Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by muki17 » 06 Oct 2009, 19:46

ja mislim da je thrillu ruzna :mrgreen: :kiss:

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Mr. Sick Mick » 06 Oct 2009, 20:52

čekaj, evo recimo ogromna većina muškaraca a i žena smatra da je Monika Beluči izuzetno lepa žena. da li to znači da je ona objektivno lepa? ako nije, kako to da se subjektivne ocene njenog izgleda stotina miliona i milijardi ljudi planete Zemlje poklapa baš u njenom slučaju?

i sada ako se neko pojavi i napiše: "pa eto meni je ona ružna...", ili "pa i nije nešto..." smatraću da je to provokacija i notorna laž.

on topic: besmisleno je pljuvati ove ili one žanrove muzike, može se govoriti da je određena kompozicija loša, da je izvođenje krš, ali svaki žanr je legitiman pristup muzici u okviru koga može biti manje ii više uspelih dela, pa čak i u turbo folku.
Pa to znaci jedino da se subjektivno misljenje vecine ljudi u tom slucaju poklapa, ali ne i da je to objektivna istina. I to is prostog razloga - objektivnos je nedostizna kroz medijum subjektivnosti. Vecini ljudi je lepa, a manjini ruzna i to je to.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by LazaRocker » 06 Oct 2009, 23:03

zašto se pljuje na druge žanrove muzike? zato sto postoje. dog god je razlicitih zanrov muzike bice i pljuvanja po njima.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Guitar_thrill » 09 Oct 2009, 15:57

muki17 wrote:ja mislim da je thrillu ruzna :mrgreen: :kiss:
sad sam ovo video ::ranting::

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by muki17 » 10 Oct 2009, 00:08

Guitar_thrill wrote:
muki17 wrote:ja mislim da je thrillu ruzna :mrgreen: :kiss:
sad sam ovo video ::ranting::
:mrgreen: :ziveli:

smpshomi
Posts: 13
Joined: 04 Sep 2009, 00:14

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by smpshomi » 01 Nov 2009, 10:17

Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?
odgovor je nekako ... glup i bzvz ...
oni koji nekako ne znaju da uzivaju u necemu lepom ... i samo znaju za jednu vrstu muzike i znaju kako ona zazivljava i o cemu je prvobitno namenjena ... oni tu vrstu brane a ostale pljuju ... mislim nidje veze
Ja i moj drug smo razmotrili da smo mi svi ljudi na ovoj zemlji ZAVISNI od muzike kao od droge ... jednostavno nemozemo bez nje !!! nemoze da prodje jedan dan a da necujemo bar neku vrstu muzike , neki ritam , neki kick , neku lepu melodiju , neki ritam koji te pokrene da se bacis levo desno , UVEK MORAMO DA CUJEMO MUZIKU !!!
Muziku svi slusamo , ali moramo da je i cujemo ! cuti je nesto zrelije od slusanja !
a sad kad smo svi zavisni od muzike , ( nebitno dal mrzimo hip hop , rock , metal , house tehno bla bla bla ili volimo hip hop , tehno , house , metal , rock , narodno zabavno tra la la bla bla ) zasto ne bi smo pustili druge ljude da slusaju muziku uz koju se opuste ???? UKUSI SU RAZLICITI i ja ne znam zasto bzvz idemo u neke teme ...
uzivajte u muzici i pustite druge ljude da uzivaju u svojoj muzici ... SVAKO IMA SVOJ RITAM ZIVOTA !!!
PEACE

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Rocket Roll » 01 Nov 2009, 10:25

Mr. Sick Mick wrote:Ne mozes dati izjavu u smislu - ovo ima tu i tu estetsku vrednost - i ocekivati da se to prihvati jer su nam svima merila malo drugacija, a i sam dozivljaj varira od osobe do osobe. Dakle, subjektivno je subjektivno i mo's ga *ebati.
Dejvid Hjum je napisao "O merilu ukusa" baš na tu temu i izvukao drugačiji zaključak.

Pošto je ta knjižica jedan od temelja estetike kao nauke, a košta 500 dinara i može se naći u svakoj knjižari (ili se može poručiti od izdavača), neophodno je da je svako kome je do ovakvih rasprava o estetskoj vrednosti pročita.

Nije uopšte teška za čitanje, da vas odmah umirim.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by sinisake » 01 Nov 2009, 11:19

Znaci, o tom Hjumu sve najbolje?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by guv'nor » 01 Nov 2009, 12:49

sinisake wrote:Znaci, o tom Hjumu sve najbolje?
Ma ne, to je pitanje za režiju, neće to tebe da pitaju.
Last edited by guv'nor on 01 Nov 2009, 13:05, edited 1 time in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by sinisake » 01 Nov 2009, 13:04

:wink: :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by dweezil » 01 Nov 2009, 14:27

sve je to lijepo i drazesno ali ako bi na posnovu knjiga odlucivao koja ce muzika da ti se svidi a koja ne onda se to vise ne zove muzika nego neznam ni ja shta.
Cesto fakultetski obrazovani muzicari imaju do zla boga seljacki ukus tipa, jao jesi cuo novog Stinga do j... je i sl...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Rocket Roll » 01 Nov 2009, 20:55

Ma ne odlučuje Hjum ništa, on samo kaže da se podrazumeva da svako ima svoj ukus i to u svemu, a da pri tome... e, neću dalje da prepričavam. Pročitajte.

Uzgred, pitanje. Da li neko može da ima lični stav prema tržišnim kulturnim proizvodima kakvi su albumi i bendovi? Kad ti petsto marketologa kaki u glavu da je svaki album - najbolji album i svaki bend - najbolji bend? Kad muziku biraš i nosiš kao odeću ili mobilni - da te istakne i približi drugarima, a ne da bi razmišljao o njoj?

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by kide » 03 Nov 2009, 14:11

Rocket Roll wrote:Ma ne odlučuje Hjum ništa, on samo kaže da se podrazumeva da svako ima svoj ukus i to u svemu, a da pri tome... e, neću dalje da prepričavam. Pročitajte.

Uzgred, pitanje. Da li neko može da ima lični stav prema tržišnim kulturnim proizvodima kakvi su albumi i bendovi? Kad ti petsto marketologa kaki u glavu da je svaki album - najbolji album i svaki bend - najbolji bend? Kad muziku biraš i nosiš kao odeću ili mobilni - da te istakne i približi drugarima, a ne da bi razmišljao o njoj?
sve zavisi od uzrasta Rocket. dok si klinac naravno da hoćeš da se istakneš i približiš određenoj grupi. (ja nisam jer sam dovoljan sam sebi, ali to je retkost.) kad se malo osvrneš oko sebe i nabiješ iskustvo, onda već imaš ličnost koja može imati lični stav. tu marketolozi ne mogu mnogo da utiču jer se kad se približiš 30oj i preko, imaš neuporedivo manje vremena za trošenje novih izdanja i koncerte a muzički ukus se resetuje na 15u godinu života.

uzgred je lepo od tebe što navodiš ljude da čitaju umesto da im sažvaćeš. da li radiš kao književni kritičar ili pri nekoj izdavačkoj kući?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by dejankuki » 03 Nov 2009, 14:23

kide wrote:sve zavisi od uzrasta. Dok si klinac naravno da hoćeš da se istakneš i približiš određenoj grupi, kad se malo osvrneš oko sebe i nabiješ iskustvo, onda već imaš ličnost koja može imati lični stav. Tu marketolozi ne mogu mnogo da utiču jer se kad se približiš 30oj i preko, imaš neuporedivo manje vremena za trošenje novih izdanja i koncerte a muzički ukus se resetuje na 15u godinu života.
Ovde mogu da se prilicno slozim sa tobom...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Rocket Roll » 03 Nov 2009, 15:37

kide wrote:...kad se približiš 30oj i preko, imaš neuporedivo manje vremena za trošenje novih izdanja i koncerte a muzički ukus se resetuje na 15u godinu života.
Onda počinju da ti prodaju Nešvil i Grand varijante. Ili džez. Ili rivajvl bendove... Neće muzička industrija tako lako pustiti ljude koji imaju para :D
kide wrote:da li radiš kao književni kritičar ili pri nekoj izdavačkoj kući?
Prčkam nešto sa "Platoom".

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest