Da li zasluzujete opremu koju imate?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Da li zasluzujete opremu koju imate?

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 00:14

Tema podeljena odavde http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 85#p390806
boki1978 wrote:@ Overdrive,

Ajde druze, kazi I sta da ti odgovorim na tako perfidnu prozivku? :D Jel treba da te prozivam kao neki da mozda ne znas da sviras a drugima popujes, ili da kazem nesto u stilu da je nekom najvece dostignuce Creedence Tribute band (nista lose nemam protiv njih, oni su za mene legende)? :lol: A, vidis, ja zaista nisam takav. Niti mogu da se ljutim na tebe. Imas svoj stav i to je to, furas svoj fazon i to je to. Misli o meni sta hoces i ja cu mozda o tebi i to je to :ziveli:
Eto, neka bude i da sam potrosac za zenskom psihom, da vecito jurim za svetim gralom zvuka, da bespotrebno trosim pare na pedale makar i kineske, a I da sam noname muzicar koji beg od surovo dosadnog i predvidljivog zivota potrazi u toj opremi kad i ako stigne i da nemam nista stvoreno sto verovatno zadovoljava tvoje ukuse (doduse imam preko 50 napisanih pesama ali verovatno ti se ne bi svidele).
ne daj se zbuniti boki druže, nisi ti ni prvi ni poslednji potrošač opreme koji će se pojaviti ovde sa sličicama svoje opreme.

Ja se (za one koji nisu upoznati) odavno borim za to da mladi, pametni ljudi ne nasedaju na zapadnomarketinške fore i fazone.

Suviše dobro poznajem sistem koji do ljudi pravi potrošačke zombije i jednostavno, gde god mogu - reagujem.

To što ljudi kače sličice svoje opreme je degutantno nisam siguran da li ste se zapitali lično i personalno, onako sami sa sobom - zbog čega to radite?

ali ajde, da ne budem prestrog..pa da se vratim na pedale

Živimo u vreme totalnog tržišnog haosa, kada se ne zna više šta je kvalitet, šta nije i da li to u krajnjoj liniji ima veze ako je krajnji rezultat (zvuk) dobar.

Moja poenta (a propos bolesnih mozgova) je što da sada Kinezi, Tajvanci, Koreanci, Južnopapuanci..) naprave u dlaku istu pedalu kao što je npr ta bezobrazno skupa Strymon pedala (and I mean u dlaku istu)
i da ih obe otvore i prezentuju tako da niko živ nije u stanju da uoči razliku, i da za jednu od njih po vašem izboru morate da platite 500 a za drugu 50 evra, vi ćete platiti 500, "za svaki slučaj"

Jesam li u pravu?

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by zwelj » 11 Jan 2016, 02:38

Overdrive wrote:ne daj se zbuniti boki druže, nisi ti ni prvi ni poslednji potrošač opreme koji će se pojaviti ovde sa sličicama svoje opreme.
Deder momče, sve to stoji, no ima tu i polimorfnog, izgleda isto, al' nije... Postoje ljubitelji i exploreri dobrog zvuka što ne žale novaca i vremena, svojevrsni zvučni sladokusci... Tu nije reč o "potrošačkom zombiju" već o 'zvučnom esteti' koji je spreman da investira u svoje zadovoljstvo, te je neumesno takve nazivati "bolesnikom koji imaju zapravo ženski sindrom - opsesivnog potrošača".

p.s. Nije na meni da ti sad nešto spočitavam, simpatičan si lik i poseduješ neku dozu lucidnosti... No malo si odveć lak na verbalnom obaraču. Razumem da je dosta tvog outputa trigerovano antagonizmom dela forumaša, no to ne bi trebalo da bude razlog pomanjkanja empatije i nedostatka razumevanja profila sagovornika, jer time umanjuješ značaj i onome kad mudro zboriš... :ziveli:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Fenderica » 11 Jan 2016, 08:30

tocilj wrote:
Potpuno pogresna logika prijatelju....ja zivim relativno bijedno, u iznajmljenom stanu, bez ozbiljnog posla i sl. Jeste da imam dosta tolerantnu zenu:-)

Zasto bi uopste bunario po kinezima da imam love za skupe pedale? Nije u tome poenta, poenta je u besciljnom trazenju i bunarenju...
.
Ne shvatamo se mi. Ja baš to i govorim, nemam dovoljno love da bunarim po kinezima i eksperimentišem, ili ne daj bože da eksperimentišem sa nekim standardnim pedalama za koje ceo svet zna a koje mi nisu baš potrebne za svirku koju volim.
100 evra nije ništa,potrošićeš ih na 3 kineske pedale i imaćeš farbe za sviranje,ali i dalje nećeš imati ono što najviše trebaš za svoju svirku.ono što mene pokreće recimo Ibanez Tube Screamer. Da,kupio si medj te tri kineske jednog klona TS-a i još dve za iste pare, a ovde imaš samo jedan Ibanez TS i ništa više.logično bi svako rekao da je to ok.ali psiha je čudo,moraš da zadovoljiš taj poriv da probaš tu najstandardniju pedalu pre svih klonova jer ne košta 200 evra već oko 100.
E, ako ti juriš ton nekog skupocenog dileja kao što piše Overdrive u nastavku,ili ne, već juriš što više različitih efekata, onda shvatam da će kinezi da obave posao.Ali opet i to je trošak kada skupiš na gomilu sve ono što si željan da isprobaš.
Ja lično nemam neke potrebe da eksperimentišem. To sam mislio kada sam rekao da nisam dovoljno bogat da bih se zezao sa tolikim klonovima. Ne treba mi fuz, ne treba neki skupoceni dilej, riverb, ne trebaju mi razne overdrive pedale,dovoljan mi je overdrive pojačala, koji se lepo može kombinovati sa TS-om.
Izgleda da u ovom SPORT-u veliku ulogu igra pojačalo? Mnogo kupe ove nove serije Fendera Hot Rod i kako ona nemaju dobar overdrive, to se onda budži pedalama i nikada ljudi zadovoljni drajv sekcijom? Jesam li u pravu? Onda je bolje kupiti Marshall i rešiti taj problem sa drajv pedalama u startu. Ali opet sve to zavisi od onoga što želiš da sviraš. Meni za staromodnu muziku koju volim je dovoljno i ono što sam napisao ranije,pa kada nemam toliko prohteva rekoh da i drugi pročitaju da je možda bolje da ne eksperimentišu previše već kupe ono najneophodnije ali standardno što je svirao ceo svet, i da uzivaju u tome.Ako reše da eksperimentišu dalje,lako mogu pedalu probati i za taj novac da kupe klonove,to je ona sigurica koju ste primetili. :)
Overdrive wrote: Moja poenta (a propos bolesnih mozgova) je što da sada Kinezi, Tajvanci, Koreanci, Južnopapuanci..) naprave u dlaku istu pedalu kao što je npr ta bezobrazno skupa Strymon pedala (and I mean u dlaku istu)
i da ih obe otvore i prezentuju tako da niko živ nije u stanju da uoči razliku, i da za jednu od njih po vašem izboru morate da platite 500 a za drugu 50 evra, vi ćete platiti 500, "za svaki slučaj"Jesam li u pravu?
OVerdrive,bilo bi dobro kada bi bar jedan rekao: "e to je ova". I ti lepo ne moraš da se odlučuješ kao magarac izmedju 10 plasta sena. Ja mislim da treba poznavati i kineske klonove pa tek kupiti najbolji klon o kome govoriš. Kako jedan prosečan čovek da ih poznaje? Ili da ih sve kupi i proba,uporeduje (tu opet treba da ima sa čime da uporedjuje), ili da veruje drugima što o njima pišu.
Ajd da potvrdim,ja lično mislim, da ovo stoji kada se gledaju kineski klonovi nekih skupih pedala, butik tvorevina,onda se samo nameće da se ne isplati kupovati precenjene originale i da ako baš tražiš takav sl.zvuk onda u kineskim klonovima imaš izbor kao ništa. Ali,kada se radi o nekim poznatim pedalama koje su obeležile rokenrol a ima ih po oglasima ispod 100 evra,, pre bih dao 90 evra za polovan Ibanez Tube Screamer, ProCo Rat, Boss Delay, MXr Phaze, Dunlop Cry Baby, lupetam, nego što bih se igrao klonovima. :ziveli:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Fenderica » 11 Jan 2016, 09:11

tocilj wrote:...meni je mnogo trebalo da ukapiram da moram imati tu OSNOVU zvuka....u mom slucaju dobar i debeo clean, nezavisno od pojacala u koje se stekam....
Ovo je već sasvim druga rabota ako pedale kupuješ i sklapaš pedalbord da bi ti to dalo neki univerzalni ton koji ti želiš da postigneš u klubu, ma u koje pojačalo ili razglas se uštekao. To je nešto drugo. Mada i ovo je sažvakano jer su modulacioni efekti uvek isti, samo je drajv sekcija potrebna da bude nekako univerzalna i paše različitoj opremi.
Valjda u ove svrhe postoji toliko onih plexi klonova i klonova tih klonova.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 09:12

Overdrive wrote:
boki1978 wrote:@ Overdrive,

Ajde druze, kazi I sta da ti odgovorim na tako perfidnu prozivku? :D Jel treba da te prozivam kao neki da mozda ne znas da sviras a drugima popujes, ili da kazem nesto u stilu da je nekom najvece dostignuce Creedence Tribute band (nista lose nemam protiv njih, oni su za mene legende)? :lol: A, vidis, ja zaista nisam takav. Niti mogu da se ljutim na tebe. Imas svoj stav i to je to, furas svoj fazon i to je to. Misli o meni sta hoces i ja cu mozda o tebi i to je to :ziveli:
Eto, neka bude i da sam potrosac za zenskom psihom, da vecito jurim za svetim gralom zvuka, da bespotrebno trosim pare na pedale makar i kineske, a I da sam noname muzicar koji beg od surovo dosadnog i predvidljivog zivota potrazi u toj opremi kad i ako stigne i da nemam nista stvoreno sto verovatno zadovoljava tvoje ukuse (doduse imam preko 50 napisanih pesama ali verovatno ti se ne bi svidele).
ne daj se zbuniti boki druže, nisi ti ni prvi ni poslednji potrošač opreme koji će se pojaviti ovde sa sličicama svoje opreme.

Ja se (za one koji nisu upoznati) odavno borim za to da mladi, pametni ljudi ne nasedaju na zapadnomarketinške fore i fazone.

Suviše dobro poznajem sistem koji do ljudi pravi potrošačke zombije i jednostavno, gde god mogu - reagujem.

To što ljudi kače sličice svoje opreme je degutantno nisam siguran da li ste se zapitali lično i personalno, onako sami sa sobom - zbog čega to radite?

ali ajde, da ne budem prestrog..pa da se vratim na pedale

Živimo u vreme totalnog tržišnog haosa, kada se ne zna više šta je kvalitet, šta nije i da li to u krajnjoj liniji ima veze ako je krajnji rezultat (zvuk) dobar.

Moja poenta (a propos bolesnih mozgova) je što da sada Kinezi, Tajvanci, Koreanci, Južnopapuanci..) naprave u dlaku istu pedalu kao što je npr ta bezobrazno skupa Strymon pedala (and I mean u dlaku istu)
i da ih obe otvore i prezentuju tako da niko živ nije u stanju da uoči razliku, i da za jednu od njih po vašem izboru morate da platite 500 a za drugu 50 evra, vi ćete platiti 500, "za svaki slučaj"

Jesam li u pravu?
Pa nisi u pravu sto se mene tice, to i jeste problem! :) Ja sam napadan ovde sto drzim bas kineske pedale koje su me zadovoljile pored takvih zveri. Cak, stavise, to nervira ljude a ne to sto imam Strymon ili Eventide efekte. Vidis, ako neko ne pati od marke i brenda to sam ja. Strymon reverb je uzet upravo posle otkazivanja kineskog Biyang reverba, gde je zbog jednog idiotskog kupca koji je posle vratio pedalu iako ju je koristio pola dana sa ocigledno pogresnom strujom, otislo sve u nepovrat, brujanje, sumcina odjednom, haos.
Ako pogledas moj OD deo PB-a, stvari su sledece: Tuner (kineski) - BB preamp (kineski) - Eno crunch (kineski) - Metal Muff (kineski) - Tubescreamer (kineski) - Morpher (Suhr riot - kineski) - Fdrive 2 klon (peca) - Moval (kineski)... I kako onda mozes da kazes kako ja patim za necim skupljim? Bas naprotiv, zbog toga sam i kritikovan. Ja da patim od brenda napucao bih original bb preamp +, npr. Okko Diablo +, original japanac ts808 itd...

Da si dobrim delom u pravu jesi, potrosacka groznica trese ne samo gitarski nego svaki deo sektora vezano za trgovinu. Neko ce se zadovoljiti sa virslama ili parizerom, neko ce kupovati jeftinije sunke a neko pecenicu ili prsutu. Mogucnost izbora je danas velika, niko te ne sili bilo na sta, sve je stvar tvoje percepcije i nazalost kupovne moci. Ali to sto mozda ja jedem jako retko prsutu i popijem skuplja vina ne moze odmah da mi daje legimitimet da kazem da oni sto cepaju cilenaska ili italijanska vina, jedu gorgonzole i uzivaju u prsuti su snobovi... O tome se radi, suvise olako trpas sve u isti kos,a cinjenica je da postoje razni ljudi raznih profila. Lepo ti je zwelj sve napisao...

:ziveli:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Fenderica » 11 Jan 2016, 09:25

A pazi koja razlika, ja nikada ne bih kupio te skupe riverb i delay pedale jer mi realno ne trebaju,ali zato bih neke standardne drajv pedale uzeo radije umesto klonova i uzeo sam naravno. A ti obratno. Ko šta voli. :ziveli:
Boki koju gitaru/e imaš sa tom opremom i pojačalo? Koje pojačalo koristiš?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 09:32

zwelj wrote: Razumem da je dosta tvog outputa trigerovano antagonizmom dela forumaša, no to ne bi trebalo da bude razlog pomanjkanja empatije i nedostatka razumevanja profila sagovornika, jer time umanjuješ značaj i onome kad mudro zboriš... :ziveli:
kakva empatija more

u vreme krize i bede kad ljudi nemaju leba da jedu on mi tu kači pedale od pola iljade evra. Bezobrazluk ako mene pitaš i odsustvo empatije. Džaba paket jefitinih pedalica pored da kao ublaži sliku.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 09:35

boki1978 wrote: Bas naprotiv, zbog toga sam i kritikovan. Ja da patim od brenda napucao bih original bb preamp +, npr. Okko Diablo +, original japanac ts808 itd...
Da si okačio samo Okko diablo plus,jedan luper i jedan dilej više bih te poštovao.

ovako, okačio si brdo jedno megalomansko, od kojeg ne verujem da koristiš polovinu istovremeno.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 09:36

Fenderica wrote:A pazi koja razlika, ja nikada ne bih kupio te skupe riverb i delay pedale jer mi realno ne trebaju,ali zato bih neke standardne drajv pedale uzeo radije umesto klonova i uzeo sam naravno. A ti obratno. Ko šta voli. :ziveli:
Boki koju gitaru/e imaš sa tom opremom i pojačalo? Koje pojačalo koristiš?
Ja sam imao dosta standardnih i brendiranih OD pedala, izmedju ostalog i Bogner Ecstasy Red, Tubescreamere, Boss pedale... a onda sma shvatio da mi kao dopuna mom zvuku odgovaraju i klonovi koji mi se dopadnu jer da mi se ne dopadnu ne bi nikad ni bili na PB. Sto se efekata tice, sve zavisi koji i kakvi, mogucnosti na Strymonu recimo su neverovatne, sto se kaze neogranicene. dok sam recimo eventide modfactor uzeo kad sam sabrao koliko bi me kostao bruka rotary, tremolo i npr.phaser, pa sma shvatio da je bolje resenje. rotary mu je odlican a i druga dva su dobra pa je sam sebe isplaito za te novce.

Bilo je dosta reci o mojoj opremi, zato necu da kacim slike, evo spiska:

Gitare: Sozo Vintage Z7 (glavna moja gitara) sa custom PAF Alnico magnetima i coil splittingom
Fender USA Vintage 57 Hot Rod Strat sa Gilmour 7-sounds modom
Gibson Les Paul Studio sam Vintage modom (PIO kondenzatori)
LTD H1001 Deluxe sa coil slittingom i megabucker opcijom
Radosevic J185
Radosevic Dread akustara

Ampovi: Cornford Roadhouse 50w (2xTung Sol EL34, 3xJJ preamp) - moj glavni amp
Marshall JVM 205c (koji sviram preko boxa a ne njegove kutije)

Kemper profiling amp koji teram ili preko EV 12ZLX aktivne kutije kad hocu original kabinete ili preko Crown XLS 1000 powerampa kad sviram neki amp preko svog kabineta + Behringer midicontroller sa Eureka cipom (sve spremno za svirku na gaz)

Kabineti: PK Audio 212 Celestion V30
Deny Paul (nas domaci) 212 EVM12l
Oba uparena preko sjajnog Palmer Cab switchera da rade na 4+4 Oma

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 09:37

Overdrive wrote:
boki1978 wrote: Bas naprotiv, zbog toga sam i kritikovan. Ja da patim od brenda napucao bih original bb preamp +, npr. Okko Diablo +, original japanac ts808 itd...
Da si okačio samo Okko diablo plus,jedan luper i jedan dilej više bih te poštovao.

ovako, okačio si brdo jedno megalomansko, od kojeg ne verujem da koristiš polovinu istovremeno.
Pa naravno da dva delaya ne idu istovremeno, naravno da sve ove pedale ne idu istovremeno, ali zato neces verovati sviram na svim pedalama, doduse ne podjednakog intenziteta, zavisno od numere do numere. Ne treba meni univibe niti fuzz za svaku pesmu, to je logicno, kao sto ne treba ni drugima npr.wah. Posmatraj ovo kao mali kucni studio sto u sustini i jeste sa Kemperom i ostalom opremom.
Sto se loopera tice, oba delaya imaju svoje loopere, ne velike ali rade dobro posao...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 09:42

boki1978 wrote:
Pa naravno da dva delaya ne idu istovremeno, naravno da sve ove pedale ne idu istovremeno, ali zato neces verovati sviram na svim pedalama, doduse ne podjednakog intenziteta, zavisno od numere do numere. Ne treba meni univibe niti fuzz za svaku pesmu, to je logicno, kao sto ne treba ni drugima npr.wah. Posmatraj ovo kao mali kucni studio sto u sustini i jeste sa Kemperom i ostalom opremom.
Sto se loopera tice, oba delaya imaju svoje loopere, ne velike ali rade dobro posao...
preterano je brate, preterano.
a plusi imaš i kemper, ma doviđenja

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 09:45

Overdrive wrote:
boki1978 wrote:
Pa naravno da dva delaya ne idu istovremeno, naravno da sve ove pedale ne idu istovremeno, ali zato neces verovati sviram na svim pedalama, doduse ne podjednakog intenziteta, zavisno od numere do numere. Ne treba meni univibe niti fuzz za svaku pesmu, to je logicno, kao sto ne treba ni drugima npr.wah. Posmatraj ovo kao mali kucni studio sto u sustini i jeste sa Kemperom i ostalom opremom.
Sto se loopera tice, oba delaya imaju svoje loopere, ne velike ali rade dobro posao...
preterano je brate, preterano.
a plusi imaš i kemper, ma doviđenja
:XD: Pa da si slusao sta sam ranije pricao vezano za Kemper shvatio bi da su mu efekti nesto gde treba jos da se poradi. Ima on odradjene solidno pedale i efekte, ali kad se nakaci strymon ili eventide prica je totalno drugacija u odnosu na njegove ubacene efekte. Zato mi se i dopada varijanta sa stereo pedalama jer ih istovremeno mogu kaciti i na pojacalo i na Kemper.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 09:50

Overdrive wrote:
zwelj wrote: Razumem da je dosta tvog outputa trigerovano antagonizmom dela forumaša, no to ne bi trebalo da bude razlog pomanjkanja empatije i nedostatka razumevanja profila sagovornika, jer time umanjuješ značaj i onome kad mudro zboriš... :ziveli:
kakva empatija more

u vreme krize i bede kad ljudi nemaju leba da jedu on mi tu kači pedale od pola iljade evra. Bezobrazluk ako mene pitaš i odsustvo empatije. Džaba paket jefitinih pedalica pored da kao ublaži sliku.
Ti definitivno imas neki problem. Nesto nisma video da ti je smetalo kad su neki kacili pojacala od nekoliko hiljada eura niti gitare te vrednosti, ali ti zato smeta moj PB sto sam nakacio pedale koje imaju odredjenu vrednost... Ne znam sta da ti kazem, ubice te zavist. Glavni problem je sto drugima pricas o zvuku i sta i kako da sviraju,a da nisma cuo tvoje radove umalo bih ti se klanjao kao nekom iza kojeg stoji citav muzicki opus kao npr. u Betovena jer se tako ponasas. Bezobrazluk se moze svesti i pod to da neko drugima soli pamet o zvuku a da svira kao da je poceo pre godinu dana. Jel treba ja tako da se ponasam kao i ti i da vodimo takve razgovore? Sve u svemu, preskoci me, ako imas problem stavi me na ignore i to je to... Ali koliko vidim, ti imas problem sa svima a najvise sa sobom...
Last edited by boki1978 on 11 Jan 2016, 09:55, edited 3 times in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 09:52

boki1978 wrote:

:XD: Pa da si slusao sta sam ranije pricao vezano za Kemper shvatio bi da su mu efekti nesto gde treba jos da se poradi. Ima on odradjene solidno pedale i efekte, ali kad se nakaci strymon ili eventide prica je totalno drugacija u odnosu na njegove ubacene efekte. Zato mi se i dopada varijanta sa stereo pedalama jer ih istovremeno mogu kaciti i na pojacalo i na Kemper.
pazi bato, nije ono što kaže Overdrive zakon.
Ovo je samo moje mišljenje i ono se (ako si čitao moje postove pre) odnosi na sve muzičare u Srbiji

dakle: ako nemaš neku značajnu muziku iza sebe, kao takav - NE ZASLUŽUJEŠ skupu i napucanu opremu.

Čak i da nakarikaš 39 kineskih jeftinih pedala (ako je do love) opet se postavlja pitanje KOJI ĆE TI the ĐAVO iste, kada nemaš nikakvu muziku iza sebe.

A ako je sve "potraga za tonom", onda nešto nije u redu sa tvojim tj bilo čijim ušima ušima.

To je moje mišljenje, a vi kačite šta oćete.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 09:54

Overdrive wrote:
boki1978 wrote:

:XD: Pa da si slusao sta sam ranije pricao vezano za Kemper shvatio bi da su mu efekti nesto gde treba jos da se poradi. Ima on odradjene solidno pedale i efekte, ali kad se nakaci strymon ili eventide prica je totalno drugacija u odnosu na njegove ubacene efekte. Zato mi se i dopada varijanta sa stereo pedalama jer ih istovremeno mogu kaciti i na pojacalo i na Kemper.
pazi bato, nije ono što kaže Overdrive zakon.
Ovo je samo moje mišljenje i ono se (ako si čitao moje postove pre) odnosi na sve muzičare u Srbiji

dakle: ako nemaš neku značajnu muziku iza sebe, kao takav - NE ZASLUŽUJEŠ skupu i napucanu opremu.

Čak i da nakarikaš 39 kineskih jeftinih pedala (ako je do love) opet se postavlja pitanje KOJI ĆE TI the ĐAVO iste, kada nemaš nikakvu muziku iza sebe.

A ako je sve "potraga za tonom", onda nešto nije u redu sa tvojim tj bilo čijim ušima ušima.

To je moje mišljenje, a vi kačite šta oćete.
Sam sebe pokopavas. Niti me znas niti znas sta radim, niti znas da imam zbirke pesama iza sebe, da imam prodate gotove pesme, da ima radjene dzinglove, ali vazno je da napljujes nekoga da bi sebi dokazao da si u pravu, a u sustini sebe lazes i to i jeste tvoj problem - ti si taj koji je nezadovoljan a ne drugi oko tebe. I ko si ti da se ja tebi dokazujem?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest