Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by sinisake » 10 Feb 2010, 02:07

Dersu Uzala wrote:
Nyarlathotep wrote: ali iskreno, poznajem entomuzikologe koji se ne bi slozili sa tobom. cak sam i ja naletao na tekstove o karakteristikama slovenske muzike iz paganskog doba, sto se najvise oseca u ritmickoj kompleksnosti i raznvrsnosti. mtakodje, tacno se zna koji su stari srpski instrumenti pre dolaska otomanskog carstva. ako nadjem to sada, navescu zivore... :)

Haha. Haha. Hahahahahahahaha. Domaci etnomuzikolozi se ne bi slozili sa mnom? Koji. Ovi novopeceni ili oni starog kova? MAtori, ti si mi 'frojnd', gotivim sve to sto vi radite, but don't get me started on serbian musical history. Ja sam jebeno svirao to.
Na 650 bpm? Kontam, ako je bilo sporije, egzekucija vam i nije bila na nekom nivou...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Dersu Uzala » 10 Feb 2010, 02:24

Dushan S wrote:
sinisake wrote:A, Jovan Deretic... Ne treba komentarisati, treba uputiti u instituciju zatvorenog tipa, svejedno da l' je zatvor il' ludnica. :)
Znaš kako, gde god postoje "rupe" i nepoznanice, pojaviće se neko da smišlja određene teorije na tu temu. A rupa u ovdašnjoj istoriji ima koliko hoćeš. Da li je konkretno od validan nije toliko bitno. Drugo, cela ta priča o srpskoj istoriji je bastardizovana i ceđena tokom 90-ih, nebeski narod i te priče, pa se zato kod normalnog inteligentnog čoveka automatski javlja otpor na ovu temu. Uostalom, sve to čak i ne bih poistovećivao direktno sa današnjim srbima, jer je definisanje koji je to tačno u stvari narod "srpski" trajalo vekovima, a sam naziv je značio nešto drugo ranije i odnosio se na širu grupu naroda slovenskog porekla. Konačno, ja nisam visoko stručan na tu temu, ali kad sam prvi put shvatio, kako je konkretno građena današnja istorija sveta, da se ona na zapadu gradila praktično na osnovu od crkve prihvaćenih istorijskih radova, u koje su kasnije "ugrađivana" naknadno nalažena dokumenta, i da se i dan danas stvari ne poklapaju (npr ako se ne varam, mi pričamo da je Aleksandar Veliki otišao do indije, ali indijci o tome nisu informisani niti postoje zapisi o nekom aleksandru velikom, mi pričamo do detalja o rimskom carstvu, ali u to vreme u kini se pominju kontakti vezano za trgovinu sa današnjim egiptom ali ne i rimsko carstvo, kao da ga nije ni bilo itd), bio sam šokiran... Opet kapiram da je nemoguće izvršiti reviziju nečega što je toliko duboko integrisano u današnje društvo, kulturu običaje i religiju. Izbor verodostojnosti nekih dokumenata je često bukvalno zavisio samo od toga koliko su se uklapala u prethodno utvrđene koncepte. Uostalom, koga interesuje nek pročita A. Fomenka - koliko god njegova alternativna verzija istorije meni bila too much, ne vidim kako je moguće pobiti neke njegove dokaze da sadašnja istorija ne stoji - jer su bazirani na čistoj matematici i astronomiji.
Fin post, recimo, od mog poznanika, tekoreci prijatelja. Nisam siguran da mogu sa vrha kape (from the top of my mind) da se opsetim A. Fomenka, svake godine se dese neke nove (cesto briljantne) knjige, koji vas pokorni piroman (vizavi 'Ime-na Ruze') spali, ne bi li dopalo u pogresne ruke. Posto ih prelista, ponekad procita. Hej, ako ima ilustracija, slicica, you can pick it up in no time! Samo da nam ne ode Dutja :arrow:. :grummel_2:.


(O kako sam se,) ja sam se, lozio na Srbe. Isto poitovecivao sa Srbima, kao i svi mi. Srbi :bambi:. It's pretty coo, pokusavas da budes faca, bilo gde u svetu. Ono, we rock. Almost all the time. Not quite, almost there, no biscuit though. Shyat. Onda sam nesto i nacuo od Hrvata, kad sam bio mali. Nismo bili ono, vrh vrhova, ali jesmo u stvari do XX-og veka. I oni nama. Vi koji baratate bibliotekama a bogami i Guglom, naci cete(n halva, mljac, grcka, digresiram, ali ako neko voli ceten halvu, Makedonikos je firma, iz juzne nam, jelda, Grcke). Znaci, te smo se voleli te nismo voleli. Da ne bih dobiJo warn jopet ne daj Boze, otkacicemo se teme, poenta je da smo svi isti kad prebrojimo udove, usi, nos i oci, to. Onda opet, nema sanse da smo isti. Mada, ako neki prate L.A. Kings-e ove godine i navijaju za njih, mozemo da pustimo krv, onako novozelandski. Maorski (posto mi to vise ne radimo, boli a i nije higijenski 'se mesas u krv'.

Digresiram.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Bluesko » 10 Feb 2010, 02:31

Buraz, vrh si se nacirk`o :D aaaaaa,nostalgija :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Dersu Uzala » 10 Feb 2010, 02:32

sinisake wrote:
Dersu Uzala wrote:
Nyarlathotep wrote: ali iskreno, poznajem entomuzikologe koji se ne bi slozili sa tobom. cak sam i ja naletao na tekstove o karakteristikama slovenske muzike iz paganskog doba, sto se najvise oseca u ritmickoj kompleksnosti i raznvrsnosti. mtakodje, tacno se zna koji su stari srpski instrumenti pre dolaska otomanskog carstva. ako nadjem to sada, navescu zivore... :)

Haha. Haha. Hahahahahahahaha. Domaci etnomuzikolozi se ne bi slozili sa mnom? Koji. Ovi novopeceni ili oni starog kova? MAtori, ti si mi 'frojnd', gotivim sve to sto vi radite, but don't get me started on serbian musical history. Ja sam jebeno svirao to.
Na 650 bpm? Kontam, ako je bilo sporije, egzekucija vam i nije bila na nekom nivou...
Sad kad ovo ovako procitam ogavno mi je. Ogavan sam sam sebi. Ono sto htedoh da kazem je da je nekotj, daaavno, vrlo davnoooo, kad je 'Rush' tek izdao 'Fly By Night', pa 'A Farewell To Kings', pa 'Hemispheres', to odakle mi dolazimo je bila fantazmagoricna zemlja. Nothing but respect. Sad samo imam utisak da su ljudi blazirani ziveci tu vise nego sto sam i sam blaziran (a totalno sam blaziran, ovi mi jebu dadaiju, ali braca su mi sad i oni) svakodnevno.


Frajeri, ovo je jedini forum na kom nema ladno nikoga iz pechalbe. Ja sam ovde dezurni negativac :cao: ::ranting:: :hide: :bow: :bambi: :ziveli: .

Pali bre :ziveli: .

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Dersu Uzala » 10 Feb 2010, 02:34

Bluesko wrote:Buraz, vrh si se nacirk`o :D aaaaaa,nostalgija :mrgreen: :ziveli:
Da bre. Nije nostalgija. Ponos. Ali cesto me i bruka. Od tebe. A i od sebe. E a i nisam. Se nacirko. Neke nove pecurke. Kao, sve si u fazonu, 'peace amigo' :ziveli: .

Mislim da bi ovo trebalo da se izvozi. But that's just me.


E, a...i cranberry vodka. Ipak nisu one 'churke' iz 'Altered States', if you know whaddayamean. Godinama nisam skupio herca :bambi: .

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Bluesko » 10 Feb 2010, 02:43

Al` bitno je da rade k`o prepecenica :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by sinisake » 10 Feb 2010, 02:46

Ma, Dersu, ti si na nekoj pivcini, nemoj da nas farbas ovdi... :bambi:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by DrGreenthumb » 10 Feb 2010, 02:51

sinisake wrote:Ma, Dersu, ti si na nekoj pivcini, nemoj da nas farbas ovdi... :bambi:
Hmm, ne znam bas, oseca se dzibra...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Dersu Uzala » 10 Feb 2010, 03:01

sinisake wrote:Ma, Dersu, ti si na nekoj pivcini, nemoj da nas farbas ovdi... :bambi:
Niti je piva, niti je farba (bar ne klot), ali ono, cek...cek moram da idem da pejstujem, ders(u) nou faking vej a spel it rajt.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Rax13 » 10 Feb 2010, 03:11

Ne seeeeri da su ameri smislili pivske pecurke... Tu majku mu, shta ti je tehnika :mrgreen:

:ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Boogie Woogie » 10 Feb 2010, 08:54

mislim da je sada vreme da se opet vratimo na cepeline..

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Nyarlathotep » 10 Feb 2010, 09:38

Dersu Uzala wrote:
Nyarlathotep wrote: ali iskreno, poznajem entomuzikologe koji se ne bi slozili sa tobom. cak sam i ja naletao na tekstove o karakteristikama slovenske muzike iz paganskog doba, sto se najvise oseca u ritmickoj kompleksnosti i raznvrsnosti. mtakodje, tacno se zna koji su stari srpski instrumenti pre dolaska otomanskog carstva. ako nadjem to sada, navescu zivore... :)

Haha. Haha. Hahahahahahahaha. Domaci etnomuzikolozi se ne bi slozili sa mnom? Koji. Ovi novopeceni ili oni starog kova? MAtori, ti si mi 'frojnd', gotivim sve to sto vi radite, but don't get me started on serbian musical history. Ja sam jebeno svirao to. Tako da sam takoreci morao da izucavam te likove. Ej bre, mi svirali Gotovca (Ero s' onoga svijeta) na Radost Evrope!!!!!!!!!!!!!

Mokranjac i ja smo ista vesla sisali. Gotovca mi.
verujem ja tebi... nemam razloga, zasto ne bih, naravno.
samo, govorim o ljudima koji su fakultetski skolovani, i iako su "novopeceni", klasicno su obrazovani i ne znam sta bi to novo mogli da izmisle. iskreno, etnomuzikologija Srba mi nije bliska, pa ne mogu da pricam napamet ili u necije ime. glupo je. :) vise sam se bavio karipskim narodima i Nigerijom. :) :lol:

nego, da bacim link ka Kinoviji, bendu onog mog drugara.
http://www.myspace.com/kinovia

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Nyarlathotep » 10 Feb 2010, 09:49

sve u svemu, i ja se slazem da su 'čurkice sjajne i uvek dobrodošle.
kao i Zepp. :D

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by LazaRocker » 10 Feb 2010, 13:07

Boogie Woogie wrote:mislim da je sada vreme da se opet vratimo na cepeline..
:1:
iznapinjaste... xD
ajmo bugi, kazi pokoju negativnu za cepeline pa da se svadjamoo... :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jedan novinar o domaćim Rock muzičarima...

Post by Duane » 10 Feb 2010, 15:13

Dersu Uzala wrote: Godinama nisam skupio herca :bambi: .
čega te strah, sebe?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest