Da li zasluzujete opremu koju imate?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by sinisake » 12 Jan 2016, 18:37

Da li zasluzujete opremu koju imate?
Ne. I zbog grize savesti upraznjavam 10 udaraca bicem, svakodnevno. Poyyy!

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Overdrive » 12 Jan 2016, 19:10

alfonso wrote:
Onda ni slike ne bi trebali da salju. Imas vec snimke na yt.
Ja sam tu temu koja tebe toliko pogadja,shvatio kao obicnu zezanciju. U fazonu pokazes sta imas neko vidi pa se tu podele iskustva. Jebavanje je postaviti zvukove pedala. Treba se to i objasniti i sta vec. Ovako postavis slicicu pa ako nekog nesto zanima nek pita. U cemu je tu problem?
Kao zezanciju ?
Ta zezancija uopšte nije slučajna i nije karakteristična samo za ovaj forum.

Gasovanje i dodavanje gasa je sveopšte pomodarstvo (na zadovoljstvo trgovaca)

Zar je toliko teško zapitati se Zašto se nešto radi? Zbog čega bi neko došao na ideju da vidi tuđu opremu, ili pokaže svoju? Ajde razmisli malo.

A ako ćemo da delimo iskustva, onda je to sasvim drugi padež i to je ono za šta se ja od početka i zalažem.
Sedni, snimi neki klip sa zvukom, pa da delimo iskustva, savete, ti pitaš, ljudi odgovaraju, i obrnuto.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Overdrive » 12 Jan 2016, 19:12

sinisake wrote:
Da li zasluzujete opremu koju imate?
Ne. I zbog grize savesti upraznjavam 10 udaraca bicem, svakodnevno. Poyyy!
upravo slušam šta si snimio na soundcloud, pa ću ti reći koliko ti je opreme dovoljno, a šta je višak

okej, dovoljno sam čuo

slutim da je glavni uzor ovaj muzičar, ili njemu slični..



ali, s obzirom na kvalitet izvedbe, ideja i interpretacije, slušajući na preskoke Oldfartz, Refren, Raszpad, Got it..pa sve do Cristal clear i Elevatora - mislim da bi ti dovoljno bilo samo pojačalo, gitara, EQ, dva overdrajva reverb i delay + bolji dinamik mikrofon (pod uslovom da neko ume da ti to izmiksuje)

možda i neki multiefekat za te neke mnjao mnjau zvuke i to bibilo to.
Sve preko toga bilo bi preterivanje.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by alfonso » 12 Jan 2016, 20:11

Overdrive wrote:
alfonso wrote:
Onda ni slike ne bi trebali da salju. Imas vec snimke na yt.
Ja sam tu temu koja tebe toliko pogadja,shvatio kao obicnu zezanciju. U fazonu pokazes sta imas neko vidi pa se tu podele iskustva. Jebavanje je postaviti zvukove pedala. Treba se to i objasniti i sta vec. Ovako postavis slicicu pa ako nekog nesto zanima nek pita. U cemu je tu problem?
Kao zezanciju ?
Ta zezancija uopšte nije slučajna i nije karakteristična samo za ovaj forum.

Gasovanje i dodavanje gasa je sveopšte pomodarstvo (na zadovoljstvo trgovaca)

Zar je toliko teško zapitati se Zašto se nešto radi? Zbog čega bi neko došao na ideju da vidi tuđu opremu, ili pokaže svoju? Ajde razmisli malo.

A ako ćemo da delimo iskustva, onda je to sasvim drugi padež i to je ono za šta se ja od početka i zalažem.
Sedni, snimi neki klip sa zvukom, pa da delimo iskustva, savete, ti pitaš, ljudi odgovaraju, i obrnuto.
a zasto ne pokazes primerom? smaras me vise. ako ne kapiras kako stvari izmedju ljudi funkcionisu idi na neki kurs i prestani da smaras ljude po po forumu

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by majtimika » 12 Jan 2016, 21:07

bancika wrote:
majtimika wrote:Interesantna stvar kot ih lampi je da ih nema potrebe uparivati, one su vec sve jednako uparene, tj na odredjene specifikacije, zato i nose vojnu oznaku. Ako crkne jedna iz kvarteta , bez problema zamenis samo nji i teras dalje
za gitarska pojacala nije ni bitno uparavanje. Mozda ima smisla za hi-fi gde hoces da izlaz bude sto verodostojniji ulazu. Ali mi sa gitarama hocemo sve suprotno. Izoblicavamo signal do neprepoznatljivosti...da li su izlazne lampe uparene, nema toliko veze. Ionako kod vecine modernih pojacala preamp pravi asimetricno clippovani signal. To sto ce jedna strana waveforme da bude malkice drugacije pojacana od druge usred razlike u izlaznim lampama, ne samo sto nije bitno, nego moze da bude i dobra stvar. Naravno, dok god su obe lampe bias-ovane u dozvoljenom regionu, da se ne rastope. Inace butaj sta stignes :)

Da sto se tice tona i da ako imas posebno bias za svaku lampu, ako imas katodno biasovan amp sa kvarterom istih , pomalo je bitno da ne budu u zestokom rasparu, ako se slazes

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Overdrive » 12 Jan 2016, 21:13

alfonso wrote:
ako ne kapiras kako stvari izmedju ljudi funkcionisu idi na neki kurs i prestani da smaras ljude po po forumu
pazi ti ćeš meni da kažeš šta ne kapiram :D

do sada su ti ljudi crtali sve ko detetu, al nešto kanda voliš da se kurobecaš, kao fazon..ravnopravan si sagovornik šta li.. :lol:

msm upiš

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Overdrive » 12 Jan 2016, 21:25

evo da dam primer

https://soundcloud.com/gluteus-maksimus/superchamp

ovo sam danas probavao sa Superchamp XD (clean chanel), samo ton da vidim kako prima i kako zvuči u odnosu na vst

nsiam do sada nikad snimao ovu kombinaciju u comp i ono što me zanima je kako da eliminišem ovaj mali šum koji se javlja samo dok je svirka?

Inače tu i tamo sam dodavao oduzimao volume na ampu i gain za mic
nema nikakvih pedala

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by dweezil » 12 Jan 2016, 22:12

uporedo treba otvoriti i novu temu "Da li ne zasluzujete opremu koju nemate ?!" :) btw nisam odavno svracao a nisam ni propustio mnogo :bambi:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by alfonso » 12 Jan 2016, 22:36

Overdrive wrote:
alfonso wrote:
ako ne kapiras kako stvari izmedju ljudi funkcionisu idi na neki kurs i prestani da smaras ljude po po forumu
pazi ti ćeš meni da kažeš šta ne kapiram :D

do sada su ti ljudi crtali sve ko detetu, al nešto kanda voliš da se kurobecaš, kao fazon..ravnopravan si sagovornik šta li.. :lol:

msm upiš
E,moj ti! Ako mislis da ces da me ponizis zato sto nesto ne znam pa pitam,zeznuo si se. Jadan naj koga pogadjaju reci lika kao sto si ti. Kad ne znas sta ces krenes sa vredjanjem
Ti si umislio da si neki pametni kreativni mag koji sve zna. Tek kad shvatis koliko si glup i ogranicenn ces poceti da sagledavas malo siru sliku. Spucao si 60 godina u guzicu,a na nivou si deteta od 14 godina (ne u pozitivnom smislu kao uvek dete u dusi)
90% vremena te lozim,jer si dovoljno glup da se upecas svaki put

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Overdrive » 12 Jan 2016, 22:41

alfonso wrote:
E,moj ti! Ako mislis da ces da me ponizis zato sto nesto ne znam pa pitam,zeznuo si se. Jadan naj koga pogadjaju reci lika kao sto si ti. Kad ne znas sta ces krenes sa vredjanjem
Ti si umislio da si neki pametni kreativni mag koji sve zna. Tek kad shvatis koliko si glup i ogranicenn ces poceti da sagledavas malo siru sliku. Spucao si 60 godina u guzicu,a na nivou si deteta od 14 godina (ne u pozitivnom smislu kao uvek dete u dusi)
90% vremena te lozim,jer si dovoljno glup da se upecas svaki put
a jesi ti siguran da ja nemam 14 godina ? :mrgreen:

msm, čisto da se zapitaš malo ko koga loži.. :obrve:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by alfonso » 12 Jan 2016, 23:09

Overdrive wrote:
alfonso wrote:
E,moj ti! Ako mislis da ces da me ponizis zato sto nesto ne znam pa pitam,zeznuo si se. Jadan naj koga pogadjaju reci lika kao sto si ti. Kad ne znas sta ces krenes sa vredjanjem
Ti si umislio da si neki pametni kreativni mag koji sve zna. Tek kad shvatis koliko si glup i ogranicenn ces poceti da sagledavas malo siru sliku. Spucao si 60 godina u guzicu,a na nivou si deteta od 14 godina (ne u pozitivnom smislu kao uvek dete u dusi)
90% vremena te lozim,jer si dovoljno glup da se upecas svaki put
a jesi ti siguran da ja nemam 14 godina ? :mrgreen:

msm, čisto da se zapitaš malo ko koga loži.. :obrve:
Provaljen si,dzabe se brecas

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Overdrive » 12 Jan 2016, 23:20

alfonso wrote:
Provaljen si,dzabe se brecas
šta reći sada osim ono što je jedino moguće, a čemu nas uče reči velikog Hegela "Mala hej..mala znaj, ljubav ima lažni sjaj.."

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by clapton » 13 Jan 2016, 01:06

Daning-Krugerov efekat. jel ovo to?

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by DrGreenthumb » 13 Jan 2016, 01:39

clapton wrote:Daning-Krugerov efekat. jel ovo to?
Jeste, al mi se čini da ima udela i psihopatologija, ovako šacometrijski. Ako mu dođe kao nekakva radna terapija, onda neka. Mislim da je benevolentan, iako trol...

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Avlijaner » 13 Jan 2016, 02:54

:rlol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest