притужбе и замерке

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: притужбе и замерке

Post by Dushan S » 19 Jan 2014, 14:45

Kristijan wrote:
Имам једну теорију везану за локалну колективну психологију, па ћу да је изнесем најсажетије што умем. Наиме, сматрам да је основно обележје личности то да има тежњу да спозна другу личност, односно да жели да се покаже другој личности, да буде спозната од друге личности. У том погледу ја сматрам да је личност друштвена категорија, и да отуда здраво развијене личности имају самилост. Личност се гради и развија читавог живота. С друге стране имамо природу, нашу индивидуалност, материјал који смо добили рођењем, и који је такав какав је, постоји у безмало идентичној форми докле год постојимо и ми. Нормално функционисање по мени подразумева да постоји добар баланс између личности и индивидуалности, где се старамо да не изгубимо себе, али и да не угрозимо друге. У нашој колективној психологији по мени постоји проблем што смо скалу мрднули за један подељак. Увели смо хајдучију, деструктивни елемент на место индивидуалности, и људи погрешно мисле да што се бахатије понашају да су тако све ближи својој сржи, свом правом лику, да је то једини начин да сачувају себе као препознатљиве јединке. Изгурана индивидуалност је онда себи направила простор за деловање тамо где треба да се гради личност, а личност је издувала начисто. Због тога имамо ту ситуацију где ни једна компликована ситуација не може да се заврши без простаклика, отвореног непријатељства и потпуног прекида комуникације.
Ovo je interesantno razmišljanje, delim takav utisak sa tobom. To je zapravo deo tradicije, Kraljević Marko izvede u narodnoj pesmi ralo i volove, sjebe put, tj civilizacijsku tekovinu, pobije Turke ni krive ni dužne jer su pokušali da ga urazume, i srećan ode kući nakon što je upropastio sve. Tj, dokazivanje kroz konfrontaciju, nasilno ponašanje i destruktivno delovanje jeste uobičajeno ovde, već vekovima. Ali sa druge strane, postoje drugi forumi koje mnogo češće obilazim, pa iako su mnogo pažljivije moderisani i posetioci su dobrim delom iz zapadnog, "civilizovanog" sveta, dešavaju se iste situacije koje tebi smetaju. Tako da ne mislim da je to samo ovde slučaj.

A što se tiče samog foruma, problem sa atmosferom ima posledicu kroz to da ljudi koji za sebe misle da imaju veće znanje i iskustvo jednostavno neće nikada postati članovi na forumu gde je vibe takav kakav je. Postavlja se pitanje zašto bi bilo ko delio svoje znanje vreme, energiju i informacije u atmosferi gde neko može da ga uvuče u neprijatnu situaciju. Ovde de fakto nisu klinci na forumu, ali je nekad klinačka atmosfera u najnegativnijem smislu, dvojca se biju čiji je kliker, treći se smeje sa strane, četvrti podbada a peti čeka da jedan od njih padne na zemlju pa da uleti i išutira nekog i ulepša sebi popodne.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: притужбе и замерке

Post by komil » 19 Jan 2014, 21:06

Kristijan wrote:Ако редовно пратиш форум, онда није могао да ти промакне мој сасвим отворен иступ тим поводом када је дошло до оне веома ружне расправе на Максиној теми. Дакле мој став је био потпуно јасан, и не верујем да ту треба много тога да се дода.
Da, pročitao sam i jesi potpuno jasan i vrlo adekvatna i odmerena reakcija sa tvoje strane... Ja i nisam hteo da kažem ništa u tvom smeru povodom toga, ali ajde, da ne tupim sad dalje...

Ono tvoje smejanje za lurkere, pa tek tu ne bih da budem nečiji advokat, ali ako je tako onda ja tu vidim da su eto neki ljudi koji bojkotuju forum ostali međusobno u kontaktu, i to je eto (po meni) važan deo misije foruma. Bilo bi zlonamerno s tvoje strane da kažeš da oni komuniciraju samo kad treba da se naslade nekim haosom na forumu. :) Dakle, ipak će (po meni) pre biti da su ostali u kontaktu zbog zajedničkih interesovanja... (disclaimer: ne razmišljam uopšte o nekim konkretnim osobama sada, samo objašnjavam da meni to lurkovanje nije smešno, i ne privlači mi pažnju ni na bilo koji drugi način...).

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: притужбе и замерке

Post by Dersu Uzala » 19 Jan 2014, 21:17

Sala i zajebancija, stajaznam se zajebavaju.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: притужбе и замерке

Post by Kristijan » 19 Jan 2014, 22:12

komil wrote:Ono tvoje smejanje za lurkere, pa tek tu ne bih da budem nečiji advokat, ali ako je tako onda ja tu vidim da su eto neki ljudi koji bojkotuju forum ostali međusobno u kontaktu, i to je eto (po meni) važan deo misije foruma. Bilo bi zlonamerno s tvoje strane da kažeš da oni komuniciraju samo kad treba da se naslade nekim haosom na forumu. :) Dakle, ipak će (po meni) pre biti da su ostali u kontaktu zbog zajedničkih interesovanja...
Ма наравно, не фантазирам да те људе и даље држи на окупу само форум. Просто ми је смешно. У суштини није посебно битно. Само ми је и то пало на памет поред разних других ствари које сам поменуо.

Сад видим да нисам стигао да ти одговорим у вези оних очекивања, која су већа од очекивања из реалног живота. Није тако једноставна ствар. У основи капирам да је потребно стално постављати високе стандарде. Нека и делују нереално. Ценим да високо постављени стандарди на крају из људи успеју да извуку оно њихово најбоље. Кад се поставе неки назови реални стандарди - мени се чини да је то у неку руку подцењивање човека. Одмах да ти кажем да ја најчешће нисам у стању да изгурам те стандарде, али рачунам да за нечим треба јурити. Да не ширим причу, нека остане овако у пар реченица, надам се да је јасно шта сам хтео да кажем.
Dushan S wrote:A što se tiče samog foruma, problem sa atmosferom ima posledicu kroz to da ljudi koji za sebe misle da imaju veće znanje i iskustvo jednostavno neće nikada postati članovi na forumu gde je vibe takav kakav je. Postavlja se pitanje zašto bi bilo ko delio svoje znanje vreme, energiju i informacije u atmosferi gde neko može da ga uvuče u neprijatnu situaciju. Ovde de fakto nisu klinci na forumu, ali je nekad klinačka atmosfera u najnegativnijem smislu, dvojca se biju čiji je kliker, treći se smeje sa strane, četvrti podbada a peti čeka da jedan od njih padne na zemlju pa da uleti i išutira nekog i ulepša sebi popodne.
Управо на то сам мислио. Једноставно може боље од тога. Пази, не очекујем ја да све треба да буде као да гледаш оне емисије о уметности Лазара Трифуновића (из школског програма), где аутор апсолутно увек бираним речима и сталоженим гласом натенане излаже своје ставове. Јасна је ствар да мора понекад да буде и хаоса и зафрканције, и чарки и којечега... Али ако има само тога... Џаба га било.

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: притужбе и замерке

Post by Duschmanov » 13 Jan 2016, 11:28

:mrgreen: Joj sto me raduje sto odjebade ovog Kristijana sa pozicije sudije i dzelata,hvala ljudi. Ovaj vise nece da kinji ljude da banuje da vredja sa svoje visine moderatora. Amin!
Sad mozemo kao ljudi da pisemo bez straha da ce neki kurchic od moderatora da se ubaci i vredja pa odma banuje ako mu se ne udovolji. Sad moze u ilegalu kao i ostali koji ne mogu da istrpe forumske rasprave..hahah.. jeeee

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: притужбе и замерке

Post by Baba Slim » 13 Jan 2016, 11:41

A meni se cini da ti imas neki ozbiljan problem cim dolazis na temu na kojoj je poslednji post bio pre skoro ravno 2 godine, da istresas svoje frustracije vezane za coveka ciji nivo doprinosa ovom forumu godinama unazad mozes samo da sanjas da dostignes. A pri tome si bezobrazan i vulgaran preko svake mere. Ziv bio.

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: притужбе и замерке

Post by Duschmanov » 13 Jan 2016, 12:02

Doprinos na forumu haha.pa gde mu je doprinos na bini? Uvek se ns to pozivao kada je komrntarisao? A sta si ti njegov forumski advokat? Bas mi zao sto ti je sticenik izbacen hahah

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: притужбе и замерке

Post by alfonso » 13 Jan 2016, 12:18

Nisam ni znao da je decko izbacen. A meni je Kiki skroz ok lik

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: притужбе и замерке

Post by Overdrive » 13 Jan 2016, 12:22

ne znam ko je Kiki, ne znam ni da li je neko "izbačen" ili mu je samo dosadilo da se bai tim čime se bavio

a koliko vidim neki moderatori i dalje rade, dele teme, pakuju tako da je izgleda sve isto samo njega nema

što nije razlog da se ne ponašate, jer ću i ja da odem pa ćete onda da majkate od dosade..

:mrgreen:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: притужбе и замерке

Post by Tenji » 13 Jan 2016, 12:35

Kristijan je bio moderator na temama za akusticne gitare, mozda na jos ponekom podforumu. Nije "izbacen" niodakle. Dakle nikada nije ni imao mogucnost da banuje nikoga, samo da uredjuje pojedine teme. Sada mi je apsolutno jasno zasto covek vise ne zeli da ima tu ulogu, niti da dolazi uopste na forum.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: притужбе и замерке

Post by pisac » 13 Jan 2016, 14:50

Tenji wrote:Kristijan je bio moderator na temama za akusticne gitare, mozda na jos ponekom podforumu. Nije "izbacen" niodakle. Dakle nikada nije ni imao mogucnost da banuje nikoga, samo da uredjuje pojedine teme. Sada mi je apsolutno jasno zasto covek vise ne zeli da ima tu ulogu, niti da dolazi uopste na forum.
Bilo bi steta.Kristijan je trezven,ozbiljan,i pristupacan covek.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: притужбе и замерке

Post by KnightOfDoom » 13 Jan 2016, 18:46

Lock. Ban.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest