Bajaga na tapetu

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bajaga na tapetu

Post by Doolio » 24 Oct 2009, 19:21

Nikakve potrebe nema da ti objasnjavas meni komentare i postove drugih ucesnika u raspravi. Jesi li ti njihov 'drveni advokat' i da li ti oni placaju satnicu za to sto radis?
da ti tvoja nadobudnost ne zaklanja percepciju, video bi da sam tu stao na tvoju stranu.
za ovo ostalo stvarno nemam komentar, mislim, ne verujem ni da ga ocekujes, pa ga necu ni dati. a sto se tice toga zasto sam ja reko da me se okanes, to je bilo kod pionira i tvog mudrovanja, neposredno posto sam ja lupetao o pionirima. sasvim dovoljan razlog da se ogradim, mojim pionirskim komentarom sam pravio nevini und naivni oftopic, a ne municiju za tvoje napadanje, pa makar to i nebilo napadanje mene direktno.
TI jesi rastao u okviru SISTEMA, zato je tebi SISTEM u glavi. I ti zelis da ga napravis na ovom forumu time sto pravis neku vrstu male strahovlade.
ovo je ono o cemu pricam, a da li se ostali slazu sa mnom, uopste me ne zanima, svadjao sam se ja sa svima njima mnogo grdje nego s tobom. a ovakve bombasticne izjave koje imaju za cilj samo da provociraju onoga kome su upucene, a i druge koji posmatraju diskusiju, treba da ostanu u srednjoj skoli u debatnim timovima ili tako nesto. psihoanaliza preko foruma, pa jos i nebitna psihoanaliza...
naravno, onda si krenuo u "vi se drzite zajedno" pricu koja veze s mozgom nema, sto je i prirodno, jer ako je to istina, ti si pravedni fajter, a mi smo horde zla. ni u jednom trenutku se nisi zapitao "cekaj, sto sad svi mene prozivaju, mozda i nije po kolegijalnosti, cek da revidiram sta je sve bilo, mozda sam se nesto izglupirao".

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Bajaga na tapetu

Post by Dushan-85 » 24 Oct 2009, 19:30

Doolio wrote:
Critical wrote:Pa izgledas mnogo starije, ja sam cuo jednom da je Dzoni rekao za tebe da si mator ko biblija i da si bezveznjak i da volis vozice,hahahhahahah
ahahaha:)

kristijan:
jok, ovo mi je treci faks :mrgreen: prvo isao na pravni par godina, batalio, onda isao na visu politehnicku godinu dana zbog armije, onda upisao demiju i sad sam treca godina.
a ne znam sto si mislio da sam stariji, '82. je zavrsilo fakseve 2006, da sam sve po protokolu radio, sad bih zavrsavao drugi faks:) cak i da sam mladji par godina, mogao bih da imam zavrsen jedan faks i zapocet drugi...[/quote

Ovo si ti odgovorio kad me je onda Critical potkacio. To dokazuje ne samo da mudro cuvas svoju kozhu/ te da si ti taj koji je pametar, racundzija koji sve mjeri na svom kantaru/ bas kao Dzoni u spotu za pjesmu GRACIJA/ vec i da si dvolicanjak. Bezveznjak nisi, elokventan si, razumijes se u muziku i poznajes materiju o kojoj pises, ali, si dvolicnjak. Zasto si dvolicnjak, zato sto se ovamo smijes tim forama sa proslim rokom trajanja, a ovamo se stavljas na moju stranu. Meni niko nikada nije trebao da me brani, i ja cu se braniti sam kao i do sada. Nije mi potrebno da bilo ko u polemici drzi moju stranu. Ja imam svoje misljenje i toga se drzim i ne treba mi nikakav 'tumach' istih. Toliko glup, ako si bas tako mislio, i nisam. Znam citati sve sto je ispisano i izmedju redova.

I na kraju krajeva, nisi kao ove ostale 'seka-perse' koji ostavljaju dopola ispisane odgovore na bilo cije postove, vec se trudis da izguras stvar do kraja. I to te cini drugacijim od ostalih. Da li je to tvoja vrlina ili mana, sam prosudi.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bajaga na tapetu

Post by Doolio » 24 Oct 2009, 19:46

a ti opet imas mutnu percepciju zato sto si ispizdeo.

taj njegov komentar mi je zaista bio smesan zato sto je spojio dva-tri posta koja veze jedan s drugim nemaju u jedan, pritom jeste potkacio tebe, ali meni je to bilo apsolutno nebitno, ili sta, ne sme da mi bude smesno nesto sto potkacinje tebe? ne vrti se svet oko tebe.
sto se tice dvolicnosti, tu opet gresis u konceptu: ja mogu da se svadjam sa tobom oko jedne stvari i da se slazem oko druge, to nije dvolicnost, to je racionalna analiza. ako ti sad kazes da je pink flojd super bend, ja cu se sloziti, necu reci da seres samo zato sto imamo neki drugi konflikt. zato ponavljam - u raspravi sa nebojsom si bio u pravu jer on nije skontao sta oces da kazes i tu sam i dalje na tvojoj strani jer je poceo da te proziva nemajuci prave informacije. ali za ono kasnije si sam kriv. po tebi ja moram ili da te teram u pizdu materinu ili da se slazem s tobom u svemu, ja nisam takav, ako kazes nesto sto mislim da je dobro, podrzacu te, ako si drzak ili lupas gluposti, naravno da necu, nego cu te mozda i napasti, ako me dotakne to sto pricas.
Meni niko nikada nije trebao da me brani, i ja cu se braniti sam kao i do sada. Nije mi potrebno da bilo ko u polemici drzi moju stranu. Ja imam svoje misljenje i toga se drzim i ne treba mi nikakav 'tumach' istih. Toliko glup, ako si bas tako mislio, i nisam. Znam citati sve sto je ispisano i izmedju redova.
pritom ti niko ne garantuje tacnost onoga sto si ispercipirao da se izmedju tih redova i nalazi, zar ne? i ako ti kazem da nesto sto si rekao o meni nije tacno, ti mozes slobodno da pretpostavis da sam dvolican ili nesto tome slicno, a mozes i da pretpostavis da si se zezno u tom citanju izmedju redova. medjutim, ti nemas pretpostavke vec samo sigurne zakljucke i izabrao si ovo prvo. sa tim imas procenat uspesnosti od nekih 50%, kao da resavas test, pa zaokruzis sve pod A. polazis od sebe i svoje nepogresivosti, sto je greska u startu, ne zato sto si ti glup ili nesto, vec zato sto niko nije nepogresiv.
a sad cu te ispraviti za ovo sto si rekao da ti nije potrebno da neko drzi tvoju stranu u polemici. polemika obicno, ne uvek, ali obicno ima dve strane. a polemicara moze da bude i dvaes. ja ako drzim tvoju stranu, to nije zato sto sam majka tereza nego zato sto se slazem sa tobom, sto sa tobom licno nema veze. isto tako i za suprotnu stranu vazi. medjutim, ako se krene u neke licnije stvari tipa 'cuvas dupe', tako cu i ja da se postavim ko sto sam i uradio sa onim debilnim postom.

druga stvar, nme razumem sta fali ako se neko pojavi kao, ko sto kazes, 'tumac misljenja'? npr sad osoba x i osoba y se igraju gluvih telefona, a osobi z je sve jasno, sto bi on cutao, umesto da kaze i jednom i drugom sta onaj drugi oce da kaze, kad vec ne mogu izmedju sebe da se skontaju. to nije niti drveni advokat niti branilac niti poltron ili bilo sta. stavise, to je pozeljno kada se takav problem javi.
ne znam cemu taj nedefinisani ponos, prkos, sta li je, kod stvari koje nisu u takvom kontekstu gde to treba da dolazi do izrazaja.

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Bajaga na tapetu

Post by kurtrose » 24 Oct 2009, 19:46

Jebo te.. Definitivno se ovo ne zove Battlegrounds i Spitfest bez razloga!! :D
Na stranu te vase medjusobne razmirice, nego jel procitao iko da ce Bajaga da dodeli neku mtv nagradu u Njemackoj?! NIsam zapamtio kome i kakvu tacno nagradu jer sam se najezio cim sam ga video, tj njegovu sliku...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bajaga na tapetu

Post by sinisake » 24 Oct 2009, 20:16

A mogao si Dushane i na lepsi nacin da kazes da je Bajaga ljigavac. :mrgreen:
Necu zaboraviti nikad onaj broj "Velike Srbije" u kom su ga pitali za misljenje o Voji Seselju.
Odgovorio je da njegovu publiku cine ljudi razlicitih politickih orijentacija, pa da ne bi da se izjasnjava...
A onda je sa onim nesretnim alkosom koji sebe smatra najboljim zivim srpskim rok pesnikom glumio matorog otporasa, kad je Cobi vec bio na izdisaju... Prvoborac, sunce ti *****...

Kao da smo zaboravili da je sa Lanetom Gutovicem, ubojitim satiricarem :mrgreen: , koji je za tu priliku pricao viceve o popovima, zabavljao, uz akustaru, na nekoj proslavi NIS-a, SPS-JUL bagru...

No, trebalo bi, kazu, odvojiti delo od umetnika. U Bajaginom slucaju ja to bas i ne mogu, jbg... :)
Last edited by sinisake on 24 Oct 2009, 20:24, edited 1 time in total.

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Bajaga na tapetu

Post by Dushan-85 » 24 Oct 2009, 20:16

Batina ima dva kraja, to je jasno.
Ja sam Bokija nazvao 'genijalcem' zato sto eto, Boze moj, on bolje zna sta sam ja mislio nego li on sam. I normalno, necu dati da me neko pravi budalom i idiotom koji nema svoje ja. Js necu to da mu precutim, a to sto se on prikazuje kao neko ko ima 'najoriginalnije' misli na ovom forumu, jeste njegov veliki problem. No, takvi ne razumiju ni ironiju ni sarkazam. Da li onda neko ko koristi citate i navode prilikom pisanja nekog teksta, jeste manje vrijedan i pamatan, ako se njegova misao naslanja na sentencu njegovog prethodnika. To bi isto zvucalo kao kad bi kazao da je Platon 'neoriginalan' mislilac ako je svoje dijaloge nazivao po imenima filozofa, svojih prethodnika, kako bi njihove misli i gledista tumacio na svoj nacin. To sto se moje misli poklapaju sa Stulicevim, ne moraju znaciti da ja njega slijepo pratim u svemu, sto je meni htio Boki ubaciti u usta. To nije glupost ili 'greska', vec nevidjeni bezobrazluk. A to necu nikome dozvoliti, pa ne znam kako se ko zvao. I naravno da se svijet ne vrti oko mene, samo mi je glupavo da se smijes na Criticalov post koji je jedan od besmislenijih i glupijih na koje sam imao 'cast' da nabasam, uopste. Sa Bokijem necu da polemisem, uopste, zato sto covjek tako bezocno i otvoreno zeli od mene napraviti nekog ko nema svoje misljenje. Tu se zajebao i on i njemu slicni. Kao i u svemu, i ovdje garant postoje 'klanovi' u kojima jedni druge podrzavaju svoje 'sadrugare-zadrugare', pa ma koliko i kako im misli, namjere i ideje bile niske i prljave. Tu prvenstveno mislim na DejanKukija, koji je, eto, cim sam 'chachnuo' njegovog 'Bokicu', topik prebacio na spit-fest, da se ne bi dizala prasina. Dobro, de, smjestio je 'lajavu djecicu' tamo gdje treba. On mora odrzavati svoju parohiju u pokornosti i pod kontrolom. On ne zeli da se ista talasa na njegovom imanju. To je jednostavno tako, kratko, prirodno i jasno. I ne samo to da je on preuzeo na sebe ulogu 'ucveljenog diktatora' koji eto ne zna gdje ce i sta ce sa tolim pljuvanjem, vec se dobrano bacio na 'poducavanje' onh neposlusnika. Na svu srecu, od mene je digao ruke, jer ko zna kakvim bi me sve putevima, nevidbozima i gudurama mogao odvesti. I hvala mu na tome. Jer, jedino Bog zna koji su nasi putevi. Uostalom, Dulio, ako i sam vidis da se Boki ne javlja, sto se kog vraga i kurca mijesas u to kako ja i koliko dugo pisem. On je ispao iz igre, ili se zavukao kao kakav crv u trulu vocku, ali to ga ne opravdava da svojom 'nedorecenoscu'/ a to je caka kojoj mnogi, kad vise nemaju gdje i kuda pribjegavaju/ ostavlja mene na brisanom prostoru i bez odgovora. I odgovoricu i Dejanu i Bokiju i tebi i bilo kome drugom na ovom forumu, prema zasluzi. U to budi uvjeren. I ja sam ti i u proslom postu kazao da nisi glupan/ takvih isuvise ima/ vec da si dvolicnjak. Tacnije, tancujes prema datoj partituri, zelis se odrzati na povrsini. A posto nisi glupan, sasvim sam siguran da razumijes o cemu ti pricam. I stoga, bolje nemoj svoje sive celije i nerve trositi na to 'sta sam ja mislio kad sam ono napisao' , jer ces samo izgubiti vrijeme. Ako imas ista da me pitas i da ti nije jasno, pitaj mene, jer ce u suprotnom, pogodices cilj svojih misli, a promasiti smisao mojih rijeci.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bajaga na tapetu

Post by sinisake » 24 Oct 2009, 20:24

I ja sam ti i u proslom postu kazao da nisi glupan/ takvih isuvise ima/
Ti bas volis Azru?

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Bajaga na tapetu

Post by Dushan-85 » 24 Oct 2009, 20:27

Do KRIVOG SRASTANJA-da.
I ljubav ima svoje granice. Kao sto vidis.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Bajaga na tapetu

Post by Guitar_thrill » 24 Oct 2009, 20:29

Ok je sve to, samo mnogo si nesto u fazonu borbe protiv sistema, kao takvog... Ako to nije neka ironija, onda je smesno
:bow: poltron sam :bambi:
Last edited by Guitar_thrill on 24 Oct 2009, 20:36, edited 1 time in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bajaga na tapetu

Post by sinisake » 24 Oct 2009, 20:33

Dushan-85 wrote:Do KRIVOG SRASTANJA-da.
I ljubav ima svoje granice. Kao sto vidis.
Zakljucno s tim albumom, ili sa Fazanima?
Ljubav ima granice, samo je mrznja bezgranicna. :mrgreen:

Ok je sve to, samo mnogo si nesto u fazonu borbe protiv sistema, kao takvog... Ako to nije neka ironija, onda je smesno... No hard feelings... :D

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Bajaga na tapetu

Post by Dushan-85 » 24 Oct 2009, 20:41

Ovaj drugi dio nisam bas najbolje shvatio, pa ces mi oprostiti sto ti na to necu odgovoriti.
Zakljucno za SRASTANJEM. To je bilo to. Nije se trebalo nista posle toga dodavati. Ali, jebiga, ljepota i pamet kratko traju.
Glupost je bezgranicna, a mrznja se zavrsava time sto pojede samu sebe.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Bajaga na tapetu

Post by nemanjavelimirovic » 24 Oct 2009, 20:52

Ne znam ko voli Bajagu ko ne voli, mrzi me da citam celu temu, ali eto da kazem da je meni taj lik sasvim korektan bio u 80tim i slusao sam ga kao mali, uz corbu i sve ostalo tad (kad imash 7-8 godina sve to pitko upijash...zar ne), a sad mi je vec odavno out of date, ali respect za celu tu ekipu koja je ranije radila, da su takvi likovi i sada zvezde bila bi bolja situacija u rock and rollu...Sad rock zvezde ne postoje ili ako i postoje zive od stare slave i nisu ni upola popularni kao pre 20ak godina, naravno to se mozda ne odnosi na Van Gogh...sve je bolje od grand prdukcije...Bajaga svira telecaster te mu je sve loshe (mnoge pesme u skorije vreme) oproshteno :mrgreen:
Last edited by nemanjavelimirovic on 24 Oct 2009, 20:55, edited 1 time in total.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bajaga na tapetu

Post by Doolio » 24 Oct 2009, 20:54

dosli smo do kraja rasprave jer neces da odstupis od svojih pretpostavki i 'citanja izmedju redova' iako se ticu mene sa kojim razgovaras, a ja ti pricam nesto drugo. dobro, tvoje pravo.
samo ti mogu poruciti da probas katkad i da posumnjas u svoju 'nepogresivu percepciju' da se ne bi borio sa vetrenjacama koje ni ne postoje. pritom si okacio nebojsu na tapet zbog aspolutno identicnih stvari.
a ovo nije bezanje od rasprave, vec ako nekom kazem tri puta da sam danas jeo omlet, a on mi tri puta kaze 'nisi, jer ja citam izmedju redova i jasno je ko dan da nisi jeo omlet', onda nema svrhe. nista ljutnja, nista frust, jednostavno je besmisleno.

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Bajaga na tapetu

Post by Dushan-85 » 24 Oct 2009, 20:59

Ako si jeo omlet- prijatno ti bilo.
Pozdrav.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Bajaga na tapetu

Post by nemanjavelimirovic » 24 Oct 2009, 21:05

Nasao sam od ranije
Doolio wrote:u pravu je covek, prebacite u metal
Evo dokaz da je bajaga ipak punker stari...cuti kraj pesme... :lol: 8)
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ElKck7YVu2w&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ElKck7YVu2w&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest