Malmsteen - kreten ili...

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Malmsteen - kreten ili...

Post by Critical » 08 Mar 2007, 12:19

Primetio sam da ovde vecina ne voli Malmsteen ,a ni ja se ne izdvajam iz gomile.Medjutima daj da navedemo njegove dobre i lose strane
Meni se ne svidja sto je veliki egoista (VELIKI) ,a svidja mi se njegova gitara.

http://www.youtube.com/watch?v=p_tuLEmWccM look it´s the god himself.

Nije Malmsteen najbrzi,haha,ima i brzih koji nisu toliki kreteni kao on.
Ovde spada Michael Angelo (The man who can´t drive fifty five,ko je gledao skolu razumece,ko nije neka pogleda).Angelo u svojo skoli reze i reze ali i kada pokazuje nesto onda to uzme lepo i odsvira polako.Veliki cika (manijak koji svira i levom i desnom rukom,verovatno ste ga videli sa gitarom ,tacnije sa dve gitare sastavljene u jednu).

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 08 Mar 2007, 14:00

ja zastupam 'kreten' stranu:) svaka njemu cast i sve to, moze da bude i tri puta najbrzi, ali je po meni on pobrkao loncice. treba voditi racuna o tehnici naravno, ali kad te to 'pojede' onda nisi ni muzicar ni umetnik nego svirac:) mislim, gilmour sa dve note po minuti pwnuje malmstina po meni.
ne treba izgubiti duhovnu komponentu, a to se cesto desava sa likovima koji postanu tehnicki do jaja i onda kontaju da moraju da pokazuju tehniku u svakoj kompoziciji, sto je krajnje idiotski. neke od najboljih pesama moze da odsvira covek koji gitaru svira nedelju dana...
maj tu sents

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 08 Mar 2007, 17:14

Evo Doolio da pokusam da pretvorim tvoj tekstic u jednu recenicu

MUZIKA JE UMETNOST,A NE SPORT

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 08 Mar 2007, 17:18

tacno, mada to nije jedina poJenta mog posta, a s druge strane, zasto nesto reci jednostavno kad moze komplikovano.
trece, mnogo volim da serem:)

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 10 Mar 2007, 04:12

Gledao sam taj clip vec sa YouTube-a :lol: , pogledajte i ovaj:
http://www.youtube.com/watch?v=ubWOVh3Oa_U&NR

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 10 Mar 2007, 11:02

Znam gledao sam ovaj clip,bezveze mi :(

User avatar
Scream Bloody Gore
Posts: 73
Joined: 22 Aug 2006, 03:43
Location: In Human Form

Post by Scream Bloody Gore » 26 Mar 2007, 17:33

Michael Angelo - po meni jedan od najboljih gitarista, ima jos takvih - Rusty Cooley, Jason Becker.......


Malmsteen, jednostavno - SUPAK

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 15 Sep 2007, 01:34

Shta znam, ja ga nekako vishe gotivim nego shto ga vi ne volite! :) Naravno, ima shit stvari, ali dakako da ima jako dobrih stvari.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 15 Sep 2007, 09:27

Ok, moram da se pridruzim klubu onih koji ne vole Malmstina ali ga postuju. Moji razlozi...

Hmm, prvo, na svim albumima ima JEDNU glavnu pesmu, a ostale toliko lice da mi izgleda kao da slusam jednu pesmu iznova i iznova. Sve solaze su mu ako ne iste ono toooolko lice jedna na drugu, da pocinju da bole usi posle duzeg slusanja jednog albuma. Gledao sam njegovu video skolu i mogu da kazem da je pokazao sve sto ima da pokaze, mislim 7 (sedam) fazona u baroknom/renesansnom stilu sviranja i jedan fazon sa delay efektom i ... to je sve. E sad kombinovanjem onih sedam fazona mogu da se naprave mnogo lepe solaze, ali kod Malmstina svi lice jedan na drugi...ok to i mogu da svarim, slusam svaki dan drugu pesmu, ali ipak mogao bi da bude malo raznovrsniji.
Da ne ispadne da ima samo lose strane, ajmo malo i dobrih...
To sto svira, svira PERFEKTNO. Ni na koncertima, ni na svirkama on ne gresi u sviranju, drugo ume da izabere ljude i da im da ulogu koju zasluzuju. Ovo malo cudi jer po ponasanju i stavu koji ima izgleda da je prepotentan, ego-manijak, i veoma drzak. Kazem po ponasanju i stavu... mozda je to imidz, mozda je kadse svetla ugase veoma normalan i skroman, ali mene takvo ponasanje nervira. Uostalom da ne vredi ne bi mi sad o njemu raspravljali. Vazno je da ljudi o njemu ne razmisljaju, tj budu ravnodusni. Sve u svemu meni on nije preterano zanimljiv.

Ah, da... lepo ste to rekli kolega Critical (i vi postovani Doolio) muzika je umetnost a ne sport. A o Michel Angelo Bota i drugim u nekom drugoj temi.

User avatar
ascended
Posts: 9
Joined: 12 Oct 2007, 23:01
Location: Zemun

Post by ascended » 13 Oct 2007, 23:38

...hm kreten definitivno...previshe arogantan a tehnika mu je nikakva, svira uzhasno nechisto...prevazidjen odavno ali ga ljudi i dalje zovu najboljim gitaristom...dobar kompozitor jedino kad bi nauchio da svira sopstvene stvari...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 14 Oct 2007, 03:28

ascended wrote:.........a tehnika mu je nikakva
Wow,Wow,Wow easy boy!

Pa sad da mu je tehnika nikakva ne bih bas rekao ,a za ostalo bih se naravno slozio.

User avatar
HariSHA013
Posts: 83
Joined: 30 Aug 2007, 02:36
Location: Pancevo, Streliste

Post by HariSHA013 » 14 Oct 2007, 04:34

ma kakav crni Malmsteen... oke, lik je brz. Pa sta? to ne znaci da je dobar gitarista... Po meni je Stanley Jordan najjaci... :) On je pravi dokaz za to da je muzika umetnost a ne sport...
Last edited by HariSHA013 on 14 Oct 2007, 04:38, edited 1 time in total.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 14 Oct 2007, 04:37

Tehnika mu je odlicna, da vrti 7 fazona vrti, a kao kompozitor mi se uopste ne svidja, ako neka slusa klasiku zna o cemu pricam, on je uzeo 5,6 modela iz klasike i to ponavlja u svakoj ALI SVAKOJ svojoj pesmi, preslusao sam dosta njegovih stvari samo jednom i nikad vise, ali postoji jedna kompozicija koju je svirao sa filharmonijom u Japanu, i veoma mi se svidja....
Evo i snimka na youtube....

http://www.youtube.com/watch?v=XN5FAcd2sbM

User avatar
Kemfree
MF veteran
Posts: 62
Joined: 10 Jul 2007, 17:11
Location: Beograd

Post by Kemfree » 14 Oct 2007, 04:39

Ja obozavam njegove pesme Brothers i Amberdawn, ali osim toga nije nista posebno...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 14 Oct 2007, 10:21

Reverse wrote:Tehnika mu je odlicna, da vrti 7 fazona vrti, a kao kompozitor mi se uopste ne svidja, ako neka slusa klasiku zna o cemu pricam, on je uzeo 5,6 modela iz klasike i to ponavlja u svakoj ALI SVAKOJ svojoj pesmi,
Slazem se sa kolegom u potpunosti :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest