Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Dete epruvete » 25 Nov 2008, 10:11

prijavi psa na Chivijadu ili neki drugi skup aforisticara :D

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Ivinci » 05 Jan 2009, 10:29

Doolio wrote:mrzi me da citam ceo topic, ali ubedjen sam da niko nije rekao da je ta muzika kvalitetna.

ja kazem da je svaka muzika dobrodosla jer ne delim muziku po kvalitetu (zbog gore navedenog), vec po tome koliko mi licno odgovara i po njenoj nameni (primeni). pod primenom mislim na to da muzika ima svoju ulogu, znaci, probaj da skaces uz baha, probaj da pravis sutku uz etno ambijental, probaj da lomis case uz dzez...
izbegavam bilo kakve vrste filozofiranja i klasifikacija jer time samo sebe mogu da *****, tako da ako ceca izbaci nesto sto mi se svidja, slusacu 24h dnevno ako mi se toliko svidi.
:bow:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Dushan S » 19 Jan 2009, 01:19

Ekčuli, ja mogu da plačem za izgubljenom ljubavlju uz Jazz ili Industrial, i da lomim čaše i ostali inventar uz metal, a pevam u horu s drugarima uz kalifornijski pank pa nisam siguran da bih se složio da "svaka muzika ima svoju svrhu" :D

U stvari, to što neko misli da Jazz nije za lomljenje čaša, je očigledno jer ne zna da uz tu muziku, prepunu termina vezanih za seksualni akt prirodnije i logičnije ide scena sa noćnim barom istočne obale 30-ih u kome se svi razvaljuju od alkohola i narkotika, i gde muzičari na bini sviraju kao da im je zadnje, jer je to izvorni koren ove muzike a ne par matoraca koji na bini sava centra smaraju sa improvizacijama od po 10 min oćelavelu publiku. To što je jazz postao akademska muzika, ne znači da to suštinski jeste. Istina je u stvari u tome da je skoro svaki oblik muzike u svom autentičnom obliku napravljen tako da se pokrije ceo spektar raspoloženja od najdivljijeg do najtužnijeg, samo se jednostavno radi o tome kom vremenu i prostoru ta muzika pripada ili je pripadala. To što je moj drugar često plakao i lomio inventar u kafani uz metal balade, nije neprirodna pojava, možda ne toliko uobičajena za današnju Srbiju, ali uobičajena za neko drugo vreme. Ne sećam se da smo na našoj prvoj eskurziji u srednjoj pustili ili poželeli pustiti niti jedan jedini narodnjak, niko u celoj godini, niti u jednom trenutku. Ideja da su narodnjaci neophodni i logični kao "muzika provoda" za ovaj narod je lažna i naknado nametnuta, nisu. Ako neko u dubini baš oseća da mu to leži i da je to najprirodniji izraz njegovog istinskog bića, samo napred! :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 19 Jan 2009, 02:13

pa to... kod nas je moderno lomiti chase uz chorbu i o'kelte(iako su svi drunk at the time, pa se drinking song pretvori u samo we're drinking beer we're drinking gin...) :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 19 Jan 2009, 04:01

eto ga dule da uzme izjavu, izbukvalizuje je, umota u papiric i smori me :mrgreen:

ne moras bas sve sto neko napise da uzimas u ne znam ni ja kakvu analizu. nisam ni ja mislio da je ta 'svrha' odredjenih muzickih tipova ili zanrova uklesana u kamenu niti da je toliko definisana, samo sam dao slikovit primer koji je hiperbolisan i iskarikiran da bi lakse izneo poentu. ako bas ocemo ovako da razgovaramo, ajde:)
sama pesma u stvaranju, poruci, izvodjenju itd nosi odredjenu notu i odredjenu emociju, ako ne i citav obrazac ponasanja. neces se smejati na tuzan film (osim ako mislis da je sranje, pa ga ismevas ili nesto slicno), niti ces upasti u bedak od komedije. samim tim ti ces lomiti case uz, lupam, cemetery gates, ali tesko da ces lomiti case uz recimo walk, jel tako? mozda i oces, ali pre nekom drugom o glavu nego sebi ili o pod:) samo sad nemoj da mi navodis neke primere da si plakao za izgubljenom ljubavlju uz walk, molim te, mislim, znas sta hocu da kazem:) a iz jos jednog razloga to nije merodavno jer pesma gubi tada svoju neku originalnu poruku u potpunosti i ti je preuzimas cisto kao neki triger, fles za koji je apsolutno nebitno sta predstavlja sam po sebi vec je jedino bitna okolnost za koju ga vezujes (tipa isla je ta pesma na zurci kad te je tvoja ljubav osamarila i nisi je vise nikad video). ali ovde pricamo o nekom generalnom 'tipu' pesme. i da, naravno da svaki zanr moze imati pesme koje upucuju slusaoca na raznorazne 'akcije', ali ipak se moras sloziti da odredjeni zanrovi imaju tendenciju da vise obradjuju neki trip od nekog drugog i da vise asociraju ljude na nesto nego na nesto drugo. predrasude postoje i prisutne su, ali su i one nastale na konto necega, nisu se rodile u vazduhu po slucajnom principu.
tako i narodnjaci uglavnom idu na taj kafanski trip, vise od neke druge muzike, ili barem to vazi za nase podrucje, naravno da ce neki crnci da se znoje i razbijaju od viskija i tuguju u nekoj birtiji u nju orleansu uz neki 'jazz dert'. pocevsi od tekstova, preko melanholicnog (pa do agresivno-pateticnog) nacina pevanja, pa sve do kompletnog aranzmana koji opet ide od razlivenog 'bluzerskog' a la toma zdravkovic, pa do agresivnog i napadnog, ali opet uz smisao kompletnog raspolozenja. naravno, tu ima i onih sitnica, kao recimo poznato potpuno secenje muzike pred kraj ili na kraju takta upravo da bi ti razbio tu casu ili se lupio glavom o sto ili ko zna sta jos u naletu nostalgicno-melanholicne autodestrukcije:)

tako da, nisam ja to bukvalno rekao, ali pesma sama po sebi sluzi necemu jer je nastala kao proizvod neceg.

equlibrium
Posts: 12
Joined: 14 Jan 2009, 11:42
Location: Pozarevac

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by equlibrium » 19 Jan 2009, 21:18

Dole Grand :lol: :lol: :lol: :lol:

bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

Re:

Post by bockonocode » 20 Jan 2009, 23:48

zolideathmetal wrote: jako dobar dokaz za to je klip neke klinke kako pruza oralan sex nekom liku u wc-u, dok ovaj snima...naravno, to se desilo na bulevaru, u sport caffee, ili ono mesto pored..)...minici, sise, noge sevaju, svako ima samo sex u glavi...razmisljalju genitalijama, i izlged je bitniji od razmisljanja.
to meni svakako nije normalno :)
Pfffffffffff hahahahaha, izvini druze sto kvotam ovaj tvoj stari post, al jednostavno sam morao.
1. Kad sam prvi put otisao u KST, lik i cura su imali sex u onom hodniku, pokriveni samo jednom rokericom. Videh i pomislih: Ovo je pravo mesto za mene. Nazalost, i ono je postalo nekako sabanski u zadnje vreme.
2. Zar svaki drugi rock/heavy metal bend nema onaj izlizani moto: sex, drugs, and rnr.
3. Ti sviras death metal???? koljacine, silovanja, brutality... mozda je to nekome gadno, a ne sex?

Btw, iskreno volim da imam zgodnu i lepu devojku, a ne neku frigidnu black metalku.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Re:

Post by Duane » 21 Jan 2009, 00:09

bockonocode wrote:
zolideathmetal wrote: jako dobar dokaz za to je klip neke klinke kako pruza oralan sex nekom liku u wc-u, dok ovaj snima...naravno, to se desilo na bulevaru, u sport caffee, ili ono mesto pored..)...minici, sise, noge sevaju, svako ima samo sex u glavi...razmisljalju genitalijama, i izlged je bitniji od razmisljanja.
to meni svakako nije normalno :)
Pfffffffffff hahahahaha, izvini druze sto kvotam ovaj tvoj stari post, al jednostavno sam morao.
1. Kad sam prvi put otisao u KST, lik i cura su imali sex u onom hodniku, pokriveni samo jednom rokericom. Videh i pomislih: Ovo je pravo mesto za mene. Nazalost, i ono je postalo nekako sabanski u zadnje vreme.
2. Zar svaki drugi rock/heavy metal bend nema onaj izlizani moto: sex, drugs, and rnr.
3. Ti sviras death metal???? koljacine, silovanja, brutality... mozda je to nekome gadno, a ne sex?

Btw, iskreno volim da imam zgodnu i lepu devojku, a ne neku frigidnu black metalku.
ali nije post bio o tome... mislim uzeo si covekove reci i izokrenuo ih za 360 stepeni(sto bi reko djogani :D )

bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by bockonocode » 21 Jan 2009, 00:18

Izvinjavam se ako sam lose protumacio.

Ali zar nije smisao njegovog posta bio ovakav: Video je neki snimak oralnog sex-a u nekom sabanskom kaficu, i to mu se ucinilo nemoralnim. Cudno mu je sto sevaju sise, minici, noge, tange, il sta vec. itd.
U ostalom, imas na prvoj strani - zadnji post.

Ne znam stvarno kako taj post moze drugacije da se protumaci. Hteo sam samo da gazem da svega toga ima na jos eksplicitnijem nivou u ovoj muzici sto mi slusamo.

Ispravite me ako gresim.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 21 Jan 2009, 01:35

cekaj, ti si se to uvatio za njegovu neobjektivnost? pa to je sjajno, evo sad naizmenicno citam tvoj post u 'sta vas nervira u muzickim pravcima' i ovde i efekat je isti ko da sam se naguto slicica.

bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by bockonocode » 21 Jan 2009, 02:19

Uhvatio sam se, pre svega, zato sto mi je to izgledalo nekako paradoksalno, i smesno.
U temi ''sta vas nervira...'' agrhhhhhhhhhhh U pravu si!

*RnB_GiRl*
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2009, 21:34

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by *RnB_GiRl* » 22 Jan 2009, 10:57

Moje misljenje je da su tekstovi ne daj Boze nikome, muziku nemam razloga da komentarisem, jer svi znamo da je to najcesce lose obradjena grcka ili turska muzika, pevacica milion tipa Indy, Sany, Bany i vec nema cega nema... :lol: Cast izuzecima kojih ima (ima po nekih dobrih pesama).
Ali razumem da neko to voli i smeta mi kada neko kaze da tu muziku treba zabraniti, jer to bi isto bilo kao da i neko ko voli folk npr. trazi da se zabrani Metal ili ne znam ni ja sta.
Ja ga privatno ne slusam, mozda pokoju pesmicu, a kada izadjem negde mi ne smeta, jedino se iznerviram kad cujem bas neku obradu za koju svi misle da je original...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 22 Jan 2009, 17:37

*RnB_GiRl* wrote:Moje misljenje je da su tekstovi ne daj Boze nikome, muziku nemam razloga da komentarisem, jer svi znamo da je to najcesce lose obradjena grcka ili turska muzika, pevacica milion tipa Indy, Sany, Bany i vec nema cega nema... :lol: Cast izuzecima kojih ima (ima po nekih dobrih pesama).
Ali razumem da neko to voli i smeta mi kada neko kaze da tu muziku treba zabraniti, jer to bi isto bilo kao da i neko ko voli folk npr. trazi da se zabrani Metal ili ne znam ni ja sta.
Ja ga privatno ne slusam, mozda pokoju pesmicu, a kada izadjem negde mi ne smeta, jedino se iznerviram kad cujem bas neku obradu za koju svi misle da je original...
skroz zdrav stav... za razliku od nicka :lol:

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Wolf » 22 Jan 2009, 20:15

*RnB_GiRl* wrote:...jedino se iznerviram kad cujem bas neku obradu za koju svi misle da je original...
A cek, ima i pesama koje nisu obrade stranih hitova? :)
Mislim, znam da ima, ali broj istih je zanemarljiv. :?

*RnB_GiRl*
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2009, 21:34

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by *RnB_GiRl* » 22 Jan 2009, 20:18

htela sam da napisem bas neku jako losu obradu......
a ima i pesama koje nisu obradjene ali necu ti govoriti koje su jer nisu dobre za zdravlje... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest