Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Dushan S » 23 Jan 2009, 03:47

Doolio wrote:eto ga dule da uzme izjavu, izbukvalizuje je, umota u papiric i smori me :mrgreen:

ne moras bas sve sto neko napise da uzimas u ne znam ni ja kakvu analizu. nisam ni ja mislio da je ta 'svrha' odredjenih muzickih tipova ili zanrova uklesana u kamenu niti da je toliko definisana, samo sam dao slikovit primer koji je hiperbolisan i iskarikiran da bi lakse izneo poentu. ako bas ocemo ovako da razgovaramo, ajde:)
sama pesma u stvaranju, poruci, izvodjenju itd nosi odredjenu notu i odredjenu emociju, ako ne i citav obrazac ponasanja. neces se smejati na tuzan film (osim ako mislis da je sranje, pa ga ismevas ili nesto slicno), niti ces upasti u bedak od komedije. samim tim ti ces lomiti case uz, lupam, cemetery gates, ali tesko da ces lomiti case uz recimo walk, jel tako? mozda i oces, ali pre nekom drugom o glavu nego sebi ili o pod:) samo sad nemoj da mi navodis neke primere da si plakao za izgubljenom ljubavlju uz walk, molim te, mislim, znas sta hocu da kazem:) a iz jos jednog razloga to nije merodavno jer pesma gubi tada svoju neku originalnu poruku u potpunosti i ti je preuzimas cisto kao neki triger, fles za koji je apsolutno nebitno sta predstavlja sam po sebi vec je jedino bitna okolnost za koju ga vezujes (tipa isla je ta pesma na zurci kad te je tvoja ljubav osamarila i nisi je vise nikad video). ali ovde pricamo o nekom generalnom 'tipu' pesme. i da, naravno da svaki zanr moze imati pesme koje upucuju slusaoca na raznorazne 'akcije', ali ipak se moras sloziti da odredjeni zanrovi imaju tendenciju da vise obradjuju neki trip od nekog drugog i da vise asociraju ljude na nesto nego na nesto drugo. predrasude postoje i prisutne su, ali su i one nastale na konto necega, nisu se rodile u vazduhu po slucajnom principu.
tako i narodnjaci uglavnom idu na taj kafanski trip, vise od neke druge muzike, ili barem to vazi za nase podrucje, naravno da ce neki crnci da se znoje i razbijaju od viskija i tuguju u nekoj birtiji u nju orleansu uz neki 'jazz dert'. pocevsi od tekstova, preko melanholicnog (pa do agresivno-pateticnog) nacina pevanja, pa sve do kompletnog aranzmana koji opet ide od razlivenog 'bluzerskog' a la toma zdravkovic, pa do agresivnog i napadnog, ali opet uz smisao kompletnog raspolozenja. naravno, tu ima i onih sitnica, kao recimo poznato potpuno secenje muzike pred kraj ili na kraju takta upravo da bi ti razbio tu casu ili se lupio glavom o sto ili ko zna sta jos u naletu nostalgicno-melanholicne autodestrukcije:)

tako da, nisam ja to bukvalno rekao, ali pesma sama po sebi sluzi necemu jer je nastala kao proizvod neceg.
Pa sve je to lepo, ali evo na kraju si napisao "Pesma služi nečemu" a ne "Žanr služi nečemu". Realno, neke dileme su zajedničke svima, i ljudi bi se možda iznenadili da i neki metal bend i neki narodnjak može imati dilemu da li da stavi dve balade na album, jer se boji da je previše - treba ljudi da se provode na koncertima i da luduju. Znači sama ideja, da se namerno puca na to da je ljudima jupi je, i da onda na jednoj pesmi izlome sve sebi i glavu, je neiskrena i namerna možda, realnost generalno u muzici. U pravu si inače da narodnjaci nešto više pucaju na jipi je, ali realno, nisam baš siguran da su sve narodnjačke pesme toliko "Za provod" koliko su se ljudi navikli da kad čuju određeni zvuk, to je u redu za provod, i prepoznaje se kao "Adekvatna muzika". Inače se slažem sa 95 posto ovoga što si napisao :wink:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Dushan S » 23 Jan 2009, 03:50

*RnB_GiRl* wrote:htela sam da napisem bas neku jako losu obradu......
a ima i pesama koje nisu obradjene ali necu ti govoriti koje su jer nisu dobre za zdravlje... :mrgreen:
Da, ali da li više voliš da izlaziš u Sport Kafe ili u KST, to je pravo pitanje? :mrgreen: :wink:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 23 Jan 2009, 05:45

pa dobro, samo sam elaborirao da ne bude neke zabune:)
e sad, onih 5% neslaganja ide u, cini mi se, davanje tezine zanru kao odrednici. ja mislim da zanr (ne svaki i ne u istoj meri) takodje vrlo ucestvuje u tripu pesme. ti si to sveo samo na konkretne pesme objasnjavajuci kako mozes da lomis case uz dzez. ako bismo uzeli neke 'etalonizovane' hipoteticke zanrove, ovo sto ja pricam bi bilo malo plasticnije. tipa, uzmemo neki 'pankerski pank' i vidimo da tu ima mesta cisto socijalno-buntovnickim agresivnim temama i izrazavanju. naravno, sada su te granice slabo vidljive i idu u opstu koheziju tematskim i filozofskim prosirivanjem svih zanrova i to se desava vec neko vreme. tako da u principu, neki zanr moze potpuno da izgubi svoju fundamentalnu filozofiju i da zadrzi muzicku konstrukciju. ali jos uvek nije bas tako:) sto se tice te socijalno-kulturoloske odrednice koju si naveo, tj te sugestivne prirode 'prepoznavanja' zanra, te 'naucenog reagovanja' na isti, tu jesi u pravu, ali jebiga, onda i to jeste neki faktor koji je stvaran i koji ucestvuje i u klasifikaciji i u stvaranju i u plasiranju pesme, a bogami i u nasem poimanju iste, barem u nekom procentu ako nista.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Santana » 24 Jan 2009, 16:32

samo cu da pomenem da kada je corba napisala pesmu gasterbajterska 2.
svi umetnici pomenuti u pesmi su se nasli smrtno uvredjeni i digli su larmu dok je samo dzej koji se javlja posle svake strofe (I NARAVNO DZEJ) ladno reko, nisam ja neki profesor-doktor da mi niko nista ne sme i da se nasali samnom, bora je zajebant i drugar i sta ima ko da se buni. to samo o gluposti 99,9 posto tih izvodjaca koji kao uzori omladine ne bi trebalo da budu tako kokoske.
a mislim da grand produkcija treba da postoji- inace bi onda svi pileci mozgovi svojim pozerajem prezvakali rokenrol.
i nemam nista protiv- jer dok god se ne ukrstaju sa zanrom koji ja volim i dok god mu ne skrnave ime neki losi autori prilepljujuci sebi etiketu predstavnika tog zanra u sadasnjem dobu kao sto neki koje stvarno treba skloniti rade - grand mi ne smeta uopste

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by mislim_stvarno » 11 Feb 2009, 22:56

Sad nesto vrtim tv u pauzi utakmice i razmisljam. Nije samo pink kriv za grand. I sve druge televizije su imale velikog uticaja na stvaranje takve megaindustrije.

Ukupno 3 televizije pored pinka imaju neki jadni muzicki program (ovde ne govorim o kablovskim televizijama).
Znaci to su rts1 koji ima isto tako neke emisije sa narodnjacima koje mi se ne cine toliko napadnim, rtv1 koji sporadicno ima po neku emisiju ili koncert, i "urbani" Metropolis koji sve vise lici na druge televizije koje se trude da samo guraju neke jadne i glupave niskobudzetne filmove....

Ostale televizije nemaju ni m od muzickog programa koliko se meni cini (fox, b92, rts2,avala,stdB...)

Mozda je to mnogo veci problem od granda. Nemojte da se samo hvatate za ovu recenicu, nije u tome poenta da li je grand problem ili ne, nego kompletno odsustvo bilo kakvog muzickog programa na domacim televizijama osim narodnih i kvazi-narodnih pesama (posto kod nas postoje najmanje 3 razlicite vrste narodnjaka: folklor, old skul narodnjaci, i turbo-folk)

Poenta ovoga mozda i ne postoji, meni se ovo ucinilo zanimljivim, pa reko' da podelim sa vama. Mozda i gresim sa ovim sto sam sad nalupao ali...

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Highway One » 12 Feb 2009, 22:58

Grand je po meni pokusaj da se sa malo truda napravi mnogo para jer ce deca uglavnom da zavole sve sto je na TV-u .
Npr. Kad sam bio mali ja sam stalno na pinku vidjao HIT:NISAM MAJSTOR DA NAPRAVIM BUREEE AL SAM MAJTOR DA OSVAJAM CUREEE
I onda kad odes na rodjendan samo grand ekipa , ali kao sto rece santana dokle god ne vredjaju moj ukus za mziku necu ni ja njih , samo me nervira sto su kod mene u razredu 90% grandovci pa se cude kako ja imam dugu kosu , i kad to vide ,odma me gledaju ko da sam narkoman ( a ja ne izgledam ko narkoman jer nisam :x ) .... ali boli me ***** 8)
Oni nikad nisu imali prilike da prepoznaju kvalitetnu muziku , ne dobru ili losu ja narodnjacku pesmu lako celu da napravim , al ni jednu rock pesmu nisam uspeo josh tako da to mora da ima veze sa kvalitetom :D
U al sam se provalio :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Duane » 12 Feb 2009, 23:47

Highway One wrote:Grand je po meni pokusaj da se sa malo truda napravi mnogo para jer ce deca uglavnom da zavole sve sto je na TV-u .
Npr. Kad sam bio mali ja sam stalno na pinku vidjao HIT:NISAM MAJSTOR DA NAPRAVIM BUREEE AL SAM MAJTOR DA OSVAJAM CUREEE
I onda kad odes na rodjendan samo grand ekipa , ali kao sto rece santana dokle god ne vredjaju moj ukus za mziku necu ni ja njih , samo me nervira sto su kod mene u razredu 90% grandovci pa se cude kako ja imam dugu kosu , i kad to vide ,odma me gledaju ko da sam narkoman ( a ja ne izgledam ko narkoman jer nisam :x ) .... ali boli me ***** 8)
Oni nikad nisu imali prilike da prepoznaju kvalitetnu muziku , ne dobru ili losu ja narodnjacku pesmu lako celu da napravim , al ni jednu rock pesmu nisam uspeo josh tako da to mora da ima veze sa kvalitetom :D
U al sam se provalio :lol:
oni tebe gledaju kao narkodera, a ti njih kao seljake... i onda razmisljas kako su "oni" krivi? deca, sto slusaju ono sto im se servira... oduvek je tako bilo... samo sto se nekad sluzilo sa zlatnim kasikama... pa si mogao da slusas sher instead :lol: cher... hahaah...

a ja nisam napravio jos nijednu fugu, dok moja sestra jeste, al opet nije napravila neku smejuriju od rifa kao sto sam ja napravio... ne govorim kako je to neka kvalitetna muzika, ali po meni jedina gora stvar od bivenja u toj mashineriji jeste pljuvanje po istoj...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by nemanjavelimirovic » 13 Feb 2009, 00:53

Ova tema je "Sooo LAST YEAR" :mrgreen:

Grand Equals Shit
Rock and all forms of Rock Equals Music

Music is no equal to shit, samo je nekima shit equal to music. :lol:

xmilanx
Posts: 25
Joined: 14 Nov 2009, 11:09

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by xmilanx » 09 Aug 2011, 16:06

Nista drugo do ogledalo mentaliteta naseg naroda... A sto mi je jos veci zal jeste sto onaj debil od Sase Popovica pokusava da poistoveti to sranje koje on promovise sa npr. Tomom Zdravkovicem odnosno pravom NARODNOM MUZIKOM koja sa doticnim fenomenom nema dodirnih tacaka.

User avatar
Cakana
Posts: 104
Joined: 01 Aug 2011, 16:45

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Cakana » 31 Aug 2011, 15:56

Zar je vredno komentarisati?!

Makaka Makaki
Posts: 15
Joined: 27 Nov 2011, 17:56

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Makaka Makaki » 04 Dec 2011, 20:42

Ne bih da psujem,jer sam se tek prijavio i necu da me banuju.
Evo zasto ih mrzim:
1.Svi su kopije
2.Znaju samo za trilere
3.Svi imaju samo seks u glavudzi,ko sto je neko vec rekao
4.Iskljucene gitare sviraju ko bas
5.Ne zanima ih umetnost,SAMO POS'O!
6.Prodali bi rodjenu majku da u tome vide korist(citiram:BS,Oni su)
I bez obzira sto ne znaju da pevaju,sto su nekulturni,neobrazovani(i opste i muzicki),i,ONI I DALJE DOBIJAJU PARE!NARODE,GDE TI JE MOZAK PA DA SLUSAS TO ZAVIJANJE????
Nadam se da nisam pomenuo nijednu ruznu rec,jer sam bio izuzetno besan(kao sto uvek i postajem na pomen grand prdaksn(aha,prdaksn,ne prodaksn).Ako jesam,admini,oprostite!

Makaka Makaki
Posts: 15
Joined: 27 Nov 2011, 17:56

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Makaka Makaki » 04 Dec 2011, 20:44

xmilanx wrote:Nista drugo do ogledalo mentaliteta naseg naroda... A sto mi je jos veci zal jeste sto onaj DEBIL od Sase Popovica pokusava da poistoveti to sranje koje on promovise sa npr. Tomom Zdravkovicem odnosno pravom NARODNOM MUZIKOM koja sa doticnim fenomenom nema dodirnih tacaka.
:1:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by doyle777 » 05 Dec 2011, 19:54

@Makaka Makaki
Ovom prilikom te molim da nikada ne napustiš forum. :lol: :bow: :ziveli:

Makaka Makaki
Posts: 15
Joined: 27 Nov 2011, 17:56

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Makaka Makaki » 06 Dec 2011, 19:59

doyle777 wrote:@Makaka Makaki
Ovom prilikom te molim da nikada ne napustiš forum. :lol: :bow: :ziveli:
Vazi... :obey:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 06 Dec 2011, 20:11

Ја сам овде схватио следеће:


-90% аргументације на овој теми су дјечји емо рантови и NO U обрасци

-недостаје ми Дуле са својим филозофијама на које ја могу да исерем моје

-Џеј је шмекер

-Двејн је цар кад оће

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest