Malmsteen - kreten ili...

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by ssmc » 17 Jul 2010, 03:24

Dersu Uzala wrote:Gledaj na stvari ovako:

- ima par stoja Stradza i jos kojekakve djitre na gajbi
- zivi na Floridi
- vozi Ferrarije vec 25 godina give or take
- promenio 3 (i slovima tri) gresnice kao zene (ima taj tronozac)
- osobni mu je rekord 32 piva na dan, mrtav trezan

Pa?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by MetalFunk » 17 Jul 2010, 04:46

nebojsak wrote:Pa to sam i rekao, kreten.
:mrgreen:

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by sub_zer0 » 17 Jul 2010, 11:53

Tema naravno jeste degenska, kao i vecina tema na forumu :lol:

Evo na primer ova tema. Totalno nebitne stvari. Ako imas neki svoj ton u glavi, juri ga i koristi ono sto tebi odgovara. Ako hoces da sviras obrade i zelis da sonicno pokrijes sve i svasta kupi Axe FX i zavrsio si posao i sa pojacalima i sa efektima.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by guv'nor » 17 Jul 2010, 12:53

sub_zer0 wrote:Evo na primer ova tema. Totalno nebitne stvari. Ako imas neki svoj ton u glavi, juri ga i koristi ono sto tebi odgovara.
:lol: Kako da ne, pogotovo što svako u Srbiji ima prilike da isproba sve što mu padne na pamet, od bilo kog svetskog proizvođača naravski, pa već napamet zna šta treba da juri da bi došao do svog tona.

Sub Zero, sa obzirom da učestvuješ isključivo u duboko filozofskim temama ovog foruma, mislio sam da ćeš samo malo više da razmisliš pre nego što se zatrčiš i pljuneš po jednoj koja ima veze sa nazivom foruma. Jbga, prevari se čovek...

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by sub_zer0 » 17 Jul 2010, 14:23

Kako da ne, pogotovo što svako u Srbiji ima prilike da isproba sve što mu padne na pamet, od bilo kog svetskog proizvođača naravski, pa već napamet zna šta treba da juri da bi došao do svog tona.
Ovi na zapadu imaju sve to, probaju milione pedala i opet kukaju kako ne mogu da ga nadju. Izgleda da treba traziti negde drugde, mozda ne u opremi ;)
A da se ne lazemo, velika vecina novih/boutique pedala je zasnovana na starim dizajnima, samo malo doterana i prepakovana. Potrosacko drustvo je cudo :D
:ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by guv'nor » 17 Jul 2010, 17:44

sub_zer0 wrote:Ovi na zapadu imaju sve to, probaju milione pedala i opet kukaju kako ne mogu da ga nadju.
Tako je, ali tu dolazi do razdvajanja muzičara i hobista, a ovih drugih je uvek više.

Što više znaš o pedalama, gitarama i pojačalima, to lakše dolaziš do svog tona.
Kao što te poznavanje muzike i teorije ne ograničava u komponovonju, a isto tako, nasuprot popularnom mišljenju, besprekorna tehnika ne sputava soulfulno™ sviranje. Ajmo ljudi, buđenje! :ziveli:
sub_zer0 wrote:A da se ne lazemo, velika vecina novih/boutique pedala je zasnovana na starim dizajnima, samo malo doterana i prepakovana.
Kao i za prethodni citat, tako je, sve je to kopiranje već legendarih spravica u kome svaki proizvođač ubaci nešto svoje.
Sa tim što sada nema potrebe za maštanjem o tome kako radi Univox UniVibe i kupovinom Bossovog fejzera u nadi da će on dovoljno dobro odraditi imitaciju istog (a naravno da neće), već imaš bar 15 boutique proizvođača koji nude svoje replike originala, koji se više od 30 godina ne proizvodi. Isto važi i za (Dallas) Arbiter, stare Ibaneze i sl.
Pitanje je samo da li ćeš na kraju izabrati npr Ibanez TS808HW Limited / Klon Centaur i sl kao najskuplje ili Bad Monkey / Behringer kao najjeftinije. A sigurno nećeš dati preko 500 dolara za originala koji ovi kopiraju? :)

Na kraju se, kao i uvek, sve svodi na pojedinca, njegove afinitete i mentalni sklop - Ali tema u kojoj se priča o svemu od trzalica do mikrofona koji ozvučava pojačala poznatih muzičara/gitarista, kao i sve što se nalazi između toga, definitivno nije degenska i to nisu potpuno nebitne stvari - pogotovo ne na Muzičkom Forumu.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by nebojsak » 17 Jul 2010, 23:56

Fora je u tome da ti jednostavno odbijaš da prihvatiš neke stvari, a to je zato što si hipnotisan i zato što si dopustio da te lažljivi slatkorečivi masoni maskirani u proizvođače i prodavce opreme uljuljkaju u slatke snove, otupe ti edge i zatru analitičku misao. Ti misliš da su se električna gitara, Tube Screamer i OCD slučajno pojavili na ovom svetu?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by guv'nor » 18 Jul 2010, 00:02

Ja se samo nadam da ovo nije upućeno meni i da je sve jedna velika zajebavancija. :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by nebojsak » 18 Jul 2010, 00:04

Upućeno je tebi i nije zajebavancija. Radi lakšeg razumevanja, mogu da ponovim u formi:
citat
rečenica
citat
rečenica
citat
rečenica
citat
rečenica
citat
rečenica

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by guv'nor » 18 Jul 2010, 00:07

Aha, bitno da je tebi lepo.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by sinisake » 18 Jul 2010, 00:09

Ljubo, je l' to od vrucine, il' se i ti zajebavas ko nebojsa? :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by guv'nor » 18 Jul 2010, 00:15

Ne znam zbog čega, ali ja se predajem. :ziveli:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by Critical » 18 Jul 2010, 11:58

ljudi sve cu da vas pobijem!

nemoj temu da mi skrnavite, i tema NIJE glupa !!!!!!!!!,(smrc,hahha)

Dakle, kreten ili...? :kokice:

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by sub_zer0 » 18 Jul 2010, 12:45

@guv'nor
Ispao sam previse grub. Nije tema degenska, ali je smatram nepotrebnom. Muzicari su likovi koji uglavnom dobijaju te pedale i opremu dzabe u svrhe reklamiranja. A diskusije o samim pedalama i sl. se provlace kroz ceo forum.
PhilX koristi Bad Monkey-ja i hvali ga na sav glas. Naravno ima ljudi koji ce da pricaju kako je BM kanta i kako je jedino Klon put istine i sl. Filu je ton sto se mene tice bas super, a Malmsteen-u, posto je tema o njemu, takodje. Marshall i najjeftiniji DOD overdrive.

Mislim da su kod tona najbitniji prsti, pa pojacalo pa tek onda ono sto ostane (i cini procentualno verovatno jednocifreni deo tona).

Ali mozda sada serendam previse. Ako vam odgovara da diskutujete na tu temu, samo napred. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Whatever makes you happy :ziveli:


Fora je u tome da ti jednostavno odbijaš da prihvatiš neke stvari, a to je zato što si hipnotisan i zato što si dopustio da te lažljivi slatkorečivi masoni maskirani u proizvođače i prodavce opreme uljuljkaju u slatke snove, otupe ti edge i zatru analitičku misao. Ti misliš da su se električna gitara, Tube Screamer i OCD slučajno pojavili na ovom svetu?
:roll:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Malmsteen - kreten ili...

Post by DrGreenthumb » 18 Jul 2010, 12:56

nebojsak wrote:Fora je u tome da ti jednostavno odbijaš da prihvatiš neke stvari, a to je zato što si hipnotisan i zato što si dopustio da te lažljivi slatkorečivi masoni maskirani u proizvođače i prodavce opreme uljuljkaju u slatke snove, otupe ti edge i zatru analitičku misao. Ti misliš da su se električna gitara, Tube Screamer i OCD slučajno pojavili na ovom svetu?
CiJa, snajka, CiJa!
:mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest