Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by million dollar baby » 04 Oct 2009, 21:53

ovaj .... mislim .... ovaj deo foruma je predvidjen za pljuvanje po bendovima koje ne volimo .... pa .. mislim ... zasto ne damo sebi malo oduska i izbacimo toksine iz sebe :D
mislim.. realno..... ako znas dovoljno o necemu i idalje ti se ne svidja ... slobodno reci na sav glas "ja to ne volim i tacka" :D XD (kako se*uckam hihiih ^^ )

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 04 Oct 2009, 21:56

pa diskusija se vodi ako ima suprotstavljenih stavova. i to je sasvim u redu, korisno, interesantno i tako dalje, dok je civilizovano i po protokolu. i to je cinjenica i kritika i pozitivnih i negativnih treba da ima u svakoj diskusiji o svakom bendu i o svakoj muzici, i uopste, pojavi. o nekim stvarima sam tako i promenio misljenje, na bolje ili na gore, tako sto sam primio neke informacije ili razmislio o necijem izlozenom stavu.

e sad, ogroman procenat ljudi uopste ne zna kako se diskutuje, ne kazem da su losi ljudi, nego jednostavno ne znaju. i nece da nauce i imaju neke svoje arsine iako postoje fundamentalni i generalni arsini. a to je bezobzirno i bezobrazno. i onda nastaju tendenciozne prepirke, prepucavanja, prozivanja i tome slicno. vodio sam gomile rasprava sa ljudima toliko suprotnih stavova od mog da bi to nekom bilo uvredljivo i nalupetao bi sagovornika pre bilo kakve diskusije, pa sam normalno razgovarao s njima jer znaju da razgovaraju. sa druge strane, milion puta mi je doslo da zadavim nekog ko se slaze sa mnom, zato sto to radi na kretenski nacin.

pogledajmo svaki topic, ako nema bar dva argumentum ad hominem na jednoj strani, jedem svoju kapu:)


edit:
ulete milionka. vidis, ja sam isao na 'new posts', pa nisam ni video da je ovo u spitfestu, jebiga, ispade da sad ovo sto pricam nema smisla:) nema veze, nek ostane:)

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Tiga » 04 Oct 2009, 21:58

million dollar baby wrote:ovaj .... mislim .... ovaj deo foruma je predvidjen za pljuvanje po bendovima koje ne volimo ....
Zbog čega uopšte postoji potreba da se pljuje bilo šta i bilo ko?
million dollar baby wrote:
slobodno reci na sav glas "ja to ne volim i tacka" :D XD
Jedno je reći da ti se nešto ne dopada i nije po tvom ukusu, a drugo da je *ranje i nekvalitetno.

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by million dollar baby » 04 Oct 2009, 22:13

Tiga wrote: Jedno je reći da ti se nešto ne dopada i nije po tvom ukusu, a drugo da je *ranje i nekvalitetno.
pa to je vec druga stvar... to je vec .... prose*avanje ....

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by cccira » 04 Oct 2009, 22:41

Tiga wrote:Zbog čega uopšte postoji potreba da se pljuje bilo šta i bilo ko?
Fino je pljuvati po necemu. Izbacujemo iz tela vise tecnosti nego obicno. Ko pljuje, taj manje piski... tj. tako bar kazu u narodu :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 04 Oct 2009, 22:46

mozes da kazes i da je nekvalitetno ako mislis da to mozes da potkrepis argumentima. onda neko da kontraargumente i to tako ide. pobogu ljudi, pa tako se diskutuje. postoje ukusi, ali postoje i neka objektivna merila. zemlja ne valja da se jede, a sargarepa valja, nema tu meni tebi.
ajde ljudi nemojte da majka tereza muzickog foruma pocne da zastupa drugu stranu...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by cccira » 04 Oct 2009, 22:48

Fala bogu pa postoji uvek nesto (svasta) sto je srnje i nekvalitetno. That's what makes the world go round :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 04 Oct 2009, 22:50

menjam ovo 'majka tereza' u 'gandi', da ne bude gej

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by cccira » 04 Oct 2009, 22:51

Pa bolje da budes gej majka tereza nego gej gandi :D

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Wolf » 04 Oct 2009, 23:32

ova TIga nas bas ne voli a? :lol:
either that ili radi praksu za psihologa (psihijatra, psihopatu, whatever) ovde na forumu...

@tema: biciklisti ::ranting:: ::ranting:: ::ranting::

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 05 Oct 2009, 07:27

biciklizam se prosirio na obe strane, biciklisti su svoju posast preneli i na anti-bicikliste!

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by cccira » 05 Oct 2009, 11:52

biciklizam jaca organizam

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by frkadela » 05 Oct 2009, 11:55

cccira wrote:biciklizam jaca organizam
Rimuješ k'o crnac.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Tiga » 05 Oct 2009, 12:08

Doolio wrote:biciklizam se prosirio na obe strane, biciklisti su svoju posast preneli i na anti-bicikliste!
Dobro gospodo, objasnite mi šta to znači, osećam se izolovano :O.o:

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Mr. Sick Mick » 05 Oct 2009, 12:58

Stvarno, ni ja ne znam sta mislite kada kazete biciklizam.

Million Dollar Baby @ Poslusaj brata i prestani da pises "...", "... mislim..." i "... eh..." zato sto je van pameti. Ovo je kucani tekst. Imas dovoljno vremena da smislis sta hoces da kazes i ne moras da pravis dramske pauze i zamuckujes u pisanoj formi. :XD: :lol:

Topic: Normalni ljudi daju negativne kritike odredjenim kulturnim pravcima. Kada ti pravci postanu ustaljeni, onda se vise ne obrazlaze zasto je to lose, jer takodje i negativna kritika takvog pravca postaje neka vrsta drustvene norme. Medjutim, kada odredjena grupa ljudi koja podrzava neki kulturni pravac postane agresivna u pogledu sirenja tog pravca i trazenja afirmacije posto po to od svih, e onda normalan covek posizdi (kombinacija popi*denja i posizenja) i predje u stanje hronicne kulturne defanzive jer pobornici doticnog kulturnog pravca ne samo da ugrozavaju kulturni integritet celokupne drustvene zajednice, nego uticu i na svakodnevni zivot.
Zato vas molim da razmislite o ovoj situaciji: Celavi tip u suskavoj trenerci, kajlom oko vrata i 'tetkom' zadenutom za pojas u parku ce da nagazi i ugazi dugokosog tipa u koznoj jakni i gitarom okacenom o rame. Pogodite koji junak iz ove price slusa koju vrstu muzike. Pri tom uzmite u obzir da se kulturni pravac ciji je pobornik tip u suskavoj trenerci iz price svakodnevno reklamiran na televiziji i da je televizijska stanica koja to emituje veoma popularna, a pravac koji sledi tip sa gitarom iz price se prati na daleko manje popularnom televizijskom kanalu.
Sto se tice ostalih muzickih pravaca, na mainstream se cesto gleda sa dozom nipodastavanja iz razloga koji smo izgleda ovde namerno prevideli zato sto moze da dovede do toga da se tema prebaci na drugi kolosek i udalji od sustine. Taj razlog je pomodarstvo - odnosno ljudi koji se prave da to vole samo zato sto je novo i eventualno popularno. Takvi ljudi - pti tom ne kazem da treba da se gine za neki pravac - kvare opstu sliku o onima koji to zaista vole da prate. A jos gori su izvodjaci koji se upustaju u neki pravac samo zato sto je trenutno popularan, jer u tom slucaju nisu u stanju da postignu sustinsku poruku koju taj pravac salje i stvaraju nevidjene kulturne uzase.

Nenormalni ljudi, s druge strane, se priklanjaju neprimerenim merama kulturnog otpora. To su fanatici koji su davno prestali da vole ono sto slusaju, zato sto su zanemarili svu lepotu koju su u tome ranije nalazili i sada radije sede u svojoj sobici ili u podrumu svojih roditelja, opsesivno dodiruju ploce, kasete i diskove, glade postere i mrze sve ostalo sto nije identicno njihovom predmetu obozavanja. (Ispravka - mrze cak i sve identicno tome, zato sto je kopija.)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest