Kirk Hammet

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Kirk Hammet

Post by DrGreenthumb » 25 Dec 2008, 01:28

Dushan S wrote:

A za jazz? Pa, ja jazz volEm koliko i disko u disko klub! Uvredio si me na licnom nivou pa sam morao da odgovorim u istom tonu
Žao mi je ako si se osetio uvređenim, zaista, ali nisam imao nameru da te uvredim, ništa u onome što sam pričao nije govorilo o tome da li, lupam, tebi smrdi mali prst na desnoj nozi pa da se uvrediš, a nije uvredljivo dovesti u pitanje nečlije mišljenje, naročito kroz sprdnju i šalju. Možda je u pitanju to da si preosetljiv, za nijansu. :wink: I nemoj sad da se uvrediš "Šta on meni koji racku da sam preosetljiv, mamu mu njegovu umišljenu!" :mrgreen:

Ne mogu da ti platim pivo za youtube clip imitacije Hendrixa, još da je zapalio gitaru, pa ajd, ali ovako... Slabo! :mrgreen:
Ma, zaje&avao sam se, nekako mi je gotivnije da ne stavljam smajlije :D Dontcha worry, ne vredjam se ja tako lako, mada jesam brzoplet, zivotno, sigh :mrgreen:
A za pivo? Hmm, meni je bas dojajan taj teleci pogled kad mu otmu gitaricu iz ruku, bas je "jao, sta ce mi mama reci kad vidi" momenat :D
Priceless...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Kirk Hammet

Post by Dushan S » 25 Dec 2008, 01:35

Blagi off topic, ali jedino što si napravio da se osećam kao starac Fočo od stotinu ljeta, jer sam ovaj clip gledao poslednji put kao loš snimak sa VHS kasete, pre isuviše godina da bih smeo da pomenem :oops: :lol: :hide:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Kirk Hammet

Post by Doolio » 25 Dec 2008, 01:42

Sa jedne strane možda si u pravu, ako misliš na to da bi svako trebalo da je podložan preispitivanju, ali sa druge strane ne znam šta hoćeš da kažeš. DA, naravno da su vremenom neke stvari utvrđene i da više nema smisla razgovarati o njima. Ti možeš da kažeš da ti se mercedes ne sviđa, da ti se ne dopada dizajn, ili da tebi trebaju drugačija kola, ali postoji jedan trenutak kada kritikovanje nekoga, naročito bez argumenata samo govori o onome ko kritikuje a ni na koji način o kritikovanom. U to šta je po čijem ukusu - ne ulazim. Ne moram da volim nešto da bih razumeo ili poštovao.
pa ovako:) umetnost, hajmo se baciti na umetnost, posto se nekako svaka diskusija na kraju svede na taj neki vid spike:) sto se mene tice, da, umetnost jeste definisana objektivno i postoje objektivni parametri koji pomazu pri analizi i dedukciji. stavise, umetnost nije uopste toliko misticna koliko mnogi pokusavaju da je prikazu. ali tu postoji i jedan drugi trip, a to je taj zeznuti licni filter:) npr, eto, sto se tice likovne umetnosti (jer se u nju najvise razumem), kako sam vise ulazio u sve to i kako sam se vise bavio time i informisao, pored shvatanja da sto vise znam, vise saznajem koliko ne znam, opet sam te informacije filtrirao na svoj licni nacin. tako sam dosao do toga da postoje umetnici koje apsolutno ne podnosim, ali ih duboko postujem i spreman sam da ih branim u raspravi i opet, neki umetnici koji mi mozda ponekad prijaju, ali su kicerica prilicno. ono sto je bitno je da sam svestan toga sta je u pitanju kada uzmem da analiziram neko delo. e sad, kod nekih dela/umetnika nailazim na prilicne teskoce. recimo, svetski priznat umetnik, a ja ne vidim tu ni 'u' od umetnosti. da li je moguce da sam i dalje toliko neupucen da mi se desava tako drastican 'paradoks' ili je rec o pomodarstvu, ili je to mozda bio pravi covek u pravo vreme ali bez neke umetnicke vrednosti njegovih dela, ili svi ti kriticari grese ili je mozda on 'zrtveno jagnje' u pozitivnom smislu. takodje, neko unisono misljenje cesto i ne postoji, recimo, razni filozofi i analiticari ce prozivati nicea, a neki drugi ce ga kovati u zvezde, a sve na osnovu istih datih faktora (njegova dela, zivot, filozofija, retorika itd). znaci, opet uplivava neko licno 'presecanje' i ostaje coveku da procita nicea, procita gomilu analiza koje su suprotstavljene i na kraju da svoj licni sud za koji misli da je valjan i objektivan. a koji ce opet biti lican i obojen, hteo ne hteo.
u svakom slucaju, slazem se da ako nisi upucen, ne treba da analiziras i diskutujes, a ako hoces vec da das komentar, neka on bude u rangu volim - ne volim.
ono sto je mene ovde 'pecnulo' je to dizanje kose na glavi posle bb kingove tri note jer je to prilicno subjektivna, pa i metafizicka kategorija. mislim, ne postoji umetnik iz bilo koje branse koji ce dignuti kosu na glavi svakome, neko ce dignuti kosu na glavi nekolicini 'relevantnih' neko milionima 'neukih' i tako dalje i tako blize i sad sta je tu dza, a sta je tu bu:) primera radi, meni se dize kosa na glavi (u istom smislu ko i tebi od bb kinga, da ne bude zabune:) ) od nesrecnog bijelog dugmeta, ali tu ucestvuju razni faktori i nikad to necu iskoristiti kao argument u nekoj tamo raspravi o dugmetu iz prilicno jasnih razloga.
Možda ja očekujem previše od ljudi jer je forum pomalo za muzikante a ne "Yu metal" ili "krstarica" ili šta već, ali duboko, ali zaista DUBOKO verujem da je biti objektivan vezano za muziku, nezavisno od onoga što preferiramo lično jako, jako važno ako nas dublje interesuje muzika.
dobro, ovo sam vec dotakao gore, ali jos nesto da kazem, mislim da sposobnost razgranicavanja varira od osobe do osobe cak i kad se radi o priblizno isto upucenim osobama. takodje mislim i da je samosvest o tome koliko je neko sposoban da to razgranici dosta subjektivna kategorija i ocena. pogotovo kad je pitanje ovako malo nedefinisano, tipa sta je gitarista, jel to svirac, umetnik, osoba, tehnicar itd. tipa -kirk stvarno nema revolucionarne soloe, onda opet, +adekvatni su, onda opet, -/+koliko je on zasluzan za metalikin zvuk, pa onda opet +cinjenica da je u jednom od najvecih bendova itd itd itd. sta je od ovoga relevantno, sta nije, sta u stvari cini pojam dobrog gitariste itd. a mi ovde u diskusiji nemamo ni te fundamentalije ustanovljene, zato i dolazi do zestokog razilazenja, cak i kod ljudi sa istim misljenjem maltene.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Kirk Hammet

Post by Dushan S » 25 Dec 2008, 02:06

pa ovako:) umetnost, hajmo se baciti na umetnost, posto se nekako svaka diskusija na kraju svede na taj neki vid spike:) sto se mene tice, da, umetnost jeste definisana objektivno i postoje objektivni parametri koji pomazu pri analizi i dedukciji. stavise, umetnost nije uopste toliko misticna koliko mnogi pokusavaju da je prikazu. ali tu postoji i jedan drugi trip, a to je taj zeznuti licni filter:) npr, eto, sto se tice likovne umetnosti (jer se u nju najvise razumem), kako sam vise ulazio u sve to i kako sam se vise bavio time i informisao, pored shvatanja da sto vise znam, vise saznajem koliko ne znam, opet sam te informacije filtrirao na svoj licni nacin. tako sam dosao do toga da postoje umetnici koje apsolutno ne podnosim, ali ih duboko postujem i spreman sam da ih branim u raspravi i opet, neki umetnici koji mi mozda ponekad prijaju, ali su kicerica prilicno.
Ok, znači ovde te citiram samo zato da znaš da se slažem i da ako si ovo napisao pretpostavljam da se dobro kapiramo i da konkretno i ti znaš na šta sam mislio, jer sam izložio jako sličan stav o muzici.
e sad, kod nekih dela/umetnika nailazim na prilicne teskoce. recimo, svetski priznat umetnik, a ja ne vidim tu ni 'u' od umetnosti. da li je moguce da sam i dalje toliko neupucen da mi se desava tako drastican 'paradoks' ili je rec o pomodarstvu, ili je to mozda bio pravi covek u pravo vreme ali bez neke umetnicke vrednosti njegovih dela, ili svi ti kriticari grese ili je mozda on 'zrtveno jagnje' u pozitivnom smislu. takodje, neko unisono misljenje cesto i ne postoji, recimo, razni filozofi i analiticari ce prozivati nicea, a neki drugi ce ga kovati u zvezde, a sve na osnovu istih datih faktora (njegova dela, zivot, filozofija, retorika itd). znaci, opet uplivava neko licno 'presecanje' i ostaje coveku da procita nicea, procita gomilu analiza koje su suprotstavljene i na kraju da svoj licni sud za koji misli da je valjan i objektivan. a koji ce opet biti lican i obojen, hteo ne hteo.
Ovo bi mogla biti interesantna tema za razgovor i slično se i ja osetim po pitanju nekih stvari u muzici. Ja uglavnom tada ćutim i ne komentarišem. Obično se za mene radi o kontekstu, na primer nekada neke stvari mogu biti jako značajne ili "groundbrejking" u nekom trenutku ili uhvatiti neki duh vremena ali je vrednost u nekom univerzalnijem smislu relativna. Ili se jednostavno radi o mojoj "slepoj mrlji" i emotivno i intelektualno. Ima muzike u vezi koje ja ništa ne mogu da osetim ili shvatim, jednostavno sam potpuno prazan po bilo kom pitanju, nije čak ni da ne volim... Lakše mi je da razumem i zavolim nešto što me bar nerviralo, ali kad sam od početka bio ravnodušan, jako teško mogu da nađem nešto što bi me "uvelo" u takvu muziku.
ono sto je mene ovde 'pecnulo' je to dizanje kose na glavi posle bb kingove tri note jer je to prilicno subjektivna, pa i metafizicka kategorija. mislim, ne postoji umetnik iz bilo koje branse koji ce dignuti kosu na glavi svakome, neko ce dignuti kosu na glavi nekolicini 'relevantnih' neko milionima 'neukih' i tako dalje i tako blize i sad sta je tu dza, a sta je tu bu:)
B.B. Je specifičan jer tu nema neke "veštine" u uobičajenom smislu, jednostavno postoji to "nešto" neki "Voodoo". Naravno ima tu ukusnih fraza, osećaja za ritam, sitni bend-inzi itd itd, sjajno upotrebljen jako jednostavan vokabular, kao da neko uspeva prepričati šekspirovu dramu sa samo 500 reči engleskog ali tako da su svi emotivno dotaknuti i ne zvuči im banalno i glupo. Prilično je teško intelektualno definisati i opisati sve to kao umeće.

dobro, ovo sam vec dotakao gore, ali jos nesto da kazem, mislim da sposobnost razgranicavanja varira od osobe do osobe cak i kad se radi o priblizno isto upucenim osobama. takodje mislim i da je samosvest o tome koliko je neko sposoban da to razgranici dosta subjektivna kategorija i ocena. pogotovo kad je pitanje ovako malo nedefinisano, tipa sta je gitarista, jel to svirac, umetnik, osoba, tehnicar itd. tipa -kirk stvarno nema revolucionarne soloe, onda opet, +adekvatni su, onda opet, -/+koliko je on zasluzan za metalikin zvuk, pa onda opet +cinjenica da je u jednom od najvecih bendova itd itd itd. sta je od ovoga relevantno, sta nije, sta u stvari cini pojam dobrog gitariste itd. a mi ovde u diskusiji nemamo ni te fundamentalije ustanovljene, zato i dolazi do zestokog razilazenja, cak i kod ljudi sa istim misljenjem maltene.
Pa dobro, da li je toliko nejasno? Možda sad ti malo previše relativizuješ. Gitarista je definisan tehnikom, zanatskim umećem, koje je naravno podređeno žanru (niko ne očekuje od blues gitariste da svira tapping itd) zatim lakoćom izražavanja (jer tehnika sama po sebi može da bude kao na silu sazidana ružna zgrada), umećem improvizacije i kompozicije, i konačno postoji umeće emotivne projekcije, preneti određenu "energiju" slušaocu. Znači možemo Kirka gledati po tim kategorijama. Kao autor, znamo koliko je doprinosio pesmama, jer se potpisivalo ko je šta radio, i on nije noseći autor u bendu. Članstvo u bendu je relevantno za važnost, ne i za kvalitativno ocenjivanje. Itd itd. Naravno, nije logično da svako ovako za sebe razgraničava i vidi, i logično je da neće to svako raditi, ali mislim da nije baš toliko apstraktno :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kirk Hammet

Post by sinisake » 25 Dec 2008, 17:48

Gitarista je definisan tehnikom, zanatskim umećem, koje je naravno podređeno žanru (niko ne očekuje od blues gitariste da svira tapping itd) zatim lakoćom izražavanja (jer tehnika sama po sebi može da bude kao na silu sazidana ružna zgrada), umećem improvizacije i kompozicije, i konačno postoji umeće emotivne projekcije, preneti određenu "energiju" slušaocu. Znači možemo Kirka gledati po tim kategorijama.
A ni u jednoj od tih kategorija - Kirk ne briljira, budimo realni. :mrgreen:
Mislim, svakom, ko zna (bar malo) da svira gitaru jasno je zasto Kirk ne valja. DrGreenthumb i dweezil su emotivno vezani za Metlicu, pa su zato ustali da ga brane. :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kirk Hammet

Post by nemanjavelimirovic » 25 Dec 2008, 17:52

Ja neznam da sviram gitaru, pa mi taj Kirk zvuci ok...mada nisam metlica fan :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kirk Hammet

Post by Duane » 25 Dec 2008, 19:35

neznam se pise odvojeno... ;)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kirk Hammet

Post by sinisake » 25 Dec 2008, 19:51

Al' ako je rokersko pismo... :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kirk Hammet

Post by Duane » 25 Dec 2008, 20:27

ako je rokersko pismo onda... my bed! :lol:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Kirk Hammet

Post by Doolio » 26 Dec 2008, 00:57

ovaj duejn je sizofren :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kirk Hammet

Post by Duane » 26 Dec 2008, 01:00

-1 licnost- ko ja? -2- ne ti, sima -3- e momci ostavite simu na miru, nije decko nista skrivio -2- ma sima je lelemud -4- alo bre papazjanije nemoj da ja pravim hara kiri -5- znatji brata kiri hara -1- e jeste lelemudi :)

User avatar
Perennial
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2008, 15:58
Location: Bor - Beograd

Re: Kirk Hammet

Post by Perennial » 26 Dec 2008, 21:58

sinisake wrote:A ni u jednoj od tih kategorija - Kirk ne briljira, budimo realni. :mrgreen:
Mislim, svakom, ko zna (bar malo) da svira gitaru jasno je zasto Kirk ne valja. :D
pa naravno. Kraj price

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Kirk Hammet

Post by Frostensen » 17 Feb 2009, 18:47

Ovo je matoro..ali morao sam da poshalhem :P Znachi chovek je gadno presisao sa sviranjem tog dana izgleda.. prso.. :P

http://www.youtube.com/watch?v=546KjKMB ... re=related

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Kirk Hammet

Post by VoxPopuli » 21 Feb 2009, 00:04

Ajoooooj Larsa legeeende :lol: komentari su do jaja...znaci skino ih je do kostiju.
...a ovaj stvarno prolupo :shock:

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Kirk Hammet

Post by Aca » 08 May 2009, 16:35

Znaci vi svi hocete da kazete da je Kirk ustvari obican shreder koj svira bez emocija...itd...?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest