Bendovi za smeće?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Bendovi za smeće?

Post by Dushan S » 20 Apr 2010, 00:37

Mislim da uz svo naprezanje trenutno ne bih bio u stanju da iscedim neku uskogrudo hejtersko samovažnu rečenicu kojom bi blatio neki bend ili pojedinca.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bendovi za smeće?

Post by sinisake » 20 Apr 2010, 00:38

A, Dule, jbt, kako to?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Bendovi za smeće?

Post by nemanjavelimirovic » 20 Apr 2010, 03:29

kreptoman wrote:mozhda sam ja malo preterao sa radioheadom, ali gajim neki animozitet prema njihovoj muzici. Totalno mi isprazno zvuche.
:shock: isprazno?

User avatar
Robin Hood
Posts: 52
Joined: 08 Sep 2010, 20:31

Re: Bendovi za smeće?

Post by Robin Hood » 11 Sep 2010, 23:29

the bassman wrote:Pa u zivotu sam preslusao toliko muzike da i sam ne pamtim, ali ajde da kazem i ja svoje: Riblja Corba definitivno, iako ima naravno 100000000000 gorih bendova, oni su kraj.
Uvek se pitam da li je moguce da neko kao npr. onaj Bora konjina moze da vec 100 godina da jede jedna te ista govna, i da mu u nijednom trenutku ne padne na pamet da bi mogao mozda da stavi neki drugi prilog, majonez, kecap...cisto da se ukus malkice promeni, ako je vec bilo kakva evolucija totalno iskljucena.
Taj bend je jednostavno trebao da nestane jos pre 20 godina, kako bi ostao u nekom lepom secanju.
To su ti nasi Stounsi, kvazi rokeri do groba, ali bukvalno receno, ko bre moze da se bavi rokom sa 60 godina, kada vec svi mi dobro znamo da je abeceda roka suva energija, a nemoj neko da mi kaze da takve neke drtine mogu da plasiraju neku energiju sa bine ili kako vec.

Evolucija ljudi, evolucija!!!
:ziveli:

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Bendovi za smeće?

Post by ZigiZelig » 21 Sep 2010, 18:27

Na stranu sa domacim bendovima kojima je OGROMNOJ vecini daaaaavno istekao rok trajanja i treba ih zatvoriti na Goli otok i hraniti strugotinom ali ima i par stranih koje bih izdvojio rado, npr. Stonsi koji mi tradicionalno idu na ganglije, pa Green Day koji mrzim u pravom smislu te reci, HIM, da, potpisao bih peticiju za ukidanje pun srece, Iron Maiden, pogotovo odkad sam cuo zadnji album a ponajvise kad sam video spot za Final Frontier, urnebesno sranje, bas genijalno. Ima puno toga, ali ovi mi se bas izdvajaju, Mejdeni pogotovo.

Aca sLukac
Posts: 32
Joined: 17 Nov 2011, 17:23

Re: Bendovi za smeće?

Post by Aca sLukac » 04 Apr 2012, 23:16

darkvud dab

kolki budjavko treba da budes da bi slusao ono :povrac:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smeće?

Post by Doolio » 05 Apr 2012, 00:23

Ја не подносим њих, али имам риспект, јебига.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Bendovi za smeće?

Post by Void » 05 Apr 2012, 00:35

štajaznam, meni su skroz OK. Gledao ih 3-4 puta uživo i fino zvuče. Jes' da sam se svaki put sve manje oduševljavao, ali barem sam se iskakao i zabavio kao čovek. Sasvim solidan bend za letnju fešticu ili Dželen Top 10 turneju.

a Galija, a Divlje Jagode? :povrac:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smeće?

Post by Doolio » 05 Apr 2012, 00:48

Па не, мени је просто трип што ниједан аспект њиховог вајба не долази до мојих вајб рецептора:) И онда просто, ако гледамо субјективно-емотивно-слушакачки доживљај, они су мени далеко испод, не знам, пиксија у кнезу и комшије који ујутру бургија купатило... али умем да препознам квалитет ''урадка'' и колико се то котира у неким објективним оквирима онога што они раде. И онда немам шта да кењам.

Што се тиче јагода и галије, мој вердикт је да је галија пар десетина хиљада пута бољи бенд, по сваком аспекту. Што се тиче личног трипа, оба су ми лол.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Bendovi za smeće?

Post by Void » 05 Apr 2012, 01:10

ima zaista par stvari koje rado pustim u prolećno/letnje jutro, dok sedim oskudno odeven na terasi, kao na primer pesma "Regioni". 80% pesma je žešći treš, naročito ovo novije i mislim da su se pošteno istrošili što se inspiracije i inovativnosti tiče još pre 10 godina (a ta inovacija i inspiracija su i tad bile diskutabilne), i sad samo recikliraju i pakuju u slušljivu formu taj neki svoj trip toka svesti, i rade i izdaju albume po pricipu: "daj šta daš, bolje da živim od gitare i imena nego od lopate".

...ali opet, recimo, gotivim (ili bolje reći, gotivio sam) grupu Goribor dok nisam pre koji mesec 'vamo u NSu ih slušao uživo i razočarao se. Koliko god bila kultna grupa, poštovana i cenjena, ono što su pružili uživo u odnosu na studijske uratke nije bilo ni zakurac. Dok Darkvudi, koliko god danas smarali te jedno te isto tripom, bar sa tom istom, ako ne i većom energijom to prenesu i uživo na publiku. I, kao što rekoh, za neki "muzak" trip, čil pored kanala sa buksnom u ruci, pijenje kafe ujutru sa ribom, nisu toliko loši i neslušljivi.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smeće?

Post by Doolio » 05 Apr 2012, 01:22

Па то ти кажем, фазон је што ја, ај да кажем, не умем да слушам музику лаунџерски. Ја ако готивим песму, ја је слушам и јебига, то ми ограничава делање у другим правцима:) Ако ми не ограничава, онда ми није претерано интересантно. Сад, то је некад добро, а некад лоше, али једноставно, тако функционишем, за сада барем. Па тако никад нисам могао да слушам ни дарквуде, ни минимал, ни буда бар, ни диџеј краша, ни премијера, нити било шта у том фазону, ''пијем каву и спремам испит''. Зато ја лично, као слушалац, нема шансе да згутам дарквуде и краша, а миу могу иако је срање, јер је њена песма звиждљива :mrgreen:
Мислим да је једини лик који има незвиждљиве анти-еци пеци пец песме, а да готивим да их чујем, рза. А опет, кад анализираш, лик има звиждљивост, само је провучена кроз бас и смуљана да свесним делом тракта не конташ, али је ту негде. Што рецимо диџеј премијер нема, он је сав у потоцима и аранжману, ја мислим да бих пре могао да пурњам дарквудима паје сат времена него да слушам премијера десет минута:)

Мада контам да је тај мој трип специфичан, СВИ људи које познајем, готиве позадинску зику која их не ангажује, ја то нумем:) Чак и кад покушам да градим тај трип, деси се једна од две ствари - или је интендед позадинска зика превише звиждљива, па је заправо скапирам и кренем да је слушам са превише процената себе или је превише лаунџерска, па се сморим и не могу да је слушам.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Bendovi za smeće?

Post by Void » 05 Apr 2012, 01:33

jbg, ja ne verujem da bih mogao da funkcionišem kada ne bih muziku doživljavao i slušao na 100 različitih načina, u 100 različitih situacija i to 100 razičitih žanrova..

..kontam da neko ne može da zguta taj neki isforsiran čil trip. Ni ja ne bih mogao kad bih se trudio, verovatno, ali kada me baš bolikurac i kad spremam stan, ili sečem nokte na nogama, ponekad random stane kursor na njih dok vrtim iPod, pa kažem: "ionako ništa pametno ne radim, ma nek se vrte ko mu je'e mater"

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smeće?

Post by Doolio » 05 Apr 2012, 01:35

Па да, ја сам прилично усамљен у свом трипу:) Мислим, ја музику заиста трипујем у доста видова, али увек сам некако ангажован. И онда кад ми пустиш нешто ''неангажујуће'', онда ме смара:)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Bendovi za smeće?

Post by Void » 05 Apr 2012, 01:40

e šta devedesete urade od čoveka :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smeće?

Post by Doolio » 05 Apr 2012, 01:44

ахаха, па није, просто ми ганглије изгледа више раде на сирову мелодију него на аранжман:) мада, има изузетака колко оћеш (лупам, аранжман може исту мелодију да шета од сечења вена до веселе разбрајалице), али ако је цела песма један велики аранжман, онда ми је превелики мајндфак и онда ми је готивније да отворим прозор, па да имам позадинске тинејџ клинце који се испред улаза свађају око кладионице и кантера и трамваје.
Мислим, није то фазон ''доктор иги се много лако звижди'', Менделсон се још лакше звижди ако ћемо тако:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest