E-Play

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

E-Play

Post by Trooper » 11 Apr 2014, 00:20

Ne znam za vas, al meni ovaj bend opasno ide na onu stvar. Izgleda da su masivne pare pukli za reklamiranje, na youtubu mi konstantno ulecu njihovi klipovi kao advertisement
Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: E-Play

Post by Funkomat » 11 Apr 2014, 10:54

Dobar je iplej. Bolje da iskace to nego severina.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: E-Play

Post by Kristijan » 11 Apr 2014, 11:54

Ја сам кад су они у питању апсолутно равнодушан. Промичу испод радара. То је можда и најстрашнија ствар, можда би било боље да ме макар нервирају.

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: E-Play

Post by Kauto Labs » 11 Apr 2014, 14:05

15 godina vrte jedno isto

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: E-Play

Post by Џими » 15 Apr 2014, 21:18

Никад их нисам мирисао, а имам увид у њихову музику откако су настали. И то не у смислу да их активно слушам, већ су ми одувек спемовали уши, искакали на свим могућим каналима и из рерне, ево сад искачу и на Јут Јубу шта год да укуцам, од Бетовенове Месечеве сонате у извођењу Вилхелма Кемпфа до Мешуге, Ајсиса и Алабама Тандер Пуси.

Генерално не волим домаће бендове који су се отеловили деведесетих година и сматрам да се тада свакакво ђубре пробило у недостатку правих бендова. Не кажем да нема добрих бендова из деведесетих, али мислим да доминира шкарт. А међу тим шкартом доминирају бендови за урбане сељаке, како их ја радо називам, какави су И-плеј или нпр. Дарквуд Даб.

Релативно скоро сам сконтао да било каква, па и конструктивна критика музике ових бендова у круговима београдских урбано-хипстерских друштава резултира тиме да критичар буде дочекан на нож и окарактерисан као особа без укуса и сељак. Приметио сам и да се људи који штују горепоменуте бендове из неког разлога углавном стриктно ограничавају на југословенске новоталасне бендове када је домаћа музика у питању.

Својевремено ми је колегиница с факултета покушала да скрене пажњу на поетичност текстова И-плеја, али мени није полазило за руком да је приметим и доживим како ваља. Мислим, ту поетичност.
Pop jede dzem,cokolade eurokrem,a posle zdere i bajadere,
pop jede sve i tako nazdere se a posle zdere i bajadere,
pop,pop jede non-stop,pop,pop jede non-stop
jede pop pa je trom
stvarno pope lose ti se pise koliki ti je stomak ne mozes da dises,smrsaj pope dok nije kasno dijeta ti ne gine neka ti je jasno,pope tebi nije ni stalo nemas misice samo si salo,moras da smrsas bar malo pogledaj se u ogledalo
ref:pop....
Сматрам да би били за нијансу бољи бенд кад би свирали инструментале, али авај...

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: E-Play

Post by Trooper » 15 Apr 2014, 23:42

Jedina stvar koja mi se svidja u bendu je onaj Thunderbird.
A izgleda da je youtube shvatio koliko sam se smorio, sda mi kao reklame idu uglavnom Red Fang i Bonamassa :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest