) i ulogovan sam na njega dobar deo dana kao visible, što se lako može proveriti praćenjem liste ulogovanih članova.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: притужбе и замерке

Post by komil » 19 Jan 2014, 00:48

Kristijane, moj utisak je da ti generalno želiš da ljudi na forumu budu znatno bolji nego što su u životu, a to nije izvodljivo. :) Ustvari, možda je problem u tome što se ti privatno družiš sa mnogo korektnim, pristojnim i civilizovanim ljudima koje je gotovo nemoguće pronaći u Srbiji. :mrgreen:
Kristijan wrote:Чисто сумњам да би овде проборавили дуже да су наишли на екипу која спроводи "гуштери и џомбе" сегрегацију.
Slažem se, ali nije mi jasno zašto bi sada neko bio iznenađen time. Ta segregacija postoji duže vremena, ako je smatrano da to treba da se menja, nije se sigurno krenulo na vreme...
Kristijan wrote:А ово за допринос форуму... То је врло дискутабилна ствар. Посебно са тим гледањем кроз прсте зарад револуционарних заслуга.
Naravno da to može i tako da se iskarikira, ali zapravo je sve prirodna stvar. Primera radi, u životu neke kretene tolerišemo (do neke granice), neke uopšte ne - sve to radimo iz raznoraznih razloga, uglavnom zato što neki ljudi imaju nekog kredita kod nas (koji naravno može i da se potroši). Osim ako se neko ne postavi isključivo, onda otprilike ostaje sam sa sobom :)
Kristijan wrote:Коначно, баш је та попустљивост и довела дотле да разноразни људи са суперстар комплексом постану безмало агресивни када им било ко скрене пажњу да су прешли преко црте. Па ту падају мелодраматични изливи негативних емоција, бацање клетви, изјаве типа "Ма у праву је тај и тај што неће више да долази, ево нећу више ни ја да долазим!" А после их видиш да су мање-више редовно улоговани, али демонстративно ћуте. Да урнебес буде већи, кад се деси нека ванредна ситуација у комуникацији на форуму, одмах о томе обавештавају и друге фатално увређене чланове, па тако пар дана можеш да видиш организована окупљања луркера. Пресмешно.
Ne znam dovoljno o tome. Ali, priznaćeš da kada neki ljudi duže vremena smatraju da je problem jedan cenjeni MODERATOR foruma, da stvar postaje MNOGO pipavija, nego da je neki "obični" korisnik. To ume DOSTA da zakomplikuje priču. Uz to, neretko ljudi vezuju sam forum i moderatore više nego što je to u realnosti povezano... Uz to, taj moderator je dosta doprineo forumu... prilično pipavo...

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: притужбе и замерке

Post by Trooper » 19 Jan 2014, 00:55

Taj moderator vise nije moderator. Samo sto niko nije obratio paznju na to pa ispade da administracija nista ne radi i da ima neke protekcije

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: притужбе и замерке

Post by Funkd » 19 Jan 2014, 05:09

Pratim ovaj forum redovno, a slabo komuniciram sa ljudima koji su postovali u ovoj temi (valjda zato sto sam basista, ali procitam dobar deo postova, nadje se dosta interesantnih informacija i gomila bespotrebnog **anja).
Koliko sam skontao, nesporazum je nastao oko clana pod nickom "Rocket Roll". Ako je stvarno lagao sto se tice komponenti koje je ugradjivao u svoje pedale, a te pedale je u velikoj meri reklamirao putem foruma, misljenja sam da je potrebno reci da je prevarant i lopov. Stavise, postovati isto ispod svakog njegovog nebrojeno puta.. ako vec administracija nije voljna da ga banuje.

E sad, sto se tice clana "majtimika", neko voli ljobersku komunikaciju, neko ne. Poslati warn za svaki neprimereni post, po pravilniku takodje banovati ako ispuni uslove. Kome se ne svidja, neka napusti forum. Makar je to jednostavno, za razliku od ove drzave jel te..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: притужбе и замерке

Post by Kristijan » 19 Jan 2014, 07:08

nebojsak wrote:1. Iz tona tvog posta kapiram da je lurkovanje nešto, ako ne ilegalno i nezakonito, onda u najmanju ruku moralno neprihvatljivo. Takođe mi upada u oči i termin demonstrativno ćutanje. Molio bih pojašnjenje, ako ti nije teško.
Изразио сам прецизно, мени је то пресмешно. Не сматрам ни да је неморално, ни противзаконито. Једноставно ми је смешно када видим да одрасла особа театрално обавести све људе на форуму да неће више да долази на форум, а онда се појављује као кибицер. У том контексту можеш да читаш и ово "демонстративно ћутање". Уопште не капирам сврху тог раскида пред сведоцима, као ни потоњу недоследност. Не знам чему то служи.
nebojsak wrote:2. Ovo oko obaveštavanja fatalno uvređenih članova i masovnog okupljanja - pretpostavljam da imaš neke dokaze oko toga, ili samo nagađaš? Pošto mi to ne liči na tebe, ad hominem napadi i insinuacije, u krajnjem slučaju, non stop se verbalno deklarišeš kao zakleti protivnik takvih stvari, do nivoa apsolutne krutosti.
Наравно да не причам напамет, ето направићу скриншотове следећи пут па ћу да ти пошаљем. Пошто се то свакако дешавало, сигуран сам да ће да се дешава поново.
komil wrote:Slažem se, ali nije mi jasno zašto bi sada neko bio iznenađen time. Ta segregacija postoji duže vremena, ako je smatrano da to treba da se menja, nije se sigurno krenulo na vreme...
Нисам довољно дуго уредник да могу да ти кажем шта се радило по том питању раније. Знам шта ја сада радим.
komil wrote:Ne znam dovoljno o tome. Ali, priznaćeš da kada neki ljudi duže vremena smatraju da je problem jedan cenjeni MODERATOR foruma, da stvar postaje MNOGO pipavija, nego da je neki "obični" korisnik. To ume DOSTA da zakomplikuje priču. Uz to, neretko ljudi vezuju sam forum i moderatore više nego što je to u realnosti povezano... Uz to, taj moderator je dosta doprineo forumu... prilično pipavo...
Ако редовно пратиш форум, онда није могао да ти промакне мој сасвим отворен иступ тим поводом када је дошло до оне веома ружне расправе на Максиној теми. Дакле мој став је био потпуно јасан, и не верујем да ту треба много тога да се дода.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: притужбе и замерке

Post by nebojsak » 19 Jan 2014, 12:50

Kristijan wrote: Наравно да не причам напамет, ето направићу скриншотове следећи пут па ћу да ти пошаљем. Пошто се то свакако дешавало, сигуран сам да ће да се дешава поново.
Nisam baš najbolje razumeo
Да урнебес буде већи, кад се деси нека ванредна ситуација у комуникацији на форуму, одмах о томе обавештавају и друге фатално увређене чланове, па тако пар дана можеш да видиш организована окупљања луркера.
Poslaćeš mi skrinšotove njihove prepiske, iz kojih se vidi kako neki forumaš obaveštava uvređenog odbeglog forumaša da je neki zanimljivi pičvajz na forumu?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: притужбе и замерке

Post by Kristijan » 19 Jan 2014, 12:56

Изненадићу те :)

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest