Da li zasluzujete opremu koju imate?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 09:54

boki1978 wrote: Ali koliko vidim, ti imas problem sa svima a najvise sa sobom...
Sa sobom problem nemam

većina vas ovde je bolesno. To ne govorim sa željom da vređam, to je konstatacija nekoga ko zna šta priča i ko se razume u psihologiju.

I to bolesno u smislu koji sam već objašnjavao.
To se ne odnosi samo na tebe, već i na ostale koje nisam poštedeo ove kritike i oni to znaju.

Nekima se to ne sviđa, nekima je svejedno, neki ignorišu, neki se nerviraju..c'est la vie, c'est la forum

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 09:56

boki1978 wrote: I ko si ti da se ja tebi dokazujem?
dobro pitanje si postavio, ali sebi.

Postavi to pitanje sebi kada budeš kačio slike pedala "Ko su ovi ljudi da bih im se pohvalio, ja..koji imam toliko džinglova i muzičke karijere iza sebe.."

probaj pa javi kako ide :)

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 09:58

Overdrive wrote:
boki1978 wrote: Ali koliko vidim, ti imas problem sa svima a najvise sa sobom...
Sa sobom problem nemam

većina vas ovde je bolesno. To ne govorim sa željom da vređam, to je konstatacija nekoga ko zna šta priča i ko se razume u psihologiju.

I to bolesno u smislu koji sam već objašnjavao.
To se ne odnosi samo na tebe, već i na ostale koje nisam poštedeo ove kritike i oni to znaju.

Nekima se to ne sviđa, nekima je svejedno, neki ignorišu, neki se nerviraju..c'est la vie, c'est la forum
Ma mene nikako ne mozeas da povredis jer me i ne znas. Ljudi koji me znaju dobro znaju koja je moja vrednost, sta radim, gde radim i sl. Njihove kritike, onih koji me dobro poznaju, mogu da prihvatima tvoje me zaista ne doticu u tom smislu. Psiholoski profil mozes da postavis tek kad nekog zaista spoznas a ne sakrivanjem pod odredjenim nadimkom i sl. Olako je pljuvati druge ali je problem sto ne znas ni koga pljujes, nevezano za mene nego uopste. Ti si se sa pola foruma kacio koliko sam video a to govori vise o tebi nego o drugima...
Last edited by boki1978 on 11 Jan 2016, 10:01, edited 1 time in total.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 10:01

Overdrive wrote:
boki1978 wrote: I ko si ti da se ja tebi dokazujem?
dobro pitanje si postavio, ali sebi.

Postavi to pitanje sebi kada budeš kačio slike pedala "Ko su ovi ljudi da bih im se pohvalio, ja..koji imam toliko džinglova i muzičke karijere iza sebe.."

probaj pa javi kako ide :)
Takvima kao tebi nisam ni postavljao slike, za vas treba jedan poseban topic otvoriti... A sa drugim dragim kolegama sam u sasvim dobrim odnosima, ne sekiraj se ti za mene...

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 10:06

Ne znam sta da ti kazem. Kako bi ti reagovao da ti neko napise ovako nesto - druze, dok ne naucis gitaru da sviras kao profi ili blizu mani se ti i gitare i Creedence-a i OD pedala?
Jer Creedence su bili opasna grupa i opasni muzicari. Ne zaluzujes ti da sviras njih...?

A a ovo da su svi ludaci, tj.velika vecina opet oslikava da ti imas problem prilagodjavanja. Ima nas svakakvih to stoji kao i da smo svi ludi u nekom smislu, svi mi imamo i komplekse koje krijemo, i sujetu, zaboga, mi smo svi ljudi...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 10:06

boki1978 wrote:
Ma mene nikako ne mozeas da povredis jer me i ne znas. Ljudi koji me znaju dobro znaju koja je moja vrednost, sta radi, gde radim i sl. Njihove kritike, onih koji me dobro poznaju, mogu da prihvatima tvoje me zaista ne doticu u tom smislu. Psiholoski profil mozes da postavis tek kad nekog zaista spoznas a ne sakrivanjem pod odredjenim nadimkom i sl. Olako je pljuvati druge ali je problem sto ne znas ni koga pljujes, nevezano za mene nego uopste. Ti si se sa pola foruma kacio koliko sam video a to govori vise o tebi nego o drugima...
Naravno da nemam nameru da te povredim, a samim tim ni upoznam, pa se nadam da ovo i ne shvataš lično, već kao moj generalni stav.

A on je da si ti samo potvrdio sve ono što sam pisao ranije kada sam objašnjavao neke bolesti potrošača

Što se tiče psihološkog profila, tu grešiš jer važi ono pravilo, da ne moraš da popiješ celo bure vina da bi znao kakvo je vino, right?

Po toj logici, svaki grafolog bi morao lično da upozna onoga ko je nešto napisao.

Ljudi se mogu prepoznati kroz sitne rupe, kao svetlost. Potreban je samo mrak. A u Srbiji odavno vlada mrak vrednosti, morala, kvaliteta, talenata, muzike na kraju krajeva.

Ostalo je samo bahato hvalisanje i mlaćenje prazne slame.
Tvoj gest ne odudara od toga

Ti, ruku na srce, možeš biti sasvim ok osoba, ali..kao i većina, posustao si pod pritiskom sopstvenog nesamopouzdanja ili nekakve krize identiteta, pa ti je bio potreban nečiji aplauz, divljenje, zavist, tapšanje po ramenu, "bravo kralju" ili nešto slično za čime inače posežu usamljeni, ostavljeni, neostvareni, nesigurni.

Sikreno se nadam da je samo faza i da će te proći. Dakle, ako imaš gram mozga shvatićeš da sam dobronameran i iskren.
Ako nemaš, onda mi nije ni bitno kako ćeš shvatiti.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Fenderica » 11 Jan 2016, 10:07

Over, pa šta onda da kažeš za ove što kažu da sviraju samo pedale a ne muziku?Čitam njihove postove oni su sve isprobali,sve poznaju. Pa koliko su oni para dali za sve to? :shock: Da postave sve što su imali ili imaju,ako ne lažu,oni su dali hiljade eura samo da probaju pedale? :shock: :O.o: Razumem ja da neko voli da proba te fine stvari, ali i ja sam malo skeptičan prema tome da jedan riverb (koga već imam na pojačalu) platim 500 evra, more ne bih dao za njega ni 50 evra, ali ko voli i kome baš to treba,možda i razumem, neka proba ako ima para. Nije ni to ko zna šta za nekoga ko radi na zapadu, ima dobru platu, ne drogira se, žena mu nema megalomanske ideje za letovanjem (a i da ima, tu su 13 i 14 plata za te namene) može sve to laganica da priušti. Možda je i to mnogo bolji hobi nego da sakuplja stari novac ili jurca za što skupljim automobilima kao što rade mnogi. :ziveli:
boki1978 wrote:
Gitare: Sozo Vintage Z7 (glavna moja gitara) sa custom PAF Alnico magnetima i coil splittingom
Fender USA Vintage 57 Hot Rod Strat sa Gilmour 7-sounds modom
Gibson Les Paul Studio sam Vintage modom (PIO kondenzatori)


Ampovi: Cornford Roadhouse 50w (2xTung Sol EL34, 3xJJ preamp) - moj glavni amp
Marshall JVM 205c (koji sviram preko boxa a ne njegove kutije)
Extra oprema! :bravo:
Ja da imam ovog Marshall JVM 205c uštekao bih u njega lespola,dilej i rokenrol :metal: :ziveli:
Last edited by Fenderica on 11 Jan 2016, 10:09, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 10:08

boki1978 wrote:Ne znam sta da ti kazem. Kako bi ti reagovao da ti neko napise ovako nesto - druze, dok ne naucis gitaru da sviras kao profi ili blizu mani se ti i gitare i Creedence-a i OD pedala?
Jer Creedence su bili opasna grupa i opasni muzicari. Ne zaluzujes ti da sviras njih...?
biće da si me pobrkao sa nekim, ja u životu nisam svirao Creedence
možda kao klinac, u vreme kada se ti možda nisi ni rodio :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 10:13

Fenderica wrote:Over, pa šta onda da kažeš za ove što kažu da sviraju samo pedale a ne muziku?Čitam njihove postove oni su sve isprobali,sve poznaju. Pa koliko su oni para dali za sve to?
ako će neko da svira pedale kako bi sam napravio neku i učinio je pristupačnijom - poštujem

ako će neko da svira pedale da bi ih unapredio tehnički, otkrio nešto novo isl - poštujem

njih gledam kao inženjere, zanatlije i to je to.

Ali muzičari koji kamaraju opremu a niko živ nije čuo za njih niti će - to je samo potrošačka bolest i kao bolest treba da se leči. 3x po jedan Overdrive dnevno i biće ok.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 10:14

Overdrive wrote:
boki1978 wrote:
Ma mene nikako ne mozeas da povredis jer me i ne znas. Ljudi koji me znaju dobro znaju koja je moja vrednost, sta radi, gde radim i sl. Njihove kritike, onih koji me dobro poznaju, mogu da prihvatima tvoje me zaista ne doticu u tom smislu. Psiholoski profil mozes da postavis tek kad nekog zaista spoznas a ne sakrivanjem pod odredjenim nadimkom i sl. Olako je pljuvati druge ali je problem sto ne znas ni koga pljujes, nevezano za mene nego uopste. Ti si se sa pola foruma kacio koliko sam video a to govori vise o tebi nego o drugima...
Naravno da nemam nameru da te povredim, a samim tim ni upoznam, pa se nadam da ovo i ne shvataš lično, već kao moj generalni stav.

A on je da si ti samo potvrdio sve ono što sam pisao ranije kada sam objašnjavao neke bolesti potrošača

Što se tiče psihološkog profila, tu grešiš jer važi ono pravilo, da ne moraš da popiješ celo bure vina da bi znao kakvo je vino, right?

Po toj logici, svaki grafolog bi morao lično da upozna onoga ko je nešto napisao.

Ljudi se mogu prepoznati kroz sitne rupe, kao svetlost. Potreban je samo mrak. A u Srbiji odavno vlada mrak vrednosti, morala, kvaliteta, talenata, muzike na kraju krajeva.

Ostalo je samo bahato hvalisanje i mlaćenje prazne slame.
Tvoj gest ne odudara od toga

Ti, ruku na srce, možeš biti sasvim ok osoba, ali..kao i većina, posustao si pod pritiskom sopstvenog nesamopouzdanja ili nekakve krize identiteta, pa ti je bio potreban nečiji aplauz, divljenje, zavist, tapšanje po ramenu, "bravo kralju" ili nešto slično za čime inače posežu usamljeni, ostavljeni, neostvareni, nesigurni.

iskreno se nadam da je samo faza i da će te proći. Dakle, ako imaš gram mozga shvatićeš da sam dobronameran i iskren.
Ako nemaš, onda mi nije ni bitno kako ćeš shvatiti.
Eto, slucajno imam IQ143 posto vec spominjes grame mozga, zavrsen fakultet i jos svasta nesto. Ali to me ne cini niti vecim niti manjim covekom od drugog, npr.tebe. Cini me nacin komunikacije, cini me to sto ne generalizujem sve niti trpam u isti kos. Pa da ide svako tom tvojom logikom, lako je tebe staviti u kos - Srbija, pakost, zloba, zavist, kompleksi sto drugi mogu nesto sebi da priuste a ja ne... Jel treba ja tebe tako da definisem? E, pa necu niti zelim. Ali zaista ne zelim jer ja nisam takav. Mozda jesam naivan ali zaista verujem u ljudsku slogu, u razumevanje, iskrenost, razmenu ideja... Mozda sam sve to potrazio na pogresnom mestu...
Sto je najtuznije,za mene, ti si dobrim delom u pravu, ali je problem sto sve se trudis da svrstavas u isti kos, sto svi imaju problema a ti ih jedini nemas. Samopouzdanja imam itekako a kacenje slika zaista nije moja zelja za qrcenjem. Neki imaju i bolje gitare i bolja pojacala, ne vidim razlog zasto bi se divili mom PB niti da ja imam potrebu da se neko divi njemu.
Pogledaj koliko sam prisutan na ovom forumu...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 10:19

boki1978 wrote: ali je problem sto sve se trudis da svrstavas u isit kos, sto svi imaju problema a ti ih jedini nemas.
Potrošačko ludilo je samo vrh ledenog brega.
Naravno da svi imamo probleme, ali se oni ne rešavaju besmislenim kupovinama.
I nisu svi ovde u istom košu, ima i normalnih ljudi

Gary Moore je rekao "ako u današnje vreme ne možeš da nađeš pravi zvuk, onda je problem u tebi"

To većina ovde zaboravlja i nastavlja da gomila opremu

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 10:20

Overdrive wrote:
boki1978 wrote:Ne znam sta da ti kazem. Kako bi ti reagovao da ti neko napise ovako nesto - druze, dok ne naucis gitaru da sviras kao profi ili blizu mani se ti i gitare i Creedence-a i OD pedala?
Jer Creedence su bili opasna grupa i opasni muzicari. Ne zaluzujes ti da sviras njih...?
biće da si me pobrkao sa nekim, ja u životu nisam svirao Creedence
možda kao klinac, u vreme kada se ti možda nisi ni rodio :)
Izvinjavam se, Status Quo... Svejedno, poenta i dalje ostaje tamo gde jeste... Cini li te manje kvalifikovanim za gitaru i opremu to sto ne sviras mozda kao oni? Jel ja ne smem da kupim Ibanez gitaru posto svakako ne sviram kao Gilbert, Satriani, Vai? Ili da kupim Cornforda jer svakako nisam Guthrie?

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 10:21

Overdrive wrote:
boki1978 wrote: ali je problem sto sve se trudis da svrstavas u isit kos, sto svi imaju problema a ti ih jedini nemas.
Potrošačko ludilo je samo vrh ledenog brega.
Naravno da svi imamo probleme, ali se oni ne rešavaju besmislenim kupovinama.
I nisu svi ovde u istom košu, ima i normalnih ljudi

Gary Moore je rekao "ako u današnje vreme ne možeš da nađeš pravi zvuk, onda je problem u tebi"

To većina ovde zaboravlja i nastavlja da gomila opremu
Ono sto je za tebe mozda besmisleno meni mozda nije. Ja sam takav da sve smisljeno i isplanirano vise manje radim u zivotu, tamo gde se tako moze raditi. Naravno, i ja kao i svi gresim i lutam, ali to je zivot...

Jeste,a zaboravio si da kazes da je isti taj nas drugar Gerisa na kraju karijere i u poslednjim albumima nakacio toliko pedala i eksperimentisao kao retko ko. Shvatio je covek da zeli da cuje nesto drugacije sem kombinacije Marshall DSL+Tubescreamer i ja to pozdravljam iako sam vise bio za njegovu tu glavnu jbacku snagu.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Overdrive » 11 Jan 2016, 10:31

boki1978 wrote:
Izvinjavam se, Status Quo... Svejedno, poenta i dalje ostaje tamo gde jeste... Cini li te manje kvalifikovanim za gitaru i opremu to sto ne sviras mozda kao oni? Jel ja ne smem da kupim Ibanez gitaru posto svakako ne sviram kao Gilbert, Satriani, Vai? Ili da kupim Cornforda jer svakako nisam Guthrie?
Ta priča sa SQ (i sad offujemo najstrašnije al nema veze) već sam o tome pisao
To je svirka u studiju sa ljudima koji vole tu energiju

Za svoje uši, kod kuće, sviram sasvim drugačiju muziku. Od akustike Tommy Emmanuela, od elektrike Tommy Castra Henrik Freischladera i slične i to kada ne sviram klavir, ne komponujem isl

To što se tiče moje svirke

I da, ako ne sviram kao Satriani ili Gilbert - ne treba da jurim opremu koju oni imaju, jer 1. Oni su profesionalci i menjaju opremu kao ti i ja gaće, 2. Pored te opreme imaju još 19 paketa drugačije opreme, 3. Imaju ugovore sa sponzorima, proizvođačima koji ih tom opremom i filuju (za razliku od prosečnog srbina koji odvaja od usta da bi kupio 0.2% od opreme omiljenog mu gitariste ) 4. Te ljude nikad ne možeš da stigneš ni po opremi, ni po svirci ni po načinu života, 5. Smeš ti da kupiš šta hoćeš, ali je bojim se naglaska na "kupiš" 6. prema tome dabome

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 11 Jan 2016, 10:33

Fenderica wrote:Over, pa šta onda da kažeš za ove što kažu da sviraju samo pedale a ne muziku?Čitam njihove postove oni su sve isprobali,sve poznaju. Pa koliko su oni para dali za sve to? :shock: Da postave sve što su imali ili imaju,ako ne lažu,oni su dali hiljade eura samo da probaju pedale? :shock: :O.o: Razumem ja da neko voli da proba te fine stvari, ali i ja sam malo skeptičan prema tome da jedan riverb (koga već imam na pojačalu) platim 500 evra, more ne bih dao za njega ni 50 evra, ali ko voli i kome baš to treba,možda i razumem, neka proba ako ima para. Nije ni to ko zna šta za nekoga ko radi na zapadu, ima dobru platu, ne drogira se, žena mu nema megalomanske ideje za letovanjem (a i da ima, tu su 13 i 14 plata za te namene) može sve to laganica da priušti. Možda je i to mnogo bolji hobi nego da sakuplja stari novac ili jurca za što skupljim automobilima kao što rade mnogi. :ziveli:
boki1978 wrote:
Gitare: Sozo Vintage Z7 (glavna moja gitara) sa custom PAF Alnico magnetima i coil splittingom
Fender USA Vintage 57 Hot Rod Strat sa Gilmour 7-sounds modom
Gibson Les Paul Studio sam Vintage modom (PIO kondenzatori)


Ampovi: Cornford Roadhouse 50w (2xTung Sol EL34, 3xJJ preamp) - moj glavni amp
Marshall JVM 205c (koji sviram preko boxa a ne njegove kutije)
Extra oprema! :bravo:
Ja da imam ovog Marshall JVM 205c uštekao bih u njega lespola,dilej i rokenrol :metal: :ziveli:
Vidis, niti reverb kosta 500 EUR niti Eventide efekti kostaju toliko, sve sam to uzeo preko neta kao second hand a dobro ocuvano. Nisam ni ja kao Baja Patak neko ko ima sef u banci, imam i ja svoje troskove, porodicu a do para sam dosao tako sto sam rasprodao opremu koju imam godinama, od 16 zvucnickih jedinica preko audiofilskog pioneer radija za kola pa nadalje. Morao sam i ja da se odkernem mnogih stvari i to koje imam a mozda manje koristim da bih dosao do takvog zadovoljstva,a da ne pricam za neke druge stvari poput izlazaka, odlazenja na koncerte i sl. Zato i kazem da je sve kod mene uzeto unapred isplanirano sa zeljom da se bas to uzme jer samo budala moze da uzme skupe efekte da bi se drugom dokazivao i to na forumu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest