Rasprava o Pepersima

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Rasprava o Pepersima

Post by LazaRocker » 21 Jul 2008, 19:11

E ovako... Ovaj post me je uznemirio:
хвала богу па сам труе и не слушам пеперсе...
Bilo ih je jos takvih na forumu i svi su u fazonu ,, ma j..es peperse oni su slabi. Hocu da vidim zasto to mislite. Na osnovu cega? Na osnovu Californication, Otherside, By The Way, Snow? Jel' prema tim pesmama ocenjujete zanr pepersima?
P.S. NE ZELIM SVADJU, SAMO MISLJENJA, SMAJSER, NO HARD FEELINGS!!!

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Rasprava o Pepersima

Post by friedman » 21 Jul 2008, 19:15

Ja ih ne volim (bar ne ovaj noviji rad, za koji mislim da je golo sra**e), ali nisam ni slusao njihove ranije radove jer su me sa novim stvarima odbili. Od starijih pesama znam samo Fight like a brave, koja je dobra.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Funkomat » 21 Jul 2008, 19:21

friedman wrote:Ja ih ne volim (bar ne ovaj noviji rad, za koji mislim da je golo sra**e), ali nisam ni slusao njihove ranije radove jer su me sa novim stvarima odbili. Od starijih pesama znam samo Fight like a brave, koja je dobra.

Sta je tacno sranje?
Za pocetak preslusas SA, pa lepo kaze sranje je to i to...
Obrazlozi, molim te.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Rasprava o Pepersima

Post by LazaRocker » 21 Jul 2008, 19:22

friedman wrote:...(bar ne ovaj noviji rad, za koji mislim da je golo sra**e), ali nisam ni slusao njihove ranije radove jer su me sa novim stvarima odbili...

Ja upravo o tome pricam. Znaci ne treba oceniti nekog na osnovu nepotpunih cinjenica!!! Friedman, nista tebi, ovo nije kritika upucena tvom ukusu, vec onima koji ih svrstavaju u pogresne zanrove.

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Rasprava o Pepersima

Post by friedman » 21 Jul 2008, 19:25

Ma ok je, Stadium Arcadium nisam ni preslusao jer nisam osecao potrebu posle pesama koje su se vrtele po televiziji, evo sad ga ubacujem u player da ga na miru preslusam pa cu reci sta mislim. Ok?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Funkomat » 21 Jul 2008, 19:26

friedman wrote:Ma ok je, Stadium Arcadium nisam ni preslusao jer nisam osecao potrebu posle pesama koje su se vrtele po televiziji, evo sad ga ubacujem u player da ga na miru preslusam pa cu reci sta mislim. Ok?
Ok. :D

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Mithrandir » 21 Jul 2008, 22:23

Veliki sam ljubitelj Californication-a i By the Way-a. SA mi se dosta manje svidja. Medjutim, ono sto cu (nazalost) uvek pamtiti kod Peppersa je katastrofalan koncert u Indjiji...
U principu i dalje rado slusam ta dva albuma (pogotovo By The Way), ali jednostavno taj gorak ukus ostaje i nikada ih necu voleti kao nekada.
I ne, nisam "true" (sta god to znacilo) fan Pepperse i ne, ne znam sve njihove albume pogotove ne one starije, ali kao neko ko se nekada kleo u njih...
Anthony-a i John-a sam "otpisao", pogotovo prvog...Takav odnos sa publikom, takav ego....UF. Flea i Chad su nevidjeni carevi, pogotovo Flea. Onaj jednostavni riff za Don't Forget Me je EPIC 8)

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Rasprava o Pepersima

Post by LazaRocker » 21 Jul 2008, 22:38

Nije se mislilo na true fanove pepersa vec na true rockere. Flea i Chad jesu carevi ali i Anthony i John su dobri.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Rasprava o Pepersima

Post by sirac-šunka » 21 Jul 2008, 23:23

Vec sam nesto pisao na ovu temu, jelte o pepersima i evo da ponovim.
Blood Sugar Sex Magic je muzicki jedan tako kompletan i fenomenalan album, da o Peppersima ne mogu lose da mislim sve i da su posle njega snimili 10 albuma kakofonicne buke i fuzije irackog folka, free jazza i trash metala. (na primer :lol: )

Ovaj album bih preporucio svakom muzicaru, bilo da svira bas, bubanj ili gitaru (da da i gitaru. To su takvi rifovi, takav groove, da ako vas ne mrzi da skinete i isvirate i osetite bar 50% albuma, moci cete da svirate bilo koji muzicki zanr i u bilo kojem bendu (od metala do jazza, oprobano). Svojevremeno sam uz kasetu svirao dobrih 60-70% pesama sa albuma i smatram da mi je to mnogo pomoglo u zivotu, u okviru i u sviranju. Imao sam cak i plan da sve buduce misteriozne rifove izvucem sa ovog albuma (fankomat i ja smo fino zaredili dve za redom) i da vas nekako nateram da to preslusate, ali ko ce da pogodi sve te silne metalce... nista nemam protiv, nego se omatorilo...

I jos da dodam. Prvi put kada sam cuo Pepperse, Blood sugar samo sto je bio izaso, poslio sam: Jbte, koji su ovi shabani, napravili jednu dobru (Under the Bridge) pesmu i sve ostalo repersko sr**je! Jos sam presnimavajuci kasetu pokvario stub komsije cika Mikija... :lol:
Sutradan sam se vec nervirao kako da provalim sinkopu izmedju trece i cetvrte u bas liniji pesme Give it away... :)

Jendog dana kada otvorim skolu fanka, punka i jazza, jedan od predmeta na prvoj godini ce da se zove Blood Sugar Sex Magic! :lol:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Dushan S » 22 Jul 2008, 02:53

Voleo ih krajem osamdesetih i sve manje ih volim. Nekako mi sve više postaju neki žanrovski nedefinisan produkt namenjen pravljenju megaturneja i konzumaciji prosečnom gledaocu MTV-ja. I dalje ima dobrog songwriting-a kod njih ali mi ideološki potpuno postaju nit smrdi nit miriše varijanta.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Doolio » 22 Jul 2008, 03:52

Dushan S wrote:Voleo ih krajem osamdesetih i sve manje ih volim. Nekako mi sve više postaju neki žanrovski nedefinisan produkt namenjen pravljenju megaturneja i konzumaciji prosečnom gledaocu MTV-ja. I dalje ima dobrog songwriting-a kod njih ali mi ideološki potpuno postaju nit smrdi nit miriše varijanta.

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Шмајсер » 22 Jul 2008, 12:10

LazaRocker wrote:E ovako... Ovaj post me je uznemirio:
хвала богу па сам труе и не слушам пеперсе...
Bilo ih je jos takvih na forumu i svi su u fazonu ,, ma j..es peperse oni su slabi. Hocu da vidim zasto to mislite. Na osnovu cega? Na osnovu Californication, Otherside, By The Way, Snow? Jel' prema tim pesmama ocenjujete zanr pepersima?
P.S. NE ZELIM SVADJU, SAMO MISLJENJA, SMAJSER, NO HARD FEELINGS!!!
но хард филингс аф корс...
ово сам написао из зајебанције, ценим да је било неких смајлија уз текст...
слушам метал, не пеперсе тако да ме не дотичу, а овај комент је био упућен оним "кошава металцима" који слушају све са кошаве...
Поз...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Duane » 28 Jul 2008, 02:51

pepersi su jedan od najvecih bendova a ti budi tru kolko oces... metalika dragonforce ***** materine peprsi su za njih cale...

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Шмајсер » 28 Jul 2008, 11:39

Duane wrote:... metalika dragonforce...
о томе причам...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rasprava o Pepersima

Post by Duane » 28 Jul 2008, 14:19

ok ja nerazumem sta sam ja napisao u proslom postu stoga nerazumem ni ovaj tvoj... al it's all good i tell ya 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest