Kirk Hammet

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kirk Hammet

Post by sinisake » 08 May 2009, 16:41

Pa, ja mislim da nije cak ni to, nazalost. :lol:

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Kirk Hammet

Post by Zlo » 08 May 2009, 19:22

Koji ste vi ludaci.......nisam slusao Metallicu par godina i evo me sad na youtube gledam neke spotove i prisecam se divne ,pijane mladosti :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kirk Hammet

Post by sinisake » 08 May 2009, 19:23

Ti se secas najboljih pijanstava? :mrgreen:

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Kirk Hammet

Post by Zlo » 08 May 2009, 19:33

Mozda se nisam izrazio najjasnije.
Dok ovo pisem ,pijem pivo i gledam One spot.
Pre 15-16 godina sam radio isto ali bio mlad.
Da li je sad jasnije? :)
A sto se najboljih pijanstava tice -vecine se secam.Extremna su mi prepricavali. :lol: :XD: Ali to je za drugu temu.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kirk Hammet

Post by sinisake » 08 May 2009, 19:36

Dok ovo pisem ,pijem pivo i gledam One spot.
Pre 15-16 godina sam radio isto ali bio mlad.
Eto, gde si i u sta spucao godine? Zezam se. POZ! :ziveli:

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Kirk Hammet

Post by Zlo » 08 May 2009, 19:54

Lako je tebi da se zezas.Ja sebi to pitanje postavljam sve cesce i sve ozbiljnije.Na kraju se latim piva :ziveli:
Stihovi pesme u kojoj se lako nadjem nadjem

Mozak miruje,
al' ispod mora teče vreli kamen.
Grob podriguje,
proždraće mi kosti ako stanem.
Istetovirani strah na tvojim obrazima jeca,
ti si samo njegov podstanar.
Smrtno ozbiljan,
bez oca i bez prijatelja.

Prazne godine,
oko tebe tužno lete.
Šta ćeš ti sa njima
i šta će one s tobom takvim?
Ti si revidirao stav sto pedeset puta
čas si rođen kao muško, čas ko žensko,
koga je to briga.
Sam znaš,
rođen si ko *****.


EDIT:
A lepo sam sebi rekao da u ovakvim psihofizickoalko stanjma ne postujem na forumima,ne odgovaram na mailove i ne ukljucujem MSN :lol:
Last edited by Zlo on 08 May 2009, 20:00, edited 1 time in total.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kirk Hammet

Post by Funkomat » 08 May 2009, 19:56

Zlo wrote:Lako je tebi da se zezas.Ja sebi to pitanje postavljam sve cesce i sve ozbiljnije.Na kraju se latim piva :ziveli:
Stihovi pesme u kojoj se lako nadjem nadjem

Mozak miruje,
al' ispod mora teče vreli kamen.
Grob podriguje,
proždraće mi kosti ako stanem.
Istetovirani strah na tvojim obrazima jeca,
ti si samo njegov podstanar.
Smrtno ozbiljan,
bez oca i bez prijatelja.

Prazne godine,
oko tebe tužno lete.
Šta ćeš ti sa njima
i šta će one s tobom takvim?
Ti si revidirao stav sto pedeset puta
čas si rođen kao muško, čas ko žensko,
koga je to briga.
Sam znaš,
rođen si ko *****.
:bow:
:ziveli:

Sutra idem da ih slusam! ::ranting::

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Kirk Hammet

Post by Zlo » 08 May 2009, 20:07

Inace,moje misljenje je da Kirk i nije tako los gitaros kako neki kazu.A nije ni tako dobar kako on i drugi misle. :lol:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Kirk Hammet

Post by muki17 » 08 May 2009, 21:05

Zlo wrote:Inace,moje misljenje je da Kirk i nije tako los gitaros kako neki kazu.A nije ni tako dobar kako on i drugi misle. :lol:
Istinska,filozofska recenica :D

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Kirk Hammet

Post by Aca » 08 May 2009, 23:57

E sad ja da se nadovezem na sve vase komentare...itd...sad kad sam procitao celu temu...

Prvo za Kirka...Bez obzira ko sta pricao,Kirk uopste nije los gitarista bas suprotno od toga...Mozda se ne bi snasao u solo karijeri kao solista, kao npr. Satriani...ali definitifno,difinitivno nije nekreativan,neosecajan i definitivno ne svira bez emocija,i ima telenta za muziku.Ako pogledamo solazu master of puppets koja je vrh i npr. fade to black solazu na pocetku pesme koja je toliko lepa da umetnicki moze da se poredi sa Betovenovom sinfonijom on uopste nema lose solaze kao sto pricate,nego odlicne (znaci ima kreativnost...).Druga stvar koja pokazuje da voli muziku i da je i te kako kreativan su njegovi rifovi,rif Enter Sandman koj je Kirk napisao je jedan od najboljih metal rifova sveta,kao i Sad but True za kog su svi najpoznatiji kriticari i muzicari rekli da je najbolji metal rif na svetu.(pogledaj te na you tube Classics Albums-Metallica Black Album)..A covek ne moze da ne uziva u sviranju ako je ceo zivot posvetio tome,tako da nije obican shreder...ali ako pogledamo da ljudi danas vole shreding i brzo sviranje kao npr. kod DragonForce-a Herman Li definitivno najzajebaniji gitarista na svetu za sviranje koj samo roka shreding gde u DragonForce-u u jednoj pesmi imate 6 solaza koje su brze kao MUNJA...itd...Takva pesma se slusa i stavljena je na najtezu pesmu u Guitar Huro-u...sto znaci da ljudi vole shreding...A Herman Li njegovo sviranje gleda kao cool,a ne kao bezosecajno dziguljanje...toliko

I kad sve pogledamo Kirk je super gitarista koga imitira pola gitarista na svetu(sto pokazuje da je Kirk jedan jedini,legenda metala...) i ko misli suprotno taj neka napise neki rif bolji od rifa Sad but True za kojim je poludelo vise miliona ljudi sirom sveta i kad za njegovim rifom ili solazom budu poludeli ljudi sirom sveta moze da kaze da Kirk nema pojma,sto nije istina...

A drugo o metallici...O metallici mogu da kazem sve najbolje...Metallica je napravila takve pesme, nije potrebno da pricam koje...da je najpoznatiji band na svetu ubedljivo, kao i najslusaniji i najomiljeniji od strane ljudi sirom sveta...Za metallicu znaju mali crncici iz afrike koji ne znaju sta je TV...mozda ne znaju za Metallicu, ali za Nothing else meters znaju.Dok pola ljudi koji ne sviraju,a slusaju metal,rock...itd.. nisu nikad culi za legendarnog Yngwie Malmsteena ili Satriania...pa posle kazite nesto o Metallici ili Kirku...

:D :D :D :D :D

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Kirk Hammet

Post by Aca » 09 May 2009, 00:04

Jesam ja ogroman ljubitelj metallice,ali ono sto sam pisao nisam pisao zato sto ih volim i ne mogu da se pomirim sa tim da je Kirk los...Nego hocu da ljudi shvate da Kirk uopste nije los,nego super gitarista(legenda)...a ne da slusaju gluposti koje pricaju ljudi sirom sveta koji misle da znaju vise od njega...SMESNO...Kad napisu rifove kao iz Enter Sandman-a ili Sad but True-a nek se jave... :D :D :D

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Kirk Hammet

Post by Wolf » 09 May 2009, 00:54

Stoji to da ima dobrih solaza, ali su one na studijskim verzijama pesama. Retko koja live pesma ima isti solo kao studijska.
Mrzi me da kopam po youtube-u, ali na vecini koncerata mnogo falsira i sve to pokusava da pokrije wahom (a mislim da je to negde vec receno). :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kirk Hammet

Post by mislim_stvarno » 09 May 2009, 08:30

Aca wrote:fade to black solazu na pocetku pesme koja je toliko lepa da umetnicki moze da se poredi sa Betovenovom sinfonijom
:rlol: :rlol: :rlol: :rlol:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kirk Hammet

Post by sinisake » 09 May 2009, 08:55

mislim_stvarno wrote:
Aca wrote:fade to black solazu na pocetku pesme koja je toliko lepa da umetnicki moze da se poredi sa Betovenovom sinfonijom
:rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
:rlol: :rlol: :rlol:

Ajoj, citam od sada sve postove na ovoj temi... Aahahahahahahaha :ziveli:

Sto bi rekla jedna skolska drugarica moje brace - Benetonova Peta siNfonija i Kirkove solaze, to je vr' vr'ova!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kirk Hammet

Post by Duane » 09 May 2009, 08:58

meni je taj fade to black ljiga najveca

ps. ne uzdaj se ti puno u betomena... on je slusao tamburase...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest