Šta vas još drži ?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 27 Feb 2018, 11:40

Ajde da se ukljucim, iako nisam planirao
Muziciram jer mi je zabavno.
Ako ti se ne svidja odgovor, to je tvoj problem. Ne mora postojati razlog za sve. Neke stvari ne mozes (i ne treba) objasnjavati.
Volim da igram i gledam kosarku. Jer me zabavlja. Zanimljivo mi je.
Ocekivanja nemam u muzici. Imam bend,pravimo neke svoje pesmice i to mi je ok. Pokusacemo nekad negde da nastupimobi to je to.
Ko udje u muziku sa ocekivanjima, izadje razocaran.
Procitao sam celu temu. Imam osecaj da ce se diskusija zavrsiti nekim zakljuckom. Covek koji je postavio temu zna taj neki zakljucak i hoce da dovede sve na isti.
Tako barem deluje ovako sa strane gledano
I da, nisam batalio jos uvek jer mi je zabavno da sviram i pravim te neke pesmice i tako to

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta vas još drži ?

Post by Overdrive » 27 Feb 2018, 22:53

Radim nešto jer mi je to zabavno je legitiman odgovor, ali naravno, ne daje odgovor na pitanje zašto je nekome zabavno da obrezuje bonsai drvo, nekome da svira, nekome da rasklapa i sklapa automobile.

Kada posmatramo životinje koje iz ležećeg stava ustanu i odu negde ili nešto urade, mi uskoro vrlo lako saznamo Zašto je ta životinja to uradila.

Ne verujem u slučajnost ni kada su ljudi u pitanju i duboko sam uveren da svaki čovek ima duboko zakopane psihološke porive zbog kojih nešto radi ili ne radi.
Čak verujem i u mikro-psihologiju u kojoj svaki pokret, mimika ili gest, imaju svoje Zašto.

U skladu sa tim, ne verujem da bilo ko od ljudi koji napravi čitav niz aktivnosti (naštimuje gitaru, spoji pedalboard, prebroji lovu, nazove drugare, ode u studio i tamo svira i peva) radi to slučajno.

Čak ni onaj ko mirno sedi u svojoj sobi, pa ustane, dohvati gitaru i krene da po njoj bira određene tonove čitava tri sata- radi to bez nekog unutrašnjeg glasa koji mu je rekao da tako postupi.

bez ideje da rešim ovu zagovnetku postaviću nekoliko mogućih odgovora.

1) Organski - Postoje ljudi koji na zvuk reaguju kao na mirise, dodire isl. Njima je muzika izvor tonova i kada puste neko muzičko delo, uživaju u tom vatrometu organskih nadražaja. Njima je muzika lek, droga, začin, hrana. Imaju posebno osetljive moždare receptore za te stvari. Nije im bitan žanr, reči pesama (ako ih uopšte ima), ono što im je bitno je da se zvuk reprodukuje što je realnije moguće i samoća, kako bi mogli da nesmetano apsorbuju sve što im tonsko uzbuđenje nudi. Istu stvar pokušavaju i sa instrumentima, ukoliko ih sviraju (ili pevaju). Neretko snimaju cvrkute ptica, žubor potoka, šuštanje lišća, korake, krckanja i mljackanja, udarce i na kraju krajeva..tišinu samu, lutajuči iz jednog zvučnog makrokosmosa u njegovu drugu, mikrokosmičku krajnost.

2) Slavoljubivost - ovo je grupa ljudi kojima muzika služi da ostvare više psiholoških dobiti. Oni znaju šta ljudi vole i trude se da im to prodaju. Kroz aplauze, autograme, novac (i sve ono što slava donosi) oni zapravo dobijaju ljubav. Iz nekog razloga, potrebno im je da ih što više ljudi voli.

Neki umeju da to iskoriste, neki ne umeju. Nekima je takva ljubav dovoljna, nekima nije. Neki pošto postanu slavni, shvate da to nije to, te da su ljubav tražili na pogrešnom mestu, neki opet postanu toliko slavni da im se pojavi problem na koji nisu računali, a to je da sačuvaju sebe, svoju privatnost, običnost itd.
Postoje razni načini da se dođe do slave u muzičkom svetu (ili npr glumačkom svetu)

Najpoželjniji je da je muzika neodoljivo dopadljiva. Ipak, ako muzika nije nešto naročito, kao pomoćna sredstva mogu da posluže razni drugi scenski efekti, od odgrizanja glave životinjama preko skidanja gaća, masturbacije in vivo, pa do povraćanja, prosipanja žuči ličnog nezadovoljstva kroz tzv angažovane tekstove i ostalih oblika skandala.

3) Strah - ovo je grupa ljudi koji smatraju da muzika zbližava ljude na lep način. Njihov moto je "ko peva zlo ne misli" (za razliku od onih kojima sam ja sličan, a čiji je moto "ko misli nije mu do pevanja" :( )

Ti ljudi vole život i negde smatraju da su ljudi u suštini dobri, samo im treba pronaći to dugme za dobrotu, a to je obično neko muzičko dugme i tako dalje u tom smislu.
Oni ne moraju nužno da budu ni muzički talentovani ni umešni, kod njih cilj opravdava sredstvo.

Uz opštu pretpostavku da ljudi SVE u životu rade iz dva razloga (Iz Straha i zbog Nagrade) zadržaću se na ovim podelama, pa ako neko ima još neki predlog, feel free to shoot :mrgreen:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 28 Feb 2018, 08:51

Naslov nema veze sa onim sto ti zelis da postignes.
Kao sto rekoh, ti zelis da doneses neki zakljucak i da nas sve navedes da ga prihvatimo. Radis ono sto si napisao pod brojem 2.
Ne znam sta je razlog tvoj za to. Ne poznajem te. Da li si neki kompleksas, pa si procitao knjigu iz psihologije i sad hoces da dokazes nesto. Da li si trolcina najobicnija. Da li si nesto trece ili peto, meni nije ni bitno.
Ali ajde ovako
Video ljude kako sviraju, delovalo mi zabavno, probao i stvarno mi je zabavno. Kasnije se to pretvori u nesto drugo (svakom coveku je razlicita prica).
Gledas kosarku, kuis loptu, zabavno, bacas na kos.
Vidis da ljudibigraju karte, zabavno, igras i ti.
Vidis da ljudi slikaju, zabavno, meni ne bas, necu ni da pokusam.
Ljudi se razlikuju od zivotinja. Zivotinje vise reaguju na instinkt, dok ljudi imaju svest. Svest da mogu da rade nesto sto nije vezano za puko prezivljavanje.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta vas još drži ?

Post by Overdrive » 28 Feb 2018, 10:05

alfonso wrote:
28 Feb 2018, 08:51
Naslov nema veze sa onim sto ti zelis da postignes.
A ti znaš šta ja želim da postignem?
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 08:51
Kao sto rekoh, ti zelis da doneses neki zakljucak i da nas sve navedes da ga prihvatimo.
reklo bi se da nisi sve pročitao

"Uz opštu pretpostavku da ljudi SVE u životu rade iz dva razloga (Iz Straha i zbog Nagrade) zadržaću se na ovim podelama, pa ako neko ima još neki predlog, feel free to shoot"

Poslednjih par reči (ovo na engleskom) otvara prostor da svi kažu šta misle o temi i niko nikoga ne "navodi" ni na šta.
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 08:51
Radis ono sto si napisao pod brojem 2.
Ne znam sta je razlog tvoj za to. Ne poznajem te. Da li si neki kompleksas, pa si procitao knjigu iz psihologije i sad hoces da dokazes nesto. Da li si trolcina najobicnija. Da li si nesto trece ili peto, meni nije ni bitno.
A možda sam pročitao malo više od jedne knjige iz psihologije ?

Ako ti nije bitno (a ipak se javljaš da učestvuješ ) onda ispada da si zapravo ti ta trolčina jer učestvuješ u diskusiji na temi o kojoj:

a) ne znaš ništa , osim da ti je zabavno
b) nemaš dovoljno intelektualnog potencijala da dobaciš do pitanja "Zbog čega mi je nešto zabavno a nešto drugo nije"
c) nisi pročitao ni tu jednu knjigu iz "psihologije", jer da jesi znao bi da se cela psihologija bazira na "eto to mi je zabavno" odgovorima i u pokušajima da se ti odgovori razjasne (neko me je zavbavno da kopa kraste po glavi, da kida krilca insektima, da se drogira, da maltretira druge ljude, da se pentra po nemogućim planinama, da hoda po ivici solitera, da svira klavir obučen u ženski kupaći kostim, da se leši od alkohola ili..da svira sa drugarima u nekoj garaži)
d) suviše toga tebi nije bitno da bi neko uvažio tvoje stavove kao ozbiljne
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 08:51
Ali ajde ovako
Video ljude kako sviraju, delovalo mi zabavno, probao i stvarno mi je zabavno. Kasnije se to pretvori u nesto drugo (svakom coveku je razlicita prica).
Gledas kosarku, kuis loptu, zabavno, bacas na kos.
Vidis da ljudibigraju karte, zabavno, igras i ti.
Vidis da ljudi slikaju, zabavno, meni ne bas, necu ni da pokusam.
Ajde ovako, šta misliš, zbog čega je jedna tako besmislena i potpuno nepraktična aktivnost kao što je probacivanje gumene lopte kroz gvozdeni obruč, zanimljiva tebi i tebi sličnima?
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 08:51
Ljudi se razlikuju od zivotinja. Zivotinje vise reaguju na instinkt, dok ljudi imaju svest. Svest da mogu da rade nesto sto nije vezano za puko prezivljavanje.
da si pročitao tu "neku knjigu iz psihologije" znao bi da imaju i podsvest i da je upravo podsvest ta koja određuje ponašanje čoveka.

Da ti nacrtam: Ako ljudski mozak predstavimo kao flašu kisele vode, svest bi bio samo onaj zatvarač na vrhu flaše. Sve ostalo (sa sve mehurićima) je podsvest.

ili još praktičnije (ako ti ne ide crtanje), ako ljudski um predstavimo kao automobil, svest bi bila samo šoferšajbna.
Indusi imaju priču o Jahaču i Slonu, pri čemu je Svest Jahač, a Podsvest je Slon (i tako dalje...molim lepo i drugi put)

Ono što mene interesuje u ovom celom topiku je koliko ste zavirili u svoju podsvest i sve te neke "neobjašnjive" razloge zbog čega radite nešto besnisleno što radite, i zbog čega istrajavate u tome i u čemu tu vidite "smisao". Odgovori kao što su "eto tako" i "zabavno mi je.." se, to smo valjda do sada apsolvirali, ne pikaju, jer tako odgovara dete od tri godine a ne zreo čovek.

Dakle,samo zrelo i iskreno moliću :mrgreen:

Image

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 28 Feb 2018, 11:59

Onda si trebao da stavis drugaciji naslov.
Ne, ne zanima me zasto mi je nesto zabavno.
Kosarka je mnogo prakticnija (ako uzmemeo cisto to) od sviranja gitare. Vezba se telo, vezba se koordinacija pokreta, vezba se pamcenje (imas akcije razne i razne zavrzlame vezane za ucenje istih), vezba se rad u rgrupi i zavisnost od drugih...
Tako da ako sve to razbijes mozes svasta da vidis.
Tebi bi bolje bilo da napises smislen tekst o tome sto hoces da kazes, pa ko hoce nek procita.
Kao sto se ja zamlacujem sa procentima Bogdanovica, Jokica, Bjelice... Tako se ti zamlacujes sa ovim stvarima. Jer ti je zanimljivo. Jedino sto ja ne smaram ljude sa mojim zamlacivanjem
I da, svi smo mi pomalo trolovi :D

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 28 Feb 2018, 12:02

I da, zaboravih
A sto?
Zabavno mi je
A sto?
Jer mi nije dosadno dok to radim
A sto?
Jer tako mi se svidja
A sto?
Mozda je problem u coveku koji postavlja pitanje

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta vas još drži ?

Post by Overdrive » 28 Feb 2018, 12:42

alfonso wrote:
28 Feb 2018, 11:59

Kosarka je mnogo prakticnija (ako uzmemeo cisto to) od sviranja gitare. Vezba se telo, vezba se koordinacija pokreta, vezba se pamcenje (imas akcije razne i razne zavrzlame vezane za ucenje istih), vezba se rad u rgrupi i zavisnost od drugih...
U uvodnom postu napisao sam i "Šta je cilj?"

Pretpostavljam da Salvoljublje nije, jer bi do sada već bio profi ili tako nešto..
Takođe ćemo otpisati "Organski" momenat, i pretpostaviti da ne doživljavaš uzbuđenje svaku put kada lopta prođe kroz obruč, projektujući neke druge "pogotke" (ili promašaje)

Dakle..

Za koji cilj ti vežbaš telo ? (da bi bio zdrav, zdraviji? I u skladu sa tim Strah od bolesti?)

Za koji cilj ti treba koordinacija pokreta? (plašiš se da ti ruke i noge neće biti u koordinaciji sa mozgom te da ćeš pasti na teret drugih ?)

Za koji cilj vežbaš pamćenje (Strah od amnezije?)

Rad u grupi i zavisnost od drugih? (Strah od samoće?)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 28 Feb 2018, 13:53

Ako radis nesto iz zabave, cilj je da ti bude zabavno. Zar ne? Da provedes vreme, radeci nesto sto ti je zanimljivo.
Dozivis uzbudjenje skoro svaki put kad das kos. Postignes cilj.
Zasto smatras da je strah od bolesti ako neko zeli da bude fizicki spreman? Mozda covek samo ne zeli da crkne svakibx kad se penje uz stepenice, strmi deo ulice...
Zasto mislis da neko ima strah od amnezije ako hoce da poboljsa pamcenje. Mozda samo hoce da lakse popamti nove pesme koje uci
Zasto mislis da se neko plasi samoce ako hoce da vezba rad u grupi (timski duh). Mozda covek radi na poslu koji zahteva rad u grupi pa mu ke lakse da shvati kako sve to funkcionise
Sta je cilj ove diskusije?
To je mozda pravo pitanje
I zasto se uvek trudis da budes u pravu i gledas sve jednosmerno? Tvoj nacin i tacka. Postoji mnogo vise razloga za nesto.
Svako je usao u svet muzike iz drugog razloga i svako ostaje iz nekog drugog razloga

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 28 Feb 2018, 13:55

Promasionsam koordinaciju pokreta. Mozda neko zeli da bude graciozan dok hoda

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta vas još drži ?

Post by Overdrive » 28 Feb 2018, 14:54

alfonso wrote:
28 Feb 2018, 13:53
Ako radis nesto iz zabave, cilj je da ti bude zabavno. Zar ne? Da provedes vreme, radeci nesto sto ti je zanimljivo.
Postoje ljudi koji provode vreme ne radeći ama baš ništa.
Oni nemaju strah od dosade (ili smrti) i potpuno su okej sa tim da im ne treba ništa da ih "zabavi"
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 13:53
Dozivis uzbudjenje skoro svaki put kad das kos. Postignes cilj.
rekao sam da je to sasvim legitimno. Malo postignuće, pobeda (za razliku od osećaja gubitka ili promašenosti)
Što naravno može biti maska tipa "super, dao sam 20 koševa, ja sam car" (iako naravno dotična osoba nema ni "c" od cara)
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 13:53
Zasto smatras da je strah od bolesti ako neko zeli da bude fizicki spreman? Mozda covek samo ne zeli da crkne svakibx kad se penje uz stepenice, strmi deo ulice...
Nije šija nego vrat, ne plaši se bolesti ali se plaši da ne crkne..
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 13:53
Zasto mislis da neko ima strah od amnezije ako hoce da poboljsa pamcenje. Mozda samo hoce da lakse popamti nove pesme koje uci
šta će mu tolike pesme ? Da ima repertoar u glavi kako bi mogao da zabavi druge ukoliko mu nešto od toga zatraže ?
What's the point..svirati 20-tak, 30-tak..400 pesama - osim ako se ne planira neki nastup pred publikom (Vidi pod Slavoljublje :mrgreen: )
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 13:53
Zasto mislis da se neko plasi samoce ako hoce da vezba rad u grupi (timski duh). Mozda covek radi na poslu koji zahteva rad u grupi pa mu ke lakse da shvati kako sve to funkcionise
jer ako ne shvati kako grupa funkcioniše može da dobije otkaz ? see..? :mrgreen:
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 13:53
Sta je cilj ove diskusije?
To je mozda pravo pitanje
To je sigurno pravo pitanje, a ono glasi Šta vas drži (motiviše) da još uvek svirate. Ako ima neki deo pitanja da ti nije jasan, slobodno pitaj
alfonso wrote:
28 Feb 2018, 13:53
I zasto se uvek trudis da budes u pravu i gledas sve jednosmerno? Tvoj nacin i tacka. Postoji mnogo vise razloga za nesto.
Svako je usao u svet muzike iz drugog razloga i svako ostaje iz nekog drugog razloga
Ja sam postavio svoje hipoteze, koje se i trudim da argumentujem
Tvoje antiteze tipa "to je jednostavno tako" kod mene ne piju vodu.
Možda sam pglu jbg..ali smatram da ništa nije jednostavno kako izgleda i da mora da postoji na primer razlog zbog čega je nekome cilj da pronađe rek za rak, automobil na vodonik ili biljku koja samu sebe zaliva..a nekome da 20 puta probaci loptu kroz metalni obruč.

Da li da završim sa onim kako ne postoje glupa pitanja već samo glupi odgovori ..?

ajde neću.. :mrgreen:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 28 Feb 2018, 16:06

A postoje i oni koji nemaju strah od smrti, a opet hoce da se zabave. Neko se zabalja citajuci knjigu. Sta je to? Knjiga iz koje ne uci da izleci rak.
Tvoji argumenti nisu jaci od mojih jer mi je zabavno. Dok sviram moje telo luci hormon srece i bude mi lepo.
Ako je meni lakse da radim posao koji zahteva timski rad, onda mi je posao laksi. Sto bi se plasio otkaza? Pa nije smak sveta. Ja nisam odrastao ususkan u komunizam kao ti, pa razumem taj koncept.
Eto, mozda si ti nadprosecan veliki mislilac, a ja samo glupan koji se zabavlja.
A mozda si ti isfrustrirani lik koji samo tupi po forumima jer ne moze da nadje dva coveka za status kvo tribjut, a ja lik kome je dosadno na poslu pa gleda koliko ti treba pre nego sto pocnes da impliciras kako si mnogo pametan, a ja eto glup

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Šta vas još drži ?

Post by metalstringer » 28 Feb 2018, 16:11

Mislim da Ovrdrajv pise, ili se priprema da pise knjigu...
Covek pita, mi odgovaramo itd vodi se diskusija, sto vise to bolje...
Steta bi bilo ako gresim, ozbiljno
Aj :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta vas još drži ?

Post by bancika » 28 Feb 2018, 17:14

metalstringer wrote:
28 Feb 2018, 16:11
Mislim da Ovrdrajv pise, ili se priprema da pise knjigu...
Bilo bi dobro al mislim da nije, cini mi se da samo palamudi u prazno :D :ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta vas još drži ?

Post by alfonso » 28 Feb 2018, 18:02

bancika wrote:
28 Feb 2018, 17:14
metalstringer wrote:
28 Feb 2018, 16:11
Mislim da Ovrdrajv pise, ili se priprema da pise knjigu...
Bilo bi dobro al mislim da nije, cini mi se da samo palamudi u prazno :D :ziveli:
ma jok, ne bi on to nikad :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta vas još drži ?

Post by Overdrive » 28 Feb 2018, 18:08

alfonso wrote:
28 Feb 2018, 16:06
Eto, mozda si ti nadprosecan veliki mislilac, a ja samo glupan koji se zabavlja.
A mozda si ti isfrustrirani lik koji samo tupi po forumima jer ne moze da nadje dva coveka za status kvo tribjut, a ja lik kome je dosadno na poslu pa gleda koliko ti treba pre nego sto pocnes da impliciras kako si mnogo pametan, a ja eto glup
mon dieu ovo je istina !

Ja jesam natprosečni mislilac that's true.

Ali sam i isfrustriran zbog "SQ tribute nikako da se okupimo" - benda :cry:

Ono što je tebi i meni zajedničko, je da nam je oboma dosadno na poslu.. :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest