Šta to beše melodija ?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Šta to beše melodija ?

Post by Overdrive » 05 Mar 2018, 11:34

Priča br 1)
Grupa naučnika stavila je 5 majmuna u kavez, a u sredinu merdevine sa bananama na vrhu.

Svaki put kada se majmun popne na lestvicu, naučnici ostatak grupe isprskaju hladnom vodom.

Sada, svaki put kada majmun pokuša da se popne na merdevine, ostatak grupe ga pretuče.

Nakon nekog vremena, nijedan majmun se nije usudio da se popne na lestvicu, bez obzira na iskušenje.

Naučnici su onda odlučili da ubace u grupu novog člana. Prva stvar koju je majmun uradio bila je da se popne uz merdevine. Odmah su ga ostali majmuni pretukli. Nakon nekoliko premlaćivanja, novi član je naučio naučio da ne sme da se popne na merdevine, iako nije znao zašto.

Drugi majmun je zamenjen i isto se desilo. Prvi majmun je učestvovao u batinama za drugog majmuna. Treći majmun je ubačen i desilo se isto. Četvrti je zamenjen, a batinanje je ponovljeno i na kraju je peti majmun ubačen.

Ono što je ostalo je grupa od 5 majmuna. Iako nikada nije dobila hladan tuš, nastavila je da tuče bilo kog majmuna koji je pokušao da se popne uz merdevine.

Da postoji mogućnost postaviti pitanje majmunima zašto su tukli sve one koji su pokušali da se popnu uz merdevine, sigurno bi njihov odgovor bio: “Ne znam. Tako ovde stvari funkcionišu”.

Priča No 2)

Dve cimerke u domu peku viršle. Ona koja peče, uzme viršle, odreže im po komadić sa oba kraja i stavi ih u tiganj. Pita druga:
– A zašto režeš viršle na oba kraja?
– Nemam pojma, odvrati druga, moja mama to uvek tako radi…
Dođe vikend, cura dođe kući, pa u jednom trenutku pita mamu:
– A zašto ti kad pečeš viršle uvek odrežeš oba kraja?
– Ne znam zašto, odgovori mama, ali baka je to uvek tako radila…
Pita cura baku i ispadne da je to porodična tradicija, jer je i prabaka, koja sad živi u domu, isto pre pečenja rezala krajeve viršli!
Sutradan ode ona kod prabake u dom, naoružana cvećem i strpljenjem.
Stara sva oduševljena što ju je neko došao posetiti i u jednom trenutku mala skupi hrabrost i upita:
– Bakice, a zašto se pre pečenja moraju odrezati krajevi viršle?
– Pa zar još niste kupili veći tiganj?!


Ove dve simaptične pričice su samo uvod u jedno veće pitanje koje me zaokuplja već neko vreme, a to je..može li se desiti da se u muzici potpuno izgubi melodija kakvu smo nekada poznavali, te da se ista pretvori ili u nekakve ritmične recitacije, ili u besomužne drkedrkeđon solaže isl ? I da kada pitamo ljude zašto je muzika tako loša danas, oni kao i ovi majmuni kažu "ne znamo..tako je oduvek bilo"

Meni to nekako deluje jezivo, pogotovu kada znam da tako NIJE bilo oduvek, te da je nekada bilo i ovako..



Hoće li se forumi ovog tipa pretvoriti u besomučna drkeđonisanja oko pedala i gitara,transformatora, lampi, efekata, žica i trzalica..te da to drkeđonisanje postane smisao sam po sebi, neka vrsta larprulatizma u kojoj niko više ne vidi smisao, niti svira ili komponuje, ali i dalje forumaši i drkeđoniše ovuda i kad ga pitaš zašto to i čemu, on ti odgovori "e znam..tako je oduvek bilo.."

Da li se ovaj forum pretvorio u odeljenje ETF-a gde se više priča o lemilicama a skoro uopšte o muzici.

Kako izaći iz tog vrzinog kola.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Šta to beše melodija ?

Post by Rockatansky » 05 Mar 2018, 11:48

Overdrive wrote:
05 Mar 2018, 11:34
...može li se desiti da se u muzici potpuno izgubi melodija kakvu smo nekada poznavali, te da se ista pretvori ili u nekakve ritmične recitacije, ili u besomužne drkedrkeđon solaže isl ? I da kada pitamo ljude zašto je muzika tako loša danas, oni kao i ovi majmuni kažu "ne znamo..tako je oduvek bilo"

Kako izaći iz tog vrzinog kola?
Pa vec se pretvorila.

Tesko...

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Šta to beše melodija ?

Post by Tenji » 05 Mar 2018, 12:10

Sam sebi protivrecis. Kazes "Bilo je onako, a sad vise nije. Kad cemo izaci iz vrzinog kola?" Ocigledno je da se stvari menjaju. Vrzino kolo bi bilo da je sada isto kao i pre 50 godina, a da je tada bilo isto kao i 50 godina pre toga itd itd... Muzike dobre ima, i uvek ce je biti. Menjace se i evoluirati, a hvala Bogu ako si staromodan imas nasnimljene muzike kakve hoces da slusas za zivota.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Šta to beše melodija ?

Post by ProfessorBaltazar » 05 Mar 2018, 12:14

Kako izvuci bilo kakav zakljucak o buducnosti muzike/melodiji ili bilo cega iz 1) izmisljene price iz self-help bljutave knjige i 2) vica?

Just can't be done.

A koga zabole patak za buducnost anyway...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta to beše melodija ?

Post by alfonso » 05 Mar 2018, 12:55

Pravo pitanje treba da bude
Da li vam se svidja nova muzika i zasto ne?
:)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta to beše melodija ?

Post by Overdrive » 05 Mar 2018, 13:10

alfonso wrote:
05 Mar 2018, 12:55
Pravo pitanje treba da bude
Da li vam se svidja nova muzika i zasto ne?
:)

pa to..kakva mi je to muzika koju ne možeš da odzviždućeš ili pevušiš ?

hebeš to bre, to je zavera PROTIV muzike !

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Šta to beše melodija ?

Post by alfonso » 05 Mar 2018, 20:03


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Šta to beše melodija ?

Post by Overdrive » 05 Mar 2018, 20:30

:roll:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest