Bendovi za smeće?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bendovi za smece

Post by Derrick » 23 Sep 2008, 21:39

@Foxy:

Green Day i Blind Guardian su, prema tvom mišljenju, "smeće bendovi" ?!? :? :o Interesantno...

User avatar
Foxy Lady
Posts: 61
Joined: 22 Sep 2008, 14:09
Location: Velika Plana

Re: Bendovi za smece

Post by Foxy Lady » 23 Sep 2008, 21:45

Derrick wrote:@Foxy:

Green Day i Blind Guardian su, prema tvom mišljenju, "smeće bendovi" ?!? :? :o Interesantno...
Uporedi njih sa bendovima kao sto su Pearl Jam,Pink Floyd,Led Zeppelin i cuces razliku. Oper ponavljam-to je moje misljenje.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bendovi za smece

Post by Derrick » 23 Sep 2008, 21:50

Foxy Lady wrote: Uporedi njih sa bendovima kao sto su Pearl Jam,Pink Floyd,Led Zeppelin i cuces razliku. Oper ponavljam-to je moje misljenje.
Ma, nisam ja ni rekao da ti je "pogrešno mišljenje", već me je samo iznenadilo omalovažavanje prilično značajnih i uticajnih bendova na globalnom nivou.

Drugo, ne možeš tako da porediš bendove. Ja uvek mogu tebi da kažem "a uporedi ti ove što si navela sa Dave Weckl Band-om, Dream Theater-om, bendom Sveti (u kojem svira naš bubnjar Marko Đorđević), pa ćeš TEK da čuješ razliku", ali je to besmisleno jer ovi bendovi koje sam naveo nisu ni slični bendovima koje si ti navela... :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Bendovi za smece

Post by Duane » 23 Sep 2008, 22:00

nemozes da kazes da ako neko ne zvuci kao jimmy page nije dobar gitarista ili ako neko nesvira bubanj kao ian paice nije dobar bubnjar i slicno... najbolje da postoje tri benda i svi njih da slusamo jer su drugi "razliciti"... to je prosto apsurd... svi bi bili isti i imali bi kovrdzavu kosu i nosili one prslukcice iz 70 i svet bi staoooooo... cela poenta muzike jeste napraviti nesto drugacije... tako da bar navedi neki pravi razlog zasto nevolis odredjene bendove i isto tako nemoj da bacas na tu listu bendove koje nerazumes ili od kojih si cula samo par pesama...

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bendovi za smece

Post by Derrick » 23 Sep 2008, 22:04

Duane wrote:nemozes da kazes da ako neko ne zvuci kao jimmy page nije dobar gitarista ili ako neko nesvira bubanj kao ian paice nije dobar bubnjar i slicno...
A jel vidiš da ipak može. :mrgreen:

Šalu na stranu, Duane je 100% upravu. Šta uopšte znači, recimo, Pearl Jam je bolji od Green Day-a??? Kako bolji? Čime se to meri? Ko je uopšte merodavan da da takvu, ili neku sličnu, ocenu? I jedni, i drugi sviraju muzičke instrumente i prave muziku, a ne pišu program na kompu, pa da onda daš ocenu koji je algoritam efikasniji. (jbg, šta da radim kada sam geek, pa sam morao da napravim ovakvu analogiju :mrgreen: :lol: )

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Bendovi za smece

Post by KnightOfDoom » 23 Sep 2008, 22:08

Meni nije jasno kako se Blind Guardian uopste nasao medju onim bendovima.
I kako to da ova tema nije u Battlegrounds? Sa' cu je mrdnem.

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Bendovi za smece

Post by Wolf » 23 Sep 2008, 23:42

Derrick wrote: Ma, nisam ja ni rekao da ti je "pogrešno mišljenje", već me je samo iznenadilo omalovažavanje prilično značajnih i uticajnih bendova na globalnom nivou.
Ajde de Blind Guardian, ali Green Day? Po cemu su oni znacajni majke ti?
Mislim, nemam nameru da se rasravljam ili da hejtujem, ali po cemu su oni uticajni i znacajni bas me zanima?

@tema:
Definitvno Tokio Motel. :)
Ne znam da li je zbog muzike, ili onih njihovih anime frizura i stila oblacenja, ali ne volim ih pa to ti je.
Jedan razlog za koji sam siguran je to sto su od mog druga, inace (ex)hardcore metalca, napravili seka-persu.
Posle crno-da-crnje-ne-moze-biti on nosi zutu majcu sa sljokicama (naravno sa Biljom... ovaj Bilom iz Tokio Hotel-a) i pripijene farmerke sa sve belim zenskim kaisem. In short, postao je trandza. Tj. on sebe naziva metroseksualcem, ali to mu dodje to. :D
Ostatak liste popunjava Grand sa svojim estradnim "umetnicima". Samo sto u Grandovom slucaju "umetnik" znaci da mu je nesto umetnuto. Tumacite kako god hocete. :)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bendovi za smece

Post by Derrick » 23 Sep 2008, 23:57

Wolf wrote: Ajde de Blind Guardian, ali Green Day? Po cemu su oni znacajni majke ti?
Mislim, nemam nameru da se rasravljam ili da hejtujem, ali po cemu su oni uticajni i znacajni bas me zanima?
Pa, recimo da su jedan od najuticajnijih i najznačajnijih PUNK ROCK bendova 90-ih godina, + Wikipedia kaže

The band has sold over 65 million records worldwide, including 22 million in the United States alone. They have won three Grammy Awards; Best Alternative Album for Dookie, Best Rock Album for American Idiot, and Record of the Year for "Boulevard of Broken Dreams".


a što znači da su bili i ostali veoma popularan i slušan bend. I sada, pored ovih "minornih" uspeha, zaista ne mogu da se setim ničega više...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smece

Post by Doolio » 24 Sep 2008, 03:56

ne mogu da slusam grin gej:), ali da su za smece, nisu nikako.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Bendovi za smece

Post by Kristijan » 24 Sep 2008, 06:19

Derrick wrote:a što znači da su bili i ostali veoma popularan i slušan bend
Što i dalje ne znači da su značajni. Ne promenim stanicu na radiju kad ih čujem iz nekih sentimentalnih razloga, sećanja na gimnazijske dane i tako to, ali mi baš zvuči kao preterivanje nazvati ih značajnim bendom. Milionski tiraži su ih učinili bogatima, i to je to. Ako je stanje na računu ono po čemu se meri značajnost nekoga ko se bavi muzikom, onda bismo morali da se "poklonimo" pred nekim vrlo sumnjivim likovima.

Onako iskreno, ništa novo ni posebno nisu doneli. Mogu da shvatim da nekoga ponese ta energija, ali sad to pridavanje nekog ozbiljnog statusa...

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bendovi za smece

Post by Derrick » 24 Sep 2008, 08:09

Kristijan wrote:
Derrick wrote:a što znači da su bili i ostali veoma popularan i slušan bend
Što i dalje ne znači da su značajni. Ne promenim stanicu na radiju kad ih čujem iz nekih sentimentalnih razloga, sećanja na gimnazijske dane i tako to, ali mi baš zvuči kao preterivanje nazvati ih značajnim bendom. Milionski tiraži su ih učinili bogatima, i to je to. Ako je stanje na računu ono po čemu se meri značajnost nekoga ko se bavi muzikom, onda bismo morali da se "poklonimo" pred nekim vrlo sumnjivim likovima.

Onako iskreno, ništa novo ni posebno nisu doneli. Mogu da shvatim da nekoga ponese ta energija, ali sad to pridavanje nekog ozbiljnog statusa...
Izvukao si mi rečenicu iz konteksta - nisam ja ni rekao "e oni su popularni, stoga su značajni", već je citat sa Wiki-a tu kao podatak čisto da pokaže da su definitivno ostavili traga "međ' publikom". A ako malo bolje pogledaš u druge žanrove, postoji brdo bendova koji ništa novo nisu doneli žanru (ili barem malo toga), pa su opet prilično značajni u domenu tog konkretnog žanra.

Ni ja ne slušam previše Green Day, ali zaista je besmisleno reći da su oni beznačajni.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Bendovi za smece

Post by Kristijan » 25 Sep 2008, 09:22

Čekaj... Ma ovo je moj pristup: ni jedan čovek nije beznačajan, pa samim nije ni bend beznačajan, ali između tog "nije beznačajan" i "značajan" ima skala sa mnogo podeoka. Ono što sam ja hteo da kažem je da kad u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti neko bude pravio nekakav presek događanja u muzici, čvrsto sam ubeđen da "Green Day" neće biti milestone u takvom pregledu. Možda nam se samo ne poklapaju definicije značajnih bendova.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bendovi za smece

Post by Derrick » 25 Sep 2008, 11:17

E, pa onda se slažemo. :) Ja i ne kažem da Green Day predstavlja nekakav revolucionarni zaokret u muzici, već samo kažem da su dobar i popularan bend koj pravi prilično slušljivu muziku. Međutim, tačno je to što kažeš - oni su čista evolucija, a ne revolucija. :mrgreen:

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Re: Bendovi za smece

Post by Bodomovac » 26 Sep 2008, 03:11

Wolf wrote:Jedan razlog za koji sam siguran je to sto su od mog druga, inace (ex)hardcore metalca, napravili seka-persu
Jak je on onda bio metalac kad je podlegao tom smeću...

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Bendovi za smece

Post by Wolf » 26 Sep 2008, 20:08

Ma bio je on dobar, ali avaj... Mokrincanin je to... :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest