Bendovi za smeće?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
in_zion
Posts: 49
Joined: 23 Jul 2013, 14:31
Location: Valjevo

Re: Bendovi za smeće?

Post by in_zion » 24 Jul 2013, 20:11

Sabaton, Powerwolf, Limp Bizkit i naravno Nickelback :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Bendovi za smeće?

Post by Stalker » 10 Aug 2013, 13:57


User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Re: Bendovi za smeće?

Post by jawohl » 15 Feb 2014, 13:36

ne'am pojma sta vi vidite u slashu? crnac sa kapicom, oprostite, melezan sa kapicom na glavi ne bi trebalo da uzima gitaru u ruke. cela tematika je na osnovi politicke kampanje, ko sta vise obeca i sta vise nudi. ***** li me u mozak ako skontam i zasto se voli bon jovi.

skoro cela domaca scena roka (koja vise podilazi na pop) je totalni shit, cast nekim izuzetcima punk fazona i naravno gospodinu bandaru.
bon jovi - madafakin shajze, m00da me zasvrbe kad vidim na ytu related necega sto pogledam
CoB - odlican bend za nafurane male klinceze i mezimce
nirvana/rhcp - nekad sam radije uzimao ksnu nego 'leba a nije potrebno da se skonta kako bi ova oba benda mogli da posluze samo kao klonja mejnardu
metalika - kako su me sjebali jednim intervjuom sa audicije za basistu, i spomenilu da bi sadasnji jeb*ni feget mogao biti kao klif u vreme kada ga biraju. ko bre ovo moze da im progleda kroz prste?
ceo region emo/metalcore/grincore (ili kako vec) za sva ta sranja da se pusti voda ko mecava ove zime u amerikani.
nemacki dark trance ili dark electro sta li je vec IST SCHAIZE

i jasta, tokiJo hotelcic nije bend, vazda su medj nekom bagrom ped*rcica koja im se guze.

kratak spisak od mene, jer i moje g*vno ima veceg smisla od gore navedenih.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Bendovi za smeće?

Post by Void » 15 Feb 2014, 15:40

jawohl wrote: metalika - kako su me sjebali jednim intervjuom sa audicije za basistu, i spomenilu da bi sadasnji jeb*ni feget mogao biti kao klif u vreme kada ga biraju.
у праву су.

User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Re: Bendovi za smeće?

Post by jawohl » 15 Feb 2014, 16:09

Void wrote:
jawohl wrote: metalika - kako su me sjebali jednim intervjuom sa audicije za basistu, i spomenilu da bi sadasnji jeb*ni feget mogao biti kao klif u vreme kada ga biraju.
у праву су.
kada imbecilima postavis istu anketu onda i jesu

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Bendovi za smeće?

Post by komil » 15 Feb 2014, 16:39

Void wrote:
jawohl wrote: metalika - kako su me sjebali jednim intervjuom sa audicije za basistu, i spomenilu da bi sadasnji jeb*ni feget mogao biti kao klif u vreme kada ga biraju.
у праву су.
samo što tako nešto nisu izgovorili, pre bih rekao da neko ovde slabo zna engleski pa su pobrkani neki lončići... eno klipa na YT pa proverite...

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Bendovi za smeće?

Post by L4t3r4lu5 » 15 Feb 2014, 20:36

AloE Peperse mi ne diraj!!1

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Bendovi za smeće?

Post by Void » 16 Feb 2014, 00:56

и басиста Пеперса је бољи од Клифа.

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Bendovi za smeće?

Post by Imhotep » 15 Jul 2014, 20:54

Skoro svi rok i metal bendovi su smece. Naivnima ce se ciniti da je to nekakvo vrhunsko dostignuce u muzici, i kukace za "srecnim vremenima" i "pravim vrednostima", pritom optuzujuci turbo-folk-pop-tehno-remix-letnje hitove za zatupljivanje masa i kvarenje omladine.(sex, droga, nastavite). Marketing, rodjaci, marketing. Niste ni svesni koliko je to mocno oruzje.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Bendovi za smeće?

Post by L4t3r4lu5 » 17 Jul 2014, 12:08

Trol?

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Bendovi za smeće?

Post by Imhotep » 17 Jul 2014, 15:23

Da, da trol... Nemoj slucajno neko da kaze nesto protiv roka i metala, odmah ce da ga napadne virtuelni copor forumasa. Uostalom, tema je "Bendovi za smece".

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Bendovi za smeće?

Post by Kristijan » 17 Jul 2014, 15:27

Не бих ишао тако далеко у генерализацији, али да тежак кич уопште није непознати фактор на рок и метал сцени - то је просто чињеница. Ако се осврнеш на иконографију, стајлинг, извођачку и стваралачку инвентивност, текстове... Много тога није ни мало боље од репертоара за свадбе и вашаре. Што не значи да нема и бољих домета, и да нема вредних достигнућа. Не бих се уопште бавио овом темом да не чујем сувише често како се овој музичкој сцени нешто ускраћује, како се гура на маргине... Укратко, прича се о томе као да се ради о дављењу неке изузетно битне цивилизацијске тековине. То једноставно није тачно. У питању је забава за масе. Лично не видим проблем у томе да постоји и нешто што је просто забава за масе, али нема никаквог смисла да се тој забави додељују атрибути који једноставно не могу да јој припадају.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Bendovi za smeće?

Post by komil » 17 Jul 2014, 16:03

Ovo što reče Kristijan, mogu da potpišem do reči. Slušao sam dosta metala i roka, ali jako probrano. Kvantitativno gledano preko 90% toga bi moglo biti za smeće, što zbog kičerice, što zbog toga što su inspirisani dobrim rok bendovima na neki pogrešan način pa su samo blede kopije.

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Bendovi za smeće?

Post by Imhotep » 17 Jul 2014, 16:56

Ma naravno, slazem se sa vama u potpunosti. Ne smatram bas da su rok i metal u potpunosti za smece, ima tu finih stvari. Cak, ako mi verujes, Kristijane, draze mi je poslusati neku stvar od AC/DC, i njihovu sirovu energiju, nego neko pretenciozno (kicasto)rok/metal proseravanje. Ipak, to ni u ludilu ne bih svrstavao u neko vrhunsko muzicko dostignuce. A sto se tice kicerice, ima je u apsolutno svim zanrovima. Neki bi se iznenadili koliko je ima u klasici.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Bendovi za smeće?

Post by Trooper » 17 Jul 2014, 17:16

Pa koja je svrha tvog rantovanja onda? 90% kompletne muzike je takvo. Od bluza do djenta

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest