Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Derrick » 22 Jan 2009, 01:43

Ma, naravno - bubnjevi su, u principu, čista glupost koju uglavnom sviraju likovi koji nemaju sluha i muzičkih kvaliteta da sviraju pravi, kompleksniji, instrument kao što je, recimo, gitara. Ipak je lupati bubanj daleeeeeko lakše nego li svirati gitaru...barem meni.... :roll:

/sarcasm

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Duane » 22 Jan 2009, 01:56

Derrick wrote:Ma, naravno - bubnjevi su, u principu, čista glupost koju uglavnom sviraju likovi koji nemaju sluha i muzičkih kvaliteta da sviraju pravi, kompleksniji, instrument kao što je, recimo, gitara. Ipak je lupati bubanj daleeeeeko lakše nego li svirati gitaru...barem meni.... :roll:

/sarcasm
zato vi bubnjari volite da se druzite s' muzicarima :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by nemanjavelimirovic » 22 Jan 2009, 01:59

mislim_stvarno wrote:
nemanjavelimirovic wrote:opet ako u neki punk band ubacis nalozenog metalca
Zbog cega se ja pronalazim u ovoj recenici... :grummel_2: :hide:
cccira wrote:Kakwa tema!
hehehehe LOL :lol:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Derrick » 22 Jan 2009, 11:22

Duane wrote:zato vi bubnjari volite da se druzite s' muzicarima :D
Naravno, jer sve se nadamo da ćemo da "u'vatimo klicu" i počnemo da sviramo PRAVI instrumenAt, a ne ovo naše bučno njeSra. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Duane » 22 Jan 2009, 17:43

Derrick wrote:
Duane wrote:zato vi bubnjari volite da se druzite s' muzicarima :D
Naravno, jer sve se nadamo da ćemo da "u'vatimo klicu" i počnemo da sviramo PRAVI instrumenAt, a ne ovo naše bučno njeSra. :)
pa brate gitara je pravi instrument... a ne to... zar ti neznas one price da je gitara teza i od basa i bubnja... da da... :D
ma dobar gitarista moze i sam da svira, netreba mu ni bas ni bubanj... evo pogledajte npr madonu... a ne oni seljaci hendrix, satriani... chobani jedni, pustaju bubnjare i basite na binu... :D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Derrick » 22 Jan 2009, 23:47

Duane wrote:pa brate gitara je pravi instrument... a ne to... zar ti neznas one price da je gitara teza i od basa i bubnja... da da... :D
ma dobar gitarista moze i sam da svira, netreba mu ni bas ni bubanj... evo pogledajte npr madonu... a ne oni seljaci hendrix, satriani... chobani jedni, pustaju bubnjare i basite na binu... :D
Klavir je daleeeko teži i od gitare, i od bubnjeva (ima cca. 150kg). A tek orgulje... Mada, prateći ovu logiku, "zaključujem" da je fretless bas lakši za sviranje od basa sa pragovima (tačnije, lakši je za težinu pragova). :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Duane » 22 Jan 2009, 23:51

najtezi instrument je onda definitivno kit-ajkula... a ne to je zivotinja... najtezi instrument onda definitivno je kit-orgulja... :D

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by cccira » 22 Jan 2009, 23:58

Duane wrote:najtezi instrument je onda definitivno kit-ajkula... a ne to je zivotinja... najtezi instrument onda definitivno je kit-orgulja... :D
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahhhhhahahahahahahahhaahaahahahahahahhhahhahahahahahahaaaaa

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by mislim_stvarno » 22 Jan 2009, 23:59

cccira wrote:
Duane wrote:najtezi instrument je onda definitivno kit-ajkula... a ne to je zivotinja... najtezi instrument onda definitivno je kit-orgulja... :D
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahhhhhahahahahahahahhaahaahahahahahahhhahhahahahahahahaaaaa
+1

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Paprika » 26 Jan 2009, 11:10

Mozda zato sto neki ne znaju sebi da svirku ucine zanimljivom na drugi nacin, pa je prekomerno 'ukrasavaju'? Ali to nije kod bubnjara samo... :]

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by nenadnenad » 29 Jan 2009, 13:03

johnny_b_good wrote:Zasto najcesce u vecini grupa prvo bubnjari budu ''otpustani'' tj zamenjivani?Ok ovo je nastavak niza glupih pitanja :oops: ali mozda i ima nekih razloga.Naravno zavisi o slucaja do slucaja tj od problema do problema.
Moje misljenje je da je gitariste,teze i gluplje menjati jer pogotovo ako je poseban po necemu (tehnici,zvuku),onda se gubi na znacajnosti i tradiciji grupe a cesto i kvalitetu.Naravno desava se ali eto...
E sad moj osecaj je da iako ima vise gitarista,bubnjeve je mnogo lakse svirati a i razlike izmedju bubnjara nisu toliko primetne.
Kontam da prosecan slusaoc\ napaljena tinejdzerka najvise paznje obraca na pevaca pa na gitaristu pa na sve ostalo, pa se tako gleda i unutar benda?
Ja sam se smorio sa jednim bubnjarem zato sto je za vise od nedelju dana koliko je stajao gp tab moje pesme kod njega uspeo da sklopi neki krepavi 3\4 ritam za 'strofu' pesme.Kod nekih sitnih promena ritma u tom delu se pogubio , refren je uradio dobro posto je bio u 4\4 :mrgreen: jel..to vole bubnjari :D a kad sam ga pitao za treci deo [11\16 , 17\16 itd ] samo je uzdahnuo :hide: i pogledao u pod :lol:
Inace je govorio kako zeli nesto novo, nesto ozbiljnije da svira, posto ga smorio punk\hc punk.
Paprika wrote:Mozda zato sto neki ne znaju sebi da svirku ucine zanimljivom na drugi nacin, pa je prekomerno 'ukrasavaju'? Ali to nije kod bubnjara samo... :]
Ja bi se smorio ko bubnjar da moram da peglam non stop isto kao neki acdc

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Derrick » 29 Jan 2009, 13:53

nenadnenad wrote: a kad sam ga pitao za treci deo [11\16 , 17\16 itd ] samo je uzdahnuo :hide: i pogledao u pod :lol:
Auuuu, pa kakvu ti to muziku sviraš pa ti trebaju ovakvi taktovi?!? :shock: Ja, koji se "ložim" na ovakve technical stvari, žešće bih se pogubio u 11\16. Tebi treba neki Steve Smith ili Horacio Hernandez. :)

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by Paprika » 29 Jan 2009, 15:11

nenadnenad wrote:Ja bi se smorio ko bubnjar da moram da peglam non stop isto kao neki acdc
Ko je rekao non stop isto?
Non stop isto nije isto sto i ne non stop razlicito. LoL ['bem se u recenicu]
Pa i ja bih se smorio kao basista da moram da sviram non stop G... I kao gitarista, da moram da sviram iskljucivo po penti u G...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by zolideathmetal » 29 Jan 2009, 15:19

Najbolja tema do sad (bar u vezi pljuvanja bubnjara). Ako smo vec kod toga, koji je intrument laksi za sviranje. Sviram gitaru (neozbiljno) i bubanj (ozbiljnije). Gitaru mogu svirati kad god hocu (3AM, elektricna, niko ne cuje...), a bubanj samo u odredjenim terminima. OK, mozes vezbati na practice pad-u i blah blah, a to je isto kao onaj trip za nabijanje misica u prstima za gitariste.

Zakljucak, gitaru je lakse vezbati. Potrebno je manje misica, i manje kordinacije, nije toliko bucno. Stim ima 10 puta vise gitarista nego bubnjara.
Plus, bubanj je skuplji od gitare. Kako god da okrenes, bubanj je skuplji.

Morao sam da i ja kakim nesto....davno nisam :P

Pod gitaristima, mislim i bassiste. Isto je to sve :D

Slobodno nastavite sa pljuvanjem :)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Sut karte bubnjarima :)-kakaw naslov

Post by nenadnenad » 29 Jan 2009, 15:51

Derrick wrote:
nenadnenad wrote: a kad sam ga pitao za treci deo [11\16 , 17\16 itd ] samo je uzdahnuo :hide: i pogledao u pod :lol:
Auuuu, pa kakvu ti to muziku sviraš pa ti trebaju ovakvi taktovi?!? :shock: Ja, koji se "ložim" na ovakve technical stvari, žešće bih se pogubio u 11\16. Tebi treba neki Steve Smith ili Horacio Hernandez. :)
http://www.youtube.com/watch?v=Q3WS9g2ONr8

ja bi ovog :D


edit: do jaja je steve smith i hernandez :mrgreen: sad gledam youtube
http://www.youtube.com/watch?v=3rwYqA3GFA0 nenormalan je

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest