Bitlsi ili Stonsi?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Bitlsi ili Stonsi

The Beatles
53
61%
The Rolling Stones
34
39%
 
Total votes: 87

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by LazaRocker » 20 Nov 2008, 10:37

Guitar_thrill wrote:a ko svira gitaru u while my guitar gently weeps? :wink:
Ne znam da li je ovo bilo trik pitanje, ali giaru u toj pesmi sviraju Harison i Klepton(solo).
Inace, moj glas ide Kamenju.

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by Chord-Master » 20 Nov 2008, 14:05

Beatles-i.
Prvenstveno zbog Lenona, kog jako postujem (bio bih vam zahvalan, ako ne bismo unistili temu raspravama da li je bio komunista ili ne :) ), drugo, kao klinac sam ih dosta slusao, pa tu verovatno ima i malo nostalgije, trece, cinjenica je da bez Beatles-a, Stones-i ne bi zvucali kako zvuce i cetvrto, zato sto ih moja macka voli :mrgreen:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by Rocket Roll » 20 Nov 2008, 14:23

Chord-Master wrote:...zato sto ih moja mačka voli :mrgreen:
Mačka kao "mjau-mjau-spava-mi-se-na-tvom-krilu" mačka? Četiri noge i rep? Blago tebi. :D Moje tri beže iz sobe čim zvučnici počnu da rade... smetaju im visoke frekvencije, šta li.

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by Chord-Master » 20 Nov 2008, 14:58

Rocket Roll wrote:
Chord-Master wrote:...zato sto ih moja mačka voli :mrgreen:
Mačka kao "mjau-mjau-spava-mi-se-na-tvom-krilu" mačka? Četiri noge i rep? Blago tebi. :D Moje tri beže iz sobe čim zvučnici počnu da rade... smetaju im visoke frekvencije, šta li.


Pa, da... ima cetiri noge i rep, bar je imala kad sam zadnji put brojao, mada bih je pre opisao kao "mjau-mjau-stavi-me-u-krilo-i-iskopacu-ti-oci", malo je nezgodna po tom pitanju. :D

Ali zaista jako voli Beatles-e. Kada je nakon sterilizacije morala da miruje, stalno je lezala na mom stolu i slusala "Hey Jude", "Penny Lane"... koje sam joj pustao preko zvucnika od kompjutera, jer sam primetio da bi uvek kad joj pustim Beatles-e, pocela da prede i lupa repom.
Doduse u pitanju je Bela Engleska macka, pa je moguce da i sa njene strane ima malo nostalgije. :D

Ipak, ne zelis da znas sta je bilo kada sam joj jednom prilikom pustio "Speed King" od Purple-a, a iz nekog razloga se plasi pesama u kojima se koristi slajd. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by Duane » 20 Nov 2008, 16:11

samo da se pomene za bitlese, mnogo ljudi vezuju to POP za njih i taj "good little boy" image... zapravo su oni bili nevidjeni prljavci jos davno pre "sex drugs rock n roll" pre nego sto su se uopste proslavili i pre onih woodstocka i isle of wighta i slicno... pogotovo mislim na Hamburske godine, tad su cinili svasta i sto se muzike tice i sto se zivota tice... treba se raspitati i o tome... a i imaju neki psiho prizvuk u svim pesmama to mi je haos! name any..

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by sinisake » 20 Nov 2008, 16:36

Rocket Roll wrote:
Chord-Master wrote:...zato sto ih moja mačka voli :mrgreen:
Mačka kao "mjau-mjau-spava-mi-se-na-tvom-krilu" mačka? Četiri noge i rep? Blago tebi. :D Moje tri beže iz sobe čim zvučnici počnu da rade... smetaju im visoke frekvencije, šta li.
Pa kad im sigurno pustas muziku dje se ekstenzivno koristi fuzz, jadne macke. :mrgreen:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by Rocket Roll » 20 Nov 2008, 18:32

Chord-Master wrote: Doduse u pitanju je Bela Engleska macka, pa je moguce da i sa njene strane ima malo nostalgije. :D
E, pa to je. Gospođica iz dobre britanske familije. :D Ove moje su bez pedigrea... možda bih mogao da probam da im puštam Cecu? Toliko ih volim da bih podneo i tu žrtvu!
sinisake wrote:Pa kad im sigurno pustas muziku dje se ekstenzivno koristi fuzz, jadne macke. :mrgreen:
Guilty as charged :lol:

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by BluesBoy » 21 Nov 2008, 16:21

Bez razmisljanja BITLSI!!!!

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by xspaceman » 21 Nov 2008, 17:05

BluesBoy wrote:Bez razmisljanja BITLSI!!!!
onda menjaj nick! :lol:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by Rocket Roll » 22 Nov 2008, 11:00

Image

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by nenadnenad » 01 Dec 2008, 12:28

Glas za Beatlese definitivno.
Dakle bend koji ide od sha-la-la pesama do najjace psihodelije .
Ogromna raznovrnost, puno experimentisanja sa kompozicijama, instrumentima, zvucima,nacinom snimanja, sa opremom, pioniri moderne turneje.Vecina ljudi sude o njima na osnovu par sha-la-la pesama i otpisuju ih kao neki tamo foliranti i iskljucivo pop sastav.

Mislim poslusajte happiness is a warm gun, strawberry fields forever, Elenore Rigby , Lucy inthe sky with diamonds, i want you,
martha my dear, and your bird can sing, day tripper, taxman, tomorrow never knows, A day in the life, she said, fool on the hill, penny lane, i am the walrus, i`m only sleeping,.................. :D moze ovako do sutra
Ljudi su ih dosta pljuvali a i danas ih pljuju iako su bili skroz skroman, normalan bend uprkos ogromne slave i za razliku od rolling stonesa i njihove egomanije.Novinari koji su bili oko beatlesa tokom prve turneje a i kasnijih su uvek govorili da su totalno 'down to earth' , nije bilo posebnih procedura da se sa njima prica i kojekakve vogonske papirologije.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by KirilStipsa » 01 Dec 2008, 14:49

Kad vec ima toliko fanova Bitlsa... ne znam da li je neko slusao, ali...

Cetvrtak, 4. decembar 2008. u 21:00
Velika sala DK Vuk Karadzic (pored opstine Zvezdara)
koncert grupe The Bestbeat - The Beatles tribute show
gosti Rubber Soul Project - Rastko Ciric i Nebe Ignjatovic
cena karte 400 dinara

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by nenadnenad » 01 Dec 2008, 19:59

slusao sam bestbeat na palicu , dobri su al nisu svirali dosta toga sto sam kontao da ce;[

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by Sava » 02 Dec 2008, 10:10

KirilStipsa wrote:Kad vec ima toliko fanova Bitlsa... ne znam da li je neko slusao, ali...

Cetvrtak, 4. decembar 2008. u 21:00
Velika sala DK Vuk Karadzic (pored opstine Zvezdara)
koncert grupe The Bestbeat - The Beatles tribute show
gosti Rubber Soul Project - Rastko Ciric i Nebe Ignjatovic
cena karte 400 dinara
Sjajna informacija, hvala ti. Rastko i Rubber Soul su sjajni. Vidimo se tamo.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Bitlsi ili Stonsi?

Post by KirilStipsa » 02 Dec 2008, 12:32

Vidimo se!
Bice super, kao i uvek...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest