Da li zasluzujete opremu koju imate?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by pisac » 27 Feb 2016, 11:46

Baš.Moze da ide i 350 na sat,ako je u gepeku nekog Bugatti-ja...lako je Amerima da glume velicinu,kod njih se nisu prodavale Jolane,Rubini,Irisi,Roosteri,nego kad neko pocinje da svira,kupi konfekciju-Stratokastera ili Telekastera,pa kasnije,videcemo-ako ide dobro,kupicemo nesto bolje...narodna gitara,Telecaster.A ovde je Fender cesto pocetak i kraj.Da nije ovog Mehika,sta bi,grdni, radili? :ma bravo: :ma bravo: :ma bravo:
.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by pisac » 27 Feb 2016, 11:54

Ili u prevodu-mozda ne zasluzujem tu opremu trenutno,ali krvavo se trudim da je zasluzim...

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by ProfessorBaltazar » 27 Feb 2016, 12:15

Destisthebest wrote:A mogao je da razvije do 290 km/h

http://youtu.be/5MtEeEkuOSo
Nije, ovaj, nije to taj. To je ovaj.

http://www.dailymotion.com/video/x18ig9 ... -1980_auto

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by alfonso » 27 Feb 2016, 14:37

Opet ova tema zazivela. Pa ovo je postavljeno sa ciljem da se nadje neko da se raspravlja sa osobom koja je postavila temu.
Ljudi,zasluzujete sve najbolje! Svi! Pa nek vam i kao ukras stoji!
I los vozac zasluzuje dobar auto. I los majstor dobar alat. I los umetnik dobro orudje za stvaranje umetnosti (kakva god bila).
Zelim vam svima sve najbolje!
Necu vise ni da otvaram ovu temu

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Destisthebest » 27 Feb 2016, 16:58

ProfessorBaltazar wrote:
Destisthebest wrote:A mogao je da razvije do 290 km/h

http://youtu.be/5MtEeEkuOSo
Nije, ovaj, nije to taj. To je ovaj.

http://www.dailymotion.com/video/x18ig9 ... -1980_auto

Ma znam, samo mi je pao na pamet Film "Ništa za carinjenje" sa Dani Boon-om, odvalio sam se od smeja.
PReporučujem za gledanje

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by pisac » 27 Feb 2016, 19:25

alfonso wrote:Opet ova tema zazivela. Pa ovo je postavljeno sa ciljem da se nadje neko da se raspravlja sa osobom koja je postavila temu.
Ljudi,zasluzujete sve najbolje! Svi! Pa nek vam i kao ukras stoji!
I los vozac zasluzuje dobar auto. I los majstor dobar alat. I los umetnik dobro orudje za stvaranje umetnosti (kakva god bila).
Zelim vam svima sve najbolje!
Necu vise ni da otvaram ovu temu
Ti kao da nas ispsova.Polako druze,samo caskamo,nebitno u kojoj i cijoj temi,opusteno.Muzicari se druze,to je sve. :ziveli:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by zwelj » 27 Feb 2016, 20:59

alfonso wrote:Opet ova tema zazivela. Pa ovo je postavljeno sa ciljem da se nadje neko da se raspravlja sa osobom koja je postavila temu.
Naprotiv, ne ulazeći u motive njenog autora (što bi bilo nekorektno, imajući na uvid samo jednu 'njegovu virtuelnu forumsku' dimenziju), temu shvatam kao poziv na jedan introspektivni uvid u lične motive, namere i dosege... uspostavljanje mere i ravnoteže, povratku skromnosti, ne kao spuštanje kriterijuma i odsustvo ambicije, već kao vrlinu u uspostavljanju prave mere, svest o nama imanentnom, koji daje mir i poštedu od samosažaljenja i samoobmane "e da to imam, lako bih", kao i zlobe i zavisti, "zašto on a ne ja"...
alfonso wrote:Ljudi,zasluzujete sve najbolje! Svi!
Još jednom, naprotiv. Po kom to kriterijumu iz skupa od preko 7000000000 individua (koliko li samo talenata i potencijala ta brojka skriva) baš mi zavređujemo najbolje? Nije li malo presebično, bezobrazno drsko, pa čak i besramno težiti tom imperativu: 'za sebe sve najbolje'. Pre je pitanje adekvatnosti, saglasju sa svojim potrebama..., no kako je teže promišljati svoj put, potrebe, meru i balans, daleko je lakše osloniti se na kolektivno poželjno, diktat mode i stereotipne simbole, da ne kažem brendove...
alfonso wrote:Pa nek vam i kao ukras stoji!
I naravno, naprotiv. Svaki višak je neko breme i trošenje resursa. Treba li još isticati da je svaki preterani konzumerizam, nefunkcionalno, (kako kažeš, što kao ukras stoji) štetan po duh i telo... ;)
alfonso wrote:Necu vise ni da otvaram ovu temu
:1: :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Rockatansky » 28 Feb 2016, 00:43

zwelj wrote: I naravno, naprotiv. Svaki višak je neko breme i trošenje resursa. Treba li još isticati da je svaki preterani konzumerizam, nefunkcionalno, (kako kažeš, što kao ukras stoji) štetan po duh i telo... ;)
Pa da tako nekako... :) Prema svecu i tropar.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by pisac » 28 Feb 2016, 10:32

To treba objasniti seicima,onim cikama sto imaju po 12 lepotica u haremu.Mozda je to stetno po duh i telo,ali ja bih,oprosti mi Boze,tako rado posedovao jedan harem...tako rado...da imam toliko para,naravno.

:roll: :roll:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by metalstringer » 28 Feb 2016, 11:17

Ma, sto bi reko Overdrajv : ''more jepte se svi!''
(sala)
:mrgreen:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by alfonso » 28 Feb 2016, 12:52

zwelj wrote:
alfonso wrote:Opet ova tema zazivela. Pa ovo je postavljeno sa ciljem da se nadje neko da se raspravlja sa osobom koja je postavila temu.
Naprotiv, ne ulazeći u motive njenog autora (što bi bilo nekorektno, imajući na uvid samo jednu 'njegovu virtuelnu forumsku' dimenziju), temu shvatam kao poziv na jedan introspektivni uvid u lične motive, namere i dosege... uspostavljanje mere i ravnoteže, povratku skromnosti, ne kao spuštanje kriterijuma i odsustvo ambicije, već kao vrlinu u uspostavljanju prave mere, svest o nama imanentnom, koji daje mir i poštedu od samosažaljenja i samoobmane "e da to imam, lako bih", kao i zlobe i zavisti, "zašto on a ne ja"...
alfonso wrote:Ljudi,zasluzujete sve najbolje! Svi!
Još jednom, naprotiv. Po kom to kriterijumu iz skupa od preko 7000000000 individua (koliko li samo talenata i potencijala ta brojka skriva) baš mi zavređujemo najbolje? Nije li malo presebično, bezobrazno drsko, pa čak i besramno težiti tom imperativu: 'za sebe sve najbolje'. Pre je pitanje adekvatnosti, saglasju sa svojim potrebama..., no kako je teže promišljati svoj put, potrebe, meru i balans, daleko je lakše osloniti se na kolektivno poželjno, diktat mode i stereotipne simbole, da ne kažem brendove...
alfonso wrote:Pa nek vam i kao ukras stoji!
I naravno, naprotiv. Svaki višak je neko breme i trošenje resursa. Treba li još isticati da je svaki preterani konzumerizam, nefunkcionalno, (kako kažeš, što kao ukras stoji) štetan po duh i telo... ;)
alfonso wrote:Necu vise ni da otvaram ovu temu
:1: :mrgreen: :ziveli:
Nisam se lepo izrazio verovatno.
Virtuelno je covek onakav kako se ponasa. Zakljucak postavljanja teme sam vec rekao. Nije on nikakav "borac protiv konzumerizma" kako se predstavlja,nego lik koji zeli da se raspravlja po netu po ceo dan. Jer covek koji uvek udari kontru i onda sta je jednom pricao padne u vodu nema (bar kod mene) neku tezinu.
Kada sam rekao zasluzujete najbolje,mislim na svakog coveka ovde i tamo i svuda u svetu. Jer ovo je kao virtuelno-globalno mesto,tako da ako neki klinac iz Bangladesa ode na Google translate i procita sta sam napisao i na njega se odnosi.
Zasto ne traziti sve najbolje za sebe? Cemu tal elitizam? Ko sam ja ili ti ili neko treci da kazem nekome da ne zasluzuje nesto? Pogledaj tu tezinu tih reci. Ako neko hoce Gibsona u Marsala, to je njegova stvar. Ja imam svoju stvar koju hocu i to je to.
Da li je neko upao u slepi konzumerizam i jurenje brendova,to je takodje njegova stvar.
Sve ovo pisem i hocu da kazem samo zbog jedne stvari.
Sutra,kada neko bude citao temu,ce da pomisli "sad imam pare,ali kupicu neku uzas gitaru i pojacalo jer sam pocetnik i ne zasluzujem bolje". Kakav je to stav,prvo? A drugo,sutra kad bude dobar gitarista mozda nece imati para za finu gitaru. Posto ipak zivimo gde zivimo

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by alfonso » 28 Feb 2016, 13:13

I da dodam. Zasluzujete sve najbolje! Svi! Je iskrena izjava koja vam zeli sve najbolje. Cisto da objasnim,da ne ispadne da sam vas ispsovao

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by pisac » 28 Feb 2016, 13:54

metalstringer wrote:Ma, sto bi reko Overdrajv : ''more jepte se svi!''
(sala)
:mrgreen:
...ponude i poruke u inbox,duso!

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by komil » 28 Feb 2016, 14:11

alfonso wrote:I da dodam. Zasluzujete sve najbolje! Svi! Je iskrena izjava koja vam zeli sve najbolje. Cisto da objasnim,da ne ispadne da sam vas ispsovao
:1:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by zwelj » 28 Feb 2016, 20:25

alfonso wrote:Ko sam ja ili ti ili neko treci da kazem nekome da ne zasluzuje nesto? Pogledaj tu tezinu tih reci.
Previđaš da tema ničim ne explicira procenu i kritiku od strane drugih, već autor aludira na sopstvenu zapitanost, samokritiku (danas očigledno nekima teško zamislivu)
alfonso wrote:Sutra,kada neko bude citao temu,ce da pomisli "sad imam pare,ali kupicu neku uzas gitaru i pojacalo jer sam pocetnik i ne zasluzujem bolje". Kakav je to stav,prvo?
Opet mašiš poentu. Ne radi se o argumentu veštine (uzgred, ukoliko je valjanih motiva, smatram da je početniku primereniji dobar instrument, sa atributima sposobnim da iznese plemenitu finoću detalja muzike Batteaux-ove lepe umetnosti, kao stimulans, motiv i extenziju u tom početnom i često presudnom periodu mentalno-fizičkog tranzita, usvajanja novog, prevazilazenja početne nezgrapnosti i nepoznanica) već sagledavanju šire slike, uspostavi reda, hijerarhije i prioriteta u cilju adekvatnosti i saglasja biću svome ;)
alfonso wrote:Necu vise ni da otvaram ovu temu
Momče, nisi od reči :grummel_2:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest