YT idiot

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

YT idiot

Post by Overdrive » 13 Mar 2018, 20:05

Šta je to YT idiot ?

Viđamo ih na svakom koraku - to su klinci koji uče o instrumentima (i muzici) sa YouTube-a.

YT naravno može da bude veoma koristan za one koji znaju šta da gledaju ali, za klinca koji bi da počne da recimo svira neki instrument (recimo gitaru) YT može da bude zbunjujuć.

Zašto zbunjujuć? Pa zato što se jednostavno rečeno nakotilo svakakvog sveta i svaka šuša ima pristup netu i, što je najgore, svaka od tih šuša smatra da ima pravo da lupeta, širi deinformacije i tako zapravo samo šteti zajednici iskrenih entuzijasta gitare, koji bi da zaista nešto i saznaju.

Evo primera:
Postoji nekoliko mitova koji su svi odavno debunkirani, razbucani ali..iz nekog razloga se tu i tamo i dalje vrte, pa neko ko prvi put naiđe na nekakve diskusije u vezi sa gitrama, može da stekne utisak da tu stvari nisu zaista čiste.

Diskusije o uticaju drveta na zvuk i mitove u vezi sa tim, diskusije o novim vs starim žicama, delovima gitare uopšte, lampama, SS pojačalima, napajanjima bla bla you name it.

Između ostalog, svi smo verovatno naišli i na "pažljivo sa truss rod" mitom, jer "ako niste vešti možda bolje da to date stručnjaku da uradi umesto vas, jer možete da pokvarite gitaru.." i bla bla..znate već

Naravno da je taj "mit" potekao od nekog kretena.
I naravno da je taj deo gitare kao i svaki drugi, napravljen da bi se koristio, pritezao i dotezao, te nije ništa "opasniji" nego recimo čivije ili bilo koji "šraf" na gitari for that matter, ok?

Ali..i taj "mit" je nekako zaživeo i prenosi se sa budale na budalu godinama.
"Pazi nemoj da zatežeš previše", "nemoj da nešto siebeš.." pogledaj kako se to radi na jutjubu itd.

Postoje naravno oblici života koji se plaše da upotrebe i čekić, pa zovu majstora za sve (takvim likovima verovatno i žene zovu majstora da odrade posao ili da im pokažu kako se to radi..btw)

Postoje i normalni ljudi, koji upotrebljavaju stvari onako kako treba. U to se ubraja i održavanje istih dabome.

Postoji međutim treća vrsta, koje je ovo novo vreme tehnologija donelo, to je YouTube idiot - lik koji nume da pr'ne bez jućuba.

I evo baš videh da se na jednom topiku, gde neko pita za truss rod, javlja jedan takav lik, sa "savetom".

Ono što je jasno, je da lik verovatno nikada u životu nije ni video truss rod.
Verovatno ne zna ni šta to znači, ali je negde na YT pokupio mit po sistemu prenošenja "zbudalenabudalu" i eto kako se glupost širi, eto kako se šteta pravi, bez imalo mozga, bez imalo opreza, bez imalo normalnog pristupa stvarima.

Zbog takvih likova ljudi moraju da troše svoje vreme i objašnjavaju stvari koje je civilizacija odavno rešila.
Zbog takvih likova se neka dokazana znanja dovode u pitanje i stvara klima opšte nesigurnosti i neverice.

Takvi YT idioti sada dovode u pitanje ne samo znanja u vezi sa gitarama, već i sa oblikom planete Zemlje, a sutra ko zna šta sve ne..

da sam ja Mao Ce, bio bih prisiljen da uspostavim čvrstu ruku, upravo zbog takvih likova koji svojom glupošću kompromituju znanje i stvaraju ambijent nevereice u civilizacijske tekovine zbog kojih su ljudi gubili svoje živote.

Nije toliko opasan strah koliko oni koji ga prenose, nesvesni svoje gluposti.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: YT idiot

Post by Tenji » 13 Mar 2018, 22:20

Overdrive wrote:
13 Mar 2018, 20:05

Zašto zbunjujuć? Pa zato što se jednostavno rečeno nakotilo svakakvog sveta i svaka šuša ima pristup netu i, što je najgore, svaka od tih šuša smatra da ima pravo da lupeta, širi deinformacije i tako zapravo samo šteti zajednici iskrenih entuzijasta gitare, koji bi da zaista nešto i saznaju.

Evo primera:
search.php?author_id=10755&sr=posts

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: YT idiot

Post by Overdrive » 13 Mar 2018, 22:41

loš ti je primer kenji

bolje daj neku svoju sličicu gde poziraš zgitarom.. :lol:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: YT idiot

Post by Rockatansky » 13 Mar 2018, 22:44

Tebi je baaas dosadno...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: YT idiot

Post by Overdrive » 13 Mar 2018, 22:46

Rockatansky wrote:
13 Mar 2018, 22:44
Tebi je baaas dosadno...
pa ?

jel dosada zabranjena ? :mrgreen:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: YT idiot

Post by Tenji » 13 Mar 2018, 23:11

Overdrive wrote:
13 Mar 2018, 22:41
loš ti je primer kenji

bolje daj neku svoju sličicu gde poziraš zgitarom.. :lol:
Mozes izguglati. :-)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: YT idiot

Post by alfonso » 13 Mar 2018, 23:32

Overdrive wrote:
13 Mar 2018, 20:05
Šta je to YT idiot ?

Viđamo ih na svakom koraku - to su klinci koji uče o instrumentima (i muzici) sa YouTube-a.

YT naravno može da bude veoma koristan za one koji znaju šta da gledaju ali, za klinca koji bi da počne da recimo svira neki instrument (recimo gitaru) YT može da bude zbunjujuć.

Zašto zbunjujuć? Pa zato što se jednostavno rečeno nakotilo svakakvog sveta i svaka šuša ima pristup netu i, što je najgore, svaka od tih šuša smatra da ima pravo da lupeta, širi deinformacije i tako zapravo samo šteti zajednici iskrenih entuzijasta gitare, koji bi da zaista nešto i saznaju.

Evo primera:
Postoji nekoliko mitova koji su svi odavno debunkirani, razbucani ali..iz nekog razloga se tu i tamo i dalje vrte, pa neko ko prvi put naiđe na nekakve diskusije u vezi sa gitrama, može da stekne utisak da tu stvari nisu zaista čiste.

Diskusije o uticaju drveta na zvuk i mitove u vezi sa tim, diskusije o novim vs starim žicama, delovima gitare uopšte, lampama, SS pojačalima, napajanjima bla bla you name it.

Između ostalog, svi smo verovatno naišli i na "pažljivo sa truss rod" mitom, jer "ako niste vešti možda bolje da to date stručnjaku da uradi umesto vas, jer možete da pokvarite gitaru.." i bla bla..znate već

Naravno da je taj "mit" potekao od nekog kretena.
I naravno da je taj deo gitare kao i svaki drugi, napravljen da bi se koristio, pritezao i dotezao, te nije ništa "opasniji" nego recimo čivije ili bilo koji "šraf" na gitari for that matter, ok?

Ali..i taj "mit" je nekako zaživeo i prenosi se sa budale na budalu godinama.
"Pazi nemoj da zatežeš previše", "nemoj da nešto siebeš.." pogledaj kako se to radi na jutjubu itd.

Postoje naravno oblici života koji se plaše da upotrebe i čekić, pa zovu majstora za sve (takvim likovima verovatno i žene zovu majstora da odrade posao ili da im pokažu kako se to radi..btw)

Postoje i normalni ljudi, koji upotrebljavaju stvari onako kako treba. U to se ubraja i održavanje istih dabome.

Postoji međutim treća vrsta, koje je ovo novo vreme tehnologija donelo, to je YouTube idiot - lik koji nume da pr'ne bez jućuba.

I evo baš videh da se na jednom topiku, gde neko pita za truss rod, javlja jedan takav lik, sa "savetom".

Ono što je jasno, je da lik verovatno nikada u životu nije ni video truss rod.
Verovatno ne zna ni šta to znači, ali je negde na YT pokupio mit po sistemu prenošenja "zbudalenabudalu" i eto kako se glupost širi, eto kako se šteta pravi, bez imalo mozga, bez imalo opreza, bez imalo normalnog pristupa stvarima.

Zbog takvih likova ljudi moraju da troše svoje vreme i objašnjavaju stvari koje je civilizacija odavno rešila.
Zbog takvih likova se neka dokazana znanja dovode u pitanje i stvara klima opšte nesigurnosti i neverice.

Takvi YT idioti sada dovode u pitanje ne samo znanja u vezi sa gitarama, već i sa oblikom planete Zemlje, a sutra ko zna šta sve ne..

da sam ja Mao Ce, bio bih prisiljen da uspostavim čvrstu ruku, upravo zbog takvih likova koji svojom glupošću kompromituju znanje i stvaraju ambijent nevereice u civilizacijske tekovine zbog kojih su ljudi gubili svoje živote.

Nije toliko opasan strah koliko oni koji ga prenose, nesvesni svoje gluposti.
Ti si glup. Toliko si glup da ne mozes da ukapiras koliko si glup. Najgore od svega je sto mislis da si veliki psiholog, psihijatar, mislilac, mudrac i da svaku osobu mozes da provalis i da si kompetentan da dajes savete.
Covek se uci. YT je najveca baza besplatnog znanja, zasto ne iskoristiti? Zato sto ti nisi imao tu priliku, pa ne treba niko da je ima?
Najbolje od svega sto zudis da imas neku vlast. Mislis da bi bio neki baja. U stvari si u zivotu mis! Budala koja laprda a niko ga ne slusa i ne sme da kaze sta stvarno misli. Posto kada bi pricao sa nekim na ovaj nacin na koji pricas sa nama, dobio bi po labrnji brze nego sto mozes da iskucas neku glupost ovde.
Samo nastavi, ja nemam problem sa tim da me pljuje neki debos kao ti. Tako da samo napred, leci svoje frustracije, posto ti je zivot jadan pa ti je ovo jedina radost u zivotu

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: YT idiot

Post by Overdrive » 14 Mar 2018, 10:59

alfonso wrote:
13 Mar 2018, 23:32

Ti si glup. Toliko si glup da ne mozes da ukapiras koliko si glup.
dago mi je da si proučio Klisov video koji sam okačio, da si skapirao Daning Krugerov efekat i da, na kraju krajeva sada kopiraš moje rečenice predstavljajući ih kao svoje :mrgreen:

Ništa lepše za filosofa poput mene kada vidi da ima svoje sledbenike ... 8)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: YT idiot

Post by alfonso » 14 Mar 2018, 11:11

Overdrive wrote:
14 Mar 2018, 10:59
alfonso wrote:
13 Mar 2018, 23:32

Ti si glup. Toliko si glup da ne mozes da ukapiras koliko si glup.
dago mi je da si proučio Klisov video koji sam okačio, da si skapirao Daning Krugerov efekat i da, na kraju krajeva sada kopiraš moje rečenice predstavljajući ih kao svoje :mrgreen:

Ništa lepše za filosofa poput mene kada vidi da ima svoje sledbenike ... 8)
Hahahahaha sigurno. Pa tebe ne bi sledio da si jedini koji mi zivot moze spasiti. Pre bi umro normalan nego ziveo kao debil

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: YT idiot

Post by Overdrive » 14 Mar 2018, 11:15

alfonso wrote:
14 Mar 2018, 11:11
Hahahahaha sigurno. Pa tebe ne bi sledio da si jedini koji mi zivot moze spasiti. Pre bi umro normalan nego ziveo kao debil
ajde prvo prestani da mi šalješ svoje nejkid pikčr'z pa ću da ti verujem, ok? :P

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: YT idiot

Post by alfonso » 14 Mar 2018, 12:03

Overdrive wrote:
14 Mar 2018, 11:15
alfonso wrote:
14 Mar 2018, 11:11
Hahahahaha sigurno. Pa tebe ne bi sledio da si jedini koji mi zivot moze spasiti. Pre bi umro normalan nego ziveo kao debil
ajde prvo prestani da mi šalješ svoje nejkid pikčr'z pa ću da ti verujem, ok? :P
Znam da bi ti to voleo, ali nisam gej. Da jesam, opet tebe ne bi cimai

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: YT idiot

Post by Overdrive » 14 Mar 2018, 12:14

alfonso wrote:
14 Mar 2018, 12:03

Znam da bi ti to voleo, ali nisam gej. Da jesam, opet tebe ne bi cimai
nisi gej a ovde mi glumiš podguznu muvu..? Odluči se dečko

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: YT idiot

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Mar 2018, 20:03

Alfonso je to, ne vredi ikakva komunikacija, on samo vrti isto.

Image

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: YT idiot

Post by alfonso » 14 Mar 2018, 20:18

MIKI-DJORDJE wrote:
14 Mar 2018, 20:03
Alfonso je to, ne vredi ikakva komunikacija, on samo vrti isto.

Image
Je l ti mama pomogla da napravis listu bez stamparskih gresaka?

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: YT idiot

Post by alfonso » 14 Mar 2018, 20:22


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest