Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Solomon » 12 Feb 2009, 00:50

svijet ne bi bio zanimljiv kad bi svi voljeli iste stvari ... :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 12 Feb 2009, 01:23

-ljudi pljuju druge zanrove uglavnom iz frustracije (nemojte se vatati za ovo, nisam ciljao nikog, kazem statisticki samo).

-sto se tice toga koliko ljudi slusa ono sto ja slusam, bole me patka, bitno da je meni dobro. cak mi je i drago ako gomila ljudi gotivi ono sto ja gotivim, mogu da pricam s vise ljudi o tome i da blejimo na tu akciju. snobizam tipa 'ovo sto ja slusam slusa jako malo ljudi zato sto jako mali broj nas je toliko gotivan da to skonta' je po meni gori od bilo kakvog granda.

-sto se tice konkretnog pitanja oko popularnosti granda, oduvek sam smatrao da je nekako povrsno i revansisticki kriviti za to neke produkcijske kuce ili bilo sta tome slicno. vec sam negde pricao o ovome. nase trziste je jako, jako sitno. kao sto imamo neke rihane i bekstrit bojse po amerikama, tako ovde imamo cece i seke. prostom racunicom dolazimo do zakljucka, ako rihana zaradi sto bilijardi kosmickih dolara za cert, a ceca sto iljada, uz to rihani dodje milion ljudi na cert, a ceci vise desetina iljada, sasvim je normalno, koristeci obican sistem proporcije, da ako neki slipknot zaradi sto puta manje od rihane, da to isto sledi i za neki nas bend slicne orijentacije. tako da, ako ovako gledamo stanje stvari, nismo nista gori ili bolji od ostalih.

edit:
ovo bi vise islo u onaj drugi topic o grandu, al dobro, od viska glava ne boli:)

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by SRVFan » 12 Feb 2009, 02:42

Mi se ovde pokidasmo a lik koji je postavio temu je odavno zapalio... :mrgreen:

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Paprika » 12 Feb 2009, 12:15

E, da.. Sta je sa Koletom?
Poslednje sto sam ja cuo je da su zakazali probu i da je nisu imali...
Pm ga ceka vec mesec dana...

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Zlo » 12 Feb 2009, 18:48

Ma samo ti se cini.Ko je od nas popljuvao bilo sta? :lol:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Dushan S » 12 Feb 2009, 19:06

Pljuvanje je jako često posledica "wannabe" kvaziintelektualnosti. Koliko ja primećujem, najglasniji su konzumenti "urbane muzike" "Džezeri" i "rokeri" (tj metalci). Svi koji se tako definišu smatraju da je njihovma muzika suštinski, na nekom tamo spiritualnom, dubljem nivou superiorna u odnosu na sve ostalo, i koriste se raznom argumentacijom. Dapače često je tu i pojava da se rade dve stvari:
- koncentrisanje na jako uzak podžanr (Slušam samo old skool evropski tehnički death metal, getenborgška škola, ali pre nego što su se prodali, ne slušam ostalo od metala uglavnom, na primer)
- Slušanje nekoliko vrsta muzike kao dokaz "otvorenosti" i "razumevanja muzike" što samim tim treba da osobi da još veće pravo da pljune nešto (Ja slušam sve od P. Gabriel-a preko Etno muzike do metala, ali ovi narodnjaci su stvarno smeće, na primer)

Postoji i kombinovanje te dve stvari, gde osoba sluša "probranu muziku" a sve što zasmrdi na "mainstream" je loše.

Za razliku od toga, dobar deo ljudi samo sluša muziku, i svejedno im je, i u susretu sa ovim "znalcima" doživljavaju određenu dozu odbojnosti, i obrnuto. To i napolju pravi problem bendovima, na primer ako svirate metal, a počne da vas voli previše "svaštojeda" rizikujete da vas fan baza odbaci samo zato što vas vole i "obični ljudi".(Jer to se tumači da ste se prodali, iako je muzička promena možda samo posledica sazrevanja benda ili promene ukusa članova)

Konačno, kod nas postoji samo jedna grupacija gde fanovi muzike svi vole jedni druge, vole sve ostale pevače, prate njihov rad ii dižu ih u zvezde, afirmativni su, nije im žao da daju pare za CD, ili za koncert, ako vole jednog pevača ne pljuju drugog, nisu im bitne sitne stilske razlike itd: Grand publika i šire. Čak bih išao toliko daleko da kažem da je sunovrat sve druge muzike kod nas u odnosu na "narodnjake" najvećim delom uzrokovan ovom razlikom u mentalitetu fanova "narodnjaka" i ostalih.

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by bokicasa » 12 Feb 2009, 21:03

dusane sine,majka je sigurno ponosna na tebe,svaki tvoj post je po meni na mestu.. :mrgreen:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Dushan S » 12 Feb 2009, 22:59

Hahahaha :lol: Hvala! :lol: Evo, sad ću da odem po kevu i da joj pokažem tvoj post kao dokazni materijal! :mrgreen:

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by SRVFan » 13 Feb 2009, 01:12

Dushan S wrote:Hahahaha :lol: Hvala! :lol: Evo, sad ću da odem po kevu i da joj pokažem tvoj post kao dokazni materijal! :mrgreen:

Ja mislim da nema potrebe,zena to sigurno vec zna,nego nece da te hvali,da te ne iskvari! :mrgreen:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Dushan S » 13 Feb 2009, 01:23

Malo joj je kasno da sad deluje vaspitno na mene! :mrgreen:

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by SRVFan » 13 Feb 2009, 01:30

Eh,ona to josh ne zna,takve su ti keve... :mrgreen:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Dushan S » 13 Feb 2009, 01:33

Pa da ja u stvari zato i post-ujem, u nadi da će keva kad tad da naleti dok browse-uje na neki moj post i da se oduševi! :mrgreen: :lol:

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by SRVFan » 13 Feb 2009, 01:55

Znao sam! :D Provaljen si! Idi u najmrachniji coshak sobe i srami se ! :mrgreen:

shule_bre
Posts: 21
Joined: 31 May 2008, 16:00

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by shule_bre » 15 Feb 2009, 14:13

Kole man wrote:Svi ovde pljujemo sve zivo zato sto je popularno:turbo folk,fensere,pop muziku,mtv,komercialni rep,emose...I ne kapiram zasto.Uvek postojati nesto sto ce biti mejnstrim i dosta njih koliko vidim ovde zele da svi na svetu slusaju metal,rok,pank...e to mi nije jasno.Jel mislite da bi bi bilo zanimljivo da svi slusamo istu muziku?I tako postavljam pitanje zasto neki pljuju na druge zanrove muzike umesto da uzivaju u tome da oni slusaju kvalitetnu muziku i da budu srecni sto ima narodnjaka i repera da dokazu koliko im je glupa muzika i da pokazu koliko je nasa muzika bolja.Znaci moral price je budite srecni sto je metal underground i zato sto nema mnogo ljudi koji slusaju nasu muziku.
Nadam se da je neko shvatio poentu moje price :wink:
Upravo si popljuvao druge zanrove. . :) :P

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zašto se pljuje na druge žanrove muzike?

Post by Doolio » 15 Feb 2009, 16:51

ahahaha jes vala, i to ajde sto je popljuvao nego je to bilo u rangu najgoreg bicikliste:) prevideh post, inace ne bih ni postovao, mislim, metal nije moja muzika, tako da ne znam sta ja radim na ovoj temi:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest