Malmsteen - kreten ili...

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
MAX
Posts: 12
Joined: 26 Sep 2010, 22:51

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by MAX » 22 Oct 2010, 12:32

Definitivno ima komplekse oko vrednosti i pogrešno vrednuje sve, zbog toga mu je i odnos sa publikom na koncertima dno. Da ga svira, svira ga i to prca kamenje. Gledam, iz ranijih postova grdi se njegov live nastup, a meni je najbolja baš live verzija Black stara.Za egomanijaka važi i axl rose, čak i blackmore pomalo.

A za kul likove smatram Satriania i na prvom mestu Gary Hoey.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by ZigiZelig » 22 Oct 2010, 12:40

Svidja mi se ideja kako je odradjen intervju, ali bas mi se svidja. Jos vise mi se svidjaju odgovori debelog debila. Cak mi je i nekako drago da nemam ukus kao on.
sinisake wrote:
... Naposletku, to se cuje i u muzici koju prave. Mnogo je to kreativnije od etidica debelog Sveda ocviranih na 520 bpm. :wink: :ziveli:
:ziveli: :D

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by sub_zer0 » 22 Oct 2010, 13:20

On uopste ne kapira da je JB namerno svirao out-of-pitch slighlty...
Ja gotivim Beka i znam za foru. Ingvi nije znao i ispalo je smesno. :)
Gotivim i Panteru i Death, pa opet nije daleko od istine to sto prica, ako se posmatra njegov ugao gledanja. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Duane » 22 Oct 2010, 18:22

sub_zer0 wrote:
On uopste ne kapira da je JB namerno svirao out-of-pitch slighlty...
Ja gotivim Beka i znam za foru. Ingvi nije znao i ispalo je smesno. :)
Gotivim i Panteru i Death, pa opet nije daleko od istine to sto prica, ako se posmatra njegov ugao gledanja. :)
well, sometimes... it's just not about you :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Doolio » 22 Oct 2010, 18:40

Ja gotivim Beka i znam za foru. Ingvi nije znao i ispalo je smesno. :)
this is kinda my point.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by sub_zer0 » 22 Oct 2010, 19:36

well, sometimes... it's just not about you
Ne kontam sta hoces reci mladicu :)


Evo ti na primer Pantera. Ingvi izgleda ne slusa metal, pa nije ukapirao da je to u stvari Anselmov stil, koji savrseno odgovara toj vrsti muzike i bendu. Dok je Anselmo pevao "kako treba" Pantera je bila smece i jeftina kopija Prista i jos nekih bendova.

A ovaj Dinosaurus JR. ne slusam. Kada sam pustio navedenu pesmu hteo sam da peglam. Ono pevanje je toliko lose da ne moze da se nazove pevanjem. Sviranje je takodje ocaj zivi. Kada uzmes u obzir da Bek radi namerno to sto radi (posto ih je Ingvi uporedjivao u intervjuu), ispostavlja se da je 5 svetlosnih godina ispred ovog lika, kako god da se zove. Ovakvo pevanje i sviranje bih oprostio klincu od 15 leta koji je uzeo gitaru u ruke pre nekoliko nedelja. A da neko to namerno radi i tako izda album? Brate....

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Duane » 22 Oct 2010, 19:49

mascis pwns malmstin's ass anytime

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by ssmc » 22 Oct 2010, 23:18

Ok,sad veliko razočarenje za fanove Yngwie Malmsteen-a,ima on još mnogo da vežba ne bi li dostigao brzinu svih brzina :gitara2:













Šta reći osim :bow: :bow: :bow: :bow: :metal: :metal: :metal:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Dersu Uzala » 23 Oct 2010, 00:06

sinisake wrote:
P.S. Vecina poznatih (a i velikih, tojest priznatih) muzicara istorijski ne slusa ni tudje ni svoje ploce. Kreiraju.
Delimicno tacno, Dersu, ali... mislim da su Vai (koji je izjavio da bi, ako bi radio album sa obradama, radio iskljucivo obrade Toma Waitsa), Satriani (koji slusa i ceni Radiohead) ili Pablo (bitlman par ekselans) prilicno naslusani, i to svega. Naposletku, to se cuje i u muzici koju prave. Mnogo je to kreativnije od etidica debelog Sveda ocviranih na 520 bpm. :wink: :ziveli:
Nisam rekao da je uslov bratori, ali sam primetio da je neko pravilo. Uostalom GW i GP sam pratio dugo godina, i u svakom broju si imao istu rubriku. Prvo su valjda tako pitali djitriste koje inace intervjuisu, a posle su koliko se secam bas otvorili tu rubriku, i onda nista intervju, samo pustaju pesme i djitristi se preseravaju. Posle godina citanja toga, shvatis da vecina tih muzicara ne slusa nista popularno (sem kazem fora iz detinjstva, stagod to bilo) i da su mahom slabo upoznati sa tokovima. Naravno ima tu i disproporcionalnog egoa. Pazi, sedeo sam u zivotu i pricao sa par ljudi, mada nisu svi metalci jelda. Hocu da kazem, da likovi poput Scott Hendersona, Michael Landaua, Frank Gambalea i slicno slusaju tonu muzike ali je to nekako sve friska muzika i vrlo uzak krug ljudi je poznaje. Ne salusaju ovi likovi odavno vise 'klasike', niti znaju ko su Soundgarden, White Stripes, Cranberries i slicno. Ne znaju ni ko su lupam, Saxon a pogotovu Nightwish. Niti ko je Lady Gaga...nemaju pojma, ne citaju te novine, ne kupuju te ploce, ne slusaju taj radio, ne gledaju tu televiziju. Posto tamo nema njih, oni se ni ne izvestavaju po tim krugovima. ne znam koliko to mogu da ti docaram preko papira, ali jednostavno je tako. E sad, legendarni su dvoboji Martija i Zilberta na onom TV show u Japanu, ti momci su ono down-to-earth i slusaju bas svasta, konkretno njih dvojica...Njih dvojica bez problema slusaju i japanski disko, if you can buy that. :mrgreen:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Tenji » 23 Oct 2010, 15:24


:bravo: :D

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Dersu Uzala » 24 Oct 2010, 03:20

A lil fun for all...




User avatar
Robin Hood
Posts: 52
Joined: 08 Sep 2010, 20:31

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Robin Hood » 27 Oct 2010, 14:37

ZigiZelig wrote:Garantujem da ima malu kitu. Nabudziti onakvu brzinu a bez poente je kompleks veliki kao Keopsova piramida... :)

:bow: :1:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by ssmc » 27 Oct 2010, 15:59

Malu ali brzu ^^

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Bluesko » 27 Oct 2010, 16:04

I debelu 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest