по ко зна који пут о даскама

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

по ко зна који пут о даскама

Post by Kristijan » 25 Aug 2014, 19:56











Последња 2 видеа сам ставио онако, зафрканције ради. Немам никакав закључак, понешто од овога делује смислено, а понешто делује мало будаласто, али нисам приметио да је било ко користио приступ који би ме дефинитивно убедио да треба ватрено заговарати један или други приступ. Коментари су свакако забавни.

bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

Re: по ко зна који пут о даскама

Post by bockonocode » 06 Sep 2014, 18:01

svakako da ima uticaja, no mislim da retko ko, prilikom kupovine, obraca paznju na drvo u smislu zvuka. treba bas maher da budes pa da cujes razliku i prepoznas drvo...

najjaci su mi profesionalci sto kupe astera za 100 evra, pa kazu ''drvo je zadovoljavajuce, dobro rezonuje''... :roll:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: по ко зна који пут о даскама

Post by Overdrive » 07 Sep 2014, 00:17

Naravno da ima razlike..

Neke žižak voli više, neke manje :lol:

http://www.savartjournal.org/index.php/ ... le/view/22

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: по ко зна који пут о даскама

Post by Kristijan » 07 Sep 2014, 08:52

Ово је занимљиво, али у суштини нема везе с темом. Овде су у питању фурнири, а не даске. Оно што заговарају они који тврде да је све једно које дрво користиш за труп електричне гитаре јесте да се прича везана за акустичне инструменте прекопирала без критичког осврта и на електричне гитаре од пуног дрвета, а да је суштинска разлика у томе што танке плоче акустичних инструмената врло интензивно вибрирају, док је то код дасака дебелих 4 до 5 центиметара изражено далеко мање.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: по ко зна који пут о даскама

Post by andrej] » 07 Sep 2014, 12:36

ja iz 1 u 1 pogadjam da li gitara ima rosewood ili maple fretboard. mislim da je to veoma ocigledno.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: по ко зна који пут о даскама

Post by Overdrive » 07 Sep 2014, 16:18

Kristijan wrote:Ово је занимљиво, али у суштини нема везе с темом. Овде су у питању фурнири, а не даске. Оно што заговарају они који тврде да је све једно које дрво користиш за труп електричне гитаре јесте да се прича везана за акустичне инструменте прекопирала без критичког осврта и на електричне гитаре од пуног дрвета, а да је суштинска разлика у томе што танке плоче акустичних инструмената врло интензивно вибрирају, док је то код дасака дебелих 4 до 5 центиметара изражено далеко мање.
Naravno da ima veze sa temom..Poenta je da samo fini merni instrumenti mogu da osete vibracije, pogotovo vibriranje pune tvrde daske od 4-5 cm. Njih dakako ima, ali mislim da bi do sada prodavci već organizovali neke "ko pogodi vrstu drveta-dobije gitaru bespaltno" testove, da je to moguće. Čisto da dokažu kako ima razlike koja je vredna i razlike u ceni?

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: по ко зна који пут о даскама

Post by zwelj » 07 Sep 2014, 17:26

Kristijan wrote:...јесте да се прича везана за акустичне инструменте прекопирала без критичког осврта и на електричне гитаре...
:1:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: по ко зна који пут о даскама

Post by Kristijan » 07 Sep 2014, 21:38

Овде су наведени сасвим различити приступи.

Први видео је урађен у много чему доста озбиљно, будући да су идентичне компоненте накачене на други труп. Мени се чини да је недостатак што при прављењу снимака није ангажован неко ко стварно свира гитару.

Други видео је делимично убедљив. Не би ме навео ни да се определим ни овако ни онако.

Трећи видео је по мени урађен као да је неко решио да нађе начин да докаже да има исправан приступ, па на крају све делује много, много натегнуто.

Преостала 2 видео записа сам већ прокоментарисао.

У суштини имам утисак да нема разлога да се у потпуности занемари дрво које је коришћено за труп, али не могу да се отмем утиску да се томе придаје превелики значај. Рекао бих да је ту превише трговачких срања.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest