Sta mislite o popu generalno?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Sta mislite o popu generalno?

Post by LazaRocker » 24 May 2008, 22:07

Ja licno ne volim danasnji pop, odnosno volim ga koliko i turbo folk :lol: :lol: :lol: :. Sve se svodi na jedne iste ritmove i meodije u drugim varijacijama. Volim domaci pop '80 i '90 koji me neodoljivo podseca na Ramonse :lol: :lol: :lol: ali ovo danas :grummel_2: :grummel_2: :grummel_2: .

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by goodlikesweeper » 24 May 2008, 22:50

U ovom danas,pa nadje se poneka dobra pesma ali u globalu muzika je plitka i namenjena za zaradjivanje para.I to puno para...

Ali inace,ja bas ne bih poredio taj pop osamdesetih sa ovim danas,odnosno MTV-jem od devedesetih pa na dalje.Te dve stvari su po meni sasvim razlicite...

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by LazaRocker » 24 May 2008, 23:02

Ma ok, nisam ih ni ja poredio, nego se oba zovu pop, a sad jedan mi je ok, a drugi bas nevolim.

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by goodlikesweeper » 24 May 2008, 23:16

LazaRocker wrote:Ma ok, nisam ih ni ja poredio, nego se oba zovu pop, a sad jedan mi je ok, a drugi bas nevolim.
Eto,to je upravo razlog zbog kog sam rekao da ne bi trebalo da dele isto ime... :wink:

p.s. ne volim... :wink: :wink: :wink:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by LazaRocker » 24 May 2008, 23:27

Ooops! Reko bi lapsus, al' posto nije greska u pricanju, onda samo slucajno...

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by luka000 » 31 May 2008, 01:28

Pop 80-ih, sasvim kvalitetna muzika-ali kad uporedjujem sa rock-om, rock je dosta slozeniji(zbog cega cu ga ja uvek vise preferirati)-mada ima i rock pesama koje su tra-la-la. Danasnji pop-ima dobrih stvari ali znatno manje nego pre.

User avatar
[T]aSh[K]a
Posts: 3
Joined: 15 Jul 2008, 03:02
Location: .. gde prestajem ja , gde pochinjesh ti , gde stali smo mi , gde sada su drugi ..

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by [T]aSh[K]a » 15 Jul 2008, 03:28

Pop je danas masu popularna muzika , nema ko ne slusha to ! Ja wolim strani pop :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by sinisake » 15 Jul 2008, 11:39

Mnogo je to sirok pojam...

Ako u pop spadaju i Beatles i Madona i RHCP i Blur i Interpol i Muse i Death Cab for Cutie, npr.

Mislim, ja najvolem engleski pop, a najveca pohvala koja se moze uputiti americkom je da u najboljim trenucima lici na engleski.
E, ali zato su Ameri cace za alternativu, koja opet svoje korene vuce iz popa, i sustinski, najcesce alternativa ima cistu pop harmonijsko-melodijsku podlogu na koju se tura noise slag ili neka ozbiljna atmosfera...

I tako... :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by Duane » 15 Jul 2008, 12:38

pa care pop je uvek bila popularna muzika zato se tako i zove xD

User avatar
7thSON
MF veteran
Posts: 60
Joined: 28 Jul 2007, 17:39

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by 7thSON » 18 Jul 2008, 04:17

POPularna muzika... Ne slusam ovaj novi pop, ne znam tacno ni sta spada u pop. Inace dobra stvar za zaradjivanje para, ko hoce da koristi muziku, u prvom planu, za tako nesto. Mislim da ti pop muzicari nece nikad dobiti feeling kad sviraju te svoje pesme koji dobiju rockeri...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by Doolio » 18 Jul 2008, 17:18

mislim da mnogo usko razmisljate.
pod jedan, zasto je nemoguce da neko voli pop i da ga zato svira? znam vise od nekoliko jako (znaci jako i institucionalno) muzicki obrazovanih ljudi koji jednostavno vole pop i pokrece ih i to je to, uzivaju ljudi (a jos mlate i neke parice ako rade tezge).
pod dva, nisu svi ljudi, a pogotovo publika, muzicari i umetnici istancanog sluha ili hodajuci muzicki enciklopedisti kenjatori:)
pop je po meni muzika isto vredna koliko i sve ostale, ima svoju ulogu, jako pozitivnu - priblizavanje muzike siroj populaciji, i ne samo to, vec, jednostavno ima ljudi kojima je muzika vrlo marginalna stvar u zivotu - da nema popa, moja keva verovatno ne bi poslusala nista u zivotu, zena niti ima sluha niti ima zelju da se nesto udubljuje, njoj je muzika atmosferski element ili element opustanja, a nikako neko proseravanje i filozofiranje i ko sam ja da joj kazem da to nije tako? zato kazem, morate da razmisljate malo van svojih okvira, citam ovde po forumu postove vezane za razne muzicke branse, muzicke zanrove itd. i jebote, toliku kolicinu ogorcenosti nisam video na skupu ratnih vojnih invalida kad su protestovali protiv slobe, al bukvalno. jeste, rokeri ce da plove na talasima svoje gitare u orgazmickoj eksploziji mozga, poperi ce uvek da otaljavaju, posto boze moj, u toj muzici ne moze da se uziva, pankeri ce onako da se uzive, ali jebes ti to, posto pank se lako svira pa se ne racuna, metalci ce da poziraju...ne mozete tako da gledate...

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by buki85 » 04 Aug 2008, 02:36

Doolio wrote:mislim da mnogo usko razmisljate.
pod jedan, zasto je nemoguce da neko voli pop i da ga zato svira? znam vise od nekoliko jako (znaci jako i institucionalno) muzicki obrazovanih ljudi koji jednostavno vole pop i pokrece ih i to je to, uzivaju ljudi (a jos mlate i neke parice ako rade tezge).
pod dva, nisu svi ljudi, a pogotovo publika, muzicari i umetnici istancanog sluha ili hodajuci muzicki enciklopedisti kenjatori:)
pop je po meni muzika isto vredna koliko i sve ostale, ima svoju ulogu, jako pozitivnu - priblizavanje muzike siroj populaciji, i ne samo to, vec, jednostavno ima ljudi kojima je muzika vrlo marginalna stvar u zivotu - da nema popa, moja keva verovatno ne bi poslusala nista u zivotu, zena niti ima sluha niti ima zelju da se nesto udubljuje, njoj je muzika atmosferski element ili element opustanja, a nikako neko proseravanje i filozofiranje i ko sam ja da joj kazem da to nije tako? zato kazem, morate da razmisljate malo van svojih okvira, citam ovde po forumu postove vezane za razne muzicke branse, muzicke zanrove itd. i jebote, toliku kolicinu ogorcenosti nisam video na skupu ratnih vojnih invalida kad su protestovali protiv slobe, al bukvalno. jeste, rokeri ce da plove na talasima svoje gitare u orgazmickoj eksploziji mozga, poperi ce uvek da otaljavaju, posto boze moj, u toj muzici ne moze da se uziva, pankeri ce onako da se uzive, ali jebes ti to, posto pank se lako svira pa se ne racuna, metalci ce da poziraju...ne mozete tako da gledate...
Svaka ti je zlatna!!!!!!!

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by pipistrello » 04 Aug 2008, 03:11

Heh :wink: Drago mi je da na ovom forumu ima ljudi koji nisu tu da bi pljuvali razne stilove.Danasnji muzicari jako usko gledaju na muziku.Kad nisu upuceni u neki muz.stil najlakse im je da zauzmu odmah negativan stav prema njemu.Po meni pop muzika ima pevacice sa dosta dobrim glasom,te iz tog razloga je pop muzika ok.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by Dushan S » 07 Aug 2008, 05:05

Pop muzika nije stil, pobogu. To je odrednica koja govori o masovnoj prihvatljivosti nečega, tome da je mainstream. To su u stvari "Lake note" koje postoje u svakoj muzici. Čak ni tada, realno, nemoguće je reći da li je nešto obeleženo sa "Pop" zaista popularno, jer šta je merilo popularnosti ako Slipknot prodaju jedan album u USA u tiražu kao poslednja 3 Madonina. Pop muzika kao takva nema nikakav svoj stil već samo spaja elemente različitih žanrova tako da je to lagano za slušati. Na primer, metal, distorzirana gitara i dugokosi image je u početku bila antiteza popu, ali tokom osamdesetih, nakon određenog vremena pojavljuju se isti ti elementi u pop muzici u svojoj razblaženoj varijanti, gitarski virtuozni solo, rif, duga kosa, imidž opasnih momaka itd. Pošto je različito muzičko nasleđe na različitim podnebljima, tako i naš "pop" ovde nema blage veze sa npr onim što je "pop" u usa. Kod nas je to nasleđe ljubavi prema italijanskim šansonama, starom rock-u, AOR muzici osamdesetih (Toto i ostala kompanija), RnB i disko muzici osamdesetih, smućkano tako da se ponegde u pozadini čuju morski talasi, dok je u USA pop naravno takav da obuhvata ono što oni vole, influence od metala do rap-a i rnb-ja sve to razmućkano u šećernoj vodici.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Sta mislite o popu generalno?

Post by Orgasmatron » 07 Aug 2008, 06:00

Danashnji, ili kako ja volim da kazem MTV POP, je golo djubre, mnogo zdravije stvari su se pravile '80ih i nisu imali toliko okrenute textove prema nekoj nemoralnoj degenerisanosti, materijalizmu i ostalim baljezgarijama, a i produkcija tih dana je zapravo bila daleko bolja i zdravija, magnetna traka je nenadjebiva u odnosu na komp koji je josh uvek za te stvari shlogirana naprava

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest