Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Kristijan » 05 Oct 2009, 13:03

Recimo da kad te biciklizam strefi... ili pak napusti... da ćeš znati o čemu se radi :lol:

A možeš i da treniraš dokonost i da pročitaš SVE one teme gde je bilo najviše offtopica. Pomaže i ako usput slušaš "Ulazak u harem", ali unazad :lol:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 05 Oct 2009, 13:17

biciklizam kao pojam se ja mislim, prvi put pojavio na temi o emo muzici ili na temi o pop muzici, nisam siguran. takodje, mislim da ga je dvejn izmislio, a ja popularizovao zajedno s njim:)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Kristijan » 05 Oct 2009, 14:20

Ih bre što kvariš zabavu!? Umesto lepo da kažeš da je manifest biciklista "Fama o biciklistima", i da su oni sve ono što su templari, rozenkrojceri i neoplatonisti želeli da budu kad porastu... Mis'im stvaaaaaarno... :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 05 Oct 2009, 14:22

ahaha:)
pa ako se ljudima kopa, nek kopaju, mislim, ja i da hocu da objasnim bicikliste, ne bih to bas najbolje umeo, najbolje da ljudi odu na lice mesta i vide kako se termin rodio in the first place:)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Kole man » 05 Oct 2009, 14:58

sada biklisti imaju svoj forum http://www.mycity.rs/Biciklizam/
sta je sledece? :lol:
On topic:Koliko god da volim metalce oni to jako cesto rade.Recimo pricam sa ortakom metalcem i krene tema o lupam britpopu i on krene da prica kako je to gej i nije muzika pa onda narodnjaci nisu muzika zbog ovoga ili onoga i tako do besvesti.I ne samo metalci nego bilo ko ko je bas napaljen samo na jedan zanr muzike.Ok je reci meni se to ne svidja u redu je to al zasto prozivati sta dobijas time?
Evo primera recimo tokio hotel njih svi mrze i pljuju a meni nije jasno zasto.Ok tebi se ne svidja i zbog toga je sranje i ne treba ih slusati.
P.S ne slusam ja tokio hotel samo sam ih dao kao primer

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 05 Oct 2009, 15:04

zalosno je kad moras unapred da se brze-bolje izdeklarises da ne slusas nesto da ti ne bi jebali mater...

e sad, kao sto sam rekao kojih deset hiljada puta, postoji pljuvacina bez osnova i pljuvacina sa osnovom:) ako imas argumente, pljuj. ako ja imam kontraargumente, prezentovacu ih. ako imas argumente za najostriju kritiku, uvrede, kletve, sta god, rad sam da ih vidim. slobodno.

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Mr. Sick Mick » 05 Oct 2009, 15:15

Ovo volim da kazem mom drugu koji slusa alternativu cisto da bih ga iznervirao - inace o alternativi nemam cvrsto misljenje jer je nisam dovoljno slusao da bih mogao nesto da kazem.
Ja - "Alternativa je sranje"
On - "Zasto?"
Ja - "Zato sto to kaze sam naziv - alternativa. Imas dobru svirku i alternativu na dobru svirku."
:)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Kole man » 05 Oct 2009, 15:16

Pljuvacina sa osnovom?Jedini bend koji mozes da pljujes sa osnovom su neka deca koja ne znaju da sviraju.Afirmisane poznate bendove ne mozes pljuvati sa osnovom jer su dokazano dobri a sve ostalo je stvar ukusa.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 05 Oct 2009, 15:29

naravno da postoji pljuvacina sa osnovom. recimo, dodjem i kazem 'ta i ta knjiga je nevidjeno govno, scenario je los zbog toga i toga, karakterizacija je plitka (dam primer lika), stil pisanja je neubedljiv (dam primer, neki pasus ili nesto), radnja je bleda (obrazlozim)' i tako dalje.
onda moze neko, ako ima kontraargumente da dodje i kaze nesto tipa 'to sto nazivas neubedljivim stilom pisanja je poznata blablablaijska skola i taj stil ima za cilj blablabla'.
kapiras?:)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Kole man » 05 Oct 2009, 15:36

Da ali se i ne slazem bas.To za knjige je bas subjektivno,nekome je neka knjiga genijalna a nekome je njesra.Ti ces mu reci da je providna prica i tako to a njemu se mozda bas to i svidelo kod knjige.Mada nije muzika knjiga i ja mislim da ne mozes objektivno reci da je neki bend njesra zato sto je gitarista los tako nesto.Nekome se svidjaju bas te stvari koje se tebi ne svidjaju

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by million dollar baby » 05 Oct 2009, 16:45

Mr. Sick Mick wrote:Stvarno, ni ja ne znam sta mislite kada kazete biciklizam.

Million Dollar Baby @ Poslusaj brata i prestani da pises "...", "... mislim..." i "... eh..." zato sto je van pameti. Ovo je kucani tekst. Imas dovoljno vremena da smislis sta hoces da kazes i ne moras da pravis dramske pauze i zamuckujes u pisanoj formi. :XD: :lol:
pa ... mislim ... ajde kad si navro :wink: salim se

aye aye sir :D XD

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Mr. Sick Mick » 05 Oct 2009, 17:00

Kole man wrote:Da ali se i ne slazem bas.To za knjige je bas subjektivno,nekome je neka knjiga genijalna a nekome je njesra.Ti ces mu reci da je providna prica i tako to a njemu se mozda bas to i svidelo kod knjige.Mada nije muzika knjiga i ja mislim da ne mozes objektivno reci da je neki bend njesra zato sto je gitarista los tako nesto.Nekome se svidjaju bas te stvari koje se tebi ne svidjaju
Pa subjektivno je za sve redom. Od knjige do godisnjeg doba. A objektivno ne moze da se raspravlja ni o cemu cija sustina zasniva na estetskim vrednostima. Estetske vrednosti u subjektivne i apstraktne mere. Doduse, kada se kaze "vrednosti" misli se na generalizaciju u smislu "vecina to nalazi lepim ili ruznim" ali nista nije definitivno i ne moze se kao takvo ni posmatrati. Moze se medjutim krenuti od premise da je neko umetnicko delo norma, pa poredjenjem doci do nekog zakljucka. Ali i to je opet subjektivno.

Da sumiramo celokupnu diskusiju na ovoj temi i zavrsimo sa time, posto se uzasno cesto ponavljamo.
1. Ne mozes se ponasati kao kreten ako hoces o necemu da diskutujes - iznesi argumente.
2. Ne mozes dati izjavu u smislu - ovo ima tu i tu estetsku vrednost - i ocekivati da se to prihvati jer su nam svima merila malo drugacija, a i sam dozivljaj varira od osobe do osobe. Dakle, subjektivno je subjektivno i mo's ga *ebati.
3. Ono sto mozes da radis jeste da diskutujes o estetskim vrednostima, ali svestan toga da tu nema pravila. Takodje, ovo vec sa izvesnijom sigurnoscu, mozes da diskutujes o uticaju umetnosti na samo drustvo (u uzem i sirem smislu).
4. Zapravo, mozes i da kontriras svakoj gore navedenoj tacki, ali onda niti se postize neki opsteuvazeni smisao, niti moze cela prica civilizovano da se zavrsi.
Napomena: Pisem "mozes, ne mozes" ali se ne obracam nikome odredjenom.

User avatar
zvucnjak
Posts: 55
Joined: 13 Mar 2007, 01:32
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by zvucnjak » 05 Oct 2009, 17:03

Ja npr. nikada nisam pljuvao druge žanrove muzike... Samo pljujem kad neko prodaje kao muziku nešto što blage veze nema sa muzikom.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Kole man » 05 Oct 2009, 17:06

zvucnjak wrote:Ja npr. nikada nisam pljuvao druge žanrove muzike... Samo pljujem kad neko prodaje kao muziku nešto što blage veze nema sa muzikom.
Kao recimo neko ti prodaje cipelu i ubedjuje te da je to muzika...desilo se meni jednom ne daj da te prevare

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by kide » 06 Oct 2009, 19:42

Mr. Sick Mick wrote:Estetske vrednosti u subjektivne i apstraktne mere. Doduse, kada se kaze "vrednosti" misli se na generalizaciju u smislu "vecina to nalazi lepim ili ruznim" ali nista nije definitivno i ne moze se kao takvo ni posmatrati.
čekaj, evo recimo ogromna većina muškaraca a i žena smatra da je Monika Beluči izuzetno lepa žena. da li to znači da je ona objektivno lepa? ako nije, kako to da se subjektivne ocene njenog izgleda stotina miliona i milijardi ljudi planete Zemlje poklapa baš u njenom slučaju?

i sada ako se neko pojavi i napiše: "pa eto meni je ona ružna...", ili "pa i nije nešto..." smatraću da je to provokacija i notorna laž.

on topic: besmisleno je pljuvati ove ili one žanrove muzike, može se govoriti da je određena kompozicija loša, da je izvođenje krš, ali svaki žanr je legitiman pristup muzici u okviru koga može biti manje ii više uspelih dela, pa čak i u turbo folku.
Last edited by kide on 06 Oct 2009, 19:46, edited 1 time in total.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest