Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 18 Nov 2008, 21:58

mrzi me da citam ceo topic, ali ubedjen sam da niko nije rekao da je ta muzika kvalitetna.

na konto toga, i znacilo bi mi da mi odgovoris na ovo:
da, postoje kvalitetne i manje kvalitetne muzike, je li, ali gde je granica i zasto vuci granicu uopste u jednoj takvoj stvari?
opet kazem, neki betoven ce se pokenjati na sve osim klasike i bice u pravu, jer nijedna muzika nema takvu harmoniju, takve tripove i blablabla ko zna sta jos kao klasika. i sta sad, ajmo ukinuti sve i neka bude sve sranje osim klasike. zanima me tvoje misljenje.

ja kazem da je svaka muzika dobrodosla jer ne delim muziku po kvalitetu (zbog gore navedenog), vec po tome koliko mi licno odgovara i po njenoj nameni (primeni). pod primenom mislim na to da muzika ima svoju ulogu, znaci, probaj da skaces uz baha, probaj da pravis sutku uz etno ambijental, probaj da lomis case uz dzez...
izbegavam bilo kakve vrste filozofiranja i klasifikacija jer time samo sebe mogu da *****, tako da ako ceca izbaci nesto sto mi se svidja, slusacu 24h dnevno ako mi se toliko svidi.

Danielt
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2008, 17:38
Location: Zrenjanin

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Danielt » 20 Nov 2008, 04:20

dobro ti je pitanje
e ovako smatram da je muzika kvalitentna kad kroz muziku (izostavi text) mozes da osetis dali je ta pesma vesele prirode dali je tuzna kako da kazem da sama muzika po sebi ima neki smisao a ne lupanje jednog akorda kroz celu pesmu o textu necu ni da pocinjem da pricam

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 20 Nov 2008, 16:04

pa ti si onda ubio r'n'r sa tim "lupanje jednog akorda" ;)
mislim da je harmonija "narodnjaka" kompleksnija nego neki rokic standard... pa bogamu narodnjaci koriste dominatne sedmice... opaaa... ;)

Danielt
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2008, 17:38
Location: Zrenjanin

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Danielt » 21 Nov 2008, 23:05

e nemam vremena da vam objasnjavam ako sviras neki instrument skontaces da je rock podosta tesko svirati i da je kompleksan (kad si vec napo rock) a narodnjake svira svako ko iole zna da koristi neki muzicki instrument

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by mislim_stvarno » 22 Nov 2008, 09:08

Nisi u pravu, a da bi to dokazao, ja bih morao da stanem na stranu granda i narodnjaka, a to ne zelim...

Pravis stereotipe isto kao i oni likovi sto vicu "metalci=satanisti"...

Ja znam vise ljudi koji sviraju narodnjake, tezgare, priblizno mojih godina, i svi oni sviraju dosta duze od mene, pa samim tim znaju mnogo.
Mozda ja mogu brze da sviram, da tapujem i sta ja znam, ali i oni sigurno ZNAJU da sviraju...

Imas vise domacih punk bendova koji ne znaju nista osim da uhvate petice i oru po zicama, nego narodnjackih...
Ok narodnjaka ima mnogo vise, pa se sigurno po lokalnim kafanama pojavljuju likovi koji ne znaju da sviraju, ali generalizovati je glupo...

Ja sam protiv granda pre svega zato sto ga vecina mladih slusa. Mladost je vreme za bunt i divljanje, a kako ti da iskazes bilo kakav bunt uz Cecu Seku Miki Kiki Srnelu Minelu Stoju i ostale kurve i kurvestije... Divljanja ima, ali to nije divljanje uz shutke i slicno nego razbijanje flasa i casa u pod i od neciju glavu.
Nesto tako bi moralo da postoji, i da ga ljudi slusaju, ali meni je neukusno kada dete od tri godine peva daru bubashvabu i ostale...
To je, po mom misljenju, muzika za matorce kojima je muzika zadnja rupa na svirali.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by dejankuki » 22 Nov 2008, 10:20

I najzad smo dosli do trenutka kada se ponavlja vec jednom izreceno, jos prosle godine...


dakle, da ne citiram moj post... ali pogledajte odavde.. viewtopic.php?p=11265#p11265 pa nekoliko narednih poruka... a bogami i celu temu, i ne samo ovu... ima tu jos nekih..

Nije fazon mrzeti, nego shvatiti sta se desava... mahhh. opet da ponovim, meni muzuka ne smeta, smetaju mi reci, filozofija i marketinska agresivnost, gde se svasta uvaljuje kao kvalitet.. a pravi kvalitet u BILO kojoj muzici ostaje maltene underground...

i smanjite izlivanje zuci, nema svrhe...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by mislim_stvarno » 22 Nov 2008, 11:06

Ja sam ovde manje od godinu dana :mrgreen:
Mene je stvarno mrzelo da citam 16 strana o turbo folku i sl. Ovo je moj drugi post u ovoj temi, a prvi sam napisao samo zato sto mi smeta bilo kakvo pravljenje stereotipa i predrasuda, i ako ni ja sam to ne mogu da izbegnem u mnogim situacijama. Posle toga rekoh da napisem i moje misljenje o toj pojavi...
Skroz se slazem sa svim sto je deki napisao tamo negde pozadi, i ja sam to pokusao da kazem.
Nisam pokusavao da prepricavam sta je neko drugi napisao, jbg nisam procitao celu temu, jer mi je turbo stvarno nebitna stvar.
To je moje razmisljanje o ovoj stvari do kog sam dosao pricajuci sa ortacima o muzici.

Izvinjavam se ako je neko pomislio da kradem postove...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by dejankuki » 22 Nov 2008, 11:47

Ne, ne, ne, ne. nije u pitanju kradja, nego je na kraju ispao zakljucak "sta je to sto mi se ne svidja u grand produkciji" i opet kazem nezavisno smo dosli do istog... terba imati obzira za sve i u svakom trenutku...

Mrzeti je glupo, nepostovati je nepotrebno... ali ipak treba prepoznati TACNO sta je ono sto smeta... a ne generalizovati... i naravno... argumentom na tvrdnju i bez izliva preeevise emocija..


Jbga, mi, u smislu ja, ti, on, ona, ono smo veoma malobrojni da bismo promenili svet, ali boze moj ne treba cutati.. a ni sagoreti od negativnih stavova prema drugome/drugima/drugacijem.. lepo rekoce Lennon/MacCartny "live and let DIE" zivi svoj zivot i ne brigaj mnogo za tudje stvari...



BTW, ko na kakva ce nasa deca biti i sta ce slusati... a zabraniti im necemo moci... trpeti moramo i pokusavati da im bar malo usmerimo ukus na neki kvalitet..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 23 Nov 2008, 11:41

Danielt wrote:e nemam vremena da vam objasnjavam ako sviras neki instrument skontaces da je rock podosta tesko svirati i da je kompleksan (kad si vec napo rock) a narodnjake svira svako ko iole zna da koristi neki muzicki instrument
pa brate ja sebe smatram za coveka kom je rock/blues prioritet... ja sam rekao samo da je i rok ako ga sagledas iz perspektive na koju ti gledas narodnjake isto smesan... oces da kazes da je samo rock kvalitetna muzika? kvalitet nema nikakve veze sa zanrom... to je prva stvar... a druga stvar je da 90% tih "narodnjaka" ume da oprzi taj velicanstveni pravac rock i to mnogo dobrooo... kad malo sazres u muzickom smislu shvatices... i ja sam isto tako gledao na svet pre jedno cetr godine i mislio sam kako je malmsteen sve odsvirao(onda sam skontao kad sam malo poboljsao svoje sviranje koliko je zapravo hendza radio zeznute stvari) a ustvari sam samo zagrebao povrsinu MUZIKE... a fala bogu pa muziku treba uciti celog zivota, nije to kao na filmovima, talentovan decko svira devojcici i eto ga odjednom u madison squareu... bla bla bla... da nedavim dalje... "rock vs folk" je apsurd i govoriti da je uopste jedna sfera muzike za bacanje... meni se licno nesvidja a jel to znaci da treba da je zabranim jer mislim da nije kvalitetna? pa to nas vodi natrag u 30' ... ;)

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by jolana » 23 Nov 2008, 11:50

OFFF



Eh, da mogu teleportom do 30ih, pa da izmislim death metal ,pa da me linchuju kao veshca i nastranog!!!

Danielt
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2008, 17:38
Location: Zrenjanin

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Danielt » 24 Nov 2008, 02:54

mislim_stvarno wrote:Nisi u pravu, a da bi to dokazao, ja bih morao da stanem na stranu granda i narodnjaka, a to ne zelim...

Pravis stereotipe isto kao i oni likovi sto vicu "metalci=satanisti"...

Ja znam vise ljudi koji sviraju narodnjake, tezgare, priblizno mojih godina, i svi oni sviraju dosta duze od mene, pa samim tim znaju mnogo.
Mozda ja mogu brze da sviram, da tapujem i sta ja znam, ali i oni sigurno ZNAJU da sviraju...

Imas vise domacih punk bendova koji ne znaju nista osim da uhvate petice i oru po zicama, nego narodnjackih...
Ok narodnjaka ima mnogo vise, pa se sigurno po lokalnim kafanama pojavljuju likovi koji ne znaju da sviraju, ali generalizovati je glupo...

Ja sam protiv granda pre svega zato sto ga vecina mladih slusa. Mladost je vreme za bunt i divljanje, a kako ti da iskazes bilo kakav bunt uz Cecu Seku Miki Kiki Srnelu Minelu Stoju i ostale kurve i kurvestije... Divljanja ima, ali to nije divljanje uz shutke i slicno nego razbijanje flasa i casa u pod i od neciju glavu.
Nesto tako bi moralo da postoji, i da ga ljudi slusaju, ali meni je neukusno kada dete od tri godine peva daru bubashvabu i ostale...
To je, po mom misljenju, muzika za matorce kojima je muzika zadnja rupa na svirali.
pogresno si me shvatio (to se cesto desava valjda zasto me mrzi da pisem)
no nekazem da ljudi koji sviraju narodnjake (citaj grand production)
naprotiv to kakv si muzicar kolko dobro umes da sviras je nevezano za zanr muzike koju sviras, jedan moj drug svira klavijature (moram da opsujem) jebacki a svira narodnjake
nego sam govorio o toj muzici
nadam se da si me razumeo :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 24 Nov 2008, 10:28

brate ti to nisi napisao... ;) ja i kolega nemozemo misli da ti citamo...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by mislim_stvarno » 24 Nov 2008, 11:00

Apsolutno.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by nemanjavelimirovic » 24 Nov 2008, 23:01

Vodio sam psa u setnju i on je imao potrebu za velikom nuzdom. Kada je zavrsio, gle cuda, njegvo "umetnicko delo" je bilo u obliku logotipa pink televizije. Ah taj ART.... :mrgreen:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by nemanjavelimirovic » 24 Nov 2008, 23:04

Onda se nastavila situacija...samo kod sledece bandere lik koji je bio ocrtan u remek delu je izuzetno podsecao na Sasu Popovica, samo je manje smrdelo... Moj pas jede finu hranu. :arrow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest