Bendovi za smeće?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Bendovi za smece

Post by vasko » 26 Sep 2008, 22:21

mene nervira marinko rokvic

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Bendovi za smece

Post by dejankuki » 27 Sep 2008, 00:36

krade ti tezge a? Sinane, Sinane... :mrgreen:

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Bendovi za smece

Post by vasko » 27 Sep 2008, 00:46

dejane,mozda ne bi bilo losa ideja da napises neki srednje tezak tutorial o cubaseu jer ja dosad nisam naisao na tako nesto i mislim da ne postoji na srpskom.... ne bi bila bacena investicija

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Bendovi za smece

Post by Marko_chupavi » 27 Sep 2008, 01:56

pa iskreno, mislim da nema benda za smece... to je nakako bas ruzno... pogotovo sto se ovde raspravlja o bendovima za koje su ljudi cule, sto znaci da imaju publiku vecu od par hiljada ljudi (pa do vise miliona)... ako neko ima i 1-og iskrenog fana, bend moze da smatra sebe uspesnim, tako ja to vidim.. sve ostalo je omalovazavanje necijeg rada i samo pokazuje na usko glediste onoga ko taj rad pljuje...

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Bendovi za smece

Post by vasko » 27 Sep 2008, 11:31

Marko_chupavi wrote:pa iskreno, mislim da nema benda za smece... to je nakako bas ruzno... pogotovo sto se ovde raspravlja o bendovima za koje su ljudi cule, sto znaci da imaju publiku vecu od par hiljada ljudi (pa do vise miliona)... ako neko ima i 1-og iskrenog fana, bend moze da smatra sebe uspesnim, tako ja to vidim.. sve ostalo je omalovazavanje necijeg rada i samo pokazuje na usko glediste onoga ko taj rad pljuje...
jebiga i turbo slang i dolorexa se prodaju u velikim kolicinama i imaju iskrene fanove pa ne znaci da nisu sranje...
i sve one gluposti po teleshopovima se prodaju....i sekte imaju iskrene fanove pa ne znaci da nisu njesra,i radikali imaju fanaticne clanove pa ne znaci da nisu bolidi....itd,itd....

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Bendovi za smece

Post by dejankuki » 27 Sep 2008, 11:41

Hmmm, zanimljivi pogledi na stvar... ali 'ajmo ovako..

Ako gledamo muziku kao robu..ima jedna recenica koja prilicno objasnjava uspeh ili neuspeh neke stvari..

Svaka roba nadje svog kupca.. tako i ti bendovi koje mrzimo/ne podnosimo/ne volimo... imaju ljude koji ih slusaju.. kao i u slucaju Top-shop proizvoda, sredstava za mrsavljenje.. etc, etc..

Na nama je da pkusamo da objasnimo ljudima da ima i kvalitetnijih stvari... tipa druga BOLJA muzika, laksi i sigurniji nacin da se smrsa, da ljudi ne idu u sekte.. yadi, yadi, yada.. ali niko ne bi trebalo da ubedjuje ljude i da ih "uslovljava" ili na bilo koji drugi nacin da im nasilno menja svest o necemu... treba mu objasniti..

E ako je neko dovoljno pametan i "predje na tvoju stranu" super.. a ako ne... jbga, sam je izabrao... i jedan i drugi izbor su njegovi...

ALI... ne treba mrzeti bre ljudi... mrznja ubija i tebe kolko i "njega".. psihicki i fizicki..


Bendovi za smece... hmmm
Ako mi se ne svidja, ne slusam.. i tolko..





E, a ajmo da postavimo i ovaj pogled.. a sta ako neko dodje i kaze da je "tvoj" bend za smece, jer on to ne moze da svari???

Ko je u pravu!?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bendovi za smece

Post by sinisake » 27 Sep 2008, 11:52

Pa ja, naravno. :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smece

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 12:18

E, a ajmo da postavimo i ovaj pogled.. a sta ako neko dodje i kaze da je "tvoj" bend za smece, jer on to ne moze da svari???

Ko je u pravu!?
pa to je poenta svog mog proseravanja i mantranja po forumu u poslednjih mesec dana. sad mi dodje betoven i isproziva me za, ne znam, pink flojd zesce i kaze mi da sam malouman i da su oni sranje. nema tu ja u pravu on u pravu, svaka muzika ima svoj trip. i taj telesop ima svoju ciljnu grupu i njima je to super, mozak im je u tom fazonu da im to prija, ne mora da znaci da su glupi ili da su neinformisani ili da su lose izabrali, samo su izabrali drugacije od nekog drugog. nervira me kad se neka rasprava pretvori u 'svako hvali svoga konja'. a sto se tice ovog primera sa betovenom, znaci mi smo svi idioti po onome sta slusamo, jer on veci autoritet od nas i mogao bi da nam 'objasni' kako je to sto on pravi i slusa do jaja, a ne ovo nase. ne moze tako jebote, SVAKA muzika ima svoju ulogu, lupam, neki ratar je prost covek, nije glup, samo je prost, tako zivi, takvo mu je okruzenje, tako oce jebote da zivi, onda on lepo ode pod satru, gleda noge i sise i slusa tekstove koji njemu odgovaraju uz kic i sund koji mu takodje odgovaraju jer je oro njivu juce i odvalio se od posla, a za tog nekog betovena nije ni cuo. i on je potpuno u pravu sto se njegovog izbora tice i ne pada mi na pamet da mu objasnjavam i da mu nesto prezentujem, covek voli i bole ga patka, nece ni on meni da objasnjava koliko postoji tipova psenice i kako se koji gaji, a ima vise osnova da mi to prica, nego ja njemu za muziku jer:
-veci je ekspert u svom polju nego ja u svom
-bitnija je psenica od muzike na nekom prezivljavackom planu

itd, itd, sto volim kad moram da lupetam gluposti, interesantno je kada ljudi uzmu da brane svoje odluke, kako se uzjogune, opadne im inteligencija za 80%:)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smece

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 12:20

a ti vasko, nemoj se pravis blesav:)
dobro znas da je turbo slang proizvod sa konkretnom namenom, te se lako moze utvrditi da li je efikasan ili nije, nema to ama bas nikakve veze sa ovim ovde.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Bendovi za smece

Post by Duane » 27 Sep 2008, 12:26

sto bi kazo kurt kombajn "ja nemogu da sviram kao andre segovia(svi znamo da doticni gospodin ubija gitaru - ovo nije rekao kombejn ovo je useless info part)"
"al sa druge strane ni andre segovia nemoze da svira kao ja" i bog mu pomogo nek je tako i uvek ce biti... jer onda bi jedina muzika bila ona koja je prva nastala i ne bi se razvijala uopste ako bi svi svirali isto i takmicli se u tome, napredovala bi muzika ali bi jednostavno dosli do tog nivoa da muzika krene da stagnira... znaci da bi i dan danas slusali muziku pigmejaca, kojoj svaka cast neomalovazavam je samo napominjem da je od tad muzika napredovala mlogo XD

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Bendovi za smece

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 12:48

e sad cu da se ubacim sa jednim tripom:) muzika kao muzika ne napreduje uvek, ali se uvek razvija kao socijalna kategorija. zato je bitno da postoji i neki turbofolk i neki metal i neki ambijental. primera radi, bitlsi sigurno sa svojim prvim albumima nisu razvili muziku, naprotiv, uprostili su je, napravili je prizemnijom, ALI, uradili su bitnu stvar, a to je da su je ubacili u specifican socijalni okvir. ako gledamo muzicki, pa uporedimo vagnera i bitlse, njih treba lincovati i totalno su za smece, ali sva sreca, pa muziku ne treba gledati tako. bitlsi su omogucili gomili klinaca da uzme i da drnda neke gitare kuci i da kaze sta oce da kaze, pa je krenulo i eksperimentisanje, zato danas imamo ovoliko bogatstvo pristupa i zanrova. a to nije mala stvar. ja bitlse ne mogu da svarim, ali to im priznajem. i ljudi ne bi toliko lupali gluposti i ponasali se kao deca kad bi imali to na umu. case lomis uz tomu zdravkovica, headbangujes uz metal, sad zavisi sta se tebi vise radi, niko nije degen, izbor muzike je licni izbor koji se ne zasniva na nekoj efikasnosti (kao recimo primer nesrecnog turbo slanga, to je produkt za koji, ako je los, TREBA objasniti ljudima da je los jer ne daje rezultate, za muziku NE TREBA). moja keva je intelektualac, ali muziku dozivljava kako je dozivljava i nikad je nece slusati nesto 'dubinski' nego ce da joj odgovara neki pevljivi pop. i to je to. i tako treba da bude. da nije tako, ili bi svi bili umetnici, ili bi umetnost bila rezervisana iskljucivo za umetnike, a to je neopisiva glupost.

Mirjana14
Posts: 4
Joined: 25 Oct 2008, 23:51

Re: Bendovi za smece

Post by Mirjana14 » 26 Oct 2008, 00:26

Foxy Lady wrote:Dobro,ne gotivite Tokio Hotel,to sam skontala! :) Ni ja...

Green Day
US 5
RBD (ili kako god)NE SLAZEM SE DA JE RBD BEND ZA SMECE . SVI SUPER PEVAJU
Backstreet Boys
Blue
Blind Guardian
The Hives
Kasabian
Boy Kill Boy
30 Seconds to Mars
Bon Jovi
Pet Shop Boys

- katastrofa...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Bendovi za smece

Post by Cortex » 08 Nov 2008, 14:35

Naravno, bend za smece je po meni Magazin :mrgreen:

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Bendovi za smece

Post by Dete epruvete » 08 Nov 2008, 19:25

bend za smece je po meni Garbage :D
od ostalih bendovi koji zive pesmu "Money for nothing", ali to je sad vishe moja ljubomora u pitanju :twisted:

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Bendovi za smece

Post by Z*Z*Z » 10 Nov 2008, 19:29

Cover sastavi i recimo, sastavi koji svesno koriste muziku kao sredstvo za dostizanje nekog licnog ili kolektivnog cilja :)
Izvinjavam se ako sam nekog uvredio, to je moje iskreno misljenje :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest